Zagraniczny rynek mangowy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz cze 04, 2017 1:34 pm

Ranking sprzedaży mang w Japonii na pierwsze półrocze.
https://myanimelist.net/news/50938285

One Piece jak zawsze na przedzie ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz cze 04, 2017 8:46 pm

Matii pisze: Ranking sprzedaży mang w Japonii
5/10 tytułów z pierwszej dziesiątki mamy/będziemy mieć u nas. I Detective Conan cały czas na fali! Może i na nasz rynek mangowy zagości. :D

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz cze 04, 2017 9:52 pm

KubciO, jak ja bym chciał mieć w PL Detektywa Conana. Może kiedyś się uda spełnić to marzenie ^^ Z pierwszej 10 jeszcze Boku bym chciał ale to kwesta czasu raczej.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz cze 04, 2017 10:15 pm

Matii pisze:jak ja bym chciał mieć w PL Detektywa Conana
Kto by nie chciał :D
Matii pisze:Boku bym chciał ale to kwesta czasu raczej
Też tak uważam. To po prostu zbyt fajne (popularne) jest, by wydawcy się nie zainteresowali.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz cze 18, 2017 4:47 pm

Obrazek

Ruszył pre-order na nową edycję Pulse. Czyli możecie jeszcze raz kupić tom 1 (jeżli nie mieliście okazji zrobić tego wcześniej, bo się wyprzedał) plus tom 2.

Różnica jest w rozmiarze (teraz A5) ale i w formie wydania (nie ma już 2 pasków na stronie, obrazki większe). Jest też zniżka dla tych, którzy kupili wcześniejszą edycję.

Po szczegóły zapraszam na tumblra: http://three-musqueerteers.tumblr.com/p ... -for-pulse

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » ndz cze 18, 2017 5:34 pm

Już miałam zamawiać drugi tom, patrzę jakie rozdziały zawiera, a tu niemiła niespodzianka. Albo mam zdublować sobie vol. 1 albo 5 rozdziałów? Za $30? :/ Mimo całej sympatii dla serii chyba jednak zrezygnuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz cze 18, 2017 5:56 pm

Lou pisze:Już miałam zamawiać drugi tom, patrzę jakie rozdziały zawiera, a tu niemiła niespodzianka. Albo mam zdublować sobie vol. 1 albo 5 rozdziałów? Za $30? :/ Mimo całej sympatii dla serii chyba jednak zrezygnuję.
Ej no nie cuduj xD już Ci dawno mówiłam, że będzie taki podział rozdziałów w tomiku. Wydanie 2 pasków - źle. Nowe wydanie - też źle :P Wszystkim się nie dogodzi niestety :P Wiem że nie jest to idealne rozwiązanie, ale było to jedyne jakie mogłyśmy zrobić, jeżeli chciałybyśmy robić później dodruki.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » ndz cze 18, 2017 8:07 pm

Mnie tam trochę serce boli, że już nie będzie dużego wydania...
Z drugiej strony ogłaszanie nowego wydania angielskiego w sytuacji, kiedy pudełko na LL jest niedostępne poza Tajlandią i nie zmieści się LLSS trochę mnie bawi...

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz cze 18, 2017 8:27 pm

Krzych_Ayanami pisze:Z drugiej strony ogłaszanie nowego wydania angielskiego w sytuacji, kiedy pudełko na LL jest niedostępne poza Tajlandią i nie zmieści się LLSS trochę mnie bawi...
Pudełko na Tajską wersję będzie (prawdopodobnie) dostępne dopiero jak Ratana powysyła zamówienia Tajom. A LLSS się nie mieści bo sądzę że Ratana nie uważa tego jako tomik do "Lily Love project". W końcu nie tylko LL tam jest.

Poza tym nie będzie angielskiej wersji LLSS (w sensie takiego identycznego tomiku jak tajski). Ale rozdziały LLSS będą opublikowane w tomie. Nie pytajcie mnie dlaczego. Tak będzie i już *sigh*

A pre-order na pulse otwarłyśmy teraz bo jednak trochę czasu zajmie uzbieranie 300 zamówień na oba tomy...

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 18, 2017 8:39 pm

Rozumiem, że za jeden tom wychodzi 30$, a za oba łącznie 60$? Chyba nie mam aż tyle monetek na zbyciu, a szkoda :c
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz cze 18, 2017 8:47 pm

Kocurzyca pisze:Rozumiem, że za jeden tom wychodzi 30$, a za oba łącznie 60$? Chyba nie mam aż tyle monetek na zbyciu, a szkoda :c
Ano szkoda :( niestety druk kolorowy w Tajlandii drogi :cry:

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 18, 2017 8:53 pm

Cały komiks jest kolorowy?

Może kiedyś... Kiedyś... Ktoś to w Polsce wyda, byłoby fajnie.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » ndz cze 18, 2017 9:02 pm

Kocurzyca pisze:Cały komiks jest kolorowy?
Cały cały.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz cze 18, 2017 11:56 pm

To rozumiem taka cenę. Ale i tak szkoda dla mnie :c
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » pn cze 19, 2017 1:37 pm

Alextasha pisze: Ano szkoda :( niestety druk kolorowy w Tajlandii drogi :cry:
W Polsce nie jest taniej?
W końcu i tak chyba każda z was jest z innego kontynentu :D .

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn cze 19, 2017 3:01 pm

W zasadzie, to Alex i Ratana są z tego samego kontynentu :D przepraszam, moje geograficzne zboczenie się odezwało.

Ale tak, Ratana będzie drukować w Tajlandii i rekreacja rozsylac po Azji a Alextasha będzie drukować w Polsce i rozsyłać po Europie :D każda będzie miała swoje terytorium jak rysie w Bieszczadach
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » pn cze 19, 2017 10:37 pm

Kocurzyca pisze:W zasadzie, to Alex i Ratana są z tego samego kontynentu :D przepraszam, moje geograficzne zboczenie się odezwało.

Ale tak, Ratana będzie drukować w Tajlandii i rekreacja rozsylac po Azji a Alextasha będzie drukować w Polsce i rozsyłać po Europie :D każda będzie miała swoje terytorium jak rysie w Bieszczadach
Ta i patrząc na różnicę w druku będzie mnie szlag trafiał, że wydania angielski są inne a niby takie same :P Poza tym ja nie mam gdzie składować 1000 egzemplarzy mang w moim wynajętym pokoju a i z wysyłką/nadaniem byłoby krucho z czasem przy mojej regularnej pracy :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » ndz lip 02, 2017 12:58 am

Obejrzałem sobie kawałek panelu YenPress i trochę się to różni od tych naszych rodzimych spotkań. Niby to samo, ale tam przez większość czasu ciągle coś ogłaszali, ale niewiele z tych tytułów znałem :lol: A jak przeszli do pytań to albo mi się coś wcięło albo zakończyli transmisję :P. No, ale co mi się rzuciło w oczy:
- amerykanie doczekali się w końcu Silver Spoona
- wydadzą Imouto sae Ireba Ii. od autora Haganai. Niedługo anime, więc jak zwykle dobre wyczucie czasu w tej Ameryce mają.
- Kekkon Yubiwa Monogatari od Maybe również zlicencjonowali
- i to co mnie ucieszyło najbardziej ich nakładem ukaże się również Ane Naru Mono od Pochiego :twisted: Ahh te rysunki... Chciałbym to u nas, ale jak nikt się po mangę z rodzimych wydawców nie zgłosi wezmę amerykańskie wydanie.
edit. teraz na TT widziałem, że niby zlicencjonowali LN o tym samym tytule a nie mange, ale nawet na bace nie ma żadnego info o nowelce xD Teraz już sam nie wiem.
- robią reedycje Pandory z nowymi okładkami w chyba drewnianym pudełku, przynajmniej tak to wyglądało. Nakład bardzooo ograniczony.

Gdzieś mi jeszcze na TT śmignęło, że VIZ wyda Fire Punch, Sisyphean, Kenka Bancho Otome i coś tam z kotami :P
Ostatnio zmieniony ndz lip 02, 2017 2:48 am przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » ndz lip 02, 2017 1:54 am

Amerykanie mogli by w końcu ogłosić Nozoki Ana, ciekawe czy kiedyś doczekam się tego :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pn lip 03, 2017 11:41 pm

Zobaczyłem okładkę mangi, którą ma wydać Seven Seas i ja się pytam "Co tam się powyprawiało xD" nie ogarniam...
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości