Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw paź 01, 2020 11:19 am

Moje nowości:
► Pokaż Spoiler
I jako, że wreszcie przyszedł piąty tom "FU: Genbu Kaiden", mogę się pochwalić moją fushigi-biblioteczką :D:
► Pokaż Spoiler
Pojęcia nie mam, kiedy to przeczytam bo już jestem do tyłu z nowościami...

PS. Nie wiem od czego to zależy ale raz mój telefon robi ładne zdjęcia, a raz takiej jakości jak powyższe :?. Ręce mi się nie trzęsą :P.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » czw paź 01, 2020 12:53 pm

ninna, jak zwykle na bogato. A zbiorowe wydanie po za większym formatem coś ma? Czemu porzuciłaś polskie wydanie?
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw paź 01, 2020 1:05 pm

miaka88, polskie wydanie oddałam bibliotece mangowej, jak tylko dowiedziałam się o tych omnibusach. Uwielbiam zbiorcze wydania bo zazwyczaj (poza większą porcją lektury na raz) mają duży format i kolorowe strony. To ma dodatkowo piękne grzbiety. Niestety, te tomy zostały źle zrobione bo praktycznie każdy się rozkleja :(. Wrzucałam kiedyś zdjęcia w tym temacie. Chodzi o to, że kartki odklejają się od okładki. Ponadto w niektórych tomach ten "plik" kartek potrafił się połamać na mniejsze "fragmenty". Nie reklamowałam bo według mnie to przypadłość wydania jako takiego (wada występuje - w mniejszym bądź większym stopniu - w większości tomów. Próbowałam to kleić ale efekt jest taki, że bardzo rzadko sięgam po te tomy. Plusem za to są kolorowe strony w każdym tomie (na zwykłym papierze).

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » czw paź 01, 2020 7:26 pm

ninna pisze:
czw paź 01, 2020 1:05 pm
miaka88, polskie wydanie oddałam bibliotece mangowej, jak tylko dowiedziałam się o tych omnibusach. Uwielbiam zbiorcze wydania bo zazwyczaj (poza większą porcją lektury na raz) mają duży format i kolorowe strony. To ma dodatkowo piękne grzbiety. Niestety, te tomy zostały źle zrobione bo praktycznie każdy się rozkleja :(. Wrzucałam kiedyś zdjęcia w tym temacie. Chodzi o to, że kartki odklejają się od okładki. Ponadto w niektórych tomach ten "plik" kartek potrafił się połamać na mniejsze "fragmenty". Nie reklamowałam bo według mnie to przypadłość wydania jako takiego (wada występuje - w mniejszym bądź większym stopniu - w większości tomów. Próbowałam to kleić ale efekt jest taki, że bardzo rzadko sięgam po te tomy. Plusem za to są kolorowe strony w każdym tomie (na zwykłym papierze).

Ninna, pokażesz te przykładowe kolorowe strony? Ogólnie bardzo zacnie wygląda te wydanie, i może gdyby było lepiej zrobione zdublowałabym bo mam do Yuu Watase ogromny sentyment
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » czw paź 01, 2020 8:45 pm

Akiho, proszę, kolorowe strony (nie wszystkie - wyszłoby za dużo zdjęć :wink:):
► Pokaż Spoiler
Mam też artbook z "Fushigi Yuugi" i niektóre ilustracje w nim zawarte są w dużo mniejszym formacie niż w tych tomach... Na przykład ta grafika na piątym zdjęciu - z Miaką i Tamahome w zimowej scenerii. W artbooku jest to maleńki obrazek, w tomie od Viza - jak widać :D.

Masz sentyment do kreski czy historii Yuu Watase? Jeśli do tej pierwszej, to może warto byłoby po prostu zainwestować w artbook? Ten można dostać całkiem tanio, a jest bardzo ładny.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » sob paź 03, 2020 4:53 pm

Dawno nic tu nie wrzucałam. Potężna porcja yuri
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » sob paź 03, 2020 9:55 pm

Lou pisze:
sob paź 03, 2020 4:53 pm
Dawno nic tu nie wrzucałam. Potężna porcja yuri
Jestem pod wrażeniem bo sama nie posiadam niczego w tym temacie.

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » sob paź 03, 2020 10:29 pm

Obiecałam pstryknąć foty mojej kolekcji. Szłam po kolei półkami. Zdjęcia jako takie, bom nie fotograf :D
Regał 1
► Pokaż Spoiler
Regał 2
► Pokaż Spoiler
Regał 3
► Pokaż Spoiler
Jak komuś nie chce się klikać w rozwinięcia można oglądać przez dysk google (rozdzielczość też większa) https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Wydania anglojęzyczne u mnie są mocno monotematyczne ;)
Dopiero jak ułożyłam Hangery obok siebie zauważyłam, że z kolorami grzbietów jest nie teges :/

Na zdjęciach nie ma tomów pożyczonych mojej większej połówce:
Beztroska kraina 1
Fruits Basket 5
Fusuke
Magiczny świat Ran 1
Norman 1
Requiem króla róż 13
Suppli 1-10
Szlakiem chmur na północny zachód 1
Wielki strażnik biblioteki 1

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » sob paź 03, 2020 10:40 pm

Gokiburi, świetna kolekcja :klask:

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » sob paź 03, 2020 10:52 pm

Gokiburi pisze:
sob paź 03, 2020 10:29 pm
Obiecałam pstryknąć foty mojej kolekcji. Szłam po kolei półkami. Zdjęcia jako takie, bom nie fotograf
Piękna kolekcja...i wiele niedostępnych perełek tu widzę <świecą mu się oczka> Szanuję motzno :D Ale na litość Najwyższego ustawiaj serie zgodnie z numeracją, bo jak dotarłem do Marsa to aż mnie w tyłku strzykło <hahaha>

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » sob paź 03, 2020 10:58 pm

Archerito pisze:
sob paź 03, 2020 10:52 pm
Ale na litość Najwyższego ustawiaj serie zgodnie z numeracją, bo jak dotarłem do Marsa to aż mnie w tyłku strzykło <hahaha>
Marsa jeszcze nie skończyłam czytać, jestem dopiero po 3 tomie i dlatego przekładam co już przeczytałam, w ten sposób mi się nie pomiesza.
A Apolla już poprawiłam :)

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob paź 03, 2020 11:10 pm

Gokiburi, tak się zastanawiam, jaki masz klucz do układania JW? Bo to ani nie chronologicznie, ani kolorystycznie, ani nawet nie gabarytowo :D

I masz pomieszaną kolejność Marsa XD Jakbyś zaczęła układać wspak, ale uznała, że to za mało chaotyczne i kilka tomów przełożyła ^_^" Nawet jak aktualnie czytasz, to możesz odkładać 4, 5, 6, ..., 14, 15, 1, 2, 3. I 4 po przeczytaniu na koniec ;)

Czemu dublujesz Atelier? Wkurzyły cię wady HC, czy jest jakiś inny powód? Bo jednak z HC jesteś na bieżąco, a z SC jeden w plecy...
Gokiburi pisze:
sob paź 03, 2020 10:29 pm
Dopiero jak ułożyłam Hangery obok siebie zauważyłam, że z kolorami grzbietów jest nie teges :/
Obstawiam, że 4 będzie znów ciemnoszara z czarnym tytułem i różowym autorem - tworzyłoby to artystyczną spójną całość ;) Bo różnicę między 1, a 2 tomem zrzuciłbym na inną drukarnię, wyblaknięcie, lub coś równie prozaicznego D:

Super, że dałaś szczegółowe zdjęcia - razem z fotami całych regałów dają znakomity ogląd kolekcji :mrgreen:

Archerito, A co najbardziej cię z tych perełek ciągnie? [ciekawe co powiesz na mój zbiorek, muszę w końcu mangi przenieść do jednego mieszkania i obfocić ładnie T_T

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » sob paź 03, 2020 11:33 pm

Gokiburi pisze:
sob paź 03, 2020 9:55 pm
Lou pisze:
sob paź 03, 2020 4:53 pm
Dawno nic tu nie wrzucałam. Potężna porcja yuri
Jestem pod wrażeniem bo sama nie posiadam niczego w tym temacie.
Jeśli chodzi o mangi to mam praktycznie tylko yuri.
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » ndz paź 04, 2020 12:01 am

Alexandrus888 pisze:
sob paź 03, 2020 11:10 pm
Archerito, A co najbardziej cię z tych perełek ciągnie? [ciekawe co powiesz na mój zbiorek, muszę w końcu mangi przenieść do jednego mieszkania i obfocić ładnie T_T
Generalnie wszystko co jest OOP. Aczkolwiek jeśli pytasz konkretnie o tytuł dla którego wziąłbym Gokiburi za żonę, żeby tylko dorwać się do niego to na pewno Ranma i Les Bijoux bo z tego co widzę tylko tych OOP mi brakuje :D Może jeszcze Lady Detective ale to już tak bez przekonania xD

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » ndz paź 04, 2020 12:21 am

Alexandrus888 pisze:
sob paź 03, 2020 11:10 pm
Gokiburi, tak się zastanawiam, jaki masz klucz do układania JW? Bo to ani nie chronologicznie, ani kolorystycznie, ani nawet nie gabarytowo :D
Klucza jeszcze się nie dorobiłam :D Na razie tak po prostu wcisnęłam je razem na jedną półkę :oops:
Alexandrus888 pisze:
sob paź 03, 2020 11:10 pm
Czemu dublujesz Atelier? Wkurzyły cię wady HC, czy jest jakiś inny powód? Bo jednak z HC jesteś na bieżąco, a z SC jeden w plecy...
Brakowało mi w HC dodatków na skrzydełkach, ale lubię twarde oprawy więc dubluję ;P . Wolę jednak wydania SJG gdzie na twardą okładkę dają obwolutę.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » ndz paź 04, 2020 8:56 am

Gokiburi, świetna kolekcja, zazdro takich dużych półek :D

Moje skromne nowości:
► Pokaż Spoiler
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » ndz paź 04, 2020 1:47 pm

Gokiburi pisze:
sob paź 03, 2020 10:29 pm
Dopiero jak ułożyłam Hangery obok siebie zauważyłam, że z kolorami grzbietów jest nie teges :/
Najwyższa jakość od Kotori. Oni chyba nigdy tego nie zmienią.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3301
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » ndz paź 04, 2020 2:26 pm

Yuriko, mylisz się tym razem:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz paź 04, 2020 3:46 pm

Alexandrus888 pisze:
sob paź 03, 2020 11:10 pm
jaki masz klucz do układania JW?
Ależ tu jest mnóstwo możliwości! :wink:. Ja np. mam je poukładane na różnych półkach bo staram się układać tematycznie. W ten sposób te "z dreszczykiem" są na półce z szeroko pojętymi horrorami, dramaty na półce z dramatami, BL na półce BL itd. Nigdy nie myślałam, żeby trzymać Jednotomówki wszystkie razem bo wtedy byłby groch z kapustą.

Awatar użytkownika
romanova
Wtajemniczony
Posty: 667
Rejestracja: sob paź 08, 2011 11:04 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: romanova » ndz paź 04, 2020 4:04 pm

Lou, imponujące liliowe zakupy :) Coś byś szczególnie poleciła z tych nowości (albo w ogóle) od Seven Seas? Coś raczej o starszych kobietach niż o wzdychających małolatach?

Gokiburi, dzięki za fotki. Piękna kolekcja, zazdroszczę miejsca na to wszystko!
the only sea i saw was the see-saw sea with you riding on it

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości