Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Lou » sob lis 25, 2017 5:10 pm

My tu gadu gadu o mangowych zakładkach bez licencji, a tymczasem na trwającym Comic Conie można już kupić Archiego! Ciekawe ilu nabywców znajdzie ten koszmarek? I czy wydawca już zupełnie zmieni profil z tshirtów i chińskiego sprzętu na komiksy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Mormicc » sob lis 25, 2017 5:14 pm

Widziałem już zdjęcia tego w necie. D.R.A.M.A.T. :lol:
Planowałem kiedyś kupić Archiego, cóż podziękuje. Moje pieniądze pójdą na wydawnictwa które wiedzą co robią, a nie to coś...
Fantasmagorie, też genialni. Mieli przedpłaty na tytuł którego licencji nawet nie posiadali :lol:
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » śr lis 29, 2017 5:31 pm

https://www.youtube.com/watch?v=qZBRmtd2kkc
Filmik Ichaboda o polskim wydaniu Archie :lol: Polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Katori » śr lis 29, 2017 5:48 pm

Bardzo się ciesze, że Archiego nie kupiłem i nie kupię. Poza tym, wydaje mi się, że licencji na okładkę pierwszego tomu Riverdale nie mają. W końcu to plakat serialu. No chyba że Archie Comics wydaje to z taką okładką.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Meliona » ndz gru 10, 2017 1:53 pm

Na Humble Bundle jeszcze przez 3 dni można kupić cyfrowe wydania Archiego w bardzo niskiej cenie:
https://www.humblebundle.com/books/rive ... hie-comics
Za 1 dolara otrzymuje się aż 6 tomów nowych serii z uniwersum Archiego. Za 8$ dodatkowe 9 tomów, a za 15$ kolejne 8.
Wydałam równowartość jednego dolca :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » wt gru 26, 2017 7:33 pm

Posiada ktoś może, którykolwiek z dotychczas wydanych tomów, The Best Polish Illustrators? Zastanawiam się nad zakupem i chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat wydania, jak i samego pomysłu takiego zbioru prac. Nie wiedziałem, gdzie zapytać, ale że czwarty tom będzie zawierał pracę polskich komiksiarzy, to postanowiłem tutaj. :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Zugai. » śr gru 27, 2017 1:15 am

KubciO pisze:
wt gru 26, 2017 7:33 pm
Posiada ktoś może, którykolwiek z dotychczas wydanych tomów, The Best Polish Illustrators? Zastanawiam się nad zakupem i chciałem zasięgnąć Waszej opinii na temat wydania, jak i samego pomysłu takiego zbioru prac. Nie wiedziałem, gdzie zapytać, ale że czwarty tom będzie zawierał pracę polskich komiksiarzy, to postanowiłem tutaj. :angel:
Mam dwa pierwsze tomy. Jakość wydania jest bardzo dobra, adekwatna do ceny :) . Kartki są grube i lekko śliskie, trochę też prześwitują ale nie wpływa to na komfort czytania ( czy raczej oglądania ). Szycie też jest dobre. Z mankamentów mogę wymienić oprawę - jest solidna ale minimalnie się odbarwia.

Co do pomysłu to na pewno fajna rzecz dla kolekcjonerów i zainteresowanych poszczególnymi dziedzinami grafiki. Przekrój autorów jest dość duży i nawet różnorodny pod względem stylu artystów, nie odczuwałem nudy podczas lektury. Na każdego w zbiorze jest poświęcone około 6-7 stron z ilustracjami + notatka o autorze i jego pracach.

Jeśli chcesz to mogę podesłać parę zdjęć :P .

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » śr gru 27, 2017 8:42 am

Dziękuję Zugai za odpowiedź. :angel: Planujesz nabyć kolejny/e tom(y)? Za zdjęcia podziękuję, bo już "wygooglowałem". :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Zugai. » śr gru 27, 2017 7:01 pm

KubciO, planuję jeszcze w swoim czasie tom komiksowy i książkowy, może też typografia :P .

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Gotenks » czw gru 28, 2017 7:10 am

Od jutra ma ruszyć nowa kolekcja Hachette - Conan
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Matii » czw gru 28, 2017 9:43 am

Kolejna kolekcja wyczekiwana przez wiele osób. Gdyby nie to że mam cały czas do kupowania jedną kolekcję to może bym tą kupił. Tom 1 kupię na pewno. Reszty już raczej nie. Ale wiem że wiele osób będzie strasznie zadowolonych z tej kolekcji.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » czw gru 28, 2017 2:28 pm

Mocno się zastanawiałem nad tą kolekcją. Jednak mój portfel mógłby tego nie wytrzymać. Za to pewnie nabędę omnibusa "Conan: Birth of the Legend" Kurta Busieka, który to Egmont zapowiedział na przyszły rok.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Kilgore Trout » czw gru 28, 2017 6:30 pm

Miła niespodzianka. :) Już wszystkie Slaine'y od Studia Lain oczytane, więc chętnie sprawdzę pierwszy tom Conana. A potem będę się długo zastanawiał czy to nie za drogo jednak i czy znajdzie się miejsce na 75 tomów. :)

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » czw gru 28, 2017 6:54 pm

Kilgore Trout, co to jest 75 tomów - w UK WKKM przedłużono do 200. :lol:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Matii » sob gru 30, 2017 10:47 am

Kupiłem wczoraj pierwszy tom. No bo 10zł za komiks w twardej oprawie to nie jest dużo. Powiem tak. Kolekcja warta uwagi. Długość i szerokość tomów Conana jest większa od kolekcji WKKDC i SBM. Zapach po otwarciu świetny. (Nie tak jak było z początku z WKKDC) Wstawię zdjęcia jak wrócę do domu z porównaniem WKKDC i SBM. Ta kolekcja znów tylko uświadamia że WKKDC jest niezłą klapą, gdzie nawet twarda oprawa nie jest do końca twarda. Jedyny minus to taki jak zawsze przy każdej tego typu kolekcji -straszne obciążenie finansowe. Ja zbieram tylko SBM z ukazujących się na rynku kolekcji (Nie liczę Kolekcji Mistrza Grozy) i wiem jak to obciąża wydatki studenta. Bo 80 zł dodatkowo miesięcznie to dużo. Ale jeśli macie hajsy to kupujcie. Chociaż pierwszy tom na spróbowanie ;)
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » sob gru 30, 2017 5:54 pm

Matii pisze:
sob gru 30, 2017 10:47 am
Chociaż pierwszy tom na spróbowanie
Namówiłeś mnie! Wydanie faktycznie ładne. Nie miałem do czynienia z żadną inną kolekcją, więc nie porównam, ale Conan wygląda solidnie. Co do zawartości się nie wypowiadam póki co, bo nie przeczytałem jeszcze. Ale dowiedziałem się za to z ulotki, że zamawiając prenumeratę otrzymamy tomy drugi i trzeci, przy czym jeden będzie gratis. Czyli za 29,99 zł mamy dwa kolejne tomy i trzy grafiki. :D
PS. Komiks posiada spis treści, natomiast strony (oprócz wstępu i dodatków) nie są ponumerowane. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

|||||
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: ||||| » sob gru 30, 2017 6:02 pm

Też kupiłem Conana, wygląda naprawdę solidnie. Pytanie tylko, czy będę go zbierał - w końcu takich Superbohaterów Marvela porzuciłem po 16 tomie, bo takie to jest średnie lub średniosłabe. A za rogiem czai się jeszcze kolekcja Star Wars :P

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » sob gru 30, 2017 6:06 pm

Ja postanowiłem szarpnąć się na prenumeratę. Ciekawe czy dotrwam do końca... Chyba wolałbym cały koszt rozłożony na kilka większych rat (powiedźmy raz na pół roku) niż tak co miesiąc, ale cóż począć. Pozostaje tylko jedno pytanie: gdzie ja to cholera upchnę :lol:

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: KubciO » sob gru 30, 2017 6:34 pm

||||| pisze:
sob gru 30, 2017 6:02 pm
A za rogiem czai się jeszcze kolekcja Star Wars
Obrodziło tymi kolekcjami u nas. :lol: Ale SW sobie chyba odpuszczę. A Conan..to Conan. Chciałbym tę kolekcję zbierać i zebrać. :D Trzeba będzie zaciskać pasa tak, by znalazło się na Cymeryjczyka. :twisted:
Alexandrus888 pisze:
sob gru 30, 2017 6:06 pm
gdzie ja to cholera upchnę :lol:
To jest zagwozdka.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Komiks zachodni

Post autor: Alexandrus888 » sob gru 30, 2017 6:51 pm

Znaczy się w jakiejś bliższej niż dalszej przyszłości planuję remont w pokoju i zrobienie porządnego regaliszcza na kolekcję, ale i tak boję się o ilość miejsca, bo im dłużej zbieram to mam wrażenie, że tym szybciej tomów przybywa. Fajnie byłoby też wiedzieć ile centymetrów bieżących będzie to cacko zajmować by nie rozdzielać go na 2 półki. Ciekawe, czy jak zadzwonię to mi udzielą takiej informacji...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości