Zagraniczny rynek mangowy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 04, 2023 2:55 pm

No chyba ich pojebało :roll:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 04, 2023 3:01 pm

Łukasz.T pisze:
wt kwie 04, 2023 2:55 pm
No chyba ich pojebało :roll:
Moje pierwsze skojarzenie. Napisałem maila do BD, bo mam trochę opłaconych preorderów i nie wiem na czym stoję :lol:

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3302
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Alexandrus888 » wt kwie 04, 2023 3:16 pm

3 dni wstecz, i by się wszystko zgadzało, ale dziś jest 04.04, a nie prima aprilis :roll:

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2797
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Łukasz.T » wt kwie 04, 2023 3:17 pm

Ja na szczęście mam tylko jeden tomik opłacony. Miałem zamiar zrobić duże zamówienie, ale widzę ze nie zdążę nawet :lol: Szkoda, wszystkie moje zagraniczne tytuły zamawiałem na BD.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Itachi Uchiha » wt kwie 04, 2023 3:19 pm

Łukasz.T pisze:
wt kwie 04, 2023 3:17 pm
Ja na szczęście mam tylko jeden tomik opłacony. Miałem zamiar zrobić duże zamówienie, ale widzę ze nie zdążę nawet :lol: Szkoda, wszystkie moje zagraniczne tytuły zamawiałem na BD.
To teraz pozostał nam polski Amazon lub sklep Atomu... :lol:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » wt kwie 04, 2023 5:11 pm

Sroga wiadomość. Szkoda. :( Czyli dobrze zrobiłem, że ostatnio bardziej przestawiłem się na niemieckie wydania. :)

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mammoth » wt kwie 04, 2023 5:30 pm

Cóż, nie zaboli mnie to jakoś drastycznie, bo mam jeszcze libristo, jednak trochę smutno ponieważ na BD też sporo zamawiałem...
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: miaka88 » wt kwie 04, 2023 9:49 pm

Może nie zamawiam dużo ale mieli dobre ceny i wychodziło korzystnie. Szkoda. :( .
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Gokiburi » wt kwie 04, 2023 11:40 pm

Już od dłuższego czasu niczego u nich nie zamawiałam, bo cenowo gdzie indziej było korzystniej, ale lubiłam robić sobie u nich wishlistę by mieć oko na niektóre pozycje.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ninna » śr kwie 05, 2023 12:46 am

Też lubiłam wishlistę na bd (pokazywało dni do premiery). Ale na moje zakupy zamknięcie bd raczej nie wpłynie. Ostatnio mało u nich zamawiałam. Napisałam już o zwrot kasy za jeden preorder (manga na pewno nie zdąży ukazać się do czasu zamknięcia). Teraz zamawiam głównie na Amazonie i Atomie. Nie są to sklepy idealne ale bd też taki nie był.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Canis » śr kwie 05, 2023 8:23 pm

Wielka szkoda. Nie kupowałem tam regularnie, ale byłem klientem BD od prawie 10 lat. Będzie mi brakowała tego sklepu, wygodnie robiło się w nim zakupy.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Kuroneko » śr kwie 12, 2023 5:48 pm

W Niemczech zapowiedziano program na jesień/zimę 2023:
https://www.carlsen.de/manga/programm-herbst-winter
https://www.carlsen.de/hayabusa-manga/p ... inter-2023
https://www.egmont-manga.de/news/unser- ... t-2023-24/
https://www.manga-passion.de/news/8220/ ... -2023-2024
Crunchyroll (byłe Kaze Manga) oraz altraverse uzupełnię, jak ogłoszą całość.

Między innymi Happiness, Oukoku Monogatari, MADK, Eyeshield 21, prequel do Requiem Króla Róż, spin-off Tokyo Revengers, Hireath.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » śr kwie 12, 2023 7:40 pm

Mnóstwo interesujących rzeczy. Dla mnie, przede wszystkim kolejna Arina Tanemura w HC. Do tego Egmont wrzuci kolejną szojkę w wydanie HC, 2-tomowe "Wedding Peach". Czyli, klasyka magicznych dziewczynek z RTL II, do której mam sentyment.

Od Carlsenu nowe wydanie "Angel Sanctuary" w 10-tomach, które będzie na podstawie najnowszej japońskiej edycji Aizoban z zeszłego roku. Co oznacza mnóstwo kolorowych stron. Najnowsze fajne s-f post-apo, "Shuumatsu Touring". Także najnowsza praca autorów "Mordercy w mojej głowie". Oraz najnowszy seinen od byłej żony Inio Asano. I jeszcze jeden najnowszy seinen od autora/autorki "Naszych marzeń o zmierzchu". Ale od Carlsenu zdecydowanie najlepsza będzie "Veil". Piękna i w pełnym kolorze impresjonistyczna manga, stworzona pod europejską publiczkę. Którą właśnie kończę czytać, i będę chciał zapodać w forumowych propozycjach. ;) Oprócz tego, oczywiście pozycja którą niedawno polecałem "SMOKING BEHIND THE SUPERMARKET" (wreszcie w języku przystępniejszym dla większej publiki). Najnowszy one-shot RIe Arugi, autorki wydanej u nas przez Kotori "Perfect World". I jeszcze manga na podstawie powieści "Kagami no Kojou", którą też niedawno skończyłem (powieść jak widzę, też mają zamiar wydać po niemiecku).

Manga Cult nie zawodzi i serwuje kolejny, już 4 tytuł Shuzo Oshimiego "Happiness". Chciałbym, żeby i u nas któryś wydawca tak się na niego rzucił. I zaczął wydawać wszystkie jego prace w twardej oprawie. :? Do tego, najnowszy tytuł Asumiko Nakamury (nie BL).

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Koichi » śr kwie 12, 2023 10:13 pm

Szkoda, że nie u nas :P
Z BL-ek chętnie przygarnąłbym Flaver oraz Pink Heart Jam. To pierwsze z tego co pamiętam było w klimatach yakuzy i chyba jedna z lepszych mang Sachimo, a ta autorka ogólnie robi dobre mangi. Druga manga natomiast była w klimatach muzycznych, takie tam miłostki i problemy studenciaków, ale bardzo przyjemne do poczytania.
Trzymam kciuki, że któreś polskie wydawnictwo podłapie pomysł :angel:

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: lexis » śr kwie 12, 2023 11:08 pm

Veil, Oukoku Monogatari i nowa wersja Angel Sanctuary, szczęściarze ;< Ale poza AS dobór shoujo nie powala. Lubię anime Wedding Peach, ale manga była słaba (tak jak większość mangowych czarodziejek, tylko Słodkie Słodkie Czary były dla mnie lepsze niż anime). ION... jest w porządku. Tylko tyle. Nie rozumiem sensu pchania takich przeciętnych tytułów w twardą. Skok na kasę i tyle.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Akiho » czw kwie 13, 2023 1:57 pm

Cóż ja tam ciągle widzę trend wydawania papierowych wersji webtoonów, których jest coraz więcej zagranicą i cieszą się coraz większą popularnością, tak samo wydawanie danmei na zagraniczne rynki. Szkoda że do nas ten trend nie dochodzi :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 13, 2023 3:39 pm

Akiho pisze:
czw kwie 13, 2023 1:57 pm
Cóż ja tam ciągle widzę trend wydawania papierowych wersji webtoonów, których jest coraz więcej zagranicą i cieszą się coraz większą popularnością, tak samo wydawanie danmei na zagraniczne rynki. Szkoda że do nas ten trend nie dochodzi :(
I nie licz na to, że się to szybko zmieni. Pewne wydawnictwo już próbowało, i jak skończyło? Widocznie nasz rynek wciąż nie jest na to gotowy. Nie żebym miał cokolwiek przeciwko, by się to zmieniło, bo nie powiem, bardzo dużo ich czytuje, nawet więcej niż mang. :P

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1257
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » czw kwie 13, 2023 4:28 pm

lexis pisze:
śr kwie 12, 2023 11:08 pm
Ale poza AS dobór shoujo nie powala. Lubię anime Wedding Peach, ale manga była słaba (tak jak większość mangowych czarodziejek, tylko Słodkie Słodkie Czary były dla mnie lepsze niż anime). ION... jest w porządku. Tylko tyle. Nie rozumiem sensu pchania takich przeciętnych tytułów w twardą. Skok na kasę i tyle.
Arina Tanemura w Niemczech ma status równie kultowej autorki, co Naoko Takeuchi. Ja bym powiedział nawet, że jest odrobinę popularniejsza. Biorąc pod uwagę to, że wydali większą część jej prac (niektóre po kilka razy). Oraz fakt, że gościła już u nich dwukrotnie na tamtejszych imprezach. Jest uważana za autorkę, obok Takeuchi, która otworzyła rynek shojo dla niemieckiej publiczności. Wydano tam wiele klasycznych szojek. Dlatego ludzie mają do nich sentymenty. Tak jest z "Weeding Peach", której anime leciało w otwartej TV. Na inne tytuły tego typu, to trzeba poczekać do zapowiedzi Tokyopopu i Altraverse, Szczególnie ten pierwszy zawsze wydawał ich najwięcej.

A, dlaczego taka forma? Bo w Niemczech trwa obecnie duży boom wzrostu sprzedaży mang. Ludzie szczególnie polubili, wydania zbiorcze. I, to nie tak jak u nas, które są domeną głównie JPFu i Kotori. W ofercie mają je wszyscy, nawet Panini. Które zawsze było z tyłu, a obecnie wydaje nową edycję "Marsa". I ogłosili, że zamierzają znacząco poszerzyć ofertę mangową. Krążą też pogłoski, jakoby duży książkowy wydawca, miał zamiar wejść w rynek mangowy. Nie ogłosili tego oficjalnie, ale widziałem ich oferty pracy, w których padało słowo "manga". Twarda oprawa to trochę inny temat. Nie można za bardzo z nimi przesadzać, bo się aż tak dobrze nie sprzedadzą. Egmont w ten sposób oprawia tylko najbezpieczniejsze tytuły, które wiadomo, że przyciągną starsze, sentymentalne pokolenie z pierwszego boomu, o bardziej zasobnych portfelach. W ogóle, tam wydawcy obecnie są nastawieni bardziej, na "kto pierwszy, ten lepszy". Bo sprzeda się prawie wszystko.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: lexis » czw kwie 13, 2023 5:22 pm

No, od Tanemury ludzie pamiętają więcej niż jeden tytuł XD Co mnie w sumie dziwi, przy popularności Sailor Moon wydawcy teoretycznie powinni interesować się też innymi tytułami Takeuchi poza Sailor V (nie żeby czytelnicy mocno na tym braku stracili). Cóż, potwierdza się po raz kolejny, że przy starych mangach najbardziej liczy się sentyment...

Może za jakiś czas ktoś znowu spróbuje z webtoonami, coraz więcej ich dostaje wersje anime (w tym sezonie Raeliana, niedługo Solo Levelling, były plotki o Who Made Me a Princess), a wiadomo, co u nas decyduje o popularności tytułu :P

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Koichi » czw kwie 13, 2023 6:03 pm

Akiho pisze:
czw kwie 13, 2023 1:57 pm
Cóż ja tam ciągle widzę trend wydawania papierowych wersji webtoonów, których jest coraz więcej zagranicą i cieszą się coraz większą popularnością, tak samo wydawanie danmei na zagraniczne rynki. Szkoda że do nas ten trend nie dochodzi :(
Z webtoonów to by mnie interesował chyba tylko Killing Stalking, bo nic innego mi tak nie zryło psychiki, jak ten tytuł XD Nawet chińska nowelka Hua Hua cośtam, mimo że bardziej brutalna, nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia, jak KS.

Webtoony generalnie idą w niepotrzebne rozciąganie rozdziałów, gdzie ilość stron nie przekłada się na dobrze rozwiniętą fabułę i imho szkoda pieniędzy na coś takiego. No, chyba że historia jest dobrze poprowadzona i nie wieje nudą, ale to w webtoonach raczej rzadkość.
Mnie osobiście dziwi takie duże zainteresowanie tą formą wydania, bo może webtoon się dobrze czyta na telefonie, ale w formie tomiku? Poza tym, że w większości jest to w kolorze, to chyba nie ma innych pozytywów. A może ja ich po prostu nie dostrzegam?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości