Zagraniczny rynek mangowy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Canis » sob lis 30, 2019 4:31 pm

Bukafo pisze:
sob lis 30, 2019 4:18 pm
Fani pisze:
czw lis 28, 2019 6:26 pm
Ogólnie polecam, na tle gatunku ten tytuł mocno się wybija
Dobra, zaufam ci ten jeden raz i obejrzę tą "wybijającą się ponad gwiazdy" haremówkę i się przekonam czy warto. ;)
Nie no, pięcioraczki nie są jakimś cudem, ponad wszystkie cuda tego świata. Jest to po prostu haremówka, która jest pożądnie zrobiona, jedna z lepszych jakie oglądałem. A oglądałem ich dużo, bardzo dużo. Osobiście wystawiłem jej ocenę 7/10. Takie mocne siedem.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Fani » sob lis 30, 2019 4:33 pm

Bukafo, ogólnie lepiej wziąć się za mangę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Ame » sob lis 30, 2019 9:56 pm

Bukafo pisze:
sob lis 30, 2019 4:18 pm
Ame pisze: ↑
28 lis 2019, 17:03
Serio to takie dobre? Anime ma tylko 7,64 średnią na malu.
Ty sobie żartujesz w tym momencie prawda? Chyba, że to taki troll, to w takim razie się dałem podpuścić. :cry:
Pisałam na serio, a co? Nie patrzę się na średnią, ale skoro jest taka popularna to spodziewałam się średniej minimum 8.0. :P
Fani pisze:Tak, serio dobre. Ja zawsze odnoszę wrażenie, że ludzie zaniżają oceny w haremówkach, ponieważ "nie jest to zbyt ambitne" i "zawsze się tak samo kończy"
Zawsze mam głupią nadzieję, że nie wybierze tej pierwszej. ¯\_(ツ)_/¯ Cóż poradzić? Ciągle się łudzę...
Fani pisze: Jednak ja przy podobnych tytułach chcę się odstresować i odpocząć, nie oczekuję bóg wie czego, tylko przyjemnej historii z ogarniętymi bohaterami. Pięcioraczki mają właśnie tę zaletę, że bohater jest dość wyrazisty, natomiast siostry znacząco się różnią oraz mają różne motywy i sposoby by dopiąć swego. Ogólnie polecam, na tle gatunku ten tytuł mocno się wybija :)
Wiesz ja tam lubię heremówki oraz ecchi. Moją ulubioną haremówką jest Sekirei.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1246
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » sob lis 30, 2019 10:41 pm

Ame pisze:
sob lis 30, 2019 9:56 pm
Pisałam na serio, a co? Nie patrzę się na średnią, ale skoro jest taka popularna to spodziewałam się średniej minimum 8.0. :P
Trudno nie odbierać tego jako żart. Zrozum. Każdy wyżej podkreśla, że chodzi o mangę. A ty cały nawijasz o średniej anime. :roll: Ten tytuł jest doskonałym przykładem na to, jak bezsensowne jest ocenianie mang na podstawie anime. Średnia tej mangi na MAL'u jest akurat wyższa niż 8.0 (ale praktycznie nie ma sensu zwracać na to uwagę; jest tyle przecenianych i niedocenianych serii, że głowa mała).

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Canis » ndz gru 01, 2019 11:39 am

Mr.Chiquita, ja pisałem akurat o anime. Zgadzam się że manga lepsza od adaptacji (jej dałem 8/10), ale animacja też jest bardzo fajna. Osobiście polecam jedno i drugie.
Wszyscy wiemy, że nie należy oceniać mang, na podstawie ich adaptacji, ale anime często jest "materiałem degustacyjnym". W przypadku pięcioraczków, takie podejście sprawdza się. Bajka daje ogólny obraz czego możemy się spodziewać sięgając po komiks. A że manga jest lepsza... to chyba normalne.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Ame » ndz gru 01, 2019 12:09 pm

Mr.Chiquita pisze:
sob lis 30, 2019 10:41 pm
Każdy wyżej podkreśla, że chodzi o mangę. A ty cały nawijasz o średniej anime. :roll:
SAO jest słabą serią, a jednak ma z te 8. Pierwsza seria miała. I tak gadam o anime, bo mangi nie wydali u nas. Wiem, że mangi są lepsze od anime. Gdybym uważała inaczej raczej nie miałabym tu konta oraz nie kupowała serii, które posiadają ekranizacje. :roll: Sekirei jako anime też jest kiepskie, tak więc jestem świadoma, że im nie wychodzi ekranizacja ecchi...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Angu » śr gru 04, 2019 12:13 pm

Podrzucę info tutaj bo pięcioraczki nie mają swojego tematu na forum (a ja nie założę bo znam tylko 3 pierwsze rozdziały :P)
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... VOveJA9UVw
Manga zakończy się na 14 tomach. Drugi sezon anime jest planowany. Skoro Waneko nie chce, to może Studio się pokusi o wydanie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Fani » śr gru 04, 2019 12:16 pm

To ja powiem, że ostatni rozdział dużo wyjaśnił ;)
Czyżby wybranka została już wskazana? Jeśli tak to się cieszę z wyboru, choć się nie spodziewałem i kibicowałem innej z sióstr :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Meliona » śr gru 04, 2019 1:04 pm

Ja przeczytałam na razie 5 rozdziałów i trochę się nudzę, chociaż sam pomysł na fabułę jest fajny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1246
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 04, 2019 2:15 pm

Byłem przekonany, że zobaczymy jeszcze co najmniej drugie tyle tomów. W końcu to manga z topki sprzedażowej, więc trochę dziwne.
Angu pisze:
śr gru 04, 2019 12:13 pm
Skoro Waneko nie chce, to może Studio się pokusi o wydanie...
SJG zaczęło tyle romansów, i pewnie nie wszystkie dobrze im schodzą, więc wątpię. Już prędzej Kotori.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Bukafo » śr gru 04, 2019 2:32 pm

No jeżeli chcecie, żeby SJG wpakowało się w kolejny romans i też nie dotrzymywało terminów, to... good luck!
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Angu » śr gru 04, 2019 2:37 pm

Bukafo pisze:
śr gru 04, 2019 2:32 pm
No jeżeli chcecie, żeby SJG wpakowało się w kolejny romans i też nie dotrzymywało terminów, to... good luck!
Chcę bo lubię ich wydania.
Mr.Chiquita pisze:
śr gru 04, 2019 2:15 pm
SJG zaczęło tyle romansów, i pewnie nie wszystkie dobrze im schodzą, więc wątpię. Już prędzej Kotori.
Od Kotori też bym nie pogardziła.

A jak żadne z powyższych to zawsze pozostaje zagraniczne wydanie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Yuriko » śr gru 04, 2019 2:39 pm

Tylko SJG samo pisze, że na obecną chwilę nie będzie brać niczego dłuższego. Jak już ktoś to wyda to może Kotori, chociaż w nich też wątpię.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Fani » śr gru 04, 2019 2:39 pm

Z romansów skierowanych do mężczyzn SJG ma tylko Haganai i Jenoty. Obie serie zaraz się kończą (tj zostało mało tomów do wydania, bo kto wie kiedy faktycznie skończy się wydawanie xD), więc nie przesadzajmy xd

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1246
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Mr.Chiquita » śr gru 04, 2019 3:07 pm

@Fani
A "Toradora" i "Twoje kwietniowe kłamstwo"? Na upartego można jeszcze wskazać te dwa tytuły yuri... oraz "Wotakoi" (wiem, że to josei, ale sam je zbieram i czytam z przyjemnością). Poza tym, z romansów mają dużo szojek, w tym "Pokój...".

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Lou » śr gru 04, 2019 4:06 pm

Mr.Chiquita pisze:
śr gru 04, 2019 3:07 pm
Na upartego można jeszcze wskazać te dwa tytuły yuri...
Dobrze, że dodałeś to "na upartego", bo już chciałam opisać tutaj historię "esu-kankei".
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ociesek » sob gru 07, 2019 4:32 pm

Ostatnio jest jakis wysyp reedycji, ktory bardzo mi pasuje. Saiyuki, Drifting Classroom, a dzisiaj dowiaduje sie, ze pierwsze 29 tomow Pokemon Adventures bedzie mial reedycje w omnibusach! Ekstra wiadomosc, bo chociaz te ostatnie Pokemony zupełnie mi nie podchodza, tak stare nadal uwielbiam! Oby tylko bylo bez cenzury. Sprawdzalem na BD i juz sa preordery. Tomy tansze niz 50 zlotych, wszystkich bedzie 10, jestem przeszczesliwy.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Bukafo » sob gru 07, 2019 4:50 pm

ociesek Jeśli to co piszesz to prawda, to ja jestem mega szczęśliwy! 29 tomów, właśnie tyle kiedyś przeczytałem i na tej liczbie postanowiłem zakończyć dalszą przygodę z serią. Dobrze będzie powrócić znowu do niej. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: ociesek » sob gru 07, 2019 11:31 pm

Bukafo, to prawda, nazywa sie "Collector's Edition" :)

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Zagraniczny rynek mangowy

Post autor: Alextasha » ndz gru 08, 2019 11:22 am

Ok to teraz mi tylko dajcie znać czy odcenzurowali to. Bo tylko przez to nie kupowałam ang wydania mimo że pierwsze serie uwielbiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości