Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pt kwie 10, 2020 9:39 pm

usagisensei pisze:
pt kwie 10, 2020 1:48 pm
Śmiesznie to pewnie zabrzmi ale aż mi się humorek nieco poprawił, gdy zobaczyłam, że nie tylko ja w tym miesiącu zakupiłam tomiki Please Save My Earth. :)
ociesek pisze:
pt kwie 10, 2020 3:28 pm
Mam komplet w którymś pudle i przez Was sobie przeczytam jeszcze raz, złe dziewuchy!
Służę uprzejmie. :P To mój pierwszy kontakt z tą serią i spodziewałam się poziomu "Basary" (bardzo dobra seria, która wciąga, ale potrafię przerwać jej czytanie po kilku tomach i iść spać jak normalny człowiek), a dostałam poziom wciągnięcia ala "Nasz cud" i "Haikyuu", czyli w moim przypadku najwyższy; miałam w zamyśle przeczytać kilka tomów, a skończyłam po przeczytaniu wszystkiego, zarwaniu nocy i zastanawianiu się, czy w ogóle warto kłaść się na dwie godziny... z jednej strony, tytuł przerósł znacznie moje oczekiwania, z drugiej, na szczęście takich tytułów jest niewiele, bo mój los byłby marny (zarazem pod względem finansowym, jak i wypoczynkowym) :P

A co do tego kompletu, to zazdroszczę, bo serce mi się kraje na myśl, że brakujące tomy są gdzieś tam w USA i na mnie czekają, a nawet nie mogę ich domówić, bo utkną w Chicago jak pechowy tomik "Boys over Flower", który leżakuje sobie tam od ponad miesiąca. >D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » sob kwie 11, 2020 3:28 pm

► Pokaż Spoiler
W końcu przyszła moja paczka z mangastone. Gdy się dowiedziałam o urodzinowej promocji to pierwsze co pomyślałam było:"Nie mam nic do kupienia od Kotori". A później sobie przypomniałam, że planowałam kupić przecież "Given". A także trzeba w końcu dokupić brakujące tomy Kwiaty grzechu. Seria nie skompletuje się sama. :lol: Kiedyś miałam w planach "Uśpiony Księżyc", ale potem tak jakoś zrezygnowałam z niej. ¯\_(ツ)_/¯ Wzięłam ją, bo przez zamówieniem czytałam recenzję tej mangi na jakimś blogu. Kupiłam także Yakuzę w fartuszku, ale to pójdzie na prezent.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » śr kwie 15, 2020 3:43 pm

Nadrobiłam, każdą gejową mangę od kotori, więc czekam na kolejne tytuły z tego gatunku, w ramach zbierania każdego bl na rynku :P

Tutaj naprawdę muszę pochwalić mangastore za pancernie zapakowaną paczkę! Pierwszy raz maiłam tak dobrze zapakowaną przesyłkę! Trochę szkoda że niestety musiałam zapłacić za wysyłkę, mimo że wartość przekroczyła 400 zł, ale wykorzystałam punkty więc finalnie wyszło tylko 1 zł. Jednak trochę dziwna polityka patrząc na konkurencję, jednak nie będę też w ostateczności narzekać, bo bardzo się cieszę z przesyłki jak i miłych gratisów w postaci zakładek i pocztówki. Przy okazji wrzuciłam też artbook z SAO i liczę na więcej artbooków w przyszłości, dlatego staram się wspierać gdy owe wychodzą.
► Pokaż Spoiler
Tutaj też nadmienię, że doceniam, że Kotori wydaje również booklety do swoich serii :klask:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lunatyczka » śr kwie 15, 2020 5:55 pm

Nareszcie przyszła marcowa paczka z Gildii. :D
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » śr kwie 15, 2020 10:40 pm

Akiho pisze:
śr kwie 15, 2020 3:43 pm
Nadrobiłam, każdą gejową mangę od kotori, więc czekam na kolejne tytuły z tego gatunku, w ramach zbierania każdego bl na rynku :P
Przez pierwszych kilka tytułów też tak miałam ale teraz jest tyle BL na rynku, że jest w czym wybierać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » czw kwie 16, 2020 3:27 am

miaka88 pisze:
śr kwie 15, 2020 10:40 pm
Przez pierwszych kilka tytułów też tak miałam ale teraz jest tyle BL na rynku, że jest w czym wybierać.
Niby tak, ale wciąż się głownie zamykamy na jednotomówki głównie, brakuje mi trochę serii bl i w sumie nie uważam żeby tez wychodziła u nas oszałamiająca ilość yaoi, chociaż porównując do kiedyś to jest naprawdę dobrze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » czw kwie 16, 2020 11:51 am

Akiho pisze:
czw kwie 16, 2020 3:27 am
brakuje mi trochę serii bl
Też mi brakuje. Ostatnią serią BL jaką dostaliśmy, to była Prawdziwa bestia od Dango, a tak to tylko jednotomówki. Dwutomówki to jak kot napłakał.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » czw kwie 16, 2020 2:43 pm

Interesujące serie BL? Tylko i wyłącznie zagraniczniaki. Zbieram 3. Ale minus dla naszych wydawców - tam praktycznie nie ma seksu, więc obstawiam, że średnio się sprzeda wśród nastolat.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » czw kwie 16, 2020 3:08 pm

ociesek pisze:
czw kwie 16, 2020 2:43 pm
Interesujące serie BL? Tylko i wyłącznie zagraniczniaki. Zbieram 3
z ciekawości - co tam zbierasz? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » czw kwie 16, 2020 3:15 pm

Angu, What did you eat yesterday?, 10 dance i na pewno coś jeszcze, czego za nic nie mogę sobie przypomnieć... :/ To bardziej Shounen-Ai niż yaoi but still.
:D

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » pt kwie 17, 2020 1:06 am

10 Dance bardzo bym chętnie zobaczyła u nas. Dla mnie ogólnie seksy nie są ważne, bo równie dobrze bawię się też przy shonen-ai. A tak to nawet nie ma czasu się polubić z bohaterami, bo manga już się kończy. Zostało tylko Sekaiichi i Bestia od Dango. Szkoda :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dressykamila1
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 3:32 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dressykamila1 » pt kwie 17, 2020 4:15 pm

W tym miesiącu tylko tyle, ponieważ nie chcę tracić kasy na samej przesyłce, a tłuczenie się tramwajem nie jest najlepszą opcją :(. Idzie do mnie jeszcze artbook z Evangeliona (wersja angielska).
Obrazek

I zdjęcia artbooka z Persony. Według mnie jest nawet ładnie wykonany, tylko szkoda, że nie jest zrobiony z kredowego papieru.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob kwie 18, 2020 2:40 pm

Czas na podsumowanie zakupów z okazji pandemii ^^ Ot takie drobiażdżki.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » sob kwie 18, 2020 2:46 pm

Alexandrus888 masz ode mnie żyletkę na seans z Mushishi, nie dziękuj ;) Pokaźne zakupy!
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » sob kwie 18, 2020 2:53 pm

Oj wiem, tłumaczenie jest straszne, słyszałem o tym, ale i tak bardzo tytuł chciałem. A za żyletkę podziękuję - będę się ciął tępą kartką ;)

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 208
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: czareg » sob kwie 18, 2020 3:11 pm

Alexamdrus888 Jak matula zobaczyła paczkę to aż jęknęła XD


heh u mnie podobnie, z gildii wielka paczka przyszła z mangami hanami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » sob kwie 18, 2020 4:16 pm

Alexandrus888, wow, ale góra makulatury! Powinszować. :klask: Będziesz mieć co czytać.
Taka rada, przed Mushishi walnij sobie kielicha (lub 3), bo na trzeźwo będziesz wyć "głosem wyjącym rdzą". :sciana:

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » wt kwie 21, 2020 12:19 am

Z gildii zamówiłam całego Pluto, z JPF-u na promocji Wzgórze Apolla. Teraz czeka taki stosik na przeczytanie, a ja nie mogę znaleźć czasu na nie, bo zwykle czytam w drodze do pracy i z powrotem - a tu teraz praca zdalna. :P :eh:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » czw kwie 23, 2020 3:14 pm

@Alexandrus888 spore te zakupy.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » sob kwie 25, 2020 7:35 pm

Czy ktoś swoją biblioteczkę zbudował, korzystając m.in. z zestawu półek/regałów GNEDBY z Ikei? Jeżeli tak, to jak się one sprawdzają, prezentują? Z góry dzięki za odowiedzi! :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości