Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5398
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Yuriko » pn mar 22, 2021 12:58 pm

Ja tam sobie dodaje moje serie na MAL-u. Nie dodaje nic innego, tylko te, które posiadam i przeczytałam. Pokazuje ilość tomów, więc nawet liczyć nie trzeba :)

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mammoth » pn mar 22, 2021 2:56 pm

Myślałem kiedyś nad stworzeniem listy na yatta, ale może kiedyś. Jeżeli ktoś mówi, że mam tego mało, to sorry, są osoby, które na pewno mają więcej, ale to dla mnie 2 regały po 5 półek w dwóch rzędach i jeden 3-półkowy regał. Gdy się wczytujesz w moją kolekcję to tak nie wygląda, ale uważam, że mimo wszystko kolekcja jest imponująca :E
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » pn mar 22, 2021 3:22 pm

Nie chodziło mi że masz mało i by umniejszać (a już broń Boże ubliżać) twojej biblioteczce, ale lista jest na tyle krótka, że da się ją ogarnąć wzrokowo. 2 kolumny standardową czcionką w Wordzie z wąskimi marginesami i mieści się na jednej kartce + nowelki na drugiej. Jak u ciebie to działa to ok, cieszę się - ale i tak wolałbym zobaczyć zdjęcia (skoro na jednym się nie mieścisz, to czemu nie na kilku?). Jakoś lepiej to wizualnie wygląda.
Biblioteczka Yatta mi się nie wydaje wygodna. Za bardzo przyzwyczaiłem się do spersonalizowanego pliku Excela by oddawać swoją listę zewnętrznemu podmiotowi. Nie da się oznaczyć tomów jako przeczytanych, wystawić oceny, wpisać od kiedy do kiedy seria była zbierana... No, marnie jest jeżeli chodzi o funkcjonalność :(

MrAtrion
Adept
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 13, 2020 10:45 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: MrAtrion » pn mar 22, 2021 5:13 pm

Alexandrus888 pisze:
pn mar 22, 2021 3:22 pm
Nie chodziło mi że masz mało i by umniejszać (a już broń Boże ubliżać) twojej biblioteczce, ale lista jest na tyle krótka, że da się ją ogarnąć wzrokowo. 2 kolumny standardową czcionką w Wordzie z wąskimi marginesami i mieści się na jednej kartce + nowelki na drugiej. Jak u ciebie to działa to ok, cieszę się - ale i tak wolałbym zobaczyć zdjęcia (skoro na jednym się nie mieścisz, to czemu nie na kilku?). Jakoś lepiej to wizualnie wygląda.
Biblioteczka Yatta mi się nie wydaje wygodna. Za bardzo przyzwyczaiłem się do spersonalizowanego pliku Excela by oddawać swoją listę zewnętrznemu podmiotowi. Nie da się oznaczyć tomów jako przeczytanych, wystawić oceny, wpisać od kiedy do kiedy seria była zbierana... No, marnie jest jeżeli chodzi o funkcjonalność :(
Ja tylko wpisuję które tomy mam i ile zaprenumerowanych :D

Awatar użytkownika
Mammoth
Posty: 93
Rejestracja: wt lis 22, 2011 3:28 pm
Lokalizacja: Ząbki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mammoth » pn mar 22, 2021 6:03 pm

Ten mój plik jest w zasadzie tylko dla mnie. Jeżeli czegoś szukam mam CTRL + F
Zdjęcia byłyby jeszcze gorsze a to z powodu takiego, że każda manga/książka w mojej kolekcji jest włożona do zapinanego, przezroczystego woreczka. Ilość na takowy worek jest różna, a powkładane są tak, by się nie niszczyły. Niektóre są samotnie w większych workach (na przykład Ayako), inne nawet po 5 tomów jak Special A w mniejszym worku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » pn mar 22, 2021 6:59 pm

Ja mam MALa, zwykły plik tekstowy, którym wpisuje tylko co kupiłem w danym miesiącu oraz drugi w Excelu, który tak hurtowo aktualizuje raz na jakiś czas
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Archerito » pn mar 22, 2021 8:46 pm

Alexandrus888 pisze:
pn mar 22, 2021 3:22 pm
Biblioteczka Yatta mi się nie wydaje wygodna. Za bardzo przyzwyczaiłem się do spersonalizowanego pliku Excela by oddawać swoją listę zewnętrznemu podmiotowi.
Ooo to, to, to. Ja co prawda nie prowadzę spisu mang pod kątem oceniania, a raczej finansowym i Excel jest dla mnie idealny. Próbowałem bawić się spisem z Yatty ale odpadłem przy pierwszej manhwsze (kurde tak się to odmienia?) bo tego na ich liście nie uświadczysz. Zresztą tak jak i części starszych tytułów wydawanych w nietypowy sposób. A jak mam tylko częściową listę to jednak podziękuję i zostanę przy moim Excelku :)

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » pn mar 22, 2021 9:35 pm

Potwierdzam, excel najlepszy. Choć Yattę też aktualizuję, bo tak ;).

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Matii » wt mar 23, 2021 8:13 am

Ja też jestem zwolennikiem Exela. Ja wpisuje nawet ile wydałem na poszczególny tom. Daje mi to taki ogólny obraz ile i co mam oraz ile wydaje. Chociaż na Yatta też założyłem sobie biblioteczkę i podoba mi się. Jedynie co to denerwuje mnie to że serie wydane w twardej z innych wydawnictw niż JG nie są podzielone na Twardą oprawę i miękką oprawę.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

kierr
Posty: 46
Rejestracja: czw lis 26, 2020 8:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kierr » wt mar 23, 2021 10:49 am

Bardzo mnie ciekawi jak układacie, tworzycie swoje listy w exelu. Osobiście działam na wordzie, z exelem mam bardzo mało, jak nie wcale, do czynienia. I zawsze nie miałam pomysłu jak to wszystko w exelu ogarnąć. Czy moglibyście podzielić się screenami? :wink:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » wt mar 23, 2021 11:13 am

Ja na początku roku zrobiłam sobie tabelę w arkuszu google'a. Wcześniej operowałam w wordzie i tam mam trochę więcej danych (kolorami zaznaczałam sobie grupę docelową mang - shonen/seinen/josei/BL/GL/itd.), a tu postawiłam na prostotę:
► Pokaż Spoiler
Link do niego mam publiczny, więc możesz sobie zobaczyć: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... NoX_M/edit
Obrazek

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt mar 26, 2021 8:19 pm

Pi razy oko od ostatniego razu.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
yikkimy
Wtajemniczony
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 19, 2020 3:16 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: yikkimy » wt mar 30, 2021 2:05 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » śr mar 31, 2021 1:04 pm

Wanekowa paczka:
► Pokaż Spoiler
Dodatki:
► Pokaż Spoiler
Zaskoczyłam mnie druga pocztówka z Kakegurui. :shock: To ta najbardziej mi się podobała. Lecz się ociągałam no i nie zbierałam serii. :lol:
A i tak się później skusiłam na 8 tom i dostałam to co najbardziej chciałam. Jak fajnie. :P

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » śr mar 31, 2021 8:04 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokiburi
Wtajemniczony
Posty: 502
Rejestracja: śr mar 13, 2013 11:35 pm
Lokalizacja: Krk
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gokiburi » śr mar 31, 2021 10:47 pm

I mój marzec
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » czw kwie 01, 2021 6:17 pm

► Pokaż Spoiler
Zapomniałam o Szale hazardu 1 tom. No, ale trudno. Czasami się zapomina o jednym tytule i nie umieszcza się go na zdjęciu.

Skusiłam się na Prawdziwą Bestię. Oby to był udany zakup. xd Miałam dać też jednotomowkę Blue. , ale niestety na mangastore była niedostępna. I tu też zachęciły mnie opinie na forum.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: dejikos » pt kwie 02, 2021 4:57 pm

Luty i marzec u mnie:
► Pokaż Spoiler
Jakby ktoś był fanem Evangeliona, to małe zbliżenie na edycję kolekcjonerską z dodatkami:
► Pokaż Spoiler
Format A5, gruby papier, wydanie zbiorcze (w siedmiu tomach). Są też kolorowe strony. Obwoluta z chropowatego materiału z błyszczącymi elementami.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » ndz kwie 04, 2021 10:37 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Monsterlight
Weteran
Posty: 1120
Rejestracja: pn maja 11, 2020 11:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Monsterlight » wt kwie 06, 2021 11:25 pm

Marzec + dwie przedpłaty jeszcze z lutego:
► Pokaż Spoiler
Przypadkiem trafiłam na ogłoszenie z Michaelem 1-8 za 20zł, więc postanowiłam skorzystać mimo tego, że jakąś specjalną fanką tej serii nie jestem. Tomy 2,4,6,8 kupiłam kiedyś na wyprzedaży, więc ich tu nie uwzględniałam. Może kiedyś uda się jeszcze dorwać za ludzką cenę tom 9, chociaż wiem, że szanse są nikłe :lol: W sumie fajnie by było mieć komplet. Dołączył też wreszcie do mojej kolekcji kolejny komiks (Raven), może za jakiś czas spróbuję z czymś jeszcze, jak wreszcie skompletuję Sunstone'a, który biedny niekompletny patrzy, jak zaczynam zbierać kolejne serie, a z nim przez cenę mi trochę nie po drodze xd
Obrazek

Czekam na wydanie: Banana Fish, Ore Monogatari!!, Takane to Hana, Blanc, Bakemono to Kedamono, New normal

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości