Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pn mar 30, 2020 1:31 pm

► Pokaż Spoiler
Dzisiaj dostałam Atelier. Szkoda, że górny lewy róg jest uszkodzony. :x Odkąd zobaczyłam tę okładkę z niebieskimi narożnikami to naszą uważam za brzydką. :(

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » pn mar 30, 2020 1:43 pm

Ame pisze:
pn mar 30, 2020 1:31 pm
Dzisiaj dostałam Atelier. Szkoda, że górny lewy róg jest uszkodzony. Odkąd zobaczyłam tę okładkę z niebieskimi narożnikami to naszą uważam za brzydką.
Ehh...masakrycznie to wygląda. Łączę się z Tobą w bólu :(

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » pn mar 30, 2020 1:57 pm

Może Kotori musiałoby dopłacić za wydanie edycji limitowanej i nie chcieli dopłacać, skoro tytuł nie sprzedaje się dobrze? Jakiś powód na pewno jest.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn mar 30, 2020 4:17 pm

Moje nowości (dziś nareszcie doszły mangi z bd wysłane 12 marca :D):
► Pokaż Spoiler
PS. Nie wiem dlaczego zdjęcie wygląda jak zrobione ziemniakiem :|. Robiłam tak samo jak zawsze. I nie chce mi się po raz kolejny tego wszystkiego układać na łóżku :wink:.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pn mar 30, 2020 4:59 pm

Marzec. Jakoś tak nieco klasycznie mi wyszło. Plus dawno nie kupiłam tylu mang w miesiącu, choć tu tego nie będzie widać, bo to albo pre-ordery, albo przesyłka odroczona, a tu tylko niewielka część z nich.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn mar 30, 2020 5:12 pm

ninna, my to jednak mamy baaardzo podobne gusta - Downfall i Blood on the Tracks też do mnie idzie :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn mar 30, 2020 8:41 pm

ociesek, zauważyłam :wink:. U mnie z wymienionej dwójki zdecydowanie wygrywa "Blood On The Tracks" - bardzo jestem ciekawa, co będzie dalej! "Downfall" nie był zły ale jednak spodziewałam się czegoś innego. To taki spokojny Asano, bez swojej psychodelii, za którą go uwielbiam. Ot, rozterki wypalonego mangaki. Nie jest to coś, co mnie jakoś bardzo interesuje.

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: czareg » pt kwie 03, 2020 11:00 am

Łukasz.T Polecałbym regał billy z ikei . 80x202 + 2 dodatkowe półki ( w zestawie jest 5). Łącznie z dołem jest 8 półek. jedyny minus jest taki że trzeba wtedy żonglować rozmiarami:(zaczynając od góry)
- 1x półka h=27 cm max rozmiar do A4
- 5x półka h=20 cm max rozmiar do np. light novel re:zero /silver spoon
- 2x półka h=23,5 cm na większe mangi/twarde oprawy/ powiększone foramy np. (saga winlandzka , punpun, emanon,made in abyss)
mieści się około 50-60 mang w zależności od grubości .
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pt kwie 03, 2020 10:56 pm

To jest plus tego regału, że można dowolnie przestawiać półki, a nie tylko dwa w górę dwa w dół. Środkowa chyba jest tylko stała. I można dorzucić nadstawkę.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pt kwie 03, 2020 11:24 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » sob kwie 04, 2020 12:55 am

O, nawet nie wiedziałam, że Omoi, Omoware, Furi, Furare ma angielskie wydanie <D To chyba jedna z niewielu typowych szojek jakie czytałam ostatnimi laty.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » sob kwie 04, 2020 1:04 am

A ja ze zdziwieniem wczoraj odkryłam, że w maju wychodzi film animowany. Choć w sumie nie śledzę zapowiedzi, więc nie wiem, skąd moje zdziwienie :lol:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » sob kwie 04, 2020 2:35 am

Omg, ta manga o strażakach. Zastanawiałem się czy sobie nie kupić xD anime to było takie zło. Hobbystycznie oglądam te short hentaice, a ten był chyba najgorszym. Co jest sporym wyczynem patrząc na ich ogólny poziom. Mam nadzieję, że manga prezentuje sobą równie wysoki poziom :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » sob kwie 04, 2020 10:21 am

Mormicc pisze:
sob kwie 04, 2020 2:35 am
Omg, ta manga o strażakach. Zastanawiałem się czy sobie nie kupić xD anime to było takie zło. Hobbystycznie oglądam te short hentaice, a ten był chyba najgorszym. Co jest sporym wyczynem patrząc na ich ogólny poziom. Mam nadzieję, że manga prezentuje sobą równie wysoki poziom
Obawiam się, że tak, a lista wad jest tak długa, że nawet jeśli pojawiły się jakieś zalety, to zginęły w mojej niepamięci.
Spodziewałam się czegoś w stylu "Velvet Kiss", tylko bardziej ukierunkowanego na kobiety, a dostałam... no, sama nie wiem, co to było, ale dobre to to nie było.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob kwie 04, 2020 1:13 pm

zandam pisze:
pt kwie 03, 2020 11:24 pm
Te nowe wydanie drugiej części "Gry o tron" nawet do pięt nie dorasta pierwszemu tomowi... powiedzieć, że się rozczarowałam takim skokiem na pieniądze, to nie powiedzieć nic...
Przekartkowałam ilustrowane wydanie Gry o tron więc nie wiem jak wygląda to w obu częściach. Napisz coś więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5392
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » sob kwie 04, 2020 1:55 pm

Mormicc pisze:
sob kwie 04, 2020 2:35 am
Mam nadzieję, że manga prezentuje sobą równie wysoki poziom
Raczej wątpię xD Moim zdaniem jest to dno z mułem. Ciężko było przebrnąć przez nawet jeden rozdział.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz kwie 05, 2020 5:06 pm

miaka88 pisze:
sob kwie 04, 2020 1:13 pm
Przekartkowałam ilustrowane wydanie Gry o tron więc nie wiem jak wygląda to w obu częściach. Napisz coś więcej.
W pierwszej części było dużo więcej ilustracji niż w drugiej i przede wszystkim nie powtarzały się. W drugiej jest 8 czarno-białych ilustracji na kilkaset stron, a potem te same ilustracje w kolorze, jedna przy drugiej. I tak trzy razy, więc łącznie na cały tom przypadają tylko 24 ilustracje; w pierwszym tomie jedna ilustracja przypadała na kilka stron. To mnie najbardziej rozczarowało, bo jednak po "edycji ilustrowanej" (wydanej z okazji 20-lecia powstania serii) spodziewam się czegoś więcej, tym bardziej uwzględniając grubość tego tomu... Nie wiem, czy w polskiej wersji jest tak samo (po zobaczeniu tej znikomej ilości ilustracji, nie miałam ochoty tego sprawdzać), ale Amerykanie uskarżali się, że nawet te nieliczne ilustracje są źle rozłożone w tekście (tzn. w stosunku do fabuły). Nasze wydanie wygląda tak samo jak pierwszy tom, oni mieli większego pecha, bo drugi tom wydrukowali im w Chinach i jakościowo wygląda ponoć biednie.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » pt kwie 10, 2020 1:48 pm

Śmiesznie to pewnie zabrzmi ale aż mi się humorek nieco poprawił, gdy zobaczyłam, że nie tylko ja w tym miesiącu zakupiłam tomiki Please Save My Earth. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pt kwie 10, 2020 3:28 pm

Mam komplet w którymś pudle i przez Was sobie przeczytam jeszcze raz, złe dziewuchy!

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pt kwie 10, 2020 3:49 pm

► Pokaż Spoiler
Spodziałam się, że przyjdzie w następnym tygodniu. :o Jestem mile zaskoczona, że przyszła już dziś. Oby także paczka z mangastore też przyszła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości