Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz kwie 23, 2017 6:55 pm

Ale jaja, podobna ma ruszyć nowa kolekcja komiksów od Hatchette - Kolekcja Komiksów Conana :shock: :o
BTW. Kupiłem sobie ostatnio Punishera od Egmontu i to najlepszy komiksowy zakup jakiego dokonałem w ciągu ostatnich miesięcy, czekam na dalsze tomy 8-)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » ndz kwie 23, 2017 7:43 pm

Co?! Serio jeszcze jedna kolekcja. Niedawno przecież rozpoczęli kolekcje superbohaterów marvela i wydają ciągle WKKM. No i do tego cały czas wychodzi WKKDC. Wydaje mi się że trochę za wcześnie wyjeżdżają z nową kolekcją komiksową. Wszystko dlatego pewnie że tamte się dobrze sprzedają.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » ndz kwie 23, 2017 10:57 pm

O! Savage Sword of Conan. Całkiem fajna pulpa, ale czy taki stary komiks się w Polsce sprzeda? No i do tego ma mieć 70 tomów po około 100 stron (nie będzie więcej bo seria jest zakończona, ale wychodziła przez 20 lat :D).
Jak nie dowalą zabójczej ceny to może się zastanowię. Za 40 zeta to raczej sukcesu nie wróżę.
Gotenks, robisz mi smaka na Punishera od Ennisa! :) Zobaczymy jak z kasą będzie, bo już kilka serii zacząłem, a na dodatek w czerwcu ma się pojawić długo wyczekiwane wydanie zbiorcze Kaznodziei (też Gartha Ennisa).

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz kwie 23, 2017 11:37 pm

Hę? Preacher ma mieć wznowienie? Ale że w Polsce?

Edit: Ok, już znalazłam. Dla mnie za drogo, aż tak mnie ten komiks nie ciekawi :lol: Zostanę przy serialu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » ndz kwie 23, 2017 11:52 pm

Różnice komiks - serial w przypadku Preachera są dość duże zarówno w kwestii wydarzeń, bohaterów jak i struktury scenariusza.
60-70 zł za tom w sklepach komiksowych jest nawet do przełknięcia (300-400 stron w kolorze i twarda okładka, tomów pewnie z 5-6). Ja tam biorę bo już od paru lat wyczekuję. :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pn kwie 24, 2017 7:37 am

Kilgore Trout, za to Ty robisz mi smaka na Kaznodzieję - nawet nie wiedziałem, że to Egmont to będzie znowu wydawał :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn kwie 24, 2017 8:56 am

Matii pisze:Co?! Serio jeszcze jedna kolekcja. Niedawno przecież rozpoczęli kolekcje superbohaterów marvela i wydają ciągle WKKM. No i do tego cały czas wychodzi WKKDC. Wydaje mi się że trochę za wcześnie wyjeżdżają z nową kolekcją komiksową. Wszystko dlatego pewnie że tamte się dobrze sprzedają.
Nie zdziwiłoby mnie jakby wystartowały kolejne. Portfele klientów komiksowych nie mają dna. Im więcej tytułów jest wydawanych tym więcej kupują. A na festiwalach przechwałki kto zbiera więcej serii są jak porównywanie długości penisa.
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pn kwie 24, 2017 12:17 pm

Wkurza mnie to że Miracleman i The Killing Joke nie są z oryginalnymi kolorami.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn kwie 24, 2017 11:58 pm

Lou pisze:Nie zdziwiłoby mnie jakby wystartowały kolejne. Portfele klientów komiksowych nie mają dna. Im więcej tytułów jest wydawanych tym więcej kupują. A na festiwalach przechwałki kto zbiera więcej serii są jak porównywanie długości penisa.
W zeszłym roku wydano ponad 850 komiksów wg Gildii albo Alei Komiksu. Nie wiem czy to obejmuje wszystko. W tym nie zdziwiłbym się gdyby ta liczba przekroczyła tysiąc. Liczba wydawców rośnie. Kolejne kolekcje. Egmont co miesiąc wydaje samego superhero tyle co kiedyś wszystkich komiksów. Mam wrażenie, że nadchodzi jakieś tąpnięcie. Rynek nie może rosnąć w nieskończoność. Portfele nie są z gumy.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pt kwie 28, 2017 11:10 pm


Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » sob kwie 29, 2017 2:48 am

Dobrze, że nie czytam Marvela (poza "Thorem" Aarona), bo bym poszedł z torbami. :) Egmont zaniedbuje trochę fanów DC/Vertigo. Ok, Odrodzenie w drugim półroczu, ale co z wydaniami Deluxe i rozciąganiem cykli wydawniczych (Catwoman wychodzi 1 tom rocznie, Ygrek bardzo zwolnił po 3 tomach, to samo pewnie będzie z Preacherem). W sumie może i dobrze - nadrobię zaległości (Skalp, Gotham Central). :)

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob kwie 29, 2017 9:14 am

Lou pisze:
Matii pisze:Co?! Serio jeszcze jedna kolekcja. Niedawno przecież rozpoczęli kolekcje superbohaterów marvela i wydają ciągle WKKM. No i do tego cały czas wychodzi WKKDC. Wydaje mi się że trochę za wcześnie wyjeżdżają z nową kolekcją komiksową. Wszystko dlatego pewnie że tamte się dobrze sprzedają.
Nie zdziwiłoby mnie jakby wystartowały kolejne. Portfele klientów komiksowych nie mają dna. Im więcej tytułów jest wydawanych tym więcej kupują. A na festiwalach przechwałki kto zbiera więcej serii są jak porównywanie długości penisa.
To chyba dlatego że komiksy o superzerach dawno temu zdechły jako medium masowe i kupują je głównie bogacze. Pewnie głównie jacyś programiści i tym podobni.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob kwie 29, 2017 9:44 am

Egmont jednak wznowi Kaznodzieję? Z jednej strony git, z drugiej au xD

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » sob kwie 29, 2017 11:01 am

Świetny katalog. Jest kilka pozycji w które chciałbym sie zaoopatrzyć ale niestety nie są piorytetem, portfel ma niestety dno, a ja nie mogę sobie na to pozwolić.
Ale kiedyś na pewno sobie zacznę kupować to co chcę. Ten Punisher ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob kwie 29, 2017 5:27 pm

TAK! Mucha wyda w tym roku Descender, na to czekałam.
Nie wiem czy ten komiks jest dobry, ale tematyka wygląda interesująco, a kreska jest śliczna.
https://www.facebook.com/MuchaComics/po ... 0999148141
Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » sob kwie 29, 2017 6:16 pm

Podawali gdzieś cenę?

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » sob kwie 29, 2017 6:35 pm

Póki co nie ma ceny, ale w ostatnim czasie wydawane przez Muszkę komiksy od Image kosztowały 59 zł (okładkowo). Nie czytałem tego komiksu Lemire'a, a kolejka Image'ów do kupienia się rozrasta. :D

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » śr maja 03, 2017 12:31 pm

Zapowiedzi od nowo powstałego wydawnictwa Non Stop Comics:
Obrazek
Paper Girls, Revival i Chrononauts 8-)

Do końca tego miesiąca mają się wypełnić wszystkie prostokąciki.

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr maja 03, 2017 12:53 pm

Ciekawy jestem co będzie w tych kwadracikach.
Revival kusi ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » śr maja 03, 2017 5:00 pm

O, są Gazeciary od Vaughna! :D Jak miło, jeden import mniej. :D Fajny jest język w tym komiksie, ciekawe jak sobie poradzą z tłumaczeniem.
Fajnie, że im się udało dogadać z Image, bo już inne nowe wydawnictwo (Fantasmagorie) próbowało i dali sobie spokój.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości