Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pn lut 04, 2019 11:31 pm

miaka88 pisze:
ndz lut 03, 2019 8:24 pm
zandam, skąd masz tyle kasy i miejsca XD .
Tak, jestem władczynią swojej biblioteczki. :P Dwa lata temu zamówiłam sobie biblioteczkę na całą ścianę, więc miejsca mi nie zabraknie. Tym bardziej, że regularnie robię porządki na półkach i zostają tylko tytuły, do których rzeczywiście wracam, a niewiele (jak na mnie) nowości mnie interesuje. :)

Ten miesiąc mógł się wydawać obfity, ale jest tak tylko dlatego, że postanowiłam skończyć z problematycznym zamawianiem "Banana Fish", które wyglądało przeważnie tak: składam zamówienie ---mija 10 dni---> BD anulowało zamówienie -> składam ponowne zamówienie --mija 10 dni---> BD wysyła mi tom :wink:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » wt lut 05, 2019 1:13 am

zandam, skąd zamawiałaś "The invitation from a crab"? Amazon? Oraz jak stoi jakościowo, opłaca się? :) Chętnie bym kupił i się zastanawiam czy warto.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Norad
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Norad » wt lut 05, 2019 9:01 pm

Dzień dobry zandam, dzień dobry Waneko :-)

W tym miesiącu dokupiłem Tropiciela, Pieśń Krwi, Ogień i Krew. Plany na rok dość ambitne. W tamtym udało się pochłonąć 18 książek, teraz liczę na więcej. Z drugiej strony, sam piszę, więc może być różnie.

Jeśli znacie coś, gdzie znaczącą rolę odgrywają krasnoludy (poza Pratchetem ofc), dajcie koniecznie znać!

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » wt lut 05, 2019 11:26 pm

Norad pisze:
wt lut 05, 2019 9:01 pm
Dzień dobry zandam, dzień dobry Waneko :)
O, wróciłeś! Witaj! :D
Mormicc pisze:
wt lut 05, 2019 1:13 am
zandam, skąd zamawiałaś "The invitation from a crab"? Amazon? Oraz jak stoi jakościowo, opłaca się? Chętnie bym kupił i się zastanawiam czy warto.
Amazon, niestety, nie wysyła ich tytułów do Polski... musiałam je zamówić z Rightstuffu.
Okładka jest matowa, chropowata ze skrzydełkami, papier w środku jest grubszy i trochę bardziej kremowy niż w standardowych amerykańskich wydaniach, krzaków nie czyszczą (w końcu współzałożycielem jest Ed Chavez, niegdyś głównodowodzący Verticalu). Na początku tomiku jest kolorowa wkładka, pod koniec objaśnienia zastosowanych terminologii. Generalnie jakość odpowiada cenie i do każdego tytułu podchodzą indywidualnie ("Inside Marii" ma np. grubą, błyszczącą okładkę ze skrzydełkami, kolorowe strony itp.), ale trzeba się liczyć z tym, że póty nie rozwiążą problemów z dystrybucją, dopóty do ceny dochodzą jeszcze koszty wysyłki. :wink:

A co do samego komiksu, to jest tak nietypowy, że ciężko mi go ocenić. Mętlik w głowie, jaki miałam po przeczytaniu, nadal nie ustąpił. Ale jednego jestem pewna, drugiego takiego nie znajdziesz ani u nas, ani w USA. :P Zresztą zacytuję samą siebie z twittera:
"To zbiór przemyśleń i spostrzeżeń autorki na temat otaczającej ją (i nas) rzeczywistości (naszych zachowań, dziwnych rzeczy, które się ignoruje itp); przedstawiony w dość surrealny sposób. Jeśli masz ochotę na coś nietuzinkowego, to polecam. Lektura angażująca mózg. ;-)"
Norad pisze:
wt lut 05, 2019 9:01 pm
Jeśli znacie coś, gdzie znaczącą rolę odgrywają krasnoludy (poza Pratchetem ofc), dajcie koniecznie znać!
Tak na szybko: cykl "Ostatni" Silvany De Mari.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » wt lut 05, 2019 11:48 pm

zandam, dziękuję za opinię. :D Teraz wiem, że na pewno chcę kupić tą pozycję... jak zwiększą kanały dystrybucji :/ mam nadzieję, że do tego czasu manga będzie nadal dostępna.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Norad
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Norad » śr lut 06, 2019 1:29 pm

zandam pisze: Tak na szybko: cykl "Ostatni" Silvany De Mari.
To chyba bardziej o elfach. W głównym przypisie nie ma ani słowa o krasnoludach, a mnie chodzi o znaczącą ich rolę. Niemniej, dzięki ;)

Wczoraj udało mi się dotrzeć do kilku pozycji (Król Orków, Król bez tronu), ale ich dostępność na polskim rynku jest zerowa.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pt lut 08, 2019 4:35 pm

Styczniowe nowości... W sklepie gildia była świetna promocja i nie mogłem przejść wobec niej obojętny, także zacząłem kilka nowych serii. :P
► Pokaż Spoiler
Plus autopromocja i kolejny tomik Yony
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ogi
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 15, 2015 12:16 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ogi » pt lut 08, 2019 4:41 pm

Styczeń
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Miałem nadrabiać Berserka albo Taniguchiego, ale Yakusoku jest tak świetne, że nie mogłem sobie odmówić mangi. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Madness » pt lut 08, 2019 11:47 pm

W końcu dodaję moje zagraniczne zakupki z ostatnich dwóch-trzech miesięcy, przy okazji załapała się też paczka z gildii. :P
► Pokaż Spoiler
Tutaj zakupy z bookdepository i nie tylko:
► Pokaż Spoiler
Ostatnia paczka z gildii:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Darknes
Posty: 12
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 8:12 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Darknes » wt lut 12, 2019 6:59 pm

► Pokaż Spoiler
Nowości Styczeń-Luty. Chyba już 700 tomów trzasło. NGNL mogę komuś sprzedać za symboliczną złotówkę bo to podarki od kolegi a ja zbierać tego nie zamierzam :P

Pulaski
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Pulaski » wt lut 12, 2019 7:35 pm

Witam , pierwszy raz tutaj jestem:D oto moje ostatnie zakupy angielskie, większość to echii - ponieważ lubię echiixD + jeden tom +18 myślę że już niedostępny do kupienia.
zdjęcie 1 :
► Pokaż Spoiler
zdjęcie 2
► Pokaż Spoiler
Coś z cdjapan:)
► Pokaż Spoiler
+18 manga
► Pokaż Spoiler
Mam takie jeszcze pytanie czy manga a sister all you need jest fajna? i czy ktoś zamawiał DevilMana 2 z bookdepository czy z righstuffu...
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2019 7:50 pm przez Pulaski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » wt lut 12, 2019 7:43 pm

Mnie nic się nie wyświetla.

Pulaski
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Pulaski » wt lut 12, 2019 7:45 pm

Poprawione^^

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » wt lut 12, 2019 7:58 pm

Pulaski pisze:
wt lut 12, 2019 7:35 pm
jeden tom +18 myślę że już niedostępny do kupienia.
Metamorphosis spokojnie można kupić. Co jakiś czas faktycznie się wyprzedaje, ale fakku regularnie robi dodruki. Jak na tak ciężką pozycje dobrze im się sprzedaje.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kilgore Trout » wt lut 12, 2019 8:05 pm

Pulaski, niezły pakiecik. :twisted: Rozumiem, że Shindo L to z Rightstufu? Generalnie mocna i cholernie smutna manga.
Mam też Devilmana - zamawiany na BD jeszcze przed premierą. Bardzo polecam - lepszy niż tom pierwszy, w którym trochę bez sensu wrzucono rozdziały z Shin Devilmana.

Pulaski
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Pulaski » wt lut 12, 2019 8:12 pm

Zainteresowały mnie też twoje mangi + 18<tak z RS , fajna kolekcja ale jednak celuję teraz na :
► Pokaż Spoiler
Ponieważ lubię kreskę Michikinga i mam nadzieje że też wydadzą :Older Sister Experience . :twisted: :twisted:
A pytałem o DevilMana bo na BD mają inną okładkę i nie chciałem źle kupić xD

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » wt lut 12, 2019 9:55 pm

Ugh, czy w tym Shindo L wszystkie postaci kobiece mają połamany kręgosłup?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kilgore Trout » wt lut 12, 2019 10:15 pm

Mam ten tomik na liście do kupienia. :) Ja czekam na Pandrę - miała być na początku roku, ale widzę że się trochę ociągają, albo z licencją jakiś problem.
BD nie zaktualizowało okładek Devilmana, ale to jest właściwe wydanie - można zamawiać. ;)
Lou, Shindo L to nie jakiś wielki mangaka, ale potrafi nieźle rysować. Akurat w Metamorphosis taki design postaci i trochę odjechane, groteskowe, może nawet odpychające, sceny seksu dobrze korespondują z historią.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » wt lut 12, 2019 10:40 pm

Kilgore Trout, nie ma poślizgu Pandry, gdyż wcześniej Fakku nie podawało żadnej konkretnej daty, jedynie 2019 r. Teraz wstępnie planują start preorderów na maj, ale to nic pewnego.

Co do ShindoL to on już ma taki styl rysowania. Mocno ekspresja, przedziwne pozycje i ogólnie bez większych zahamowań sobie poczynia. Metamorphosis to nie jest jakiś wyjątek, większość jego prac tak wygląda - znaczy jeśli chodzi o rysunki.

Pulaski
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Pulaski » śr lut 13, 2019 3:42 pm

Moja aktualna kolekcja:D na półce:D sumie w tamtym roku przybyło z 200 mang i jakieś 7 figurek;D
Upchałem to do 3 zdjęć :) jak zrobię dziś unboxing na yt dodam fotkę jeszcze z jedną figurką.
W środku półki
► Pokaż Spoiler
różnie
► Pokaż Spoiler
Figurka
► Pokaż Spoiler
Później dodam ostatnie z figurką
>> Nowa
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości