Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Wukau
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Wukau » ndz gru 15, 2013 8:03 pm

Daminox pisze:Ja bym kupił po angielsku, a taniej.

Ja też mam pytanie do kogoś, kto się zna na Batmanach bo ja ni w cholere. Serie Detectiv Comics, Długie Hallowen, Trybunał Sów i inne można kupować jak leci? To znaczy czy są powiązane fabularnie w jakikolwiek sposób, bo w batmanianym biznesie jestem zupełnie nowy, i kompletnie nic nie wiem o uniwersum. Tylko tyle co obejrzałem film czy dwa.
Zacząłbym od tego, że Trybunał sów (Batman) i Detective Comics są z innego uniwersum (new DC) niż The Long Halloween. Generalnie Detective'a i Batmana'a możesz czytać osobno (są małe powiązania np. z tego co pamiętam w batmanie 3 "dead of the familly" który wyjdzie w przyszłym roku w Polsce pojawia się joker bez twarzy, a w Detecivie jest wyjaśnione jak stracił twarz - nie jest to coś co musisz wiedzieć, żeby czytać ten komiks)
Polecam obejrzeć ten filmik.
Od siebie jeszcze polecę komiksy, które warto przeczytać:
-Batman: Year one
-The dark knight returns
-Batman: The Killing Joke
-Arkham Asylum

-The long halloween jest podobno bardzo dobry, ale póki co nie czytałem (w przyszłym roku w Polsce wyjdzie dark victory - druga część)
Wczoraj przeczytałem trybunał sów i całkiem przyjemnie się czytało.

Tu jest chronologia starego batmana, ale w większości przypadków każde zbiorcze wydanie, możesz czytać osobno, oprócz np. Knightfall, czy Batman Battle of the Cowl etc.
Ostatnio zmieniony wt sie 30, 2016 8:31 pm przez Wukau, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » ndz gru 15, 2013 8:42 pm

Azyl Arkham: Poważny Dom na Poważnej Ziemi - Jedyny komiks z batmanem, którego chcę, ba, wręcz pragnę. Ale niestety Egmont nie chce dać się przekonać by puścić go znowu w obieg :(
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » ndz gru 15, 2013 8:52 pm

Mephisto pisze:Azyl Arkham: Poważny Dom na Poważnej Ziemi - Jedyny komiks z batmanem, którego chcę, ba, wręcz pragnę. Ale niestety Egmont nie chce dać się przekonać by puścić go znowu w obieg :(
Czy już coś wiadomo o ew. wznowieniach Batmanów (Azyl i rok Pierwszy)?

AA nie w najbliższym czasie, Rok pierwszy – rozważamy na 2014.
Może jak rok pierwszy się znowu dobrze sprzeda, to wydadzą.

Jeszcze tak dodam komiks o batmanie warty przeczytania The Deal.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn gru 16, 2013 8:45 pm

Zna ktoś egmontowską politykę dodruków? Interesuje mnie zwłaszcza kwestia takich tytułów jak: pierwszy Batman: Detective Comics, Baśnie i Sin City.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn gru 16, 2013 9:53 pm

Nigdy nic nie wiadomo. Czasem (czytaj rzadko) coś dodrukują, ale informacje roznoszą się głównie drogą pantoflową. Warto śledzić portale komiksowe, fora, newslettery i ofertę sklepów.

Wukau
Status: Offline

Post autor: Wukau » pn gru 16, 2013 10:07 pm

Daminox pisze:Zna ktoś egmontowską politykę dodruków? Interesuje mnie zwłaszcza kwestia takich tytułów jak: pierwszy Batman: Detective Comics, Baśnie i Sin City.
Trybunału sów zrobili dodruk, więc może zrobią też Detective Comics, a jak nie to zawsze zostaje angielskie wydanie :wink:

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob sty 25, 2014 4:31 pm

zapowiedzi Muchy Comics na rok 2014 i 2015:
http://polski-geek.blogspot.com/2014/01 ... -nowe.html
8-)
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 6:41 pm przez amsterdream, łącznie zmieniany 1 raz.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob sty 25, 2014 4:41 pm

A liczyłem na Batwoman... No nic, kupię oryginał.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 4:42 pm

O, ładnie się zapowiada :D
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob sty 25, 2014 4:58 pm

nie kupuję komiksów ale w planach mam "Get Jiro!" 8-)

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob sty 25, 2014 5:22 pm

Ja biorę wszystko właśnie poza Get Jiro.

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob sty 25, 2014 5:25 pm

Ogólnie na oku mam kilka komiksów ale odstrasza mnie cena... za cenę jednego komiksu mam kilka mang albo MM...

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 5:34 pm

Tusz swoje kosztuje. Poza tym zdaje się, że nakłady są mniejsze.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob sty 25, 2014 5:39 pm

Owszem ale płacić 80-160 zł za komiks o ponad 100 str to dla mnie za dużo. Niestety nie mam na tyle funduszy... mam płacone tylko za praktykę a ledwo starcza mi na mangi. Myślę kupić za jakiś czas Czterech jeźdźców apokalipsy ale cena... dlatego zapytam warto?

shaneL
Status: Offline

Post autor: shaneL » sob sty 25, 2014 5:40 pm

Kto by pomyślał, że Saga kiedyś wyjdzie u nas :D

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » sob sty 25, 2014 5:59 pm

Saga po polsku bardzo cieszy. Warto dodać, że komiks ten zdobył kilka Eisnerów i trzy razy z rzędu nagrodę Hugo i jest rzeczą absolutnie wspaniałą :)
daniel122 pisze:Owszem ale płacić 80-160 zł za komiks o ponad 100 str to dla mnie za dużo.
100zł to się płaci za 400 stronicowe cegły, komiksy o objętości 100 stron kosztują dużo mniej (przeważnie maks 40zł po zniżkach).
daniel122 pisze:Myślę kupić za jakiś czas Czterech jeźdźców apokalipsy ale cena... dlatego zapytam warto?
Akurat Jeźdźców nie czytałem, ale w sieci zbiera słabe recenzje (większość osób chwali rysunki, ale narzeka na fabułę).
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 6:08 pm przez amsterdream, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob sty 25, 2014 6:02 pm

daniel122 pisze:nie kupuję komiksów
Skąd więc Twoja obecność na forum komiksowym?

daniel122
Status: Offline

Post autor: daniel122 » sob sty 25, 2014 6:04 pm

Dembol pisze:
daniel122 pisze:nie kupuję komiksów
Skąd więc Twoja obecność na forum komiksowym?
ujmę to inaczej. Nie kupuję komiksów amerykańskich :p posiadam tylko jeden tom/zeszyt z WKKM nic poza tym.

amsterdream to w swoim czasie poszukam czegoś :p Tak wgl to co byś polecił? (oczywiście w miarę taniego gdyż w planach Monster, Życie, MM itd...)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sty 25, 2014 6:29 pm

Nie będę ani trochę oryginalny, ale Thorghal. Mam ogromny sentyment do niego bo był on moim drugim komiksem w ogóle. Znalazłem go w szkolnej bibliotece no i wpadłem.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » sob sty 25, 2014 7:04 pm

Daminox pisze:... ale Thorghal. Mam ogromny sentyment do niego bo był on moim drugim komiksem w ogóle. Znalazłem go w szkolnej bibliotece no i wpadłem.
Apropo Thorgala.
Po Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wspomniany wydawca postanowił wydać kolekcję komiksów z Thorgalem. W marcu zeszłego roku informowaliśmy już o jej próbnym wydaniu. Teraz do kiosków ma trafić kompletna kolekcja, na którą będą się składać 42 tomy. Cena pierwszego z nich wynosi 9,90 zł, drugi będzie można kupić za 19,99 zł, natomiast każdy kolejny to wydatek w wysokości 29,99 zł. Oprócz tytułowej opowieści każdy tom będzie zawierał kilka stron dodatków, w postaci historii powstania komiksu, galerii bohaterów, szkiców itp. Ponadto do każdego albumu dołączona zostanie reprodukcja grafiki autorstwa Grzegorza Rosińskiego.
pac. Nawet w tv czasem reklama leci.
Ostatnio zmieniony sob sty 25, 2014 7:10 pm przez maciejko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości