Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » czw gru 03, 2020 11:21 am

miaka88 pisze:
czw gru 03, 2020 11:09 am
Jestem na 3 tomie więc nie wiem co jest w kontynuacji. Bo w przypadku Oko Jelenia chyba 8 tom napisany po latach był potrzebny bo nie autor nie zamknął kilku wątków.
Daj znać w takim razie jak Ci się spodobał tom 4 bo obawiam się, że będzie słabiutki. Bój się Boga...przecież Sowie Zwierciadło to paździerz nad paździerze. Uwielbiam Pilipiuka i jako autora, i jako człowieka ale SZ było po prostu straszne :(

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: usagisensei » czw gru 03, 2020 3:37 pm

Archerito u Pilipiuka słaby to był tomik "Operacja: Dzień wskrzeszenia". Reszta IMO sinusoidalnie skacze od "takie sobie" po "bomba!".
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw gru 03, 2020 4:15 pm

usagisensei, akurat Dzień wskrzeszenia jest jednym z moich ulubionych. Po za Jakubem i zbiorem opowiadań.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » czw gru 03, 2020 4:35 pm

usagisensei pisze:
czw gru 03, 2020 3:37 pm
Archerito u Pilipiuka słaby to był tomik "Operacja: Dzień wskrzeszenia".
Nie czytałem więc się nie wypowiem :D
usagisensei pisze:
czw gru 03, 2020 3:37 pm
Reszta IMO sinusoidalnie skacze od "takie sobie" po "bomba!".
Poza Sowim Zwierciadłem, które puka w dno od spodu xD

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » czw gru 03, 2020 9:59 pm

Meliona pisze:
pt lis 27, 2020 5:05 pm
trzeci zeszyt Mercy z okładką Stjepana Sejica
Postąpiłem bardzo podobnie w przypadku tejże serii, z tą różnicą, że nabyłem 2. zeszyt z okładką Sandovala 8-)
► Pokaż Spoiler
No cóż. Zeszyty mają to do siebie, że często kupuje się je dla obrazka na okładce. :-P
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » czw gru 03, 2020 10:26 pm

KubciO pisze:
czw gru 03, 2020 9:59 pm
Zeszyty mają to do siebie, że często kupuje się je dla obrazka na okładce.
A Mercy miała je akurat bardzo udane xD

Jeszcze pokażę tę okładkę Sejica dla tych, co jej nie widzieli:
► Pokaż Spoiler
Dla mnie to jedna z najpiękniejszych okładek tego autora.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » pt gru 04, 2020 3:08 pm

Zgadzam się, jest śliczna.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » pt gru 04, 2020 3:29 pm

Tony Sandoval jest mistrzem świata. Lubię jak rysownicy zderzają niepokojącą tematykę obrazów z niepasującym do tego medium (akwarele, kredki, kolaże) bo to pogłębia uczucie, że coś jest nie tak :). Tutaj okładka z prywatnego zbioru mojego znajomego, upolowana na którymś MFKiG.
► Pokaż Spoiler
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn gru 07, 2020 8:18 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
"Sadako At The End Of The World" kupiłam z czystej ciekawości, bez jakichś wielkich oczekiwań. Po opisie spodziewałam się czegoś komediowego i fakt - zawiązanie fabuły jest zabawne. Sadako wychodzi z telewizora, a potencjalne ofiary... są zachwycone! :lol:. Akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie, a głównymi bohaterkami (oprócz tytułowej Sadako) są dwie dziewczynki. Manga jest świetna! Pozwala spojrzeć na postać Sadako od zupełnie innej strony. Nie jest to mimo wszystko komedia - owszem, są zabawne momenty ale całość jest słodko-gorzka, w czasie lektury możemy poczuć też żal i trochę nostalgii. Dla mnie ogromne pozytywne zaskoczenie.

"My Broken Mariko" to z kolei dramat pełną gębą, ale nie jest to pozycja przedramatyzowana. Opis z tyłu tomiku w pełni oddaje to, co znajdziemy w środku. Przy czym historia nie jest łzawa, lecz opowiedziana "z jajem" (w sensie z ikrą :wink:) i duża w tym zasługa głównej bohaterki - przyjaciółki Mariko oraz bardzo ekspresyjnej kreski. Dla jednych może być po prostu brzydka, dla innych (w tym dla mnie) charakterystyczna i bardzo pasująca do opowiadanej historii. Podobne odczucia towarzyszyły mi podczas lektury "Helter Skelter", gdzie też kreska jest tak brzydka, że aż piękna :wink:.

Zakończyłam "Wonderland" i choć całą serię odebrałam pozytywnie (prosta, solidna rozrywka), tak zakończenie mnie rozczarowało. Przydał by się jeszcze przynajmniej jeden tom.

"Dziewczynka w Krainie Przeklętych" choć nadal trzyma poziom, to zaczyna mnie już męczyć. Na szczęście niewiele pozostało do końca. W tym tomie dowiadujemy się wielu ważnych rzeczy.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pn gru 07, 2020 8:30 pm

Dla mnie kreska z My broken Mariko jest po prostu piękna :D Bardzo moja estetyka.
Liczę, że ktoś wyda u nas tę mangę, bo ona aż się prosi... Najlepiej w miękkiej (żeby było taniej), jak ktoś chce twardą, niech sobie ściąga z USA :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn gru 07, 2020 8:34 pm

Meliona, mnie też się bardzo podoba, ale mimo wszystko bardzo się "wyróżnia" (mimika mnie niekiedy rozkładała na łopatki), co nie każdemu będzie pasować. I racja - "Mariko" mogłaby ukazać się w Polsce (pasuje mi jakoś do JG). Ja już "ściągnęłam" :wink: ale uważam, że jest warta wydania.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » wt gru 08, 2020 6:06 pm

Czarny piątek od Dango przyjechał. I do tego w końcu jedynka Do Adolfów - udało się złapać ogłoszenie na FB 4 minuty po opublikowaniu :D. Jakiś niezorientowany nieborak chciał to puścić za 45 złotych ale zaoferowałem rozsądniejsze pieniądze (nie tylko z dobroci serca - bałem się, że ktoś inny zrobi to przede mną :D).

Trochę smutek, że do zamówienia na ponad 600 zł dostałem jeden kalendarzyk, choć podobno można było poprosić o wszystkie 4 (co też zrobiłem) :roll:
► Pokaż Spoiler
To chyba ostatni dodatek do biblioteczki w tym roku (na pewno ostatni tak duży) więc chyba dziś usiądę do podsumowania roku.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » wt gru 08, 2020 6:56 pm

No to lecimy:

Stan na dzień dzisiejszy
1349 tomów*

Od zeszłego roku doszło:
771 tomów

Najwięcej tomów (w całej bibliotece, nie tylko w nowościach) z:
Waneko (469)

Wydawnictwa od których mam prawie wszystko:
Hanami 96/98
Yumegari 49/65
Ringo Ame 13/13
Taiga 11/13

Liczba tomów na wishliście
ok. 430

Postanowienia na przyszły rok:
EASY:
- być na bieżąco z preorderami Rumiko Takahashi
- przeczytać nie mniej niż 300 tomów
MEDIUM:
- zebrać wszystko co wyszło w PL w twardej oprawie (z trudniejszych do zdobycia zostało Do Adolfów 2 i Życie - powieść graficzna)
- skompletować hentaje od Yumegari (zostało już tylko Power Play)
HARD:
- Zebrać wszystko od Yumegari
EXTREME:
- Przekonać dziewczynę, odłożyć kasę, zaprojektować i zamówić drugi regał

Fota z większością tomów - około 200 poszło już niestety do tylnego rzędu :(. *liczba nie zawiera tomów o których istnieniu nie wie baza danych w serwisie Tanuki, np. hentajów od Yumegari albo (z jakiegoś powodu) kilku najnowszych komiksów od Hanami
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2020 10:12 am przez jtumanowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » wt gru 08, 2020 9:41 pm

jtumanowicz pisze:
wt gru 08, 2020 6:56 pm
*liczba nie zawiera tomów o których istnieniu nie wie baza danych w serwisie Tanuki, np. hentajów od Yumegari albo (z jakiegoś powodu) kilku najnowszych komiksów od Hanami
Jeżeli brakuje jakiś serii, to wystarczy je dodać.

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » wt gru 08, 2020 10:03 pm

Yuriko pisze:
wt gru 08, 2020 9:41 pm
jtumanowicz pisze:
wt gru 08, 2020 6:56 pm
*liczba nie zawiera tomów o których istnieniu nie wie baza danych w serwisie Tanuki, np. hentajów od Yumegari albo (z jakiegoś powodu) kilku najnowszych komiksów od Hanami
Jeżeli brakuje jakiś serii, to wystarczy je dodać.
W Yumegari brakuje hentajow, czyli w zasadzie pięciu jednotomówek. W Hanami brakuje kilku najnowszych tomów Sagi Winlandzkiej i chyba też Chłopaków z XX wieku. Jak je dodać?

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 08, 2020 10:27 pm

jtumanowicz pisze:
wt gru 08, 2020 6:56 pm
Zmiana netto od zeszłego roku
771 tomów

Najwięcej tomów z:
Waneko (469)

Procentowo najwięcej tomów z:
Hanami 98%
Wait! What?! Ponad połowa nowych tomów to Waneko, jakim cudem więc Hanami ma 98%? Chyba, że chodzi o ogół mang, ale to też się nie spina, bo 2% z 1300 to 26, a samych "nowych" Waneko jest prawie 20x więcej :(

Jak prowadzisz statystyki kolekcji, że są uzależnione od Tanuki, bo nie za bardzo rozumiem?
jtumanowicz pisze:
wt gru 08, 2020 6:56 pm
- zebrać wszystko co wyszło w PL w twardej oprawie
Oho, kolejny muszkieter, choć ja to tak tylko nieoficjalnie - nie mam parcia, a i tak wszystko wpada :lol:
PS. Jak chcesz kalendarzyki od Dango to mogę stanowić ich źródełko - mam 2 kompletne zestawy mimo, że robiłem zamówienie na pojedyncze tomy i nawet nie prosiłem o dodatki :lol:

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » wt gru 08, 2020 10:42 pm

Mało czytelne te statystyki, przyznaję :P

Doszło mi 771 tomów. Z całej kolekcji, czyli tych 1300+ tomów najwięcej jest z Waneko (logiczne, wydali zdecydowanie najwięcej i byli na rynku w zasadzie od początku). Z całej oferty Hanami mam ~98% wszystkich wydanych przez nich komiksów bo kupuję wszystko w miarę na bieżąco. Mam nadzieję, że to klaruje moje skróty myślowe.

Z Tanuki zerżnąłem całą tabelkę z podstrony "wydano w Polsce" i przekleiłem do swojego arkusza. Odhaczam sobie w kolejnych kolumnach tomy które chcę i tomy które mam. Z jednej strony jest to wygodne, bo parę razy do roku doklejam sobie kolejne 100 pozycji i przy każdych zakupach zaznaczam co przyszło. Z drugiej strony, bardzo długo żyłem w błogiej nieświadomości, że Yumegari wydało jakieś komiksy o których nie wiem (kiedy już myślałem, że mam już prawie wszystkie :D)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt gru 08, 2020 10:59 pm

Czego z Hanami nie masz? Liczysz jakoś które tomy masz przeczytane, które nie? Może stosujesz oceny?
Nie szkoda ci, że masz w arkuszu mnóstwo pozycji które cię nie interesują?

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » wt gru 08, 2020 11:22 pm

Brakuje mi tylko najnowszych tomów Chłopaków i Sagi. Kiedyś oznaczałem sobie przeczytane tomy w swoim arkuszu ale okazało się to bardzo upierdliwe, więc przerzuciłem się na stare, dobre zakładki i trzymanie kilku kolejnych tomów aktualnie czytanej serii na szafce nocnej. Od czasu do czasu (zwykle dopiero jak skończę) oznaczam przeczytane serie w Anilist. Tam też je oceniam i robię sobie krótką notatkę z wrażeń na świeżo po przeczytaniu.

A że arkusz jest długi - nie przeszkadza mi to wcale. Wręcz przeciwnie, pomogło mi to na przykład zlokalizować wszystkie serie które wychodziły w latach 2000-2006 kiedy mocno się interesowałem mangami ale fundusze nie pozwalały poszaleć :D. Nadrobiłem po latach wiele serii dla samego sentymentu. Albo znalazłem takie rodzynki jak Manga Sprzątania i inne tytuły których bym nie znalazł nie przeglądając całej listy od deski do deski kilkukrotnie. Może dla kogoś postronnego będzie nieczytelna, bo mam w tym arkuszu dziesięć zakładek, makra, formuły, dzikie notatki na boku ale jak dla mnie spełnia zadanie w 100%. Mogę np. wyciągnąć w kilka sekund informacje ile tomów wyszło w którym roku nakładem jakich wydawnictw albo w którym roku mam największe braki. Kiedyś może zrobię z tego relacyjną bazę danych. Lubię cyferki, nic nie poradzę.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » śr gru 09, 2020 1:02 am

jtumanowicz pisze:
wt gru 08, 2020 10:03 pm
W Yumegari brakuje hentajow, czyli w zasadzie pięciu jednotomówek. W Hanami brakuje kilku najnowszych tomów Sagi Winlandzkiej i chyba też Chłopaków z XX wieku. Jak je dodać?
Przy dodawaniu nowych serii, to wystarczy kliknąć "dodaj ogryzek", wypełnić dane i później musi to zaakceptować admin. Co do poszczególnych tomów, to już chyba sam admin musi to zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości