Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn sie 29, 2016 12:55 pm

Gotenks pisze:Kupiłem pierwszy numer Kolekcji DC i jeśli chodzi o jakość wydania, to szału nie ma.
Moja okładka ma ślady po rolkach z drukarni :/ Ogólnie zgadzam się. Jak się do tego weźmie pod uwagę cenę kolejnych tomów, to mało opłacalny interes.
Gotenks pisze:Komiksu jeszcze nie czytałem, więc na razie więcej się nie będę wypowiadał na pozostałe rzeczy.
Też jeszcze nie czytałam, ale spojrzałam na stopkę i przygotowaniem komiksu zajmował się Egmont, więc chyba powinno być w porządku.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn sie 29, 2016 8:12 pm

Gotenks pisze: No i jeszcze ten zapach - lubię wąchać książki/komiksy/mangi zaraz po ich zakupie, ale w tym wypadku mnie odrzuciło :roll:
Jesteś kolejną osobą, która tym wspomina - aż się boję co to będzie, jak przyjdzie w końcu mój egzemplarz.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn sie 29, 2016 8:17 pm

Nie jest aż tak źle, śmierdzi tylko ta wklejka po wewnętrznej stronie okładki, reszta pachnie raczej standardowo :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pn sie 29, 2016 8:57 pm

Najbardziej śmierdzą książki z supermarketu. :x Te które kupiłam dzisiaj z Yatty też niezbyt ładnie pachną...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt wrz 27, 2016 6:22 pm

Na stronie Marvela można dostać za darmo po pierwszym numerze kilku serii. Akurat wszystkie mnie umiarkowanie ciekawią, więc skorzystałam.
https://marvel.com/redeem
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » sob paź 01, 2016 10:50 am

Ktoś z forumowiczów czytał "Sprawiedliwość" (DC Comics) i mógłby powiedzieć czy warto na to wydać niemałe pieniądze? Przyznam, że interesuje mnie ten tytuł, ale cena trochę odstrasza...
Twitter * Discord: Dejikos#8562

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » sob paź 01, 2016 9:40 pm

Zależy. Kreska jest ładna ale chyba nie każdemu może podejść, wydanie zdecydowanie warte grzechu (format i w ogóle), intryga jakoś na mnie nie zrobiła szału ale daje radę. Na pewno sporo się dzieje, akcja pomimo potyczek masa luda vs. inna masa luda jest czytelna. Ja tam jakoś DC nie ogarniam tak bardzo mocno jak Marvela wiec pewnie jakieś smaczki mi umkły, ale ogólnie jak ktoś odróżnia Wonder Woman od Zielonej Latarni to sobie poradzi. Jeżeli lubisz epickie historie z masą znanych postaci po obu stronach barykady to polecam, choć nie za okładkową cenę. 169 zuociszy to ciut przydużo.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pn paź 03, 2016 1:17 am

Sprawiedliwość warto kupić jeśli lubi się rysunki Rossa. Fabularnie na początku jest całkiem nieźle, ale z każdym kolejnym rozdziałem wszystko się rozmywa a ostatni to już zwykła nawalanka.

Nowe komiksy Marvela od Egmontu w 2017:
Obrazek
więcej zapowiedzi Egmontu:
http://paradoks.net.pl/read/30501-zapow ... e-na-mfkig

Mucha Comics:
http://paradoks.net.pl/read/30428-winte ... cha-comics

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn paź 03, 2016 10:31 am

Dla rysunków Rossa lepiej sobie kupić jakiś artbook. Ew. Marvels lub Kingdom Come, które są dużo lepszymi komiksami. Sprawiedliwość raczej nie.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn paź 03, 2016 8:21 pm

Dzięki chłopaki za opinię, postanowiłam wczoraj jednak zaryzykować i kupiłam ;)

Ciekawe zapowiedzi szykują się na kolejny rok. Czekam na wznowienie "300" i cieszę się, że Mucha ruszy Outcasta, w sumie spodziewałam się tego po Taurusie, ale tak jest nawet lepiej :D Mało trochę info o DC Comics, ale pewnie coś jeszcze się pojawi. Dzięki za linki, amsterdream.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr paź 05, 2016 9:52 am

To i ja się przy okazji zapytam. Warto zainwestować w Miraclemana?
Miałem ograniczyć zakupy komiksowe do minimum, ale nazwisko Moore'a na okładce trochę zachęca do kupna. Nie zachęca z kolei data wydania oryginału - czytałem kilka starszych komiksów i większość w obecnych czasach jest trochę męcząca w odbiorze.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » śr paź 05, 2016 10:12 am

Miracleman to dekonstrukcja superbohatera jeszcze sprzed Watchmen. Moim zdaniem dużo bardziej zjadliwa i emocjonująca niż Watchmen. Mnie w nowym wydaniu nie do końca podobają się kolory, ale komiks dalej daje radę. Można go dostać za 82 zł. W takie cenie nawet się nie ma co zastanawiać.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr paź 05, 2016 1:23 pm

Dzięki za radę. Jak wypłata będzie większa niż zakładam, to dorzucę do koszyka w gildii :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
KossteK
Posty: 39
Rejestracja: pt lis 06, 2015 10:41 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: KossteK » śr paź 05, 2016 2:38 pm

O, Egmont wyda uwielbiane przeze mnie Ms. Marvel, trochę obawiam się o sprzedaż i odbiór tego komiksu u nas, ale trzeba być dobrej myśli.
Mój profil na Last.fm http://www.last.fm/pl/user/kosst3k

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob paź 08, 2016 3:59 pm

Ktoś czytał Przez las? Zaciekawił mnie ten komiks i zamówiłam zaraz po premierze, dziwny gust myszy.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » wt lis 08, 2016 3:44 pm

Okami wyda serię komiksów z uniwersum Dragon Age :D Link do fb
Jaram się jak szalona, bo uwielbiam tą serię.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » czw lis 10, 2016 10:02 pm

Za sprawą sklepu Gildia, który dał mi znać o promocji, zainteresowałem się komiksem Sandman: Uwertura. Jako że nie siedzę w komiksach, nie wiem czego się spodziewać, i czy warto. Oczywiście coś tam poszperałem, i wygląda na to, że pod względem fabularnym mógłby mi się tytuł spodobać. Czy nie znając wcześniejszych części, mogę śmiało pchać się w Uwerturę?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » pt lis 11, 2016 10:53 am

KubciO, nie polecam zaczynania od Uwertury. Fakt, jest to prequel serii głównej, ale odnosi się mocno do wydarzeń z "podstawki" i przewija się masa postaci pobocznych, które powinno się znać żeby zrozumieć o co tam chodzi.
Serię jak najbardziej polecam, ale uważam, że w tym wypadku lepiej czytać w kolejności wydawania, Uwerturę zostawiając jako smaczek na koniec jeśli nie zna się serii.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt lis 11, 2016 1:17 pm

mysz pisze:Ktoś czytał Przez las
Bardzo sympatyczna rzecz. Straszne, niepokojące opowieści, często z otwartym zakończeniem. Podobało mi się. Bardzo podoba mi się wydanie. Tłoczenia na okładce i chropowaty, punktowy lakier.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pt lis 11, 2016 3:01 pm

Kibiusz, dzięki za odpowiedź. Myślę, że w takim wypadku skuszę się, i zacznę, za Twoją radą, czytać w kolejności wydania. :wink:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości