Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bukafo » sob lip 04, 2020 4:17 pm

Bez kitu Alexandrus, Ty naiwniaczku. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » sob lip 04, 2020 6:15 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lip 04, 2020 4:00 pm
A może to specjalna zagrywka? Nie pomyśleliście o tym, HA! 4 tom znów będzie niżej (lub jeszcze wyżej) i powstanie taka "fala", co by urozmaicić wygląd grzbietów :lol:
Brałam taką opcję pod uwagę! :P

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » sob lip 04, 2020 7:16 pm

Moje ostatnie:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
I wreszcie dotarła mi ostatnia cegła Driffting Clasroom. Podoba mi się jak wygląda to wydanie razem.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » sob lip 04, 2020 7:46 pm

Archerito pisze:
sob lip 04, 2020 2:32 pm
mika pisze:
sob lip 04, 2020 2:28 pm
U nas przy takim wydaniu Beastars byłby płacz
Nie ma się co dziwić. Przecież to jakaś porażka :(
Bo u nas podobne rzeczy się nie zdarzają - aha.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » sob lip 04, 2020 7:49 pm

dejikos pisze:
sob lip 04, 2020 7:46 pm
Bo u nas podobne rzeczy się nie zdarzają - aha.
ALe u nas tak tragicznie to nie wygląda. Mogliby chociaż logo dać równo, a nie..

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » sob lip 04, 2020 8:05 pm

Yuriko pisze:
sob lip 04, 2020 7:49 pm
ALe u nas tak tragicznie to nie wygląda. Mogliby chociaż logo dać równo, a nie..
"Opowieści panny młodej" *kaszlu* *kaszlu* . O "Dragon Ballu", "Naruto", Zakuro czy Pet Shopach nie wspomnę. :P

A co do tych tomów, to w przypadku amerykańskich wydań, o ile to kogoś rzeczywiście irytuje, to wystarczy zamówić jeszcze jeden taki egzemplarz i układ będzie się zgadzał, bo to "wina" drukarni, nie wydawcy. >D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » sob lip 04, 2020 8:09 pm

Yuriko pisze:
sob lip 04, 2020 7:49 pm
ALe u nas tak tragicznie to nie wygląda. Mogliby chociaż logo dać równo, a nie..
Zerknij sobie na tasiemce od JPFu, wtedy pogadamy. Musiała mi się trafić gorsza sztuka, nie wszystkie są tak samo cięte. Mnie samej też się to nie podoba, ale co zrobisz, masowe wydruki. VIZ i inne duże wydawnictwa nie drukują całego nakładu w jednej drukarni, stąd różnice.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » sob lip 04, 2020 9:12 pm

Tak, kocham patrzeć na moje One Piece. To jedyna manga, którą mam na wierzchu, na biurku, jak widać na zdjęciach. Całe szczęście od jakiegoś czasu te tomiki robią mi za dodatkową półkę na książki, to nie widzę, jak bardzo są nierówne :lol: :roll:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » pn lip 06, 2020 3:24 am

dejikos pisze:
sob lip 04, 2020 8:09 pm
VIZ i inne duże wydawnictwa nie drukują całego nakładu w jednej drukarni, stąd różnice.
Nawet drukując w jednej drukarni mogą wystąpić takie problemy, maszyny drukarskie w trakcie masowego wydruku mogą się delikatnie wydrukować i z każdą kolejną sztuką dokładność może być różnie.


W każdym razie nie ma tu winy wydawnictwa raczej i nie wiem skąd to zdziwienie u reszty. Szczerze powiedziawszy nie mam żadnej serii która by była idealnie równa.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn lip 06, 2020 7:06 am

Niestety takiej mangi wydrukować w 100% równo po prostu się nie da. Maszyny pracują, tryby się przesuwają, im więcej sztuk, tym bardziej mogą być nierówne, niestety.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1367
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » wt lip 07, 2020 1:15 am

Czytam ten wątek o potrzebach idealnie równo wydrukowanych obwolut i tak mi ulżyło, że mój autyzm nie jest taki zły :P

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » śr lip 08, 2020 5:53 pm

Czerwcowa paczka z Gildii ;)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » czw lip 09, 2020 3:46 pm

Kolejna dostawa z BD:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » czw lip 09, 2020 4:13 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek

na pierwszym obrazku od góry :

Uzumaki : Spirala, Pluto - 1-8, 7 Miliardów Igieł, Remina : Gwiazda Piekieł, Black Paradox, Gyo, Abara, Guns Wizards (hentai), Renai Sample (hentai), Opętani Miłością (hentai), Legend of Lemnear, Chirality, Saga Winlandzka, Jojo Bizzare Adventure, All you need is kill, Island, Tenjo Tenge (wersja 2 in 1 po Niemiecku), Berserk (po japońsku - dawno temu kupione gdy nie był wydawany w PL), Bleach, Plunderer, Resident Evil : Marhava Desire, Dragon Ball, Dragon Ball Super, trzy tomy anime booków wydania z Japonii dotyczące filmów z Talesem, Slugiem i Mecha Coolerem oraz obok dwa animebooki DB od JPF - Battle of Gods oraz Zmartwychwstanie "F" a gdzieś tam wciśnięty jest tomik "wskrzeszony jako Yamsha". Highschool DxD, Slayers, The Innocent, Wolf's Rain, One Piece, Boruto, Deadman Wonderland, Naruto, Cowboy Bebop. Na półkach bocznych - Death Note, Monster Musume, Highschool of Dead, Stigmata, Great Teacher Onizuka, Full Metal Alchemist, Akame ga Kill, Dragons Rioting, Prophecy.

Na drugim obrazku - Fairy Tail, Black Lagoon oraz Król Wilków.

Na trzecim obrazku - Promised Neverland, My Hero Academia, My Hero Academia Vigilante, Dr.Stone, 6000, The Breaker, Battle Vixens (po angielsku), Welcome to N.H.K, Hideout, Another, Atak Tytanów + Bez Żalu, One Punch Man, Seven Deadly Sins, Pandora Hearths, Atak Tytanów (powtórki), Uzumaki Spirala (1 tom ver. Japońska w prezencie od JPF), Sword Art Online - omyłkowo kupiony 1 tom nowelki, Bleach - omyłkowo kupione tomy w nadmiarze, Soul Eater, Kuroko no Basket, Judge, Doubt, Podejrzane Sekrety.

W sumie ponad 600 tomów mang w sumie zbieranych od kilkunastu lat. Sprzedałem wiele serii m.in Ghost in the Shell, Miecz Nieśmiertelnego, Eden od Egmontu, Hellsing, Ao no Exorcist, Neon Genesis Evangelion, Battle Angel Alita, Fushigi Yuugi, Claymore, Gantz w wersji angielskiej i tylko z powodu problemów z skompletowaniem, Monster, Soul Eater i pewnie jeszcze by się coś znalazło ;)
Jedyne czego nie przeczytałem z tych wszystkich mang, to trzy hentaje jakie posiadam, kupiłem je w sumie tylko dla urozmaicenia kolekcji o gatunki a nie do jakiejś lektury, no i Monster Musume nie byłem w stanie doczytać wszystkich tomów, to nie lektura dla mnie a te 9 tomów zakupiłem od prywatnej osoby i jak ktoś by był zainteresowany, to jest możliwy do sprzedania.

I tak muszę te wszystkie tomy na nowo jakoś poukładać. Ale brakuje do tego motywacji ;)
część jest na sprzedaż, jakby ktoś był zainteresowany - viewtopic.php?f=1&p=257820#p257820
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » czw lip 09, 2020 10:04 pm

kesah pisze:
czw lip 09, 2020 4:13 pm
Jedyne czego nie przeczytałem z tych wszystkich mang, to trzy hentaje jakie posiadam, kupiłem je w sumie tylko dla urozmaicenia kolekcji o gatunki a nie do jakiejś lektury
Jasne, jasne...każdy tak mówi <wink, wink> xD

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz lip 12, 2020 3:25 pm

W ostatnim czasie praktycznie nic nie kupuję (efekt korona kryzysu), pozostaje mi zatem polegać na recenzenckich i przyspieszonych prezentach. Trochę mang i komiksów.
► Pokaż Spoiler
I najważniejsza zdobycz ostatnich tygodni.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » śr lip 15, 2020 8:30 pm

Przed wczoraj przyszło mi zamówienie z BD w postaci ostatniego tomu Umineko (niedługo pochwalę się pełną serią, teraz nie jestem w domu).

Tomik przyszedł delikatnie mówiąc uszkodzony:
► Pokaż Spoiler

Ale stwierdziłem że spróbuję go naprostować i napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.

W między czasie próbuję to prostować i jest mi głupio że mi dali 100% xD. Ale no za taki gest to wydam te pieniądze u nich co do grosza xD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr lip 15, 2020 11:51 pm

Kakaladze pisze:
śr lip 15, 2020 8:30 pm
napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.
To bardzo miłe z ich strony. :shock:

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » śr lip 15, 2020 11:54 pm

Ame pisze:
śr lip 15, 2020 11:51 pm
Kakaladze pisze:
śr lip 15, 2020 8:30 pm
napisałem do BD tylko że by mi oddali częściowo pieniądze za to uszkodzenie (liczyłem na jakieś 15-25%). A dziś mi napisali że normalnie to wysyłają zastępcze kopie, ale teraz postanowili oddać mi cały koszt książki.
To bardzo miłe z ich strony. :shock:
Nie przesadzajmy, normalna praktyka. Za tomik w takim stanie interesowałoby mnie tylko ponowne nadanie lub też zwrot całej ceny. Przecież płacę za komiks nowy, nie zniszczony i taki też oczekuję otrzymać. Tyle.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw lip 16, 2020 12:45 am

Fani, No właśnie zależy, bo powoli prostuje ten tomik i tak szczerze już doprowadziłem go do stanu gdzie nie wygląda wcale tak źle. W Umineko papier na okładce jest dość elastyczny i wrócił do swoich pierwotnych kształtów na okładce bez widocznych zgięć.

Dlatego oczekiwałem częściowego zwrotu, bo szczerze gdybym zobaczył tom w tym stanie do którego udało mi się go doprowadzić (trochę się namęczyłem dogniataniem go w różnych miejscach i pozycjach) to najprawdopodobniej wcale bym nie pisał reklamacji.

Efekt mojego prostowania:
► Pokaż Spoiler
Według mnie w porównaniu z tym co było jest wręcz świetnie, sam się nie spodziewałem że uda mi się doprowadzić ten tom do takiego stanu. Mimo że nadal coś widać to jest niebo a ziemia.

Tym bardziej dla tego dziwnie się czuję że dają mi 100%, kiedy sam wyraźnie prosiłem o częściowe. Pewnie nikt tego nie czytał i odpowiedziano mi formułką xD.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości