Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Wtajemniczony

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » czw lip 09, 2020 10:04 pm

kesah pisze:
czw lip 09, 2020 4:13 pm
Jedyne czego nie przeczytałem z tych wszystkich mang, to trzy hentaje jakie posiadam, kupiłem je w sumie tylko dla urozmaicenia kolekcji o gatunki a nie do jakiejś lektury
Jasne, jasne...każdy tak mówi <wink, wink> xD

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz lip 12, 2020 3:25 pm

W ostatnim czasie praktycznie nic nie kupuję (efekt korona kryzysu), pozostaje mi zatem polegać na recenzenckich i przyspieszonych prezentach. Trochę mang i komiksów.
► Pokaż Spoiler
I najważniejsza zdobycz ostatnich tygodni.
► Pokaż Spoiler
Never trust the friendly ones.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » śr lip 15, 2020 8:30 pm

Przed wczoraj przyszło mi zamówienie z BD w postaci ostatniego tomu Umineko (niedługo pochwalę się pełną serią, teraz nie jestem w domu).

Tomik przyszedł delikatnie mówiąc uszkodzony:
► Pokaż Spoiler

Ale stwierdziłem że spróbuję go naprostować i napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.

W między czasie próbuję to prostować i jest mi głupio że mi dali 100% xD. Ale no za taki gest to wydam te pieniądze u nich co do grosza xD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr lip 15, 2020 11:51 pm

Kakaladze pisze:
śr lip 15, 2020 8:30 pm
napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.
To bardzo miłe z ich strony. :shock:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » śr lip 15, 2020 11:54 pm

Ame pisze:
śr lip 15, 2020 11:51 pm
Kakaladze pisze:
napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.
Nie przesadzajmy, normalna praktyka. Za tomik w takim stanie interesowałoby mnie tylko ponowne nadanie lub też zwrot całej ceny. Przecież płacę za komiks nowy, nie zniszczony i taki też oczekuję otrzymać. Tyle.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw lip 16, 2020 12:45 am

Fani, No właśnie zależy, bo powoli prostuje ten tomik i tak szczerze już doprowadziłem go do stanu gdzie nie wygląda wcale tak źle. W Umineko papier na okładce jest dość elastyczny i wrócił do swoich pierwotnych kształtów na okładce bez widocznych zgięć.

Dlatego oczekiwałem częściowego zwrotu, bo szczerze gdybym zobaczył tom w tym stanie do którego udało mi się go doprowadzić (trochę się namęczyłem dogniataniem go w różnych miejscach i pozycjach) to najprawdopodobniej wcale bym nie pisał reklamacji.

Efekt mojego prostowania:
► Pokaż Spoiler
Według mnie w porównaniu z tym co było jest wręcz świetnie, sam się nie spodziewałem że uda mi się doprowadzić ten tom do takiego stanu. Mimo że nadal coś widać to jest niebo a ziemia.

Tym bardziej dla tego dziwnie się czuję że dają mi 100%, kiedy sam wyraźnie prosiłem o częściowe. Pewnie nikt tego nie czytał i odpowiedziano mi formułką xD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » czw lip 16, 2020 10:11 am

Kakaladze, masz jakiś sprawdzony sposób na takie prostowanie? :D Też mam kilka mang, które transport trochę skrzywdził, więc może bym spróbowała je nieco ogarnąć :)
Obrazek

(Od lewej): Banana Fish, Beastars, Back Stage!! LN, Kiseijuu, Otouto no otto, Usagi drop, Ore Monogatari!!, Yarichin Bitch-Bu, Love Com)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw lip 16, 2020 10:42 am

Monsterlight, Sprawdzony to może nie mam, szczególnie że często brakuje mi czegoś ciężkiego co by naciskało tylko punktowo a nie na całą mangę.

W każdym razie najpierw zrobiłem po prostu wieżę z książek która dociskała ten komiks ogólnie, a potem jak już go wziąłem w ręce to patrzałem jak się zachowuje w rękach, gdzie są większe jeszcze wypukłości i starałem się postawić tak tą wieżę z książek by obejmowała głównie to miejsce, więc stawiałem je na najbliższym skraju do tego miejsca wypukłego (by głównie je dociskać) a pod to co wystawało poza mangę podłożyłem książki by wieża stała stabilnie. Sądzę że szybszy i lepszy nawet efekt bym uzyskał mając coś dużo mniejszego i ciężkiego czym bym mógł dociskać to konkretne miejsce.

Ogółem nie pierwsza i zapewne nie ostatnia manga z którą się tak bawię, bo była źle potraktowana w transporcie. Aczkolwiek chyba taka która najlepiej się zachowała bo nie ma nawet śladów wygiętego papieru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » czw lip 16, 2020 10:54 am

Oo dzięki, Kakaladze, spoko pomysł, na pewno spróbuję, jak będę miała chwilę :D
Obrazek

(Od lewej): Banana Fish, Beastars, Back Stage!! LN, Kiseijuu, Otouto no otto, Usagi drop, Ore Monogatari!!, Yarichin Bitch-Bu, Love Com)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw lip 16, 2020 1:45 pm

► Pokaż Spoiler
Wreszcie do mnie przyszło. :)

Awatar użytkownika
Koichi
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt lip 17, 2020 1:51 am

Ame pisze:
śr lip 15, 2020 11:51 pm
Kakaladze pisze:
"Klient nasz Pan".
Chociaż faktycznie nie jest to defekt, którego nie da się naprawić.
Monsterlight pisze:
czw lip 16, 2020 10:11 am
Kakaladze, masz jakiś sprawdzony sposób na takie prostowanie? :D Też mam kilka mang, które transport trochę skrzywdził, więc może bym spróbowała je nieco ogarnąć :)
Ja zawsze pogniecione książki lub czasopisma dociskałem ciężarkiem i pomagało. Tylko trzeba mieć ciężarek :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » pt lip 17, 2020 12:04 pm

Z wczoraj:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Monsterlight
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pt lip 17, 2020 12:48 pm

Koichi pisze:
pt lip 17, 2020 1:51 am
Ja zawsze pogniecione książki lub czasopisma dociskałem ciężarkiem i pomagało. Tylko trzeba mieć ciężarek :mrgreen:
No ja niestety takowego nie posiadam, więc sposób z książkami jest dla mnie przystępniejszy, ale też niezły patent ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob lip 18, 2020 12:54 am

Zawsze możesz wziąć duży garnek wody ;)

Awatar użytkownika
Bukafo
Weteran

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bukafo » sob lip 18, 2020 7:31 am

Alexandrus888 pisze:
sob lip 18, 2020 12:54 am
Zawsze możesz wziąć duży garnek wody ;)
I wrzucić do niego swoje ulubione mangi... super pomysł Al. No genialny wręcz. :)
Obrazek
FURASY Z NASZEJ KLASY <3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lip 18, 2020 2:10 pm

Moje nowości od ostatniego razu:
► Pokaż Spoiler
Jak widać, mam już większość "Fushigi Yuugi Genbu Kaiden". Niestety, musiałam zatrzymać się z lekturą na tomie 4 bo piąty jeszcze nie dotarł. Powinien być w przyszłym tygodniu, jak twierdzi eBay :wink:. Z oceną póki co się wstrzymam do czasu aż przeczytam całość.

Przybył mi też kolejny artbook - "Soiree" autorstwa Nekosuke. Twórca wcześniej mi nieznany, zobaczyłam jego(jej?) prace w poprzednim artbooku - "Girls Illustrations" i okazało się, że istnieje album tego twórcy. Kupiłam go przez empik.com za niewiele ponad 100zł. Na eBayu można go dostać jeszcze taniej ale przez Empik było po prostu szybciej. Artbook baaaaardzo mi się podoba, jest "magiczny", momentami niepokojący, momentami sielski i pozytywny (ilustracje z kotami na końcu). Nasuwają się skojarzenia z twórczością Monokubo (mali ludzie, wielkie zwierzęta).
Sporo zdjęć (na youtubie można też znaleźć filmik pokazujący ten album w całości):
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony

Prywatna biblioteczka

Post autor: romanova » sob lip 18, 2020 3:30 pm

ninna pisze:
sob lip 18, 2020 2:10 pm
Twórca wcześniej mi nieznany, zobaczyłam jego(jej?) prace w poprzednim artbooku - "Girls Illustrations"
Zdaje się, że w "Girls Illustration..." są tylko prace autorstwa artystek. A artbook śliczny, nie wiedziałam, że Empik sprowadza takie rzeczy.
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

Awatar użytkownika
ninna
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lip 18, 2020 5:21 pm

romanova, też nie miałam o tym pojęcia. Po prostu wpisałam tytuł i autora w google bo chciałam pooglądać więcej ilustracji albo filmik, a wyskoczył link do Empiku. Nie wiem, na jakiej zasadzie ten artbook znalazł się w sklepie. Gdy wpisałam inny, moim zdaniem bardziej popularny ("Pone" Posuki Demizu) to nic nie znalazło. Ot, ciekawostka :D.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob lip 18, 2020 8:22 pm

Ale śliczny ten artbook, kusi żeby go kupić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Adept

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » ndz lip 19, 2020 12:37 am

Zgłaszam się jako kolejny, który zakochał się w tym artbooku. Kobieto! Co Ty ze mnie zrobiłaś? Teraz nie mogę spać po nocach myśląc o tych pięknych artbookach, których zdjęcia umieszczasz na tym forum. I jak ja mam ich nie chcieć? XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”