Komiks zachodni

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » śr maja 03, 2017 6:25 pm

Tank Girl *.*

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » czw maja 04, 2017 1:42 pm

Dobra oferta, ciekawi mnie, z czym jeszcze wyskoczą i mam nadzieję, że będą wydawać w twardej.

Mimo wszystko jednak Mucha bardziej do mnie trafia z zapowiedziami z Image (pierwsze Saga, czekam na Wytches, Descendera, a za The Wicked + The Divine bym im biła pokłony gdyby nie to, że sprowadzam sobie piękne wydanie zbiorcze i raczej nie będe dublować).

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz maja 07, 2017 4:14 pm

Może skuszę się na Tank Girl.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » pn maja 08, 2017 1:33 pm

Jeszcze tylko przez dwa dni (do 10 maja do 23:59) można zamawiać limitowane wydanie Teenage Mutant Ninja Turtles: Ultimate Collection 1:
https://fantasmagorie.com.pl/produkt/te ... lection-1/
Podobno ma być wydrukowanych tylko tyle egzemplarzy ile będzie zamówień.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn maja 08, 2017 11:24 pm

Nagranie panelu Egmontu z Pyrkonu https://www.youtube.com/watch?v=HzSu6u6 ... iksomaniak
Zastanawiają się nad wydaniem Usagiego Yojinbo w integralu, ale ta seria wciąż wychodzi, i co mają nagle zacząć wydawać w innym formacie? Starsi czytelniczy mogliby się wkurzyć. Dwóch wersji naraz wydawać nie będą. Wyłuskana informacja, która mogłaby zainteresować kogoś z tego forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » wt maja 09, 2017 10:34 am

http://kzet.pl/2017/04/wiesci-ze-spotka ... -2017.html - tutaj wszystkie najważniejsze informacje z tego panelu.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Post autor: amsterdream » ndz maja 14, 2017 12:43 pm

Był katalog Egmontu to teraz czas na Muchę Comics, zapowiedzi do końca roku:
https://pl.scribd.com/document/34828841 ... g-high-Res

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz maja 21, 2017 2:09 pm

Zajrzałam sobie na fb wydawnictwa Non stop comics i wow. Czego oni nie zapowiedzieli:
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Rat Queensami jestem najbardziej zainteresowana, ale z tym komiksem ogólnie cyrki się dzieją i po trzech tomach seria została zrebootowana. Ale może kupię, to tylko trzy tomy... a w drugim dwa rozdziały rysował Stjepan Sejic. Trochę ciekawi mnie też Monstress i Low.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Post autor: Akiho » ndz maja 21, 2017 6:23 pm

Nie czytuje komiksów, ale Monstress ma świetną okładkę. W środku również niczemu sobie...
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » ndz maja 21, 2017 6:31 pm

No nieźle te zapowiedzi od Non Stop Comics wyglądają. Wstępnie pięcioma tytułami jestem zainteresowany.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn maja 22, 2017 7:47 pm

Meliona pisze:Zajrzałam sobie na fb wydawnictwa Non stop comics i wow. Czego oni nie zapowiedzieli:


O ile do Fantasmagorie można mieć wątpliwości czy coś konkretnego wyda, tak NSC powinno się udać. To imprint Sonii Dragi, doświadczonego wydawcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pn maja 22, 2017 8:44 pm

Trochę mnie mimo wszystko martwi NSC wywodzący się z wydawnictwa książkowego. Może się skończyć na tym, że stwierdzą, że komiksy to jednak nie, nie sprzedają się tak dobrze, jak myśleliśmy, że będą i zwiną interes. Tak jak Egmont z mangami na przykład, albo Publicat ze Zmierzchem komiksowym. I ludzie zostaną z rozgrzebanymi seriami.
Ciekawią mnie ceny ich komiksów, bo jeszcze nie podali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn maja 22, 2017 9:23 pm

Jeśli chodzi o ceny NCS to w czerwcu mają pokazać katalog obejmujący premiery do połowy 2018.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr maja 24, 2017 10:15 pm

Dopiero co zakończyła się ankieta/głosowanie wyd. Fantasmagorie na tytuł, który mają wydać i już zapowiedzieli zwycięzcę:
Archie! :D
Mają też w planach spin-offy (?)
Bardzo to zaskakujące i miłe. Kupiłam pierwszy tom (choćby dla rysunków Fiony Staples - rysowniczki Sagi), a dalej się zobaczy.
https://fantasmagorie.com.pl/produkt/archie-1/
[spoiler]Obrazek [/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » czw maja 25, 2017 1:57 pm

Wie ktoś może jak działa Sandman? Cała seria jest dostępna w ogromnych ilościach oprócz drugiego tomu O_o .

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » czw maja 25, 2017 6:37 pm

Sandman działa tak, że wydawca na okładce napisał, że historie można czytać niezależnie... ale to bujda. :) Drugi tom jest bardzo ważny fabularnie (jedyny z całego cyklu, który można pominąć bez dużej straty to trzeci tom - Kraina Snów).
Na szczęście Egmont robi dodruki brakujących tomów i za jakiś czas powinien się pojawić.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt maja 26, 2017 3:29 pm

Zapewne dużo ludzi kończy czytanie na drugim tomie, czy co?

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pt maja 26, 2017 8:42 pm

Może faktycznie część czytelników rezygnuje z dalszej lektury Sandmana po drugim tomie, bo okazuje się że to nie komiks superbohaterski, a bardziej postmodernistyczna zabawa dla pasjonatów kulturoznawstwa czy nauk humanistycznych (z elementami horroru). Jeśli nie czytałeś wcześniej książek lub komiksów Gaimana i masz wątpliwości czy ładować kasę i, jakże cenny, wolny czas w tą serię, to:
a) przeczytaj pierwszy tom, bo historia w nim zawarta jest w miarę zamknięta, lub
b) spróbuj z książkami tego autora, np. Amerykańscy bogowie.
Mnie się ta seria bardzo podobała, więc zachęcam do lektury. :)

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pt maja 26, 2017 9:36 pm

Przy dłuższych seriach tak się czasem dzieje, że nagle kończy się np. tom 23 Berserka od Dark Horse. Tzn. on pewnie gdzieś fizycznie zalega po jakichś zapyziałych sklepikach komiksowych na bezdrożach Oklahomy, ale po prostu nie można go dostać w sieci. Jedynie w drugim obiegu. Trzeba poczekać na dodruk albo polować na allegro. Można też spróbować starsze wydanie złapać, które chyba było wydane w dwóch częściach (w sensie tom drugi).
Sandman jest całkiem spoko. Polecam.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob maja 27, 2017 4:19 am

Kilgore Trout pisze:Może faktycznie część czytelników rezygnuje z dalszej lektury Sandmana po drugim tomie, bo okazuje się że to nie komiks superbohaterski, a bardziej postmodernistyczna zabawa dla pasjonatów kulturoznawstwa czy nauk humanistycznych (z elementami horroru). Jeśli nie czytałeś wcześniej książek lub komiksów Gaimana i masz wątpliwości czy ładować kasę i, jakże cenny, wolny czas w tą serię, to:
a) przeczytaj pierwszy tom, bo historia w nim zawarta jest w miarę zamknięta, lub
b) spróbuj z książkami tego autora, np. Amerykańscy bogowie.
Mnie się ta seria bardzo podobała, więc zachęcam do lektury. :)
Gaimana znam, miałem kiedyś dwa tomy Sandmana - koło 2002giego albo coś ale zacząłem mieć problemy finansowe i wtedy nie skończyłem serii.

Chciałem sobie kupić podczas wyprzedaży w Bonito ale stwierdziłem że kupię dopiero jak wznowią drugi tom.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości