Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pt sty 05, 2018 4:11 pm

DarkNighty, Fani, czapki z głów. :angel:
PS. DarkNighty, czy przypadkiem nie chwaliłaś się już tym przepięknym regałem? Bo coś mi się tak wydaję, że już widziałem to cudo. :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gagantous » pt sty 05, 2018 5:21 pm

DarkNighty, jak udało ci się zrobić pierwsze zdjęcie, jesteś wampirem? :lol:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pt sty 05, 2018 5:31 pm

Gagantous pisze:
pt sty 05, 2018 5:21 pm
DarkNighty, jak udało ci się zrobić pierwsze zdjęcie, jesteś wampirem? :lol:
Nie stała na wprost lustra. :P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » pt sty 05, 2018 8:19 pm

Fani, DarkNighty, bardzo fajne kolekcje.
Fani, teraz czeka cię zabawa, czyli jak zmieścić półtora metra mang na metrowej półce. :D Za jakiś czas czeka mnie przeprowadzka, chyba zainwestuje wtedy w taki regalik, jaki ma DarkNighty. ^^

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt sty 05, 2018 8:32 pm

Czyli tylko ja mam mangi wymieszane z ksiazkami bo jednych i drugim mam podobny rozmiar objetościowy a miejsca nie widać?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt sty 05, 2018 8:41 pm

DarkNighty, zazdroszczę przede wszystkim miejsca :D. Ja póki co jeszcze trochę wolnej przestrzeni na półkach mam ale nie wiadomo, na jak długo... Znów trzeba będzie przejrzeć kolekcję i puścić w świat to, do czego nie zaglądałam latami albo mi się znudziło. Jest też pomysł, żeby pozbyć się mebli, które stoją pod przeciwległą ścianą (prawie puste po ostatnich megaporządkach :lol:) i ustawić tam coś co się przyda, a nie będzie tylko zagracać przestrzeni.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt sty 05, 2018 9:20 pm

ninna, a coś z Clampa sprzedajesz?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt sty 05, 2018 10:36 pm

miaka88, NIGDY! Sorki... :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: DarkNighty » sob sty 06, 2018 2:35 am

KubciO, tak, już się chwaliłam regałem :D Ale mogę chwalić się dalej, bo nadal jestem zachwycona.
Gagantous, dokładnie. Nie stałam na wprost lustra, tylko po skosie xD

Dzięki za miłe słowa. Ta biblioteczka to zdecydowanie mój ulubionych element pokoju.
miaka88, ja na książki na przykład mam osobną biblioteczkę. Ale jest ona zdecydowanie mniejsza, bo ostatnie kupuję właściwie tylko mangi.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » sob sty 06, 2018 2:03 pm

Dzięki za komentarze :)
Canis pisze:
pt sty 05, 2018 8:19 pm
Fani, teraz czeka cię zabawa, czyli jak zmieścić półtora metra mang na metrowej półce.
Dokładnie ^^" Kolejna paczka przyjdzie w lutym i już teraz myślę co i jak poprzestawiać by to jakoś wyglądało.

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kirion » sob sty 06, 2018 5:42 pm

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 5:40 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Desti » sob sty 06, 2018 7:47 pm

Od jakiegoś czasu przeglądam zdjęcia waszych kolekcji, potem jeszcze raz i jeszcze raz... świetnie wyglądają i nie mogę się napatrzeć ;)
Sam też chciałem coś wrzucić ale od jakiegoś czasu nie było okazji, wyjazd do pracy jak jeszcze było ciemno, wracałem jak już było ciemno, a że aparat w moim telefonie nie radzi sobie aż tak dobrze ze sztucznym światłem, zrobiłem je dzisiaj na szybko zanim zapomniałem ;D No i akurat dzisiaj jeden dzień wolny także była okazja ;)
► Pokaż Spoiler
Tak wyglądają na chwilę obecną moje półeczki, zakupy z grudnia są poukładane na mangach, mniej więcej tam gdzie mają być.
Obecnie wszystko jest na 4 półkach, ponieważ te regały miały tylko 4 półki, które były wyższe, a że tyle miejsca na to nie potrzebowałem to akurat na wysokość regału udałoby się wcisnąć jeszcze jedną. Na zdjęciu niżej widać całe regały.
Z tymi półkami to czekam aż znajomy szwagra mi jakieś skołuję, wtedy dół będzie również zagospodarowany.
Wypada też zakupić jeszcze jeden regał przy okazji najbliższej wizyty w okolicach Ikeły, niedługo może mi znowu miejsca zabraknąć :D Szczególnie, że na styczeń już mam zaplanowane ok. 40-50 tomów, które będzie trzeba gdzieś upchać.
► Pokaż Spoiler
Zacząłem niedawno też po trochu figurki zbierać figurki, Kikuchi Makoto i Takatsuki Yayoi z Idolmaster i Nendoroid Sakura Hatsune Miku, w sumie wszystkie zakupione od znajomego (wciągnął mnie w to... ^^) i na jakiś najbliższy okres również planuję jakąś dokupić, prawdopodobnie Miku ale trochę większą. Również z czasem chciałem uzbierać resztę figurek z Idolmastera ale to nie jest wielki priorytet.
► Pokaż Spoiler
Mam też kilka magazynów Otaku, które kupiłem w sumie bo były tanie i były plakaty... które leżą na regałach... ;( a przynajmniej większość z nich. Obok DVD z pierwszym sezonem Shakugan no Shana, Głosy z Odległej Gwiazdy, niedawno zakupiona Księżniczka Mononoke (nie mogę się zmusić, żeby odfoliować ;p ) i wydanie BD/DVD z 5 Centymetrów Na Sekundę. Z tyłu dumnie stoi puszka z Jackiem Danielsem, czekającym na jakąś okazję ^^
► Pokaż Spoiler
W planach zakupowych mam znalezienie 4 i 5 tomu Sunstone i Dziewczynki w Krainie Przeklętych (są to dość drogie wydania więc pewnie gdzieś będę próbował dorwać z drugiej ręki), całości FMA, Death Note, Służącej Przewodniczącej, Tokyo Ghoula...I jeszcze kilku serii. Ale to na spokojnie, bez pośpiechu, będzie okazja do kupna to się zakupi ;]
Po wypłacie chcę też kupić całego Kurosza więc tro... ooo... właśnie pomyślałem, gdzie ja to upcham ;D No nic, coś się wymyśli.

A co do samych regałów i 'biblioteczki' to myślałem czy po lewej stronie na zdjęciu, pomiędzy regałem a łóżkiem nie dać tej takiej sofy... poduszki... piłki..., taka mała pufa jakby grochowa do siedzenia, wypadło mi słowo z głowy ale chyba wiecie o co chodzi ;) a na regał od boku przykręcić lampkę.
Z drugiej strony myślałem czy by nie dać jednego regału w poprzek łóżka, żeby był taki narożnik ale nie jestem pewien czy by to wypaliło.

A i tak sumując, mam 528 tomów łącznie z czego 58 to LN, jeśli dobrze liczę

Edit:
I z tymi regałami to jeszcze przez chwilę myślałem, żeby kiedyś je trochę wsunąć do środka (jeszcze tam miejsce jest) tak z 2cm i do spodu półek dodać jakieś małe ledy albo taśmy ledowe ;D To już takie chyba bardziej "chciałbym ale nie chce mi się" ale może by to ładnie wyglądało ;]
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2018 8:11 pm przez Desti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » sob sty 06, 2018 8:03 pm

Kirion, fajna międzynarodowa kolekcja :D
Desti, szacuneczek 8-)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » sob sty 06, 2018 9:32 pm

Kirion pisze:
sob sty 06, 2018 5:42 pm
Chciałabym podziękować forumowiczom, którzy chwalili się tu swoimi tomikami LL, bo to dzięki temu tematowi odkryłam prace Ratany Satis. Dziękuję! <3
Polecamy się na przyszłość ;) Nie pozbywasz się zdublowanego Pulse?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alextasha » sob sty 06, 2018 11:58 pm

Kirion pisze:
sob sty 06, 2018 5:42 pm
Chciałabym podziękować forumowiczom, którzy chwalili się tu swoimi tomikami LL, bo to dzięki temu tematowi odkryłam prace Ratany Satis. Dziękuję! <3
A zamówiłaś tomik 3 z LL :D ? Jakby co to polecam śledzić (jeśli jeszcze tego nie robisz :P) te 3 linki: tumblr Three Musqueerteers, FB Ratany i mój :D na każdym są podawane różnego typu informacje ;)
Lou pisze:
sob sty 06, 2018 9:32 pm
Nie pozbywasz się zdublowanego Pulse?
Weź Ty normalnie zamów 1 tomik, a nie licz na okazje :P Ratana powinna mieć jeszcze na sprzedaż :P

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kirion » ndz sty 07, 2018 12:12 am

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 5:40 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz sty 07, 2018 11:42 am

Alextasha pisze:
sob sty 06, 2018 11:58 pm

Weź Ty normalnie zamów 1 tomik, a nie licz na okazje :P Ratana powinna mieć jeszcze na sprzedaż :P
Dobrze wiesz, że nie podoba mi się polityka wydawnicza Pulse.
Kirion pisze:
ndz sty 07, 2018 12:12 am
Raczej nie, bo kto by to kupił?
Ha! Dokładnie ten problem miałam, gdy próbowałam sprzedać Oniisamę (nim w ogóle została w Polsce zapowiedziana) i Paros no Ken. A co dopiero z mniej znanymi tytułami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alextasha » ndz sty 07, 2018 12:33 pm

Lou pisze:
ndz sty 07, 2018 11:42 am
Alextasha pisze:
sob sty 06, 2018 11:58 pm

Weź Ty normalnie zamów 1 tomik, a nie licz na okazje :P Ratana powinna mieć jeszcze na sprzedaż :P
Dobrze wiesz, że nie podoba mi się polityka wydawnicza Pulse
Dobrze wiesz, że nie miałyśmy innego wyjścia ¯\_(ツ)_/¯

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt sty 09, 2018 12:41 am

Grudzień:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler
Generalnie w 2017 r. kupiłam 222 tomiki, w tym 128 zagranicznych; porzuciłam 14 serii (9 polskich), sama nie wiem, ile ich sprzedałam, bo brakuje mi już miejsca na półkach i co jakiś czas robię porządki.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » wt sty 09, 2018 8:13 am

Patrząc ile ci przybywa mang i książek miesięcznie to jeszcze się dziwie, że biblioteki lub księgarni tam nie masz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości