Zagraniczny rynek mangowy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: deffik » czw wrz 20, 2018 11:37 pm

niksz,
www.bookdepository.com
www.wordery.com
www.amazon.de

to raczej najsensowniejsze wybory jeśli chodzi o import. Pierwsze dwie oferują "darmową" wysyłkę na cały świat (lub prawie cały). "Darmowa", bo cena przesyłki jest wkalkulowana w cenę książek. Przesyłka jest nierejestrowana, więc idzie wolno (czasem nawet wolniej), i może się zgubić (nie ma śledzenia), ale zazwyczaj wysyłają następne kopie bez gadania. Przy większych zamówieniach paczkę czasem mi doręcza GLS, czasem Pocztex. Nie wiem jak to działa.

Na niemieckim Amazonie wysyłka do Polski jest darmowa od pewnego pułapu, jest to €39. Wysyłki są realizowane za pośrednictwem DHL, bądź poczty polskiej (w obu przypadkach jest śledzenie i przesyłki zwykle dostarczane są w 2-3 dni robocze (z tego co zamawiałem). Jest możliwość płatności kartą, lub ostatnio wprowadzili przelewy24. Przy tej pierwszej płatności, pieniądze są pobierane przez amazon w momencie wysyłki (kartę ma się połączoną z amazonem). Z moich doświadczeń amazon ma nieco drożej niż BD i wordery, ale jeśli chcemy szybciej przesyłkę, to można śmiało rozważyć kupno tam. Amazon nie gryzie (tak btw, BD należy do Amazona, więc jeśli ktoś ma problem z Bezosem to ma pecha).

>czy różnica cenowa jest dużo większa
Dla Polaków różnica będzie zauważalna. O ile u nas można dostać tomy w cenie 18-20pln, to importy zaczynają się od 25-30pln, mediana to raczej 30-40 za normalne tomiki i więcej za omnibusy czy inne wydania.

Zobacz tu: https://www.bookdepository.com/search?s ... 23&format=

Masz Conana po angielsku, od 28 do 40pln za tomik, a cena okładkowa jest na nich chyba taka sama. Oczywiście na cenę wpływa również kurs walut. Czasem się pojawiają dodatkowe przeceny, czasem BD daje klientom kody rabatowe (ale to od święta).

A tu dla ciekawych jeszcze porównywarka cen w księgarniach, są różne amazony, BD, wordery: https://www.piranhas.co/

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Alextasha » pt wrz 21, 2018 1:03 am

Satina pisze:
pt wrz 21, 2018 12:46 am
A Book Depository nie polecam kompletnie - przesyłki często nie docierają do adresata, a jeśli już cudem dojdą po kilku tygodniach - to często są uszkodzone (beznadziejnie pakują).
Jeszcze nigdy mi się przesyłka nie zagubiłam i nigdy przesyłki nie miałam uszkodzonej, a zamawiałam tyle przesyłek, że pani z poczty z daleka mi mówi dzień dobry i leci mi paczki przynieść z zaplecza.

Mnie czas wysyłki jest totalnie obojętny, bo i tak książki idą do domu rodzinnego, w którym jestem od czasu do czasu. Jedyne, co mnie wkurzało, to pre-order Korry, którego premierę przekładali z tygodnia na tydzień. Przy wcześniejszych tomach mieli również problemy. Niby miałam wykupiony pre-order, ale nie mogli mi go wysłać, bo nie mieli na stanie...

Ale Korra to był jedyny tytuł, z którym były jakieś szopki. Reszta zakupów zawsze bez problemów.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Canis » pt wrz 21, 2018 7:40 am

Alextasha pisze:
pt wrz 21, 2018 1:03 am
Satina pisze:
pt wrz 21, 2018 12:46 am
A Book Depository nie polecam kompletnie - przesyłki często nie docierają do adresata, a jeśli już cudem dojdą po kilku tygodniach - to często są uszkodzone (beznadziejnie pakują).
Jeszcze nigdy mi się przesyłka nie zagubiłam i nigdy przesyłki nie miałam uszkodzonej, a zamawiałam tyle przesyłek, że pani z poczty z daleka mi mówi dzień dobry i leci mi paczki przynieść z zaplecza.
+1
Zamawiałem dziesiątki razy z BD, zawsze otrzymywałem to co chciałem. Z czasem wysyłki jest różnie, zamówienie idzie zwykle 2-3 tygodnie, ale zdarzało się, że czekałem ponad 6. Najszybciej doszło do mnie w 3 dni robocze.
Muszę jeszcze wspomnieć o ebay'u. Kupiłem tam kilka mang, drogo nie było, ale zdarzyło się kilka razy, że czekałem na zamówienie dłuuuugo. Była nawet sytuacja, że sprzedawca zwrócił mi pieniądze, a manga pojawiła się w skrzynce 10 miesięcy później.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Lou » pt wrz 21, 2018 8:38 am

niksz, na Amazonie funkcjonuje jeszcze coś takiego jak Marketplace, zdaje się, że większość osób tutaj o tym zapomina. Sprzedawcy oferują na nim egz nowe lub używane w bardzo różnych cenach. Nawet za 0,01 funta, co po doliczeniu wysyłki i tak daje kwotę ok. 25 zł max. W przypadku rynku nie opłaca się zamawiać z DE bo mają tam drogo i mały wybór. Najlepiej z UK. Często kupuję w ten sposób i tylko raz zdażyło mi się, że otrzymałam komiks w stanie wyraźnie używanym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Fani » pt wrz 21, 2018 11:58 am

W mojej przygodzie z BD zdarzyło się zaginięcie mangi, ale problemu z otrzymaniem zamiennika nie miałem żadnego. Ogólnie mam dobre zdanie o BD i nie zanosi się na to bym kupował mangi gdzieś indziej. Chyba, że w amazonie. Polskie sklepy robiące za pośredników odpadają totalnie.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » pt wrz 21, 2018 1:54 pm

Chyba 10 razy kupowałam przez 2 lata na Book depository i zawsze dotarła, kiedyś wystarczył tydzień, teraz 2 tygodnie. Owszem są nieraz zagięte ale te polskie (po polsku) też przychodzą nieraz z zagięciami.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: pittegawll » pt wrz 21, 2018 3:13 pm

kolejna paczka przychodzi do mnie co miesiąc i zawsze jest ok. Czekam do 2 tygodni. Raz w święta coś mi się spóźniło i po kilku mailach wysłali mi tomik ponownie. Finalnie i tamten się znalazł. Mam jedynie pozytywne odczucia i mam nadzieję, że tak pozostanie. Cenowo u mnie zawsze BD wychodzi najlepiej. Jeżeli widzisz, że seria pomimo iż ma już kilka tomów i nie ma rabatów, lub są niskie, to raczej nie ma co czekać że rabat się znacznie zwiększy i warto kupić pre-order z 10%. W wielu przypadkach jest jednak tak, że jak wychodzi kolejny tom, to poprzednie tanieją nawet do 25-30% i ten rabat jest potem prawie cały czas. Przynajmniej ja tak mam w przypadku kilku serii, które zbieram aktualnie. Czasami warto poczekać, a czasami lepiej brać pre-order. Zależy od tytułu i wydawcy. Trzeba obserwować rabaty przy danym tytule i wtedy zdecydować. Ogólnie polecam.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ninna » pt wrz 21, 2018 3:57 pm

Również bardzo polecam bookdepository. Kupuję u nich od lat (to właściwie jedyny sklep, w którym kupuję nowe importy). Ceny mi odpowiadają (w 99% kupuję pre-ordery), można płacić PayPalem, a na paczki czekam maksymalnie 2 tygodnie. Mangi są dobrze zabezpieczone. Bodajże tylko raz zdarzyło się, że tomik przyszedł uszkodzony (aczkolwiek nie była to jakaś tragedia) i nie było żadnego problemu z dogadaniem się co do rekompensaty. Miłym dodatkiem są też zakładki, których bookdepository nie szczędzi i dodaje je do każdej paczki.

Rzeczy starsze i artbooki kupuję na eBayu. To też jest fajne rozwiązanie bo można upolować niezłe okazje. Chociaż tutaj trzeba się przygotować na to, że często cena wysyłki przewyższa cenę samego towaru :wink:. Ale na "perełkę" warto wybulić więcej. Minusem jest to, że sprzedający są różni, czas wysyłki też. Przypomina mi się jeden niemiecki sklep, w którym kupiłam parę artbooków Clampa - wszystkie paczki doszły, jednak długo to trwało, a na moje mejle po angielsku uparcie odpisywali po niemiecku :lol:.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: zandam » pt wrz 21, 2018 7:56 pm

Satina pisze:
pt wrz 21, 2018 11:49 am
że kontakt z obsługą klienta jest poniżej wszelkiego poziomu - to znajomi mieli również problem z doproszeniem się o nowy tom.
Zamawiam u nich mangi od co najmniej 8 lat i co miesiąc wysyłają mi ok. 10 tomów, dlatego reklamacje czasami (raz na kilka miesięcy) się zdarzają, ale jeszcze nigdy nie miałam problemów z tym, by wysłali mi dodatkowy tom; wystarczy się nie zgodzić na ich ofertę (np. rabatu) i sami proponują wysyłkę nowego tomu, dlatego zdziwiłam się, kiedy przeczytałam to zdanie.

W ciągu tych wszystkich lat chyba tylko raz zaginęła mi przesyłka (oczywiście dosłali drugi egzemplarz), a opóźnienia zanotowałam tylko w okolicach Bożego Narodzenia. Przeważnie mangi docierają w terminie ok. 2 tygodni. Na dodatek nawet w lepszym stanie niż polskie prenumeraty, a jak przytrafi się jakiś uszkodzony tom, to przysyłają następny. :)

Co do pakowania, to mangi przysyłają albo w kopertach tekturowych, albo w kopertach powietrznych.

A co do stanu mang, to w każdym sklepie (w Amazonie też) i u każdego wydawcy chociaż raz przysłano mi uszkodzony tom (w Wordery każdy tom przychodził do mnie uszkodzony), więc to kwestia szczęścia.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: zandam » sob wrz 22, 2018 5:48 am

Satina pisze:
pt wrz 21, 2018 8:47 pm
Zandam - tak jak napisałam, book depository to loteria. A jak jest w tym Wordery? Widziałam, że mają podobnie do depository, ale jeszcze tam nic nie zamawiałam. Jakie pakowanie, ile idzie przesyłka ? Naprawdę każdy tom był uszkodzony? Chciałam tam coś kupić, bo ceny są całkiem niezłe, ale teraz to już nie wiem. Nie znoszę długiego czekania, ani zabawy w zwroty.
Ani BookDepository, ani Wordery nie wymagają zwrotów. Podczas procesu reklamacji wysyłasz im wiadomość z opisem uszkodzenia i jego zdjęciem, a oni wysyłają nowy tom bez konieczności odsyłania uszkodzonego.
Wordery należy do dawnych właścicieli BookDepository (sprzedali BD Amazononowi), więc wszystko działa bardzo podobnie, tj. wysyłali mangi w kopertach powietrznych, docierały w takim samym terminie itp. Miałam po prostu pecha; znam osoby, które były z nich bardzo zadowolone, a jednak koniec końców najlepiej radziło sobie w moim przypadku właśnie BD. :)

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: deffik » sob wrz 22, 2018 4:33 pm

Przez ostatnie dwa dni Seven Seas ogłosiło parę nowości:

LN + Manga: Skeleton Knight In Another World

Manga:
Eve x Eve (Nagashiro Rouge) - jednotomowa antologia yuri
Creature Girls: A Field Journal in Another World (KAKERU) - jakieś ecchi
My Next Life as a Villainess: All Routes Lead To Doom! (Satoru Yamaguchi) - adaptacja LN (LN-kę wyda jnovelclub)
My So Called Artist's Journey / Kakukaku Shikajika (Akiko Higashimura) - josei

Okrutnie jaram się ostatnią zapowiedzią. Seven Seas znów, i to niedługo po Shimanami Tasogare, zapowiada coś co chcę mieć.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Alextasha » wt paź 23, 2018 6:45 pm

Obrazek

Preorder na ostatni tomik Lily Love (wersji angielskiej) już ruszył.

Szczegóły na tumblrze: https://three-musqueerteers.tumblr.com/ ... -pre-order

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » pt paź 26, 2018 1:03 pm

Zbiera ktoś Tsubasa World Chronicle? Tzw. kontynuacje Tsubasy (28 tomów) od Clampa? Bo widzę, że są 3 tomy a 4 dłuugo nie widać. Porzucony projekt przez autorki?
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ociesek » pt paź 26, 2018 2:41 pm

Ja. Porzucone, tak samo jak xxxHolic Rei. Smuteczek :(

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » pt paź 26, 2018 2:53 pm

ociesek, warto kupić te 3 tomy żeby mieć całość na półce czy olać i coś innego brać?
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ociesek » pt paź 26, 2018 4:03 pm

Olej. Póki co zupełnie nie warto.
Lepiej kup coś innego.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » pt paź 26, 2018 8:04 pm

Gdzie warto kupić MKR? Bo na bookdespository nie ma już dostępnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Lou » ndz paź 28, 2018 10:59 am

miaka88, amazon marketplace. Z tego co widzę po wyszukaniu, tomy można dorwać za 0,01 funta. Omnibus też nie jest jakoś szczególnie drogi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Fani » ndz gru 02, 2018 12:30 am

Fakku ogłosiło przejęcie licencji na wszystkie mangi Yamatogawy. Oczywiście wydadzą wszystko z nowym tłumaczeniem i edycją.
Ładnie zaorali Project H.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mormicc » ndz gru 02, 2018 4:16 pm

Opublikowano ranking najlepiej sprzedających się serii w Japonii w 2018:
Serie w ogóle - https://www.oricon.co.jp/confidence/special/52166/7/
Pojedyńcze tomy, miejsca 1-25 - https://www.oricon.co.jp/confidence/special/52166/5/
Pojedyńcze tomy, miejsca 26-50 - https://www.oricon.co.jp/confidence/special/52166/6/
Widać kilka serii które miały w tym roku anime. Zaskakuje mnie brak Somy czy Black Clover, ale jest Yotsuba na 26 pozycji :P
Na miejscu 42 mamy zupełnie nowy tytuł. Jego obecność jednak można wytłumaczyć tym, o ile dobrze zrozumiałem, że jest to spinoff Detektywa Conana (który też się pojawia w rankingu).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości