Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » śr lis 20, 2019 1:20 pm

Okej, ktoś tutaj szukał artbooka z MKR widziałam taki czerwony z dwójką na okładce.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lis 21, 2019 11:10 am

Alexandrus888, jak prosiłeś - zdjęcia mojego pokoju :D:
► Pokaż Spoiler
I sam regał z mangami:
► Pokaż Spoiler
Ze "starych rzeczy" zostały fioletowe taborety :wink:. Ale to akurat drobiazg, mój tata je sobie "zaklepał" jak już kupię nowe. Półka z książkami póki co wystarcza mi jedna. Książki raczej wypożyczam, kupuję okazjonalnie. Górna półka to głównie pamiątkowe bajki z dzieciństwa.
Jak widać - drugi regał na mangi może wejść jedynie obok biurka ale problemem są np. drzwi. Nie chcę ich przysłonić. Przed remontem ten wielki regał z mangami stał właśnie tam i nachodził na drzwi. Otwierają się na zewnątrz więc wchodzenie do pokoju nie było problemem jednak strasznie zagracało wnętrze.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw lis 21, 2019 2:14 pm

ninna, patrząc na ilość mang miesięcznie to chyba masz czarną dziure w pokoju bo coś mało tych mang XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw lis 21, 2019 2:48 pm

ninna, Z różnic: Masz zdecydowanie większe okno xD No i nie masz pod nim kaloryfera - tak zdecydowałaś czy już był usunięty? Masz też małe biurko, ja bym się nie zmieścił. Drzwi też są inaczej usytuowane. U mnie są tam, gdzie u ciebie szafa. Łóżko i biurko są mam zamienione miejscami względem twojego układu. Jak masz oświetlenie? Tylko tą jedną lampę przy drzwiach? Nie za mało ci światła? Ja mam żyrandol na środku sufitu i już w godzinach popołudniowych odczuwam mrok w szafie (tam gdzie ty masz drzwi)...

Jeśli chodzi o miejsce na nowy regał, to możesz zlikwidować półki nad komodą i zrobić tam - zyskujesz jakieś 2 dodatkowe półki. Na mniej "wizytowe" serie znajdzie się też miejsce nad szafą ;) Nie dziwie się, że nie chcesz przy drzwiach, nie lubię wchodzić w światło otworów :( O ile cm drzwi są oddalone od ściany? Zmieści się płyciutki regalik 20cm, czy już będzie wystawał?

Jak zrobię porządek w moim lokum to też się pochwale :P

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » czw lis 21, 2019 5:16 pm

U mnie problemu z miejscem na mangi jeszcze nie ma. Co jakiś czas coś sprzedaję i teraz mniej zbieram i zamawiam z zagranicy, a zawsze mogę dać też 2 rzędy. Kilotony książek i komiksów mam jeszcze w rodzinnym domu i co jakiś czas też tam coś przeczytanego zawożę. Przed świętami jak mi dojdą wszystkie paczki i uzupełnię braki to może zrobię jakieś szczegółowe zdjęcia kolekcji. A obecnie pokój tak wygląda:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lis 21, 2019 5:34 pm

miaka88 pisze:
czw lis 21, 2019 2:14 pm
ninna, patrząc na ilość mang miesięcznie to chyba masz czarną dziure w pokoju bo coś mało tych mang XD
Nie pomyliłaś mnie z zandam? :P. Ja wcale nie kupuję tak dużo. No i są serie, które zbieram dla biblioteki więc nie zostają u mnie. Nie mam też oporów z pozbywaniem się tego co mi się nie spodobało/znudziło. Moja kolekcja liczy niecałe 600 tomów. Weź też pod uwagę wielkość regału: on ma prawie 2,5 metra wysokości i 125cm szerokosci :wink:.
Alexandrus888 pisze:
czw lis 21, 2019 2:48 pm
No i nie masz pod nim kaloryfera - tak zdecydowałaś czy już był usunięty? Masz też małe biurko, ja bym się nie zmieścił.
Kaloryfer był taki jak się wprowadziliśmy. Do niedawna też miałam duże biurko. Jeszcze po babci, nauczycielskie. Musiałam się przyzwyczaić do mniejszego ale to była dobra decyzja. Przy biurku przecież tylko jem, czytam, korzystam z laptopa, maluję się więc takie w zupełności wystarczy.
Alexandrus888 pisze:
czw lis 21, 2019 2:48 pm
masz oświetlenie? Tylko tą jedną lampę przy drzwiach? Nie za mało ci światła? Ja mam żyrandol na środku sufitu i już w godzinach popołudniowych odczuwam mrok w szafie (tam gdzie ty masz drzwi)...
Teraz mam ciemniejsze ściany więc początkowo był trochę szok że ciemno :P. Ale zrezygnowałam z firan. Mam kinkiet, tę lampkę przy komodzie i nad biurkiem. Mi wystarcza. Takie rozproszone światło jest nawet lepsze. Ale jak znajdę ładny kinkiet na więcej żarówek to pewnie kupię.
Alexandrus888 pisze:
czw lis 21, 2019 2:48 pm
Jeśli chodzi o miejsce na nowy regał, to możesz zlikwidować półki nad komodą i zrobić tam - zyskujesz jakieś 2 dodatkowe półki. Na mniej "wizytowe" serie znajdzie się też miejsce nad szafą ;)
Ta półka jest na książki i w tym celu ją projektowałam. Zostaje :D. Na szafie stoją już takie ozdobne pudła z różnymi moimi szpargałami. Na zdjęciu słabo to widać.
Alexandrus888 pisze:
czw lis 21, 2019 2:48 pm
Nie dziwie się, że nie chcesz przy drzwiach, nie lubię wchodzić w światło otworów :( O ile cm drzwi są oddalone od ściany? Zmieści się płyciutki regalik 20cm, czy już będzie wystawał?
Teraz nie mam możliwości zmierzyć ale to nie jest dużo. Regał mógłby nachodzić gdyby stał tuż przy drzwiach. Ale będzie odsunięty, nie będę robić "na styk" tylko żeby była wolna przestrzeń koło biurka i drzwi. Za to mogę pójść w wysokość.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1239
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » czw lis 21, 2019 7:11 pm

@ninna
Z importów masz głównie Clampa, Punpuna, A Girl on the Shore, The Golden Sheep, Utsuborę i My Brother's Husband? Reszta za bardzo niewyraźna. Przydałby się bardziej centralny widok, szczególnie na dwie ostatnie półki. Ładnie proszę. :mrgreen:

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: deffik » czw lis 21, 2019 8:55 pm

pittegawll, bardzo fajny pokój, jasny, przestronny, kolekcja też imponująca.
Krzesło mnie robi mocno, chciałbym u siebie takie do czytania, ale nie zmieszczę (uroki życia w bloku).

Awatar użytkownika
ageha
Adept
Posty: 161
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 1:25 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ageha » czw lis 21, 2019 9:36 pm

pittegawll, jak to wszystko schludnie wygląda! Nawet grzbiety książek poukładałeś kolorystycznie *__* Gratuluję kolekcji, naprawdę imponująca :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lis 21, 2019 10:48 pm

Mr.Chiquita, może być lista? :wink:. Już za późno na skakanie po półkach. Może jutro albo w weekend edytuję posta i dodam zdjęcia.

Moje importy:
► Pokaż Spoiler
One są porozkładane po wszystkich półkach więc nie widać na zdjęciach na pierwszy rzut oka. Układam mangi raczej "tematycznie". Aczkolwiek "Clamp-półka" u mnie jest - uwielbiam tę grupę! :D

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt lis 22, 2019 3:05 pm

pittegawll, No, ty to masz miejsca, a miejsca :) I wszędzie biało, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z psychiatrykiem :shock: przepraszam.

Awatar użytkownika
maciek1232
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 07, 2019 2:49 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: maciek1232 » sob lis 23, 2019 12:14 pm

Moje importy z promocji na niemieckim amazonie, 135 Euro za wszystko na zdjęciu
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony sob lis 23, 2019 3:46 pm przez maciek1232, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » sob lis 23, 2019 2:51 pm

maciek1232, przypomniałeś mi o Yamato! zapomniałem że już jest, dzięki :) owocne zakupy, gratuluję.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » sob lis 23, 2019 3:26 pm

Nowości z gildii (na zdjęciu brakuje mangi Akame ga Kill 14, bo gdzieś mi wypadła po drodze :) )
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw lis 28, 2019 3:05 pm

Moja dzisiejsza paczka :D :
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lis 29, 2019 4:01 pm

Moje nowości:
Polskie:
► Pokaż Spoiler
Sakura, MKR, Pocałuj i Neverland dla biblioteki.

Angielskie:
► Pokaż Spoiler
Nowa Sakura i Wonderland przyszły dzisiaj i w weekend będą czytane (a przynajmniej taki jest plan :wink:).

Chciałabym też podziękować Lou, bo dzięki niej odkryłam tak dobry komiks jak "Grass". Tom przyszedł wczoraj i od razu "połknęłam" połowę. Ja również bardzo go polecam.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt lis 29, 2019 11:56 pm

ninna, po ile i gdzie kupiłaś Grass?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lis 30, 2019 8:35 am

miaka88, na bookdepository. Płaciłam 90zł z groszami.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob lis 30, 2019 12:13 pm

Listopad:
► Pokaż Spoiler
Tyle mang, a najbardziej ucieszyłam się z Pentagrama :lol:
Tomik Tytanów wyjątkowo dobry, najnowszy tomik Berserka wyjątkowo nudny. Dalej nie wiem, o co chodzi w Strażniku domu Momochi. Autorzy Sagi znudzili się kilkoma postaciami, więc je ubili. A Pottera przeczytałam dwa rozdziały i nuda straszna. Muszę przecierpieć do momentu, aż trafi do szkoły.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pn gru 02, 2019 10:00 pm

Listopad:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości