Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob cze 20, 2020 5:31 pm

Alexandrus888, wybrałam takie jakie mam w półce na książki. Przymierzyłam tam największe tomiki mang. Na starym regale czasem był problem (półki mają różną wysokość) i niektóre tomiki albo leżały, albo nie mogłam układać ich tak jak chciałam. A układam sobie tematycznie. Na przykład Clamp-półkę w końcu musiałam zamienić miejscami z czymś innym przez tego kobylastego deluksa MKR XD.

Teraz jestem mega zadowolona. Mogę bez stresu układać tomiki jak chcę. Lubię też jak jest taka "przestrzeń".

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » sob cze 20, 2020 5:41 pm

ninna, Bardzo ładne regały, sporo miejsca zyskasz dzięki nim. Jak tak patrzę to żałuję że u mnie w pokoju nie mm tych samych typów regałów, tylko 3 różne typy xD. Przez co wszystkie mają inną wysokość, szerokość, głębokość i ciężko je fajnie ułożyć.

Jak tak czasem oglądam te twoje zdjęcia z artbooków to serio aż mam ochotę czasem kupić jakiś. Obecnie mam tylko taki prawie artbook z gry DeadCells, ale tam w sumie jest też opis powstawania gry więc jest tam jeszcze jakaś treść oprócz samych rysunków.

Nawiasem mówiąc kupiłem sobie ostatnio dwa regały nowe do mang właśnie, w zasadzie dzięki komuś z forum (nie pamiętam już kto) ale pytał o regały Gnedby z ikei, a te mi się od razu spodobały bo były małe a ja nie miałem już miejsca na jeden ogromny regał.

Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, duża dowolność w tym jak umieszczę półki a głębokość regału idealnie pasuje do mang, przez co bardzo ładnie się prezentują, jakby ktoś był ciekawy to podrzucam zdjęcie jednego:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob cze 20, 2020 5:54 pm

Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 5:41 pm
Jak tak patrzę to żałuję że u mnie w pokoju nie mm tych samych typów regałów, tylko 3 różne typy xD. Przez co wszystkie mają inną wysokość, szerokość, głębokość i ciężko je fajnie ułożyć.
Ja wszystkie moje meble sama projektowałam i mają wymiary takie, jakie chcę :wink:. Drugi regał jest mega głęboki ale na nim trzymam jeszcze jakieś rzeczy poza mangami (jak torebki czy perfumy) więc cieszę się, że mam tamtą przestrzeń. No i zanim zamówiłam ten nowy, na starym miałam możliwość układania drugiego rządku na półkach. Nie lubię tego ale zawsze lepiej tak niż nie mieć co zrobić z tomikami.
Plusem samodzielnego projektowania mebli i robienia ich w jednym miejscu jest też to, że wszystkie mają jednakowy kolor, co też wpływa na estetykę (to dla mnie ważne :D).
Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 5:41 pm
Jak tak czasem oglądam te twoje zdjęcia z artbooków to serio aż mam ochotę czasem kupić jakiś.
Artbooki to dla mnie świetna sprawa! Kiedyś nie widziałam w nich sensu ale odmieniło mi się :P. Najbardziej zależy mi na grafikach więc wolę, jak tekstu jest jak najmniej. Zresztą, kupuję je głównie po japońsku więc i tak nic nie rozumiem.
Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 5:41 pm
Nawiasem mówiąc kupiłem sobie ostatnio dwa regały nowe do mang właśnie, w zasadzie dzięki komuś z forum (nie pamiętam już kto) ale pytał o regały Gnedby z ikei, a te mi się od razu spodobały bo były małe a ja nie miałem już miejsca na jeden ogromny regał.
Taki wąski też jest bardzo ładny :D. Akurat całe "Shiki" się zmieściło! Ale szpaler "Umineko" tam na półce! :o

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » sob cze 20, 2020 6:03 pm

ninna, O ciekawe, dużo drożej wychodzi zakup takiego regału z własnego projektu? Czasem byłoby to dosłownie wybawienie, bo jak szukałem wcześniej regałów to ciężko było znaleźć coś co będzie idealnie odpowiadać moim "wymarzonym" rozmiarom.
ninna pisze:
sob cze 20, 2020 5:54 pm
Akurat całe "Shiki" się zmieściło!
Właśnie takie jest zadanie tego regału, co by pomieścić te serie co mają po 10-12 tomów. Dzięki czemu zrobię miejsce na dłuższe serie które będą mogły być w jednym rządku na reszcie szerszych.

ninna pisze:
sob cze 20, 2020 5:54 pm
Ale szpaler "Umineko" tam na półce!
Jak przyjdzie ostatni tomik to pewnie pochwalę się całością tyle lat zbierania, nie mogę się doczekać. Ogółem ta półka (a w zasadzie dwie, dlatego po środku jest nierówność bo jedna jest bardziej wyrobiona i idzie trochę w dół mimo że są powieszone tak samo :( ) zawieszona była po to żeby móc umieścić całe Higurashi i Umineko w jednym rzędzie, te serie to moje oczko w głowie z całej kolekcji. A żaden regał by nie pomieścił 86 tomów w jednym rzędzie (50 tomów przypada na Umineko w omnibusach i 36 na Higurashi, teraz sobie uświadomiłem jakie to długie xD).


A nad artbookami musiałbym się zastanowić znowu, ale to jak pozbieram sobie pewne braki które porobiłem przez czas przerwy w zbieraniu jakiś czas temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob cze 20, 2020 6:17 pm

Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 6:03 pm
ninna, O ciekawe, dużo drożej wychodzi zakup takiego regału z własnego projektu?
Ja za ten regał (120cm szeroki i bodajże 230cm wysoki) zapłaciłam 600zł. Za drugi (125cmx240cm plus głęboki) dałam chyba 700. Plus potem domawialam półki ale to już były groszowe sprawy. Generalnie zdecydowałam się robić na zamówienie bo nigdzie nie mogłam znaleźć tak wielkiego regału :wink:. Ale jak już zrobiłam projekty to też się sporo nachodziłam. Niektórzy nawet nie chcieli patrzeć na rysunki, inni z kolei liczyli sobie jakieś kosmiczne pieniądze (rekordzistą był gościu, który zawołał ponad 2 tysiące :shock:). Po prostu trzeba trafić na właściwych ludzi. Ja trafiłam na mega ekipę, właściciel sklepu umie doradzić, docenił rysunki :wink: i nie zdarł jak za zboże. Potem jeszcze robili mi wszystkie meble do pokoju po remoncie i teraz ten regał.
Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 6:03 pm
Właśnie takie jest zadanie tego regału, co by pomieścić te serie co mają po 10-12 tomów.
"Death Nota" tam ustaw! :D
Kakaladze pisze:
sob cze 20, 2020 6:03 pm
Jak przyjdzie ostatni tomik to pewnie pochwalę się całością tyle lat zbierania, nie mogę się doczekać. Ogółem ta półka (a w zasadzie dwie, dlatego po środku jest nierówność bo jedna jest bardziej wyrobiona i idzie trochę w dół mimo że są powieszone tak samo :( ) zawieszona była po to żeby móc umieścić całe Higurashi i Umineko w jednym rzędzie, te serie to moje oczko w głowie z całej kolekcji. A żaden regał by nie pomieścił 86 tomów w jednym rzędzie (50 tomów przypada na Umineko w omnibusach i 36 na Higurashi, teraz sobie uświadomiłem jakie to długie xD).
Ej, a możesz zmierzyć ile ma "Higurashi" i "Umineko"? Aż jestem ciekawa czy u mnie by weszło :P.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » sob cze 20, 2020 6:29 pm

ninna, Całkiem sporo, ale idę o zakład że jakość takich mebli jest pewnie 10x lepsza niż tych typowych kupowanych w masówce. Obecnie bym sobie na to jeszcze nie pozwolił, ale może kiedyś. Czasem lepiej raz a porządnie kupić.

No i masz większą pewność że wszystko jest okej z meblami, za każdym razem jak coś zamówię i otwieram paczki to boję się że coś będzie uszkodzone. Kiedyś dostałem całą uwaloną szafę tak że nawet nie dało się jej złożyć, szafa jest ogromna i przez ponad miesiąc żyłem z zamkniętymi paczkami zajmującymi cały pokój na czas reklamacji.
ninna pisze:
sob cze 20, 2020 6:17 pm
"Death Nota" tam ustaw!
Chciałem, ale zabrakło dosłownie miejsca na ostatni tom :(.
ninna pisze:
sob cze 20, 2020 6:17 pm
Ej, a możesz zmierzyć ile ma "Higurashi" i "Umineko"? Aż jestem ciekawa czy u mnie by weszło
Zmierzyłem, wyszło mi 150cm, ale brakuje mi jeszcze ostatniego tomu Umineko, patrząc na rozmiar przedostatnich to całość wyjdzie 155-156cm. A mój najszerszy regał ma 68cm szerokości na mangi, to dwie półki to za mało XD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt cze 23, 2020 2:59 pm

► Pokaż Spoiler
oraz dzisiejszy Marcowy Lew.
► Pokaż Spoiler
Nie wiedziałam, że do tego tomu dają notesy.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » wt cze 23, 2020 3:02 pm

Ame pisze:
wt cze 23, 2020 2:59 pm
Nie wiedziałam, że do tego tomu dają notesy.
Szczęściara :D Notesów była jakaś tam limitowana ilość i tylko niektórzy je dostają.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt cze 23, 2020 3:14 pm

No, było 100 do rozlosowania. Też mi się fartnęło, o czym już pisałem.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt cze 23, 2020 3:14 pm

Monsterlight pisze:
wt cze 23, 2020 3:02 pm
Szczęściara :D
Nie tylko ja na tym forum. :P Alexandrus888 też dostał notes. A także uświadomił, że nie był to zwykły dodatek. Potem mi się przypomniało, że faktycznie coś wspominali o notesie, który nie każdy dostanie. Cofam moje słowa gdy zobaczyłam co jest w środku. A powiedziałam tak: "Notes!? To ja już wolę pocztówki." :lol:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr cze 24, 2020 7:55 pm

Paczka z Gildii
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr cze 24, 2020 9:16 pm

Ja dzisiaj też dostałam paczkę z gildii.
► Pokaż Spoiler
oraz wyjątkowo mało mang:
► Pokaż Spoiler

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Matii » czw cze 25, 2020 3:09 pm

Też nie wiedziałem że ten notes jest jakiś limitowany xD Cieszę się że jestem jedną z tych 100 osób ^^ Zrobiłem sobie wgl skan tego notesu by później drukować sobie takie karteczki. Bardzo podoba mi się format i grafiki ^^
Warto kupować jednak pre-oderu u dango ^^
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pn cze 29, 2020 12:11 pm

Mąż był w Polsce i przywiózł mangi oraz książki, które czekały na mnie od stycznia. :D Mangi to prenumeraty, dodatków nie fotografowałam.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pn cze 29, 2020 12:21 pm

Gdzie kupowałaś Kurtyzanę i Konkubinę L. Downer? Z Córką samuraja już miałam problemy.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pn cze 29, 2020 12:33 pm

Na Allegro, za całe 12 zł za nówki sztuki! :D Widziałam, że jeszcze były, ale już po 28 zł. Kupowałam kilka dni temu, może jeszcze są.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dressykamila1
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 3:32 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dressykamila1 » pn cze 29, 2020 2:57 pm

Zagubiła się kiedyś komuś przesyłka z book d.? Na mangę czekam miesiąc, a odpisali, że zwrócą pieniądze tylko pod warunkiem, że wróci do nich :/

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pn cze 29, 2020 3:09 pm

Mi chyba trzy razy się gubiła i za każdym razem wysyłali nowy tom. Konkretnie chciałaś zwrotu pieniędzy czy sami z tym wyskoczyli? Miesiąc to jeszcze nie jest źle, tak swoją drogą xD Jest jeszcze szansa, że przyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » pn cze 29, 2020 3:13 pm

Wielokrotnie gubiono mi przesyłki z BD. Moja relacja z PP to bardzo trudna miłość. Jednak w takich przypadkach zawsze wysyłano drugi egzemplarz mangi lub po prostu zwracano pieniądze, ale to w ostateczności.

Awatar użytkownika
Dressykamila1
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 3:32 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dressykamila1 » pn cze 29, 2020 3:33 pm

Spytałam się co zrobić w takiej sytuacji, nic nie wspomnieli o ponownej wysyłce, tylko, że nie zwrócą pieniędzy dokąd przesyłka do nich nie wróci :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości