Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » śr kwie 07, 2021 2:33 pm

Marcowe zakupy. Tym razem wpadły same mangi :o
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kesah » sob kwie 10, 2021 1:37 pm

► Pokaż Spoiler
Byle jakie to zdjęcie, ale pokój jest stosunkowo wąski, więc nie miałem jak uchwycić to w innej perspektywie aby złapać całość na jednym zdjęciu. I tak wszystkich nie widać, bo część jest schowana do szafki z resztą ogólnie trudno dociec z zdjęcia jakie mangi się na tych półkach znajdują.

Może po prostu opiszę mangi od lewej strony od samej góry i dalej w dół, zaczynając od tych co są na samym szczycie regału.

Regał od lewej, na samej górze - Cała seria Tokyo Ghoul i Tokyo Ghoul RE
Półka pierwsza - Promised Neverland (20), My Hero Academia (26), Miecz Zabójcy Demonów (7), Dr.Stone (9), Wielka Wojna Zodiaku (4) i Wielki Strażnik Biblioteki (2)
Półka druga - Atak Tytanów (31) + Bez Żalu (2), One Punch Man (19), Island (7), Alive (1), Hideout (1)
Półka trzecia - Kuroko no Basket (30), Seven Deadly Sins (13), Kakegurui (8), Manhole (2), Piekielny Raj (9)
Półka czwarta - Kulinarne Pojedynki (26), Magi Labirynt Magii (36), Chainsawman (4), Sukkub i jej ciężka praca w korpo (1)
Półka piąta - Tenjo Tenge (11 - wydanie niemieckie, zbiorcze 2 in 1 - komplet), Berserk (30)

Regał od prawej i od samej góry - Uzumaki:Spirala (1 zbiorczy), 7 miliardów igieł (2), Chirality (3), Plastic Little (1), Legend of Lemnear (2), Saga Winlandzka (7), Six Gun Wizard, Work for Pleasure, Renai Sample, Opętani miłością, Przełamując wstyd (te 5 mang, to pojedyncze tomy hentai, pewnie wkrótce je wystawie na sprzedaż, pierwsze dwa są obcojęzyczne), World's End Harem (2-ang), Bakuman (20), Jojo Bizzare Adventure (4), Another (4), Deadman Wonderland (13), Battle Angel Alita + Last Order ( 7 - zbiorcze wydanie)

Pierwsza węższa półka od lewej - Death Note (12), Battle Royale (15)
Druga węższa półka od lewej - Fairy Tail (30)
Trzecia węższa półka od lewej - Full Metal Alchemist (27)
Czwarta węższa półka od lewej - Akame ga Kill (15), Wolf's Rain (2), Boruto (10)

Pierwsza szersza półka - Trigun (wyd. zbiorcze), Bleach (63), Odrodzony jako Galareta (9), Ghost in the Shell Comic Trubite (1)
Druga szersza półka - Animebooki Dragon Ball - Bitwa Bogów, Zmartwychwstanie F, Broly oraz trzy animebooki z DBZ po japońsku - The Tree of Might, Lord Slug, Cooler's Revange, Dragon Ball + Dragon Ball Z (42) + Dragon Ball Super (10), Jaco z Galaktycznego Patrolu (1), Odrodzony jako Yamsha (1), Plunderer (13)

Trzecia szersza półka - One Piece (65), Danganronpa (4), Prophecy (3), Duds Hunt (1)
Czwarta szersza półka - Naruto (72+1 tom kinówki "książe szkarłatnego kwiatu").

Niższe półki obok szuflad : Pierwsza półka - Great Teacher Onizuka (25 tomów + 1 japoński tom Shonan), Monster Musume (9)
Druga półka - Slayers (8), Resident Evil Marhava Desire (5), Doubt (4), Judge (6), Dragons Rioting (9), Podejrzane Sekrety (5), Stigmata (3)

Mangi nie widoczne na zdjęciu i siedzące sobie w szafce :

SpyxFamily (5 - aktualnie przerwana przeze mnie seria), Pamiętnik Przyszłości (1), The Breaker (6), Highschool of Dead (7), Highschool DXD (11), Welcome to N.H.K (3), Pandora Hearths (2), Battle Vixens (6-ang), Soul Eater (4), Grand Blue (3), Wielka Wojna o Świętą Pieczęć (7), zeszytowe zagraniczne wydanie Midnight Panther (5). zeszytowe wydanie Appleseed (1) oraz zeszytowe wydania filmów Pokemon - Pokemon 2 Uwierz w swoją siłę (2), Wakacje Pikachu (1), Pierwszy numer zeszytowego wydania Pokemon Adventures od JPF

Całość obecnie to ponad 880 tomów.
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2021 2:31 pm przez kesah, łącznie zmieniany 5 razy.
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: jtumanowicz » sob kwie 10, 2021 7:11 pm

Odnośnie ugięć:

Niedawno zafundowałem sobie regał na wymiar i obok inteligentnego odkurzacza to mój drugi najlepszy zakup :D. Pomierzyłem ściany, pomierzyłem komiksy (zarówno wysokość jak i liczbę "metrów bieżących) i rozpisałem sobie na kartce możliwe wymiary. Jak bym nie liczył, zawsze wychodziło, że mogę sobie pozwolić na maksymalnie 9 półek, więc zaplanowałem 6 na mangi, 2 na komiksy amerykańskie (i HC od JPF) a na samym dole weszła jedna ekstra wysoka na albumy, nieliczne frankofony, dokumenty i szpargały. Żadna półka nie jest regulowana, wszystkie mają na szerokość niespełna 75 cm, regały są przykręcone do siebie nawzajem więc ugięcie półek powinno być minimalne.

Na razie regał służy mi niespełna rok ale nie zmieniłbym w oryginalnym zamyśle ani milimetra. Zobaczymy co powiem za 5 albo 10 lat ;).
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz kwie 11, 2021 8:23 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » ndz kwie 11, 2021 10:12 pm

Poproszę reckę invaded, jak przeczytasz :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt kwie 16, 2021 7:05 pm

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
Zaskoczyło mnie zakończenie "Mermaid Sagi". Spodziewałam się jakiejś
► Pokaż Spoiler
Ciekawe czemu autorka zdecydowała się zakończyć mangę w ten sposób? Nie zdobyła wystarczającej popularności i redaktor wymusił zakończenie? Sama opowieść bardzo mi się podobała i chętnie poczytałabym więcej przygód tej dwójki ale jednak chłopak miał
► Pokaż Spoiler
Kolejny tom "The Fox & Little Tanuki" odrobinę mnie rozczarował. Jest za bardzo "młodzieżowy", za dużo tu walki, a za mało wątków z youkai i bóstwami. Mam nadzieję, że manga nie pójdzie w tym kierunku dalej tylko powrócimy do klimatu z pierwszych dwóch tomów.

"Gra Uczuć" trafiła do mnie niejako przypadkiem: omyłkowo zamówiłam u Dango po raz kolejny "Gal i Bocchi" (kompletnie zapomniałam, że miałam to już zamówione) i wymieniłam na inny tom o tej samej cenie. Jak dla mnie słabizna. Na razie stoi na półce ale to mocny kandydat do odstrzału.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pt kwie 16, 2021 9:38 pm

ninna, po przeczytaniu Miłości napiszesz coś? :oops: Zastanawiam się trochę nad tym tytułem.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob kwie 17, 2021 9:16 am

Ame, jasne, może nawet w weekend mi się uda. Ale nie obiecuję :wink:.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pt kwie 23, 2021 5:43 pm

Ame kiedyś: "Będę zbierać tylko polskie mangi. Na zagraniczne szkoda kasy." "Artbooki są ładne, ale drogie toto i dużo miejsca zajmuje"
Ame przegląda zdjęcia ninna. Kurczę kusi mnie to trochę. Tak ładne wydane~~
Ame teraz: "Fajna cena. Biorę." "Dodam też jedną mangę do darmowej dostawy i tak tego nie wyda Waneko i dowiem się jak z kontynuacją, bo skanów nie chce mi się czytać"
► Pokaż Spoiler
A dalsze spoilery to zdjęcia w środku.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Moje pierwsze zamówienie z polskiego amazona. Niestety o ile manga jest w nienaruszonym stanie tego nie można powiedzieć o artobooku. Niektóre strony były posklejane. :( Teraz to nie wiem czy reklamować czy dać sobie spokój. Na szczęście są w na górze w rogach i tam gdzie nie ma grafik na całą stronę. Chociaż jeszcze dobrze nie sprawdziłam.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » ndz kwie 25, 2021 10:08 pm

Odebrałam już swoją porcję festiwalową JG
► Pokaż Spoiler
Choć na Yatta dalej wisi jakoby mi nie wysłali Zielarki :lol:

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » ndz kwie 25, 2021 11:54 pm

Gokiburi, jak szybko. :shock:

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » ndz kwie 25, 2021 11:59 pm

Ame, w sumie była już do odbioru w piątek, ale było mi nie po drodze :P

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kocurzyca » pn kwie 26, 2021 12:17 am

Nie mogę się doczekać mojej przesyłki :D Biorę dwa pierwsze tomy serii których jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam, więc jestem ciekawa!
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » pn kwie 26, 2021 1:02 am

Gokiburi pisze:
ndz kwie 25, 2021 11:59 pm
w sumie była już do odbioru w piątek, ale było mi nie po drodze
SJG czasem nie pisało, że nie można odbierać przesyłek w trakcie festiwalu? O co chodzi? xD

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pn kwie 26, 2021 12:46 pm

FB Studia z 22 kwietnia
📩ODBIORY OSOBISTE📩
Tak jak uprzedzaliśmy, jako że wciąż obowiązują restrykcje związane z pandemią i w trakcie 3 dni Festiwalu w sklepach będą obowiązywać limity osób, paczki z odbiorami osobistymi będziemy wydawać dopiero od przyszłego tygodnia (oczywiście otrzymacie powiadomienie, gdy paczka będzie gotowa).🏢 Jest to jedyny sposób, aby każdy mógł bezpiecznie i sprawnie zrobić zakupy.😷😷😷
Mam specjalne traktowanie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alzea » pn kwie 26, 2021 12:48 pm

Ame pisze:
pt kwie 23, 2021 5:43 pm
Teraz to nie wiem czy reklamować czy dać sobie spokój. Na szczęście są w na górze w rogach i tam gdzie nie ma grafik na całą stronę.
Ja bym jednak reklamowała :(

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt kwie 27, 2021 10:47 am

Paczuszka z yatty :)
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt kwie 27, 2021 11:46 am

Podwójny "Mąż..." to pomyłka czy na prezent?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt kwie 27, 2021 1:16 pm

Alexandrus888 pisze:
wt kwie 27, 2021 11:46 am
Podwójny "Mąż..." to pomyłka czy na prezent?
Na prezent, ale jak wyjdzie calosc, jeszcze kupie kilka zestawow na prezenty, ale glownie tez przez to, zeby wesprzec tego typu tytuly.
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » pt kwie 30, 2021 11:40 pm

Miałem przerwę od zakupów na BD, to więc musiałem trochę nadrobić 8-)
Mangi
► Pokaż Spoiler
Przód okładek :P
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
LN :twisted:
► Pokaż Spoiler
Przód okładek 8-)
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Okładeczki ero komiksów :twisted:
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości