Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt lis 02, 2018 6:28 pm

Październik:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » pt lis 02, 2018 8:27 pm

mika, nie strasz mnie tak. xD Już się wystraszyłam, że Studio JG zamienia się w Waneko i dało na grzbiecie Natsume napisy w drugą stronę. Dopiero po chwili zauważyłam, że to ty przez przypadek ustawiłaś tomik do góry nogami. :P
Też czekam na paczkę i się nie mogę doczekać. Między innymi ReLife <3

Przy okazji daj znać, co sądzisz o "Księżniczce i szogunie". Oczywiście, jak już przeczytasz. Zainteresował mnie ten tytuł i chętnie poznam twoją opinię. Z góry dzięki. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt lis 02, 2018 9:53 pm

mika, też poproszę o opinię na temat Księżniczki i szoguna. Mam tę książkę na swojej liście. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt lis 02, 2018 10:01 pm

O, faktycznie, nawet nie zauważyłam XD Tak, oczywiście, dopisuję do kolejki, która się tylko rozrasta, zamiast się skracać jakimś magicznym sposobem... Zamawiałam tę książkę do księgarni i jakoś tak przeglądając mnie na tyle zainteresowała, że dla spokojności lektury zafundowałam sobie na Targach w Krakowie własny egzemplarz. W sumie na Targach planowałam kupić Księżniczkę i Tatuażystę (nie, 5 godzin na takiej imprezie, jeszcze "biznesowo", to zdecydowanie za mało. Obeszłyśmy jedną halę i sam początek drugiej, siedząc głównie w literaturze dziecięcej...), a doszły mi jeszcze angielskie baśnie, na które chwilę się czaiłam w swoich schowkach i właśnie mangi Studia, bo chyba Yatta jako jedyna z mangami na Targach była. Zostały mi dwa dni urlopu. Muszę w końcu nieco mang ponadrabiać, bo mi urosła kupka wstydu to tej książkowej już podobna. A cały czas niby coś czytam...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pn lis 05, 2018 8:46 pm

Po tłustym wrześniu pora na chudy październik
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt lis 06, 2018 12:26 am

Październik:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » śr lis 07, 2018 3:19 pm

Owocny wrzesień i październik:
► Pokaż Spoiler
Miałam nie zbierać Klasy Skrytobójców... No cóż, nie mam silnej woli, jeśli chodzi o mangi :D
Oko Horusa wygląda przepięknie <3
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3783
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pt lis 09, 2018 11:08 am

Od ostatniego razu:
► Pokaż Spoiler
Bonus: :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » sob lis 10, 2018 12:44 pm

Październik:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob lis 10, 2018 7:33 pm

Lunatyczka, Wypaczoną czytałaś? Polecasz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » sob lis 10, 2018 10:08 pm

W sumie to właśnie jestem po przeczytaniu. ^^ No cóż, tak szczerze to trochę ciężko mi ocenić, ponieważ niewiele czytałam mang z tego gatunku. Jeśli chodzi o klimat to niby wieje grozą, ale mnie jakoś ani razu dreszcz nie przeszedł(ale też może dlatego, że jestem w takim wieku, że już nawet filmy z gatunku horror mnie nie straszą). Samą konstrukcję fabularną oceniam pozytywnie, choć są pewne niedociągnięcia, aczkolwiek możliwe, że i specjalnie zrobione... Przyznam się, że ciężko mi powiedzieć czy polecam, bo jednak miałam nadzieję, że będę choć trochę bała się przy czytaniu, bardziej ta manga została wykonana w kontekście szaleństwa, bądź wypaczenia, akurat tytuł ładnie ją definiuje. Więc jeśli ktoś chciałby się trochę pobać, to nie zapewniam tego, jednak jeśli przeczytać coś psychicznego, to wydaje mi się, że może się spodobać. A i dodatkowo manga zawiera dwie dodatkowe historie poboczne, z czego ostatnia według mnie ma bardzo fajny pomysł fabularny. :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » pn lis 12, 2018 12:03 pm

Dzisiaj w końcu zebrałem się w sobie by zrobić to podsumowanie.
Wrzesień/Październik
Rodzime tytuły
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Angielskie
► Pokaż Spoiler
Doujiny artbooki
► Pokaż Spoiler
#zakupoweszaleństwo

Awatar użytkownika
Darknes
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 8:12 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Darknes » wt lis 13, 2018 9:08 pm

miaka88, Gdzie dorwałaś Śmiech w Chmurach #1 ? Myślałem, że taki tytuł skolekcjonuję od ręki a tu kurde problem z pierwszym tomem, a reszta rozsprzedawana za grosze.

Dawno tutaj nie zaglądałem, ze 20 stron przejrzałem z ciekawości co ludzie najczęściej kupują i co w ogóle nowego na rynku jest bo urlop mi się zaczął no i w końcu mam w miarę ogarnięty regał gdzie mogłem porozkładać mangi, zrobić fotki i się tym w końcu pochwalić. Mocno do tyłu jestem z kolekcjonowaniem bo z braku miejsca i braku funduszy oraz natłoku życia codziennego po skończeniu studiów przestałem kupować mangi :( Trwało to chyba mniej więcej od wyjścia 8 tomu Monstera. Nadrobiłem teraz nieco ale nadal jestem w ciemnej du*** jeśli chodzi o tytuły, które chciałbym mieć. Niektóre z nich to już nawet się stały ciężko dostępne bo dodruków nie robią więc jestem w lekkim szoku xD

Jak nie widać można sobie skopiować link i otworzyć w nowej karcie. Jakość jest w miarę dobra więc po przybliżeniu raczej wszystko widać. Jeśli nie to można pytać.

Półka nr 1:
► Pokaż Spoiler
Nr 2:
► Pokaż Spoiler
Nr 3:
► Pokaż Spoiler
Nr 4:
► Pokaż Spoiler
Nr 5:
► Pokaż Spoiler
Nr 6:
► Pokaż Spoiler
I gdzieś pożyczyłem Trupią Farmę. Mam też powtórkę Monster #7 ale nie wiem aktualnie gdzie ją wrzuciłem i muszę poszukać xD Chętnie wymienię na 9 tom albo oddam za jakieś symboliczne 20zł. Stan bdb, z racji że dubel to można uznać za nową bo ani razu nie czytane.

Tak przy okazji. Poszukuję tego wydania Silmarillion (twarda oprawa, wydawnictwo Amber) -> Klik
Dobrze by się komponowała z pozostałymi książkami Tolkiena. Jak ktoś ma namiary albo chce sprzedać swoją to chętnie przygarnę.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr lis 14, 2018 8:05 am

Darknes, na grupie fb kupiłam za 12 zł. Polowałam 2 miesiące więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn lis 19, 2018 12:09 pm

Od ostatniego razu przybyło:
► Pokaż Spoiler
"My Brother's Husband" kupiłam pod wpływem impulsu, właściwie w ciemno. Przeczytałam w skanach pierwszy rozdział i zamówiłam oba tomiki. Dawno nie byłam tak zadowolona z zakupu. Przecudowna manga, bardzo prawdziwa, poruszająca ważne (i aktualne) tematy, z przesympatycznymi bohaterami (Mike zdobył moje serce praktycznie od razu). Bardzo, bardzo polecam!

"Frankenstein" Junjiego Ito to kolejny zbiór opowiadań. Tytułowa opowieść zajmuje tu najwięcej miejsca. Pierwowzoru nigdy nie czytałam ale oglądałam film z De Niro i ta manga w większości się z nim pokrywa. Reszta historii też jest udana. Jestem bardzo zadowolona z tego tomu.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » czw lis 22, 2018 3:34 pm

Z oczywistych względów yaoi omijam szerokim łukiem. My Brother's Husband jest jedyną mangą gejowską jaką jestem w stanie przeczytać. I jest to bardzo dobra manga. ninna, MBH ma też live action :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » pt lis 23, 2018 6:31 pm

Skromny listopad :P
► Pokaż Spoiler
Przód okładek :P
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
+18, ahh te śliczne niebieskie oczka :twisted:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pt lis 23, 2018 9:28 pm

Mój listopadowy świąteczny zakup od Waneko. :D
► Pokaż Spoiler
Oprócz Natsumiego przyszedł do mnie dzisiaj razem z kartami. :D

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr lis 28, 2018 7:13 pm

Kupiłam dwa kolejne artbooki: "Nee La Rose" Chiho Saito i rocznicowy do "Cardcaptor Sakury" :D. Z obu jestem mega zadowolona.
Artbook Chiho Saito jest bardzo duży ale za to dość cienki. Wypełniony został grafikami będącymi kwintesencją stylu tej pani, czyli jest bardzo kobieco i romantycznie. Znalazło się też parę ilustracji z "Uteny", co bardzo mnie cieszy. Samodzielny artbook do tej serii chodzi na eBayu dość drogo...

Po zakupie rocznicowego albumu CCS mam już komplet Sakurowych artbooków :D. Ten stanowi taki miks trzech poprzednich plus trochę nowych ilustracji. Czy żałuję, że w pewnym sensie kupiłam drugi raz to samo? Wcale :). Artbook jest piękny, duży, ma twardą oprawę z błyszczącą obwolutą (poprzednie są w miękkiej okładce) i bardziej śliski i błyszczący papier (aczkolwiek trochę przeszkadza to gdy oglądam artbook przy lampce). Barwy w nim są też bardziej nasycone niż w poprzednich (może to kwestia papieru?). Jak ktoś chce postawić na półce przekrój grafik z Sakury z różnych lat to ten album jest jak znalazł. Jest przy tym tańszy niż te starsze (patrzę na ceny na eBayu). Ja jednak cieszę się, że mam wszystkie.

Trochę zdjęć:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » śr lis 28, 2018 8:15 pm

ninna, piękne rzeczy, klasyka. Gratuluję zakupów ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości