Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » pt sie 03, 2018 10:24 pm

pittegawll pisze:
czw sie 02, 2018 10:04 pm
zandam, jak Ci się podoba Moteki? fajniejsze niż Again!! ? Zastanawiam się nad tymi tytułami nieco. Ten drugi tom faktycznie jest grubaśny z tego co widzę.
...Hmm, powiedzmy, że nie bez powodu wybrali takie wydanie (2,5w1), a nie pojedyncze tomy...
Gdybym przeczytała tylko pierwszy tom "Moteki", to oddałabym go komuś za darmo, a może nawet zapłaciła (bądź spaliła lub wyrzuciła do śmieci w ostateczności), byleby tylko się tego pozbyć, aż tak bardzo działał mi na nerwy główny bohater. Japończycy lubią obsadzać nieudaczników w rolach głównych, ale ten konkretny pobił wszystkich innych na głowę i był tak żałośnie irytujący, że ledwo udało mi się przecierpieć ten jeden zbiorczy tom (taak, ciężko sobie to wyobrazić, ale ten bohater przez cały czas się nad sobą użalał, miał do wszystkich pretensje, że jest sam,
► Pokaż Spoiler
...). Na szczęście pod koniec pierwszego, zbiorczego wydania poprawił się i było już znośnie, więc dokupiłam też drugi tom, ale generalnie nikomu bym tego nie poleciła, tym bardziej, że mój poziom irytacji tym typkiem osiągnął zenitu (aż trudno uwierzyć, że autorka odpowiada też za YoI). Pomysł był ciekawy, ale wykonanie żenujące.
Na razie "Again!!" jest lepsze, choć mnie nie porwało. Jak kolejny tom mnie do siebie nie przekona, to coś czuję, że niedługo przerwę zbieranie. :-)
Na koniec dodam tylko, że jeśli masz ochotę przeczytać historię o dorosłych ludziach, samotności i zmianie własnego życia, to nieporównywalnie lepsze jest "My boy" Hitomi Takano czy "Tokyo Tarareba Girls" Akiko Higashimury.
A jeśli nadal ciągnie cię do tytułów Kubo, to mogę ci oddać, o ile uszkodzone grzbiety ci nie przeszkadzają, dwa tomy "Moteki" za pokrycie kosztów wysyłki. :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 03, 2018 11:11 pm

Angu pisze:
pt sie 03, 2018 5:24 pm
O, nim rozkwitną kwiaty 4 i 5. Czyli dało się to wydać poza Japonią. Tak samo Acid town.
Ciekawe czy my się doczekamy...
Te tomy wyszły chyba ze dwa lata temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » pt sie 03, 2018 11:34 pm

zandam pisze:
pt sie 03, 2018 10:24 pm
A jeśli nadal ciągnie cię do tytułów Kubo, to mogę ci oddać, o ile uszkodzone grzbiety ci nie przeszkadzają, dwa tomy "Moteki" za pokrycie kosztów wysyłki.
hehe aż takie średnie to jest? bardziej myślałem o Again!! ponieważ historia wydaje mi się dużo ciekawsza niż w Moteki. A skoro ten główny bohater jest aż takim ofermą, to pewnie poziom irytacji byłby u mnie podobny. Obecnie mam gigantyczną kupę wstydu, która z każdym miesiącem rośnie, więc nie chcę teraz dokładać, ale dzięki serdeczne za miłą propozycję ;)

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Skolopendrokot » sob sie 04, 2018 11:42 am

Dawno mnie nie było - czas nadrobić zaległości.

Zainwestowałam w kurs języka japońskiego Moniki Szyszki ze szkoły językowej Matsuri. Kurs przygotowuje do egzaminu na poziomie N5. Układ treści i grubość podręcznika (ok. 400 stron) mogą z początku przerażać, ale tak naprawdę całość jest bardzo przystępna. Polecam!

Po drodze wpadli jeszcze "Współcześni snajperzy" Leigha Neville'a upolowani w Biedronce i japońska papeteria od korespondencyjnej znajomej.

► Pokaż Spoiler
Nie wiem, czy drugi z moich łupów nadaje się do Biblioteczki, ale mogę z dumą i przyjemnością ogłosić, że po roku odkładania kasy i czekania udało mi się dostać moją wymarzoną lalkę BJD - ma jeszcze doczepiany długi ogon, ale magnes jest w nim tak mocny, że bez paru warstw ubrań nawet nie próbuję się z nim bawić. Lalka ma 62 cm wysokości.

[Uwaga, golizna na pierwszym zdjęciu!]

► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » pn sie 06, 2018 12:10 pm

Zrobiłam ostatnio trochę większe zakupy, więc i ja się pochwalę, bo dawno nic nie dodawałam.
► Pokaż Spoiler
To jest moje pierwsze podejście do komiksów, do tej pory odrzucała mnie kreska + nie mogłam znaleźć nic, co by mnie zainteresowało fabularnie. Zdecydowałam się więc na te tytuły na początek:
► Pokaż Spoiler
Pochwalę się też całą moją biblioteczką. Jestem zadowolona, ponieważ sprzedałam już prawie wszystko to, co mi się nie podoba i jednocześnie uzupełniłam biblioteczkę o pozycje, które lubię i są tego warte.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » pn sie 06, 2018 12:23 pm

Jednak ta zmiana loga Vizu wygląda zabawnie :lol: Dobrze, że ani Bloody Mary, ani Sweet Blue Flowers się na nią nie załapały.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2876
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » pn sie 06, 2018 12:25 pm

engrisz, no no. Biblioteczka wygląda zacnie. Jak na nią patrzę, to praktycznie same wartościowe tytuły. Tylko Berserka brakuje ^^

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » pn sie 06, 2018 1:01 pm

Meliona pisze:
pn sie 06, 2018 12:23 pm
Jednak ta zmiana loga Vizu wygląda zabawnie
Niestety. :/ Plus okładka jest śliska jak...
Canis pisze:
pn sie 06, 2018 12:25 pm
engrisz, no no. Biblioteczka wygląda zacnie.
Dzięki. :D Jak widać lubię głównie fantasy. A do Berserka jakoś się nie mogę przekonać.

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Akiho » pn sie 06, 2018 2:41 pm

engrisz pisze:
pn sie 06, 2018 12:10 pm
Pochwalę się też całą moją biblioteczką. Jestem zadowolona, ponieważ sprzedałam już prawie wszystko to, co mi się nie podoba i jednocześnie uzupełniłam biblioteczkę o pozycje, które lubię i są tego warte.
Zazdroszczę, takie porządki są przede mną i trochę mnie przerażają :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Katori » pn sie 06, 2018 2:57 pm

U mnie tak samo z porządkami, sprzedałem już NGNL i są serie, których nie potrzebuję... Z jednej strony zawsze przerażało mnie pozbywanie się jakiejś części swojej kolekcji, ale mam tyle losowych tytułów, że nie wiem nawet, po co mi one. Biblioteczka engrisz to goals

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » pn sie 06, 2018 3:08 pm

Akiho pisze:
pn sie 06, 2018 2:41 pm
Zazdroszczę, takie porządki są przede mną i trochę mnie przerażają
Dla mnie najgorsza część w takich porządkach to pakowanie i wysyłanie. :lol:
Katori pisze:
pn sie 06, 2018 2:57 pm
Z jednej strony zawsze przerażało mnie pozbywanie się jakiejś części swojej kolekcji
Mnie trochę też, ale miejsca na półkach brakło i trzeba było sobie zostawić tylko ulubione tytuły.

To nie jest moja cała biblioteczka, zapomniałam jeszcze o ilustrowanych wydaniach Harry'ego Pottera, które z racji gabarytów leżą na innej półce. :D

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » pn sie 06, 2018 3:14 pm

Viz zrobił dokladnie to samo co Dark Horse parę lat temu :lol: amerykanie to w ogóle mają gdzieś takie rzeczy jak krzywe grzbiety czy loga :roll:
engrisz, tak jak przedmówcy, gratuluję i zazdroszczę porządku :angel:
Katori pisze:
pn sie 06, 2018 2:57 pm
Biblioteczka engrisz to goals
O tak, też będę musiał się tym zająć bo mam straszny chaos na półce i brak jakiegokolwiek już miejsca :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pn sie 06, 2018 7:02 pm

engrisz pisze:
pn sie 06, 2018 12:10 pm
To jest moje pierwsze podejście do komiksów, do tej pory odrzucała mnie kreska + nie mogłam znaleźć nic, co by mnie zainteresowało fabularnie.
Aż nie chce mi się wierzyć, by spośród bogatej (jak na nasze standardy) oferty polskich wydawców tak trudno było Ci coś wybrać. Już nawet nie wspominam o całym rynku importów.
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: deffik » pn sie 06, 2018 7:47 pm

engrisz pisze:
pn sie 06, 2018 12:10 pm
Pochwalę się też całą moją biblioteczką.
Fajno, tylko ten jeden z tomów TPN troszkę dziwnie wygląda do góry nogami ;). W każdym razie fajna kolekcja.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » wt sie 07, 2018 10:01 am

deffik pisze:
pn sie 06, 2018 7:47 pm
Fajno, tylko ten jeden z tomów TPN troszkę dziwnie wygląda do góry nogami ;).
Dzisiaj dopiero zauważyłam. :lol:
Lou pisze:
pn sie 06, 2018 7:02 pm
Aż nie chce mi się wierzyć, by spośród bogatej (jak na nasze standardy) oferty polskich wydawców tak trudno było Ci coś wybrać. Już nawet nie wspominam o całym rynku importów.
Nigdy się jakoś za specjalnie nie interesowałam, bo komiksy same w sobie mnie odrzucały jakoś. A teraz szukałam czegoś dosyć krótkiego z gatunku fantasy, po polsku, a nie DC, Marvel, mitologia nordycka itp. I przede wszystkim patrzę też na cenę. Od czegoś trzeba zacząć. :angel:

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Joraga » wt sie 07, 2018 12:58 pm

Nie jest to co prawda manga ale trafia do mojej specjalnej "biblioteczki":
► Pokaż Spoiler
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » pt sie 10, 2018 7:15 pm

Moje lipcowe zakupy:

tytuły polskie:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
tytuły zagraniczne:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Wreszcie, po kliku latach, zdecydowałem się na zakup Elfquest. Nie jest to manga, a popularny w USA komiks o wielopokoleniowej sadze elfopodobnych istot w fantasy świecie. Bardzo polecam. Niestety nie jest to wydanie w kolorze (kolejne omnibusy mają rozdziały kolorowe), ale obecnie, to najlepsza opcja dla europejskiego fana,na zebranie całej, głównej sagi. Omnibusów Complete Elfquest jest obecnie już 4, a 5 niedługo ma mieć premierę. Do tego dochodzą jeszcze omnibusy Final Elfquest, ale to jeszcze dla mnie daleka przyszłość. Elfquest powstał w 1978 roku i rysowany jest niemal do tej pory, w wielu odsłonach i seriach.
Skusiłem się wreszcie na Children of the Sea. Niedługo anime, więc czas skompletować mangę. Kontynuuję przygodę z Jojo oraz Golden Kamuy. W lipcu postanowiłem sprawdzić też Fire Punch. Jak przeczytam oba tomy, to może coś więcej o tym tytule napiszę. Skusiły mnie okładki i klimat pierwszych rozdziałów, z którymi miałem do czynienia.

Wracając do poruszonego już tematu nowego logo Viz media, wrzucam zdjęcia.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Tak się to u mnie prezentuje na przykłądzie Golden Kamuy. Niestety w przypadku tej serii, ze zmianą logo wiązało się także obniżenie tytułu w dół :/ Jakoś to przeżyję, ale mogli sobie to już darować. Z drugiej strony, Ci którzy zbierają coś od Viz, wiedzą pewnie, że ich tomiki często nie są równe. Milimetrowe odchylenia, to częsta sprawa, podobnie wysokość tomików. Ale co poradzić.

książki:
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2018 7:29 pm przez pittegawll, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » pt sie 10, 2018 7:17 pm

pittegawll, popraw linki bo nie działają :p
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » pt sie 10, 2018 7:23 pm

Angu, no już już :D

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pt sie 10, 2018 9:10 pm

► Pokaż Spoiler
Pierwsza na polskim rynku wydawniczym erotyczna powieść graficzna, opowiedziana i narysowana z perspektywy kobiet. Bardzo mocno odradzam. No chyba, że chcecie przekonać się jak bardzo nijaka jest kobieca seksualność. A tutaj klik, klik rozmawiam z Olgą Wróbel, dlaczego ten album jest zły.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości