Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pt lut 14, 2020 11:23 am

Oj nie powiem ci, nie mam wagi kuchennej. Ale czuć ciężar jak się go weźmie. Obstawiałbym 200-300 gram.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » pt lut 14, 2020 4:04 pm

Alexandrus888 super ten słodziak!!

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr lut 19, 2020 9:22 am

Najpierw zamowilem pierwszy tomik, a po skonczeniu (tego samego dnia) zamowilem od razu drugi, niestety ostatni. Historia znakomicie opowiedziana, kreska kapitalna. Chcialoby sie, zeby trawala znacznie dluzej. Mimo, ze juz mam swoje kopie, to chetnie wsparlbym i kupil jeszcze jedno wydanie tej swietnej mangi, w nieco wiekszym formacie. Podarowalbym tez dwom innym osobom, wiec jesli Studio JG jeszcze waha sie, czy wydac te mange, niech sie nie zastanawia ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » śr lut 19, 2020 11:47 am

Sebek, no to jest mega rzecz. Na pewno w mojej topce komiksów. Czekam na anglojęzyczne wydanie Bokura no Shikisai. Francuzi już swoje mają.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr lut 19, 2020 12:18 pm

Lou pisze:
śr lut 19, 2020 11:47 am
Czekam na anglojęzyczne wydanie Bokura no Shikisai.
Może Amerykanie czekają, aż się seria zakończy/będzie wiadomo, ile będzie mieć tomów, żeby wydać to zbiorczo. Też na tę serię czekam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr lut 19, 2020 1:22 pm

Lou pisze:
śr lut 19, 2020 11:47 am
Sebek, no to jest mega rzecz. Na pewno w mojej topce komiksów. Czekam na anglojęzyczne wydanie Bokura no Shikisai. Francuzi już swoje mają.
Teraz wiem i ja ;) Rowniez czekam na "Our colors", ale wpisujac ten tytul, mnie wyskakuje edycja niemiecka "Unsere Farben". Wiec bardzo mozliwe, ze nie tylko francuzi moga juz cieszyc sie tym tytulem, ale i niemcy. Oby niebawem pojawilo sie to po angielsku, bo na ten tytul chyba nie ma co liczyc w Polsce. Jednak mysle, ze po "OTO" jednak ktos siegnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » śr lut 19, 2020 2:37 pm

O, o niemieckim wydaniu nie widziałam. To mogę wziąć w sumie ich :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw lut 20, 2020 12:32 am

Sebek pisze:
śr lut 19, 2020 9:22 am
Najpierw zamowilem pierwszy tomik, a po skonczeniu (tego samego dnia) zamowilem od razu drugi, niestety ostatni. Historia znakomicie opowiedziana, kreska kapitalna. Chcialoby sie, zeby trawala znacznie dluzej. Mimo, ze juz mam swoje kopie, to chetnie wsparlbym i kupil jeszcze jedno wydanie tej swietnej mangi, w nieco wiekszym formacie. Podarowalbym tez dwom innym osobom, wiec jesli Studio JG jeszcze waha sie, czy wydac te mange, niech sie nie zastanawia ;)
Tak, też bym to kupił, fajnie byłoby przeczytać po polsku i móc postawić tomiki na półce :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lut 20, 2020 6:47 pm

U mnie dwa nowe artbooki i tomik mangi :D:
► Pokaż Spoiler
"Memories" od Clampa kupiony po części po to, by "odhaczyć" kolejny na liście tej grupy :P. Większość grafik posiadam już w innych albumach pań. Ale i tak jestem z niego bardzo zadowolona. Jest tu np. sporo ilustracji z "XxxHolica", z którego artbooka jeszcze nie kupiłam (i prędko nie kupię bo wszędzie jest strasznie drogi). Nowa jest też grafika okładkowa, którą znajdziemy też w środku. Na youtubie jest filmik pokazujący cały ten artbook. To jakby kolejna część "North" i "Southside", wzbogacona o późniejsze prace.

"Pan z kotkiem" jeszcze nie przeczytany w całości ale ta manga kupiła mnie z miejsca. Rzecz przeurocza, rozczulająca, wzruszająca i wywołująca uśmiech na twarzy. Cudeńko! :D

Artbook z "Petshop Of Horrors" to było moje małe marzenie. Niestety, jedyna oferta na eBayu, jaką znalazłam miała cenę ponad 500zł. Bez większych nadziei poszukałam tego artbooka na Amazonie. I znalazłam! Za mniej więcej połowę eBayowej kwoty :D. Mało to czy dużo - ciężko mi ocenić, mnie ta cena ucieszyła. Bardzo lubię mangę, jej klimat lat 90. i kreskę. Ten album stanowi wspaniałe "uzupełnienie" mangi, jest dokładnie tym, czego się spodziewałam (kupiłam go trochę w ciemno bo nigdzie nie znalazłam filmiku, tylko pojedyncze grafiki).
Artbook ma bardzo duży format i około 100 stron. Praktycznie w całości wypełniony jest grafikami, na końcu mamy tylko jednostronicowy komiks (jakieś perypetie autorki) i listę ilustracji. Nie są to tylko grafiki z Petsów, jest kilka obrazków z jakiejś innej mangi/mang(?) ale zdecydowana większość to Hrabia D i spółka :). Znajdziemy grafiki znane z okładek tomików czy też z początku poszczególnych rozdziałów ale też mnóstwo innych. Ja jestem mega zadowolona z tego zakupu!
Duuużo zdjęć :wink::
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » czw lut 20, 2020 6:50 pm

Uwielbiam Petshopa. Szkoda, że amerykanie zakończyli wydawanie drugiej serii na 8 tomach :/ Muszę sobie sprawić to cudo.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw lut 20, 2020 7:00 pm

ociesek pisze:
czw lut 20, 2020 6:50 pm
Uwielbiam Petshopa. Szkoda, że amerykanie zakończyli wydawanie drugiej serii na 8 tomach :/
Też bardzo żałuję :(. Właśnie urwanie serii powstrzymuje mnie przed kupnem...

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw lut 20, 2020 10:53 pm

Ninna ... jakie to jest piękneee!!! :slina: Chyba na serio zacznę zbierać artbooki, zbiory tak pięknych prac chyba o wiele bardziej do mnie przemawiają niż najlotniejszej fabuły mangi. No, może przesadziłem, ale na coś tak pięknego i kolorowego po prostu nigdy nie jestem obojętny. Dobrze, że jest coś takiego jak internet, przejrzę wszystko co znajdę i wpadnie mi w oko XD

Pan z Kotkiem to jest jednotomówka? Widziałem gdzieś kilka rozdziałów tego i były przecudne i przeurocze. Brałbym to z miejsca, nawet po kilka sztuk, żeby rozdać znajomym kociarzom :angel:

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » czw lut 20, 2020 11:37 pm

Koichi pisze:
czw lut 20, 2020 10:53 pm
Pan z Kotkiem to jest jednotomówka?
Nie. Są już 4 tomy i nadal powstają nowe.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » czw lut 20, 2020 11:46 pm

Artbook Petshopa, zazdro :D
Jest od dawna na mojej liście do kupna, na razie się jednak nie zdecydowałem bo Ebayowe 500zł to dla mnie za dużo, ale jak da się na Amazonie taniej to chyba się prędzej niż później na niego pokuszę (tak, nigdy nie sprawdzałem nawet czy tam jest dostępny, brawo ja :P)
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt lut 21, 2020 12:33 am

Yup! Też uważam, że 500zł to trochę dużo jak na polskie zarobki.
Co do Pana z Kotkiem, to fajnie że ma więcej tomów, mnie się to nie może znudzić. Koty? No, raczej! :rock:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lut 21, 2020 10:14 am

Mormicc pisze:
czw lut 20, 2020 11:46 pm
Jest od dawna na mojej liście do kupna, na razie się jednak nie zdecydowałem bo Ebayowe 500zł to dla mnie za dużo, ale jak da się na Amazonie taniej to chyba się prędzej niż później na niego pokuszę (tak, nigdy nie sprawdzałem nawet czy tam jest dostępny, brawo ja :P)
Widzę, że też obserwowałeś tę samą ofertę na eBayu co ja. Zresztą to chyba jedyna oferta sprzedaży tego artbooka. Ja też przez dłuuuugi czas nawet nie pomyślałam, żeby poszukać na Amazonie :roll:. Wpisałam ten artbook bez większego przekonania. Teraz też jest dostępny, kosztuje trochę ponad 53 dolary.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Itachi Uchiha » wt lut 25, 2020 7:28 pm

Od ostatniego razu :P
Polskie:
► Pokaż Spoiler
Zagraniczne:
► Pokaż Spoiler
Chwilowo robię sobie przerwę od kupowania na BD, bo chyba ceny podrożały, albo coś mi się przewidziało. [Pewnie to zasługa zmieniającego się kursu $$$] :|

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » wt lut 25, 2020 9:31 pm

Ale mi się nie podoba większość zagranicznych wydać, jezu :lol: ten grzbiet Yony, mój wewnętrzny grafik płacze jak na to patrzę.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1354
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pt lut 28, 2020 12:50 am

Kocurzyca pisze:
wt lut 25, 2020 9:31 pm
Ale mi się nie podoba większość zagranicznych wydać, jezu :lol: ten grzbiet Yony, mój wewnętrzny grafik płacze jak na to patrzę.
Bo błyszczące okładki?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » pt lut 28, 2020 9:59 pm

Koichi pisze:
pt lut 28, 2020 12:50 am
Kocurzyca pisze:
wt lut 25, 2020 9:31 pm
Ale mi się nie podoba większość zagranicznych wydać, jezu :lol: ten grzbiet Yony, mój wewnętrzny grafik płacze jak na to patrzę.
Bo błyszczące okładki?
Nie zwracam uwagi na to, czy okładki są błyszczące, matowe czy jakie. Ale na przykładzie Yony, chodzi po prostu o projekt. Nudna (i imo zwyczajnie brzydka) czcionka z narzuconym po prostu gradientem która w dodatku mogłaby być dużo ładniej i ciekawiej rozplanowana, nudna czcionka reszty tekstu, białe tło i generyczne ułożenie wszystkich elementów... etc. Mam ten problem z dużą częścią mang, w tym także polskich. Zdarzało mi się widzieć projekty nagłówków, tekstów, loga itp zrobione przez nastolatków które wyglądają ciekawiej.

I tak, da się dać ciekawy, urozmaicony napis, który jednocześnie jest czytelny (bo często spotykam się z tekstami, że mniej generyczne loga są nieczytelne. Bujda na resorach, ktoś po prostu nie potrafi robić napisów i tyle).

Normalnie się nie wypowiadam na ten temat, ale myślę o tym każdym jednym razem jak widzę te paskudne projekty anglojęzycznego wydania Yony <D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości