Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » ndz sty 17, 2021 8:21 pm

Normalna cena za komplet to ok. 250 zł. Czasem trafiają się tańsze oferty ale błyskawicznie znikają.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz sty 17, 2021 8:34 pm

Yyy... :shock:. Aż wpisałam tytuł na allegro i faktycznie - widziałam dwa komplety w cenie 470-500zł. A jeszcze parę lat temu kupiłam komplet dla kolegi za 50zł. Ale na bookdepository jest dostępna edycja all-in-one za ok. 110zł więc jak najbardziej się opłaca. Jakbym nie miała wydania od Waneko to skusiłabym się na anglojęzyczne. Dużym mankamentem tomików Waneko jest ich maleńki format. Tekstu w mandze jest sporo (z tego co pamiętam) i niekiedy są napisane naprawdę maleńkim maczkiem. Pamiętam, że już te kilkanaście lat temu, gdy wychodziły tomiki, musiałam niektóre rzeczy czytać z nosem w książce :roll:.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » ndz sty 17, 2021 9:07 pm

Och ja też mam komplet kupiony w zamierzchłych czasach za taniznę :D Może kiedyś sprzedam, kwik.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » ndz sty 17, 2021 9:18 pm

A ja siedzę smutno w kącie, że jak manga pojawiała się w akceptowalnych cenach, to nie miałem wtedy jak jej kupić. Z Życiem to samo, eh ;/
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » ndz sty 17, 2021 9:31 pm

Ja swój komplet kupiłam w zeszłym roku za 200zł i z tego co widzę można go dostać za tyle od czasu do czasu. Niby faktycznie jest jeszcze ten ombibus po angielsku za stówę z hakiem, ale strasznie mi się podobają okładki tego "zwykłego" wydania :lol: Chociaż środek pozostawia sporo do życzenia :> Jak już ktoś wspominał, w niektórych miejscach tekst jest mikroskopijny, w innych wklejony jest bokiem, bo chyba nie ogarniali, jak dorysowywać wymazane fragmenty, a tłumacz czasem trochę za bardzo odleciał, więc mamy bohaterów zachwalających mangi Waneko i wypowiadających się o polskim rynku :lol: Ale ogółem nie żałuję, bo historia sama w sobie jest naprawdę fajna, więc jak ktoś będzie miał okazję kupić to polecam :D
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pn sty 18, 2021 1:45 am

Mikroskopijny tekst oznacza tylko, że manga jest przegadana. No chyba, że ma iście filozoficzne rozkminy, ale wtedy lepiej było zrobić historię w formie nowelki.

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pn sty 18, 2021 2:17 am

Nie jest przegadana, po prostu format jest maciupki xd :lol: Jakby walnąć większy to inaczej by to wyglądało. I dobór czcionki też zrobił swoje :> Poza tym Ai Yazawa ma naprawdę ładną kreskę, w formie novelki to by nie było to samo. No ale dobra, to nie jest temat do tego xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » pn sty 18, 2021 2:16 pm

Yep, format jest mniejszy niż standardowy format Waneko. Poza Cześć, Michael! to najmniejsza manga jaką mam.

Edit; porównałam, i ParaKiss jest też mniejszy od shounenów JPFu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » pn sty 18, 2021 2:24 pm

Kocurzyca pisze:
pn sty 18, 2021 2:16 pm
Edit; porównałam, i ParaKiss jest też mniejszy od shounenów JPFu.
Tak, ale minimalnie, raczej są porównywalne. Ale nawet Michaela mi się lepiej od PK czytało, jak są same wielkie litery to tekst jest czytelniejszy.
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt sty 19, 2021 10:27 am

Przed chwila doszla paczuszka od Dango z Black Friday :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » śr sty 20, 2021 7:55 pm

Pierwsze paczki w tym roku.

Aż do nieba. Pierwsze wydanie, przyzwoity stan. Wiadomo, było na mojej liście od dawna. Kupiłem raczej jako ciekawostkę, bo klimaty historyczne nie bardzo mnie kręcą a jakość wydania (skład, liternictwo, literówki) woła o pomstę do nieba. Ale pionierom się wybacza.

Nasz Cud. Taki trochę zakup w ciemno. Byłem ciekaw tej serii ale nigdy na tyle, żeby ją zamówić. Od dawna czytam, że sprzedaje się fatalnie więc postanowiłem nie czekać aż się wyprzeda i wyleci ze sklepu tylko kupić wszystko co wyszło póki można a potem zastanowić się nad preorderem już na bieżąco. Mam nadzieję, że kiedyś sobie podziękuję za tę decyzję.

Strażnik Domu Momochi to już całkiem impulsywny zakup, bo osoba od której kupowałem Nasz Cud miała też komplet Strażnika. Kupiłem na próbę, w razie czego komplet chyba łatwiej sprzedać niż parę początkowych tomów. A może się wyprzeda i za pięć lat zarobię. Zobaczymy.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr sty 20, 2021 9:22 pm

jtumanowicz, ja się skusiłam na Nasz Cud przez opinie na forum. I też zdecydowałam się na wcześniejsze zbieranie. Nie chciałam powtórki jak było w przypadku Limited. Wciągnęło mnie dość późno od 6 tomu, ale ta seria jak najbardziej jest godna polecenia.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr sty 20, 2021 11:22 pm

jtumanowicz pisze:
śr sty 20, 2021 7:55 pm
Aż do nieba. Pierwsze wydanie (...) woła o pomstę do nieba.
Ba-dum Tsss~ Ty walnąłeś suchara z mojej wypowiedzi? No, to jesteśmy kwita

Pokaż okładki tego białego kruka, jestem ciekaw porównania stanu do własnego wydania. Będę niedyskretny pytając ile dałeś?

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » czw sty 21, 2021 7:53 pm

Alexandrus888 pisze:
śr sty 20, 2021 11:22 pm
Pokaż okładki tego białego kruka, jestem ciekaw porównania stanu do własnego wydania. Będę niedyskretny pytając ile dałeś?
Żadna tajemnica, 150 zł czyli chyba całkiem uczciwie. Okładki:
► Pokaż Spoiler
Kusi mnie żeby zaprojektować i wydrukować nowe obwoluty. Biję się z myślami czy pójść w maksymalne podobieństwo do oryginału czy zrobić je od nowa.

Oryginały były przepiękne:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » czw sty 21, 2021 10:10 pm

Najlepsze w tych okładkach jest to, że projekt każdej z nich jest kompletnie odmienny od pozostałych.

Awatar użytkownika
Dressykamila1
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 3:32 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dressykamila1 » sob sty 23, 2021 2:06 pm

U mnie tylko Było Ich Jedenaścioro, Vampire Knight tom 1, Atelier 5 i Wóz Lorda Bradleya :D Wgl orientuje się ktoś z was w kwestii gdy osoby prywatne odsprzedają dodatki do mang :lol: Coraz częściej się spotykam z hejtem na takie osoby, a niektórzy chcą nawet kablować do wydawnictw :roll: :lol:

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » sob sty 23, 2021 2:09 pm

Dressykamila1 pisze:
sob sty 23, 2021 2:06 pm
Wgl orientuje się ktoś z was w kwestii gdy osoby prywatne odsprzedają dodatki do mang Coraz częściej się spotykam z hejtem na takie osoby, a niektórzy chcą nawet kablować do wydawnictw
Bo to jest (chyba) nielegalnie?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob sty 23, 2021 2:13 pm

Dlaczego by miało być nielegalne?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5405
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » sob sty 23, 2021 2:15 pm

Dressykamila1 pisze:
sob sty 23, 2021 2:06 pm
Wgl orientuje się ktoś z was w kwestii gdy osoby prywatne odsprzedają dodatki do mang :lol: Coraz częściej się spotykam z hejtem na takie osoby, a niektórzy chcą nawet kablować do wydawnictw :roll:
A to nie jest tak, że to wydawnictwo nie może tego sprzedawać, a osoby, które je dostały z tomikiem już tak?
Na 100% wydawnictwa wiedzą, że ludzie sprzedają ich dodatki, więc nie rozumiem tego oburzenia i próbowania "kablowania mamusi" :lol:

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » sob sty 23, 2021 2:31 pm

Meliona pisze:
sob sty 23, 2021 2:13 pm
Dlaczego by miało być nielegalne?
Sama nie wiem, często widuję oburzone osoby, które argumentują "to jest nielegalne" albo "licencja" itd. Nie zgłębiłam się w to, bo to mnie nie obchodzi.

Nie widzę nic złego w sprzedaży dodatków, ale bez przesady, kiedyś widziałam jak ktoś sprzedawał ulotki od waneko XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości