Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » pn gru 09, 2019 5:58 pm

Mormicc, wybacz, to tylko perspektywa niestety, bo drugi był nieco wysunięty do przodu :wink: W rzeczywistości oba mają idealnie te same wymiary.
Obrazek

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: purple-demon3 » pn gru 09, 2019 10:19 pm

Shiki, oh! Piękne tomiki Youjo Senki! Warto zbierać to wydanie?

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » wt gru 10, 2019 8:02 pm

purple-demon3,
Moim zdaniem tak :) Ale moja opinia może być nieco subiektywna, bo po prostu kocham tę serię.

Ogólnie to tomiki bardzo przyjemnie leżą w ręku, są duże (co widać w poprzednim poście w porównaniu z mangą od Studia JG) i całkiem grube. Jest sporo ilustracji i podoba mi się papier, którego użyto. Na początku każdego tomu jest przynajmniej jedna kolorowa ilustracja i taka trochę większa, jakby rozkładówka/plakat, nie wiem jak to nazwać. Jeśli chcesz, to mogę później zrobić jej zdjęcie i pokazać.

Na końcu tomów są też ilustracje pokazujące taktyki użyte w trakcie książki, wraz z objaśnieniami, co moim zdaniem jest super pomysłem, bo ta seria używa czasami naprawdę wymyślnych, ale i profesjonalnych strategii. W ogóle od strony militarnej, to ta seria jest cud, miód i malina :wink:

Jedyne co mnie trochę boli, to materiał, z którego zrobione są okładki. Łatwo jest go zadrapać/naruszyć i od razu robią się takie białe ślady, pokazałam jak to wygląda na ostatnim zdjęciu. Ja już się nauczyłam jak tego unikać przy czytaniu, ale na początku denerwowało mnie to.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » śr gru 11, 2019 12:51 am

Shiki LOL, ta mapka :facepalm:
Ale nie no, spoko rozumiem, że to artystyczna wizja :wink:

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Shiki » śr gru 11, 2019 8:34 am

Koichi, ta seria bardzo luźno bazuje na rzeczywistym rozkładzie sił i terytoriów w 'naszej rzeczywistości'. W końcu to isekai, więc ciężko się tam dopatrywać podobieństw :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » śr gru 11, 2019 2:33 pm

purple-demon3 zgadzam się z Shiki. Warto zbierać :twisted: Posiadam 6 tomów i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » śr gru 11, 2019 4:02 pm

Moje ostatnie zakupy:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Cavaliere » śr gru 11, 2019 4:27 pm

pittegawll, Cześć, mógłbyś pokazać książkę john campbell "coś". Co sadzisz o niej? Lubisz tego autora i czy polecasz jego dzieła? Okładka wyglada ciekawie :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » śr gru 11, 2019 6:08 pm

Cavaliere pisze:
śr gru 11, 2019 4:27 pm
pittegawll, Cześć, mógłbyś pokazać książkę john campbell "coś". Co sadzisz o niej? Lubisz tego autora i czy polecasz jego dzieła? Okładka wyglada ciekawie :)
O, tak. Podpinam się pod prośbę, bo też mnie zainteresował ten tytuł :angel:

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1318
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr gru 11, 2019 6:55 pm

Cavaliere pisze:
śr gru 11, 2019 4:27 pm
pittegawll, Cześć, mógłbyś pokazać książkę john campbell "coś". Co sadzisz o niej? Lubisz tego autora i czy polecasz jego dzieła? Okładka wyglada ciekawie :)
Okladka na pewno przypomina Ci ekranizacje tego dluzszego opowiadania, za ktore odpowiedzialny jest Carpenter. Samo wydanie jest na wysokim poziomie, opatrzone obszernym wstepem i grafikami. Sam tekst tez jest ciekawy, bo jest to pierwotna wersja, ktora Campbell stworzyl. Trzy pierwsze rozdzialy byly usuniete, bo tak zazyczyli sobie redaktorzy. To pozycja na jeden, gora dwa wieczory, ale mysle, ze warta poznania. Jesli mialbym cos innego polecic, to warto siegnac po "Upiorna opowiesc" Strauba, rownie fajnie wydana!
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » śr gru 11, 2019 8:00 pm

Cavaliere, Koichi, Jeśli chodzi o treść i sam rys tej książki, to Sebek, już tu pięknie wszystko nakreślił. Dla fanów grozy i sci-fi jest to coś naprawdę wartego uwagi. Mówimy tu o klasyce. Czy można się na tym przestraszyć w obecnych czasach? Zależy oczywiście od poziomu wrażliwości czytelnika. Myślę, że można się bać niemniej jak np na mangach Junjiego Ito. Chyba, że oglądaliśmy film, który w sumie też polecam. Ja przynajmniej go bardzo lubię. A co do wydania książki, to tutaj jak zwykle Vesper nie zawodzi. Piękności. Twarda oprawa, ilustracje, zakładeczka ;)
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gotenks » czw gru 12, 2019 9:08 am

pittegawll, Przekonałeś mnie do kupna tej książki :D
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1249
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mr.Chiquita » czw gru 12, 2019 10:07 am

Książka słabsza od filmu, bo trochę inna, ale ładnie wydana.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw gru 12, 2019 11:27 am

U mnie tylko prenumeratura:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw gru 12, 2019 4:59 pm

W szale zakupów czarnego piątku, zrobiłem chyba największe jednorazowe zamówienie na mangi w historii xD.

Łącznie 32 mangi, w tym 31 JPFu i 1 Waneko:
► Pokaż Spoiler
I w sumie pochwalę się również co wzbogaciło moją kolekcję gier na PS4 również w w tym okresie.
► Pokaż Spoiler
I jeszcze mogę się pochwalić moją kolekcją gier na PS4 (mam jeszcze sporo na PS3 i PS2, oraz pojedyncze na PS1, ale już nie mam ich tak eksponowanych).
► Pokaż Spoiler
Dark Souls mam wyjęte z tego dużego boxa, bo w dużym boxie mam puste pudełka które mi się zawsze gdzieś waliły, a teraz mi nie szpecą :D

W grudniu nie spodziewam się aż takich zakupów, choć czekam na box kolekcjonerski z LNkami Monogatari S2 i w sumie ew. edycja specjalna Bakemonogatari od JG.
Obrazek

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw gru 12, 2019 5:45 pm

pittegawll pisze:
śr gru 11, 2019 8:00 pm
Cavaliere, Koichi, Jeśli chodzi o treść i sam rys tej książki, to Sebek, już tu pięknie wszystko nakreślił. Dla fanów grozy i sci-fi jest to coś naprawdę wartego uwagi. Mówimy tu o klasyce. Czy można się na tym przestraszyć w obecnych czasach? Zależy oczywiście od poziomu wrażliwości czytelnika. Myślę, że można się bać niemniej jak np na mangach Junjiego Ito. Chyba, że oglądaliśmy film, który w sumie też polecam. Ja przynajmniej go bardzo lubię. A co do wydania książki, to tutaj jak zwykle Vesper nie zawodzi. Piękności. Twarda oprawa, ilustracje, zakładeczka ;)
Tak, jestem fanem tego filmu, ale jeszcze większym jest pewna ważna dla mnie osoba i to właśnie z myślą o niej zastanawiałem się nad kupnem tej książki. Wydanie jest naprawdę piękne, do tego te klimatyczne szkice. Myślę że na prezent by się nadała, więc dzięki za opinię i wklejenie zdjęć :)

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1370
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » czw gru 12, 2019 5:53 pm

Kakaladze, ja prdl, Ty to chyba w sejfie mieszkasz :wink: Kolekcja godna pozazdroszczenia :D

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » czw gru 12, 2019 7:09 pm

pittegawll, książka wygląda bardzo ciekawie. Jestem fanką filmu. Widziałam go niezliczoną ilość razy (podobnie jak dwie pierwsze części Obcego), grałam w grę. Niby literatura to nie moja bajka, a mimo to zastanawiam się nad zakupem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » czw gru 12, 2019 7:39 pm

Kakaladze, a możesz się "pochwalić" ile na to wyłożyłeś? :P

Mój rekord to 62+ (DragonBall i Akira + coś tam jeszcze...). Z kasy ponad 1k zł na MFKiG w zeszłym roku, no ale były terz komiksy zachodnie XD

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kakaladze » czw gru 12, 2019 7:48 pm

Alexandrus888, Promka u JPFu więc wyszło ledwo 234,50zł. Cenowo nie jest to rekord, tylko gabarytowo :lol:

Dla porównania te gry wyniosły mnie £58,19, co po dzisiejszym kursie daje około 293zł. W rzeczywistości było to bliżej około 275zł bo kupowałem jeszcze po niższych kursach w okolicy 4,80zł za £1 w preorderach.

Z kolei na MFKIG wydałeś chociaż na coś praktycznego, ja chodziłem po takim np. Pyrkonie i chciałem wydawać hajs na kompletne bzdury xD.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości