Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pt sie 17, 2018 3:03 pm

Od ostatniego razu :P
► Pokaż Spoiler
Plus, wiadomo co :twisted:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt sie 17, 2018 8:01 pm

Itachi Uchiha, a yone będziesz będziesz dublował po polsku (jak juz waneko ogarnie)?
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » pt sie 17, 2018 8:16 pm

Yooona. Czekam na promocję na BD i w końcu też kupię. :D

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: maciejko » pt sie 17, 2018 8:37 pm

Dawno nic nie wstawiałem. Tak mniej więcej to co przybyło mi od ostatniego razu:
► Pokaż Spoiler
Fairy Tail wreszcie zakończony. Jak trochę zluzuje mi się portfel to sięgnę po wszystkie dostępne spin-offy.
Jestem bardzo ciekaw co KC zamieści w 5 tomie Ality (z tego co pamiętam JPF ma wydać to w 4 tomach). Może dorzucą artbook?
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » pt sie 17, 2018 9:38 pm

miaka88 pisze:
pt sie 17, 2018 8:01 pm
Itachi Uchiha, a yone będziesz będziesz dublował po polsku (jak juz waneko ogarnie)?
O ile ogarną to kupię 1 tom na spróbowanie, ale pewnie na 80% zostanę przy importach; większy format, cena nie taka zła i dobre tłumaczenie :P

Glandire
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Glandire » ndz sie 19, 2018 12:22 pm

Nadszedł moment, w którym chyba powinnam się zastanowić nad zainwestowaniem w jakiś regał...
Tym bardziej, że już mi się te krzywe wieże zaczynają przechylać i nie wygląda to najlepiej.

Okazuje się, że mój telefon nie wzbija się na wyżyny fotograficznej jakości.
► Pokaż Spoiler
Na tej komodzie mam: Blame 1-6, Dziewczynka w krainie przeklętych 1-3, Mushishi 1-7, Wzgórze Apolla 1-9 + bonus track, Atak tytanów bez żalu 1-2, Atak tytanów 1-20, Lovecraft 1-3, Twoje imię 1-3, Twoje imię LN, W miasteczku piasku i błękitnych łusek 1-2, Attack on titan no regrets (eng) 1-2, Kuroshitsuji 1-26, Śmiech w chmurach 1-6, Księga Vanitasa 1-4, Kształt Twojego głosu 1-6, Kompleks sąsiada 1-2, Ku twej wieczności 1, Klatka dla ptaków 1-2, Rodzeństwo Furo, Chcę zjeść twoją trzustkę 1-2, Doctor Mephistopheles 1-3, Wolf's Rain 1-2, Ścieżki młodości 1-13, QQ Sweeper 1-3, Gwiazda spadająca za dnia 1-12, Nasz Cud 1-12, Posępny Mononokean 1-9, Orange 1-6, Sherlock 1-3, Noragami 1-14, Magi 1-15, Jak zostałam bóstwem 1-14 i jednotomówki Waneko: Słyszę twój głos, Na dzień przed ślubem, Po lekcjach w kucyku, Kłamstwa bogów, W stronę lasu świetlików, O dziewczynie skaczącej przez czas, Noc trzech króli
► Pokaż Spoiler
Na tej półce znacznie mniej, z czego głównie Naruto, ale i za Naruto jest schowanych parę tytułów.
► Pokaż Spoiler
Podsumowując półkę: Naruto 1-72 + tom dodatkowy, Naruto LN 1-5, Boruto 1-3, FMA 1-27, Death Note 1-12, InuYasha 1-14, Vagabond 1-4, Neon Genesis Evangelion 1-14, DNAngel 1-8

W sumie (o ile matematyka mnie nie zawiodła):
376 tomików
6 LN

Mój portfel płacze rzewnie.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » ndz sie 19, 2018 1:16 pm

Glandire pisze:
ndz sie 19, 2018 12:22 pm
Nadszedł moment, w którym chyba powinnam się zastanowić nad zainwestowaniem w jakiś regał...
Jakbym słyszał sam siebie.^^ Glandire, pokaźne zbiory, gratuluję. :klask:
U mnie wygląda to prawie identycznie. Ostatnio kupiłem kilka kartonowych pudeł, do których wpakowałem część mang, żeby się nie kurzyły (na regały przyjdzie jeszcze czas;p), ale i tak dalej stoi kilka stosików.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Krzych Ayanami » śr sie 22, 2018 3:24 pm

Moje ostatnie niemangowe zbiory:
Obrazek

Solo to kolekcjonerka - jeden ze 150 egzemplarzy z tą grafiką na okładce :D .
Przez godzinę czy dwie była dostępna w gildii, więc jestem dumny, że udało mi się ją dorwać.
Zwłaszcza, że sam komiks jest super.

A Transmetropolitan chodził za mną jeszcze od wydania Mandragory.

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ginny » śr sie 22, 2018 3:37 pm

KubciO pisze:
ndz sie 19, 2018 1:16 pm
Ostatnio kupiłem kilka kartonowych pudeł, do których wpakowałem część mang, żeby się nie kurzyły
A te pudła to gdzie trzymasz? :D U mnie nie wchodzi w grę żaden regał, za mały pokój i tak mam problem z przestrzenią. Myślę kupić taki taborecik, postawić pod ścianą i tam układać.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » śr sie 22, 2018 7:42 pm

Ginny pisze:
śr sie 22, 2018 3:37 pm
A te pudła to gdzie trzymasz?
Nic odkrywczego nie wymyśliłem.^^
Ginny pisze:
śr sie 22, 2018 3:37 pm
Myślę kupić taki taborecik, postawić pod ścianą i tam układać.
Pomyślałem podobnie i po zapełnieniu kartonów po samą górę, poukładałem jeden na drugim pod ścianą. :P Rozwiązanie tymczasowe - zobaczymy jak długo.
Krzych Ayanami pisze:
śr sie 22, 2018 3:24 pm
Solo to kolekcjonerka - jeden ze 150 egzemplarzy z tą grafiką na okładce :D
Też ją dorwałem. 8-) Jest kozacka.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt sie 24, 2018 11:02 am

Tym razem nie nowe zakupy, a polecajka komiksowa. Klik klik, album zwyciężczyni Stypendium Gildii. Premiera na MFKiG. Rzecz absolutnie fantastyczna. Zgadzam się z Danielem, nic lepszego na rynku nie znajdziecie i jest to komiksowe wydarzenie dekady. Kupujcie, bo to samo piękno i dobro.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw sie 30, 2018 10:51 pm

Sierpień bardzo mangowy
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt sie 31, 2018 11:20 am

U mnie też sporo:
► Pokaż Spoiler
Skompletowałam aż 4 serie: "RG Veda" (nareszcie, po ponad roku od zamówienia!), "Kształt Twojego Głosu", "Wrobiona w Magię" i "Pieta".
Kupiłam też totalnie w ciemno: komedię "Go For It, Nakamura!" i dwa komiksy ilustrowane przez Emily Carroll (bardzo ją polubiłam od czasu lektury "Przez Las"). "Go For It, Nakamura!" to takie "boys love, nie boys love". Fabuła opiera się na perypetiach tytułowego Nakamury, który jest zakochany w koledze z klasy - Hirose. Cały tomik składa się z 11 rozdziałów pokazujących, jak Nakamura próbuje zbliżyć się do "ukochanego". Manga jest bardzo sympatyczna i zabawna. Spokojnie mogą to czytać też ci, którzy nie trawią romansów męsko-męskich bo "scen" tam nie ma. No i kreska jest bardzo ładna.
"Speak" to komiksowa adaptacja powieści (która nawet wyszła w Polsce pod tytułem "Mów!"). Porusza problem radzenia sobie z traumą po gwałcie (najogólniej). To kawał dobrego dramatu psychologicznego, który bardzo dobrze mi się czytało (pomimo, że bohaterowie są ode mnie młodsi o dobre kilkanaście lat). Tylko początek trochę wolno się rozkręca. Wydanie jest piękne: duży format, twarda oprawa z matową obwolutą, środek w czerni, bieli i szarościach. Komiks zachęcił mnie do zapoznania się z książką i filmem ("Ucieczka w Milczenie").
"Baba Yaga's Assistant" to krótka baśń, której tytuł mówi wszystko, czego możemy spodziewać się w środku. Fajny, nieco burtonowski klimat. Komiks dla małych i dużych :D. Spokojnie można to pokazać dziecku. Tu też wydawca się popisał: duży format, twarda oprawa, obwoluta, lakier wybrany, w środku pełen kolor (na kredzie).

Wczoraj przyszedł też sailorkowy film kinowy (który obejrzę w wolnej chwili):
► Pokaż Spoiler
Kupiłam też kolejne clampowe artbooki :wink:. Tym razem oba z "Tsubasy". Jeden to wydanie włoskie, a drugi hiszpańskie (tak było najtaniej, a w artbookach nie chodzi o tekst). Są bardzo ładne, spokojnie mogę je polecić:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pt sie 31, 2018 12:13 pm

ninna, artbooki z Tsubasy po ile i gdzie kupiłaś?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt sie 31, 2018 1:11 pm

miaka88, nie pamiętam dokładnie ale pewnie w okolicach stówy za jeden. Kupowałam na eBayu, jak większość moich artbooków.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt sie 31, 2018 8:08 pm

Sierpień:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 31, 2018 8:45 pm

mika, jak przeczytasz Łowcę posagów, to mogłabyś napisać parę słów? Mam tę książkę na swojej liście, ale trochę się waham. Boję się, że będzie nużąca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » pt sie 31, 2018 9:55 pm

Nowości z Japonii i Multiversum. Głównie artbooki i okołokomiksowe rzeczy.
► Pokaż Spoiler
Norioshi Ohrai, król Japońskiego plakatu filmowego. Nie tak dobre rzeczy jak we wcześniejszym tomie, ale też kozak. Wyprzedał się po śmierci artysty, ale jakimś cudem pojawił się znowu egzemplarz, więc nie zastanawiałem się długo.

Nobuteru Yuuki, ponad 800 stron rysunków kluczowych klatek z serialu kinowego Kosmiczny Pancernik Yamato 2199.

Hisashi Eguchi, kiedyś rysował komiksy, a teraz głównie minimalistyczne reklamy, okładki płyt itp.

Hellboy to taki trochę mniejszy Artist Edition. Szkice i tusze bez liternictwa i koloru do opowieści o Hellboyu. Strasznie podoba mi się kreskowanie Gianniego przypominające Franklina Bootha.

Książeczka w której urocze dziewczęta tłumaczą na czym polegają poszczególne rzuty i chwyty we wrestlingu. Tak dziwny pomysł, że musiałem to kupić.

Hiszpańska inwazja rysowników do anglojęzycznych publikacji. Poza planszami komiksów dużo okładek kryminałów i plakatów do horrorów. Większość strasznie pulpowe, rozerotyzowane.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt sie 31, 2018 10:14 pm

SallyCzarownica pisze:
pt sie 31, 2018 8:45 pm
mika, jak przeczytasz Łowcę posagów, to mogłabyś napisać parę słów? Mam tę książkę na swojej liście, ale trochę się waham. Boję się, że będzie nużąca.
Jak się w końcu do niej dobiorę, to oczywiście, że mogę, ale wcześniej mam parę innych tytułów w kolejce. Nie ukrywam, że kupiłam ją tylko dlatego, że gdzieś tam się Sisi przewija :P

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 31, 2018 10:20 pm

mika, właśnie dlatego mnie tak ciekawi - bo Sissi. :D
Nie musisz się spieszyć, mam tyle książek na swojej liście, że w życiu się z niej nie wygrzebię. XD Byle byś tylko pamiętała, żeby dać znać. ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości