Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt lut 19, 2021 7:47 pm

ninna pisze:
pt lut 19, 2021 6:50 pm
"A White Rose In Bloom" to yuri autorstwa Nakamury. Od razu skojarzyło mi się z "Kolegami z Klasy" z dziewczęcymi bohaterkami :P. Mamy szkołę z internatem, zauroczenie starszą koleżanką, Święta spędzone na terenie szkoły we dwie. Niewiele się w tej mandze dzieje (a ze "scen" mamy jedynie pocałunek) ale mimo to podobała mi się. Podobał mi się klimat "Kolegów", więc i "Róża" o podobnym klimacie mi się spodobała. Martwi tylko, że od 2017 roku ukazał się tylko jeden tom (info z baki)...
Nie jest tajemnicą, że nie trawię szkolnych historii, a White Rose mi się bardzo podobało. Pisałam nawet mini recenzję na Yuri Daily. Jest coś nieokreślonego w tej mandze, co nie pozwala się od niej oderwać.
W kwietniu w JP wychodzi drugi tom. Tytuł serializowany jest w magazynie Rakuen Le Paradis, ale nie w każdym numerze. Dodatkowo magazyn ukazuje się zaledwie trzy razy w roku więc dlatego idzie to tak wolno.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lut 19, 2021 8:18 pm

KubciO pisze:
pt lut 19, 2021 7:20 pm
Ninna, Harrow County wyszło także w powiększonym formacie i twardej oprawie jako Harrow County Library Edition. Nie wychodzi to najtaniej, choć nie jest przesadnie drogie, ale za to prace Tylera Crooka w powiększonym formacie muszą wyglądać obłędnie.
Mój omnibus też ma bardzo duży format :D.
O "Asadorze" będę pamiętać i napiszę tu parę słów jak przeczytam.
Lou pisze:
pt lut 19, 2021 7:47 pm
W kwietniu w JP wychodzi drugi tom. Tytuł serializowany jest w magazynie Rakuen Le Paradis, ale nie w każdym numerze. Dodatkowo magazyn ukazuje się zaledwie trzy razy w roku więc dlatego idzie to tak wolno.
Dzięki za informację :D. Oj, mam nadzieję, że seria nie będzie zbyt długa bo pomimo całej sympatii dla tej mangi i autorki, takie ślimacze tempo wydawania nie zachęca do zbierania.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pt lut 19, 2021 8:41 pm

ninna pisze:
pt lut 19, 2021 8:18 pm
Mój omnibus też ma bardzo duży format .
Nie wątpię. :D Ale to standardowy format (17x26 cm). Library Edition ma 21x32 cm. 8-)
ninna pisze:
pt lut 19, 2021 8:18 pm
O "Asadorze" będę pamiętać i napiszę tu parę słów jak przeczytam.
Dzięki!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pt lut 26, 2021 3:46 pm

Luty:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » pt lut 26, 2021 8:01 pm

Luty:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » ndz lut 28, 2021 12:15 am

Mój luty
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz lut 28, 2021 9:52 pm

Styczeń i luty:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » śr mar 03, 2021 7:35 pm

Moje zakupy za okres Styczeń - Luty

Sam jestem w szoku ile to wyszło, trochę nad sobą nie zapanowałem :lol:

Nawet nie wiem gdzie to upcham, ale tak się składa że niedługo otworzą Ikee w Szczecinie to może nowy regał kupię xD

Nie segregowałem wydań zagranicznych i Polskich, wszystkie na jednym zdjęciu:
► Pokaż Spoiler
Z Polskich wydań większość to kupowane na bieżąco nowości + nadrobienie NGNL i Bakumana, kupno Voynich Hotel i Erased

Z USA to w końcu udało mi się dorwać 1 i 3 tom brakujących tomów New Game!, jak widać pierwszy tom nawet podwójnie XD. Ghost and The Lady to chyba najciekawszy nabytek w ciemno, przynajmniej taki się wydaje, manga zdaje się być bardzo interesująca. Zainwestowałem też w trochę mang od coolkyoushinja, bo jakoś przypadła mi do gustu kreska, aczkolwiek kupując Mononoke Sharing nie spodziewałem się że to aż takie ecchi xD.

No i dostałem w prezencie artbook Fullmetal Alchemist z którego jestem bardzo zadowolony i poniżej wrzucę zdjęć kilka tego wydania:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » czw mar 04, 2021 11:49 am

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » czw mar 04, 2021 2:46 pm

Kakaladze pisze:
śr mar 03, 2021 7:35 pm
Nawet nie wiem gdzie to upcham, ale tak się składa że niedługo otworzą Ikee w Szczecinie to może nowy regał kupię xD
Olej Ikeę, jak chcesz to Ci polecę dobrego stolarza w Szczecinie ;). Jak mi zrobił regał to nie ma... tego tamtego.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pt mar 05, 2021 12:29 am

Chyba zapomniałam w poprzednim miesiącu o tym, żeby wrzucić zdjęcia, więc:

Styczeń:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler
Luty:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt mar 05, 2021 4:13 pm

KubciO pisze:
pt lut 19, 2021 7:20 pm
Widzę także, że nabyłaś nowy tytuł Naokiego Urasawy. Byłbym wdzięczny za parę słów, jak już będziesz po lekturze. ;) Liczę również, że i u nas Asadora się ukaże.
Prosiłeś o opinię o "Asadorze". Już przeczytałam i mam z tą mangą ten sam "problem" (czy raczej zagwozdkę) co z "Chłopakami z XX wieku". Kompletnie nie wiem, co o tych tytułach myśleć ani czego się po nich spodziewać. Ale "Chłopaków" mimo wszystko zbieram i lektura jest raczej przyjemna (aczkolwiek nie tak wspaniała jak np. "PLUTO", którego uwielbiam). "Asadora" jest dziwna, ciężko napisać cokolwiek bez spoilerów. Nawet na tomiku nie ma opisu fabuły :roll:. Na pewno nie jest tym, czego się spodziewałam. A scena kończąca tomik jeszcze bardziej potęguje to wrażenie. Czy mi się podobało? Sama nie wiem... Czyta się szybko i przyjemnie, a bohaterowie dają się lubić, jednak nie odczułam efektu "WOW!" i pojęcia nie mam, w jakim kierunku pójdzie fabuła. Na pewno kupię drugi tom i zobaczymy. To dokładnie tak samo jak z "Chłopakami" - po każdym kolejnym tomie myślę sobie "no nic, kupię kolejny i zobaczymy" :lol:. I póki co zbieram na bieżąco. Nie wiem, czy moja opinia jest pomocna. Starałam się oddać moje przemyślenia po lekturze bez żadnych spoilerów.

O! Widzę, że Zandam też to kupiła. Może ona też podzieli się opinią? :D

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pt mar 05, 2021 7:16 pm

Dziękuję Ci ślicznie ninna :kiss2:
ninna pisze:
pt mar 05, 2021 4:13 pm
O! Widzę, że Zandam też to kupiła. Może ona też podzieli się opinią? :D
Poprosimy ładnie, to się podzieli. ;) Prosimyyyyy! :)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Bartolus
Posty: 39
Rejestracja: ndz gru 29, 2019 11:01 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Bartolus » sob mar 06, 2021 3:37 pm

Po roku wrzucam aktualizację swojej kolekcji ;):
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » sob mar 06, 2021 4:01 pm

zandam, zbierasz serie Freya po angielsku. Jak oceniasz? Bo myślę nad tą od Waneko.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » sob mar 06, 2021 9:18 pm

KubciO pisze:
pt mar 05, 2021 7:16 pm
Poprosimy ładnie, to się podzieli. :wink: Prosimyyyyy! :)
Jak mogłabym odmówić? :P
Może na wstępie zacznę od tego, że takie tytuły jak "Pluto", "Monster" czy "Master Keaton" sprawiły, że zaczęłam bezgranicznie uwielbiać Urasawę (mam osobną półkę na jego tytuły) i mieć wobec jego tytułów bardzo wysokie wymagania. "21th Century Boys" też tego nie zachwiało, ale o tych krótkich tytułach jego autorstwa, które obecnie wydaje Viz, już tego nie mogę powiedzieć. >D

Na początku trochę ciężko było mi się wciągnąć w "Mujirushi", ale później poszło jak z płatka, więc koniec końców czekałam z niecierpliwością na kolejny jego tytuł, czyli "Sneeze"... powiedzieć, że poczułam rozczarowanie, to tak naprawdę nic nie powiedzieć. "Sneeze" to jeden z najgorszych tytułów, a raczej zbiorów opowiadań, jakie kiedykolwiek przeczytałam (po prostu wzięli cokolwiek, byleby tylko z czegoś to zlepić i na tym zarobić). Po przeczytaniu "Sneeze" nie byłam pewna, czy chcę w ogóle zbierać "Asadorę", ale tak się złożyło, że zamówiłam ją, zanim przeczytałam "Sneeze", a nie chciało mi się rezygnować z zamówienia, więc zostawiłam je w spokoju.

W końcu niechętnie wzięłam się za "Asadorę" i choć początek zapowiadał się intrygująco, czyli tak jak większość dłuższych tytułów tego autora, to czym dalej, tym fabuła stawała się coraz bardziej abstrakcyjna, przez co mniej zapadała mi w pamięć. Jak próbowałam sobie przypomnieć, co działo się w tym tomie i jakie mam w związku z tym odczucia, to o ile świetnie pamiętam początek, bo naprawdę mnie ujął, o tyle drugą połowę tego tomu pamiętam zaledwie mgliście... Spodziewałam się kryminału, a dostałam... no cóż, w sumie sama nie wiem co. Moja opinia pokrywa się z opinią ninny, czyli jest neutralna; ani mnie nie porwało, ani nie odrzuciło, porzucić żal, bo tli się we mnie nadzieja, że historia się rozwinie, więc zamówię też drugi tom i może wtedy przekonam się do tej historii... albo i nie (przykro mi, że nie pomogłam w tej kwestii). >D
miaka88 pisze:
sob mar 06, 2021 4:01 pm
zandam, zbierasz serie Freya po angielsku. Jak oceniasz? Bo myślę nad tą od Waneko.
To zależy czego szukasz. Pierwszy tom był dla mnie kiepski, serio. Gorszy od słabego początku Yony.

Autorka próbowała stworzyć typ bohaterki, której nigdy wcześniej nie tworzyła, czyli płaczliwą i słabą dziewczynkę, przechodzącą metamorfozę wraz z rozwojem fabuły. Czytanie tego tomu sprawiało mi psychiczny ból i co chwilę się zastanawiałam, po co ja się tak męczę. :| No ale doczytałam do końca; w trakcie lektury tylko raz przeżyłam szok z powodu pewnego, raczej niespotykanego w shoujo, rozwiązania (i to była ostatnia, jak do tej pory, rzecz, która mnie w tym tytule tak mocno i pozytywnie zaskoczyła). I z powodu tego wydarzenia (i faktu, że coraz mniej tytułów mnie interesuje) postanowiłam kupić tom drugi, który był już trochę lepszy. Z tomu na tom czytało się ten tytuł coraz przyjemniej, ale to nadal tylko takie fajne czytadło na zapchanie czasu. Nie wciągnęłam się w historię, nie zżyłam się z bohaterami, nie czekam z niecierpliwością na następne tomy, fabuła też niczym nie zaskakuje, ale mimo wszystko czyta się ten tytuł przyjemnie. Dlatego nie mam złudzeń, nie będę już wracała do tego tytułu, dla mnie to taka jednorazówka ( chyba że coś się nagle diametralnie zmieni, w co wątpię), więc w przyszłości na pewno odsprzedam ten tytuł komuś innemu. :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz mar 07, 2021 5:14 pm

U mnie przybyły dwa artbooki:
► Pokaż Spoiler
Ten z "Neverlanda" każdy może zobaczyć chociażby na filmiku na yt, zatem nie będę wrzucać zdjęć ze środka. Powiem tylko, że jestem z niego bardzo zadowolona. Zaskoczyła mnie matowa okładka (tytuł jest złocony). Na minus - brakuje mi w nim okładek tomików mangi :?.

Artbook Ai Shinohary - "Sanctuary" kupiłam w praktycznie w ciemno. Przejrzałam tylko kilka grafik w necie. Kupowałam na bookdepository. Ta artystka nie jest twórczynią "mangową" tylko malarką, zatem jej prace są nieco inne niż pozostałe albumy, które mam w kolekcji. Artbook jest piękny! Prace są bardzo ciekawe i dość niepokojące, mamy nieoczywiste połączenia świata ludzi, natury, trochę krwawych scen. Plusem jest to, że artbook jest dwujęzyczny - wszystkie teksty są napisane po japońsku i po angielsku.
Zdjęcia ze środka:
► Pokaż Spoiler
zandam pisze:
sob mar 06, 2021 9:18 pm
"Sneeze"... powiedzieć, że poczułam rozczarowanie, to tak naprawdę nic nie powiedzieć. "Sneeze" to jeden z najgorszych tytułów, a raczej zbiorów opowiadań, jakie kiedykolwiek przeczytałam (po prostu wzięli cokolwiek, byleby tylko z czegoś to zlepić i na tym zarobić).
Też zawiódł mnie ten tomik. Bardzo lubię zbiory opowiadań, ale ten serio jest słaby... Podobały mi się właściwie tylko dwie historie: "Throw Toward The Moon" (za pomysłowe rozwiązanie intrygi) i ta kolorowa opowiastka o myszach (bo skojarzła mi się ze starymi amerykańskimi kreskówkami). Resztę strasznie męczyłam. No, uśmiechnęłam się na tej ostatniej miniaturce o superbohaterze.
Niestety, po zachwycającym "PLUTO", nic od tego autora mnie tak nie porwało. Od "Monstera" się odbiłam, o "Chłopakach" i "Asadorze" nie wiem co myśleć, "Sneeze!" było strasznie słabe. "Mujirushi" mi się podobało, to naprawdę solidny tytuł, który czyta się z przyjemnością ale jednak nie pozostaje w sercu tak jak "PLUTO".

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » ndz mar 07, 2021 11:07 pm

Zandam, dziękuję. ;)
ninna pisze:
ndz mar 07, 2021 5:14 pm
Artbook Ai Shinohary - "Sanctuary". Artbook jest piękny!
Śliczny!

U mnie trochę mang oraz komiksów
► Pokaż Spoiler
I zdublowane Muminki. Posiadam wcześniejsze wydanie (także dwutomowe), ale nie mogłem się powstrzymać. No nie mogłem. :dance:
► Pokaż Spoiler
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: asuneko » ndz mar 07, 2021 11:17 pm

KubciO pisze:
ndz mar 07, 2021 11:07 pm
Zandam, dziękuję. ;)
ninna pisze:
ndz mar 07, 2021 5:14 pm
Artbook Ai Shinohary - "Sanctuary". Artbook jest piękny!
Śliczny!

U mnie trochę mang oraz komiksów
► Pokaż Spoiler
I zdublowane Muminki. Posiadam wcześniejsze wydanie (także dwutomowe), ale nie mogłem się powstrzymać. No nie mogłem. :dance:
► Pokaż Spoiler
Zechcesz pokazać grzbiety Muminków i coś ze środka?👀

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » pn mar 08, 2021 12:12 am

Ależ oczywiście asuneko. ;) Poproszę jednak o odrobinę cierpliwości. Postaram się później (jak sobie pośpię^^) parę zdjęć udostępnić. Może zestawię ze sobą oba wydania - oprócz szaty graficznej różni je format. Zmieniono chyba także zawartość tomów, a mianowicie 1. tom wcześniejszego wydania nie jest tożsamy z 1. tomem nowego pod względem zawartości.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości