Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » ndz gru 31, 2017 9:00 am

Kilgore Trout pisze:
śr gru 27, 2017 10:20 pm
2. Wydawca - sam staram się kupować serie mniejszych wydawnictw na bieżąco lub nawet w preorderach, więc pierwsze do odstrzału są serie Waneko, JPF i SJG. Łatwiej też o dodruki u tych wydawców
Rozbawiłeś mnie tym. :lol: Akurat ciężko o dodruk, jeśli chodzi o Waneko.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz gru 31, 2017 1:57 pm

Ame pisze:
ndz gru 31, 2017 9:00 am
Rozbawiłeś mnie tym. :lol: Akurat ciężko o dodruk, jeśli chodzi o Waneko.
Pewnie chodziło mu o wychodzące serie oraz te popularne, które dodrukowują latami (a w obu przypadkach nakład jest dostępny). :wink:
O braku dodruku i tak informują odpowiednio wcześniej, w niektórych przypadkach można się domyślić, którą serię to spotka, więc nie trzeba się nimi zbytnio przejmować, jeśli przyjdzie czas zaciskania pasa.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kilgore Trout » ndz gru 31, 2017 2:10 pm

Ame, przyznaję, że nie śledzę za bardzo tego czy Waneko robi dodruki, ale w przypadku dłuższych serii pewnie tak jest. Generalnie w przypadku dużych wydawnictw większe są również nakłady i łatwiej o dostęp do mang używanych (gdy znacząco spadnie popyt i np. Waneko nie robi kolejnych dodruków).
W tym punkcie chodziło mi raczej o dobór tytułów pod kątem wspierania dywersyfikacji rynku i podtrzymanie płynności finansowej małych lub nowych wydawnictw, jeśli wydawane przez nie tytuły nas interesują, a jakość jest przynajmniej przyzwoita.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz gru 31, 2017 3:38 pm

Zrobiłam zdjęcia całej mojej mangowo-książkowej kolekcji.
621 mang (okazało się, że mam o jedną więcej, niż sądziłam, bo nie zapisałam jednego tomu Bungou). Ilościowo z podziałem na wydawnictwa:
► Pokaż Spoiler

27 LN
3 Artbooki
Ponad 250 książek, spora część z nich to lektury, jakieś poradniki o psach i kotach i inne dziwactwa, które kupowałam i dostawałam nastolatką będąc.
46 komiksów, z czego większość to zeszyty.
To teraz zdjęcia, uprzedzam, że są duże, bo powklejałam pojedyncze zdjęcia półek w jedno, żeby nie było tych zdjęć tak dużo:
Pierwszy regał i zdjęcie całości:
► Pokaż Spoiler
Drugi regał, z samymi książkami:
► Pokaż Spoiler
Trzeci, najnowszy regał, na którym też zaczyna mi się miejsce kończyć:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » ndz gru 31, 2017 3:46 pm

Meliona :klask: Przepiękna kolekcja! Regały bardzo ładne. :angel:
PS. Jakich koszulek używasz na tomiki mangowe?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » ndz gru 31, 2017 3:51 pm

Na to czekałem 8-). Aż chciałoby się zanurzyć w półeczki i czytać calutki dzień :angel:
Meliona, gratuluję pięknej kolekcji.
Sam niedługo cyknę fotki swojej biblioteczki. Co prawda planowałem to zrobić jak dobiję do okrągłej sumki, ale miejsce już się kończy :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz gru 31, 2017 4:29 pm

KubciO pisze:
ndz gru 31, 2017 3:46 pm
Meliona Przepiękna kolekcja! Regały bardzo ładne.
Fani pisze:
ndz gru 31, 2017 3:51 pm
Meliona, gratuluję pięknej kolekcji.
Dzięki ^^
KubciO pisze:
ndz gru 31, 2017 3:46 pm
PS. Jakich koszulek używasz na tomiki mangowe?
Sprawdziłam, że to się nazywa okładka na zeszyt, np. http://www.hurtowniadlabiur.pl/okladkin ... 14103.html Wzięłam jakieś z Auchan. Mangi Hanami się w nie nie mieszczą, ale np. mangopolo Kattlett już tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » ndz gru 31, 2017 10:48 pm

Meliona, Bardzo ładna kolekcja! Uwielbiam przeglądać zbiory innych :) Ilość również oszałamiająca :)
Obrazek

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: maciejko » pn sty 01, 2018 4:41 pm

Troszku dobroci z końcówki zeszłego roku:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn sty 01, 2018 4:44 pm

Moja kolekcja w tym roku prezentuje się tak:
► Pokaż Spoiler
Na razie daruję sobie zdjęcia poszczególnych półek bo musiałabym wyciągać drabinę :lol:.

Obecnie mam 573 tomy komiksów i 12 artbooków.
W 2017 kupiłam 89 tomów. 68 po polsku, 21 po angielsku. Z tego wszystkiego pozbyłam się 16 sztuk :D. Kupiłam też aż 8 artbooków.

Ile tomów od poszczególnych wydawnictw:
1. Waneko: 27 tomów
2. Studio JG: 17 tomów
3 i 4. JPF i Kotori: po 8 tomów
5. Dango: 5 tomów
6. Yumegari: 2 tomy
7. Hanami: 1 tom

Nowościowe plany na 2018:

Po polsku:
-Smacznego! Kocham Cię (kupię po Nowym Roku)
-twoje imię. LN (j.w.)
-The Promised Neverland (kupię tylko pierwszy tom dla plakatu)
-Hatsukoi no Atosaki
-Usłyszeć Ciepło Słońca - Limit
-Chcę Zjeść Twoją Trzustkę
-Historia o Miłości
-Given (pierwszy tom na spróbowanie)
-kolejne tomy Kolekcji Ito
-Aoi Utoko To Suna No Machi
-Pieta
-O Dziewczynie Skaczącej Przez Czas
-Polife

Po angielsku:
-The Monster Tamer Girls (pierwszy tom na spróbowanie)
-Eclair: Anata Ni Hibiku Yuri Anthology
-Claudine
-Go For It, Nakamura!
-Wonderland (pierwszy tom na spróbowanie)
-Dragon Goes Home-Hunting (j.w.)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn sty 01, 2018 5:30 pm

Ej, nie ma tak, wyciągaj drabinę i dawaj zdjęcia półek!

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SzadorRzunXIV » pn sty 01, 2018 5:31 pm

Meliona pisze:
ndz gru 31, 2017 3:38 pm
zaczyna mi się miejsce kończyć:
Wow, tyle półek co w księgarni!

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pn sty 01, 2018 6:05 pm

ninna pisze:
pn sty 01, 2018 4:44 pm
Nowościowe plany na 2018:

Po angielsku:
-Eclair: Anata Ni Hibiku Yuri Anthology
Odradzam. No chyba, że lubisz yuri w najgorszym wydaniu tzn.: mundurki, słodziutkie dziewuszki i pseudo pocałunki.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn sty 01, 2018 6:51 pm

ociesek pisze:
pn sty 01, 2018 5:30 pm
Ej, nie ma tak, wyciągaj drabinę i dawaj zdjęcia półek!
No dobra :D. Tylko jakość jest jaka jest... Wypiszę co jest na poszczególnych półkach.
► Pokaż Spoiler
Najwyższa półka - starocie, do których najrzadziej zaglądam:
Ikar, Szpinak Yukiko, Vampire Delight, Shirahime Syo (po francusku), Princess Ai (omnibus i pojedyncze tomiki), Princess Ai Prism Of The Midnight Dawn, Gyo (po ang), The One I Love (po niemiecku), Czarodziejka, Angel Sanctuary ("przeprowadza się" z piętra niżej), Neji (po francusku).
► Pokaż Spoiler
Ta sama półka ciąg dalszy: niedobitki, które są za duże by stać: Mój Rok, Antologia Polskiej Ilustracji Mangowej, Kobiety.
► Pokaż Spoiler
Druga półka - taki trochę misz-masz:
History Of The West Wing (ang), Święta Teresa z Avila, Szkolne Życie!, Kwiat i Gwiazda, Basement, Uzumaki (po ang), Goth (po ang), Aż Do Nieba, Raqiya (po ang), Miłość Wśród Kwiatów Wiśni, Najlepsza Na Świecie, Król Wilków.
► Pokaż Spoiler
ciąg dalszy: Ristorante Paradiso, Mon-Star Attack, Utena, Doubt, Judge (w trakcie przeprowadzki), Death Note, Angel Sanctuary (a trakcie przeprowadzki).
► Pokaż Spoiler
c.d.: Vampire Princess Miyu (w trakcie przeprowadzki), Wolf's Rain, Mars.
► Pokaż Spoiler
Kolejna półka: Utena (ang, w boksie), Wilcze Dzieci (ang omnibus), Opowieść Panny Młodej, Emma, 5cm na Sekundę, twoje imię., Granica Twojej Miłości, Kindred Spirits On The Roof (ang), Town Of Evening Calm, Country Of Cherry Blossoms (ang), All My Darling Daughters (ang), Helter Skelter (ang), Neo Parasyte f i M (ang).
► Pokaż Spoiler

c.d.: Róża Wersalu, Mój Drogi Bracie, Klan Poe, Sen o Japonii, Socrates In Love (ang), Be With You (ang), Grimms Manga, The Other Side Of The Mirror (ang), Castle of Dreams (ang), 12 Days (ang), Kagen no Tsuki, Miyu (w trakcie przeprowadzki), Paradise Kiss.
► Pokaż Spoiler
Kolejna półka - większość rzeczy, które aktualnie zbieram: Blame, Nijigahara Holograph, Captive Hearts of Oz, Hotel, The Innocent, Prophecy, Poison City, Reset, Manhole, Duds Hunt, ERASED, Kształt Twojego Głosu, The Girl From The Other Side, Plum Crazy, She And Her Cat, Shiki, Orange, Gwiazda Spadająca Za Dnia.
► Pokaż Spoiler

Kolejna półka - też trochę misz-masz ale pracuję nad tym :D. Wybaczcie moje kosmetyki do makijażu i malowniczą kolekcję szminek 8-): Oczy Kota, Drunken Dream (ang), Hexenberg, Stargazing Dog (ang), mangowy Zmierzch, New Moon (ang), Metro Survive (ang), Milkyway Hitchhiking (ang), Goodnight Punpun (ang), To Your Eternity (ang), Blue Heaven, Gra w Króla.
► Pokaż Spoiler

c.d.: Alive, Acony, Doll Star, Duchowe Bliźnięta, Dar Trzech Króli, Słyszę Twój Głos, Half&Half, Koledzy z Klasy, Absolwenci, Wilcze Dzieci, Vitamin, W Stronę Lasu Świetlików, Dziewczyny z Ruin, Kuro, Utsubora (ang), A Girl On The Shore (ang), The Gods Lie (ang), X-Day (ang), Nad Brzegiem Rzeki, Strażniczka Orelianu, Mother's Spirit, Po Burzy, Usłyszeć Ciepło Słońca (+ Teoria Szczęścia), Yamada i Chłopak, Przy Wspólnym Stole, Slow Starter, Tuż Za Rogiem, Seven Days, Tylko Kwiaty Wiedzą, W Stolicy Kwiatów, Uśpiony Księżyc.
► Pokaż Spoiler
Moja duma i chluba - CLAMPpółka :D: Shirahime Syo (ang), X (ang), Tokyo Babylon (ang), RG Veda (ang), Clover (ang), Cardcaptor Sakura (ang), Cardcaptor Sakura: Clear Card (ang).
► Pokaż Spoiler
c.d.: Miyuki-chan In The Wonderland (ang), The One I Love (ang), Suki (ang), Legend Of Chun Hyang (ang), Man Of Many Faces (ang), Duklyon (ang), Clamp School Detectives (ang), Legal Drug (ang), Magic Knight Rayearth (ang), Angelic Layer (ang), Kobato, Chobits, Wish.
► Pokaż Spoiler
Półka horrorowa: Przez Las, Hell Baby (ang), Interview With The Wampire: Claudia's Story (ang), Fragments Of Horror (ang), Shiver (ang), Lovecraft, Junji Ito's Cat Diary (ang), Uzumaki, Gyo, Black Paradox, Remina, Shuichi, Miłosne Cierpienia Umarłych, Ślepa Uliczka, Another, Hideout, Goth, The Devil's Trill (ang), Powóz Lorda Bradleya, Forest Of Lore, Niesamowite Opowieści Pana Shiranui, Imperfect Girl (ang), Dissolving Classroom (ang), Portus (ang), Dark Water (ang), Redrum 327 (ang).
► Pokaż Spoiler
c.d.: Museum Of Terror (ang), Tale Of a White Night (ang), Crimson Cross (ang), Ju-On (ang), The Ring (ang), Przekleństwo Siedemnastej Wiosny, Pet Shop Of Horrors (pl +ang), 6000, Mantis Woman (ang), Resident Evil, Judge (w trakcie przeprowadzki). Na górze filmy Czarodziejka z Księżyca i uszkodzony tomik Dziewczynki.
► Pokaż Spoiler
Ostatnia półka: Message To Adolf (ang), Beautiful People, Nawiedzony Dom, Balsamista, Ikigami, Pluto, Wędrowiec z Tundry, Odległa Dzielnica, Księga Wiatru, Zoo Zimą, Podniebny Orzeł, Ratownik.
► Pokaż Spoiler
c.d.: Idący Człowiek, Pitu Pitu, Muzyka Marie, Dziennik z Zaginięcia, Dwie Poduszki, Dynia z Majonezem, Anagram, Morfina, Osiedle Promieniste, Solanin, With The Light (ang), Undead Fairy Tales, Love Song (ang), Ode To Kirihito (ang).

Ufff! :D

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » pn sty 01, 2018 8:37 pm

Kolejna cudna kolekcja *__*

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » pn sty 01, 2018 9:03 pm

Ale fajnie się ogląda takie kolekcje :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pn sty 01, 2018 9:05 pm

Meliona oraz ninna macie świetnie zbiory. :D

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn sty 01, 2018 9:31 pm

Pięknie :)

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: asuneko » pn sty 01, 2018 9:46 pm

Ale zazdroszczę takich kolekcji<3

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » pn sty 01, 2018 11:05 pm

Meliona oraz ninna, obie macie cudne kolekcje, aż miło podziwiać. :) Bardzo spodobało mi się ustawienie półek Meliony - po pierwsze maksymalne wykorzystanie miejsca na półce bez zasłaniania mang, a po drugie skojarzyło mi się z prawdziwą biblioteką :D (Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała takie warunki by podkraść Twój pomysł :P)

A tak poza tym, z ciekawości podliczyłam sobie o ile tomów zwiększyła się w tym roku moja kolekcja i wyszło mi równo 120 sztuk :D
To bardzo dużo patrząc na to, że obecnie cała moja kolekcja liczy 271 tomów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości