Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: miaka88 » pn kwie 29, 2019 4:21 pm

Zakupy pyrkonowe:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Łukasz.T » pt maja 03, 2019 1:31 pm

Kwietniowe zakupki na BD 8-)
► Pokaż Spoiler
Przód okładek :P
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » pt maja 03, 2019 6:02 pm

Kwiecień. Dodatków więcej niż mang :P
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob maja 04, 2019 1:29 am

Kwiecień:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob maja 04, 2019 2:30 pm

Jeszcze czekam na ostatnie zamówienia kwietniowe, więc ze zdjęciem tomików mang jeszcze się wstrzymam. Wrzucę natomiast fotki nowego artbooka. To album Riyoko Ikedy do "Róży Wersalu". Kupiłam go na eBayu za niecałe 145zł. Nie wiem, czy to mało czy dużo: artbook ma ok. 70 stron (z czego kilka pustych - na początku mamy grafiki tylko na jednej stronie, sąsiadująca jest pusta). Do tego spory format (ok. 1cm wyższy od naszego "Blame!" w miękkiej), twarda oprawa i obwoluta oraz gruby kredowy papier. Warto też dodać, że cały artbook to tylko ilustracje. Poza notką o autorce nie ma tu tekstu (dla mnie to dobrze bo i tak nie znam japońskiego). Ja jestem z niego zadowolona, może nawet rozejrzę się za innym artbookiem pani Ikedy (w sumie nawet nie wiem, ile ich stworzyła :wink:).
► Pokaż Spoiler

I filmik na youtubie jakby ktoś był ciekaw całego artbooka: https://www.youtube.com/watch?v=yMF1ZxnnnDU

Awatar użytkownika
czareg
Adept
Posty: 206
Rejestracja: ndz maja 05, 2019 11:27 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: czareg » ndz maja 05, 2019 11:52 am

Moja mała kolekcja mang , nie dawno zacząłem zbierać(od 10.2018).

całość: 128 mang, 24 LN 2 art booki , 2 doujiny

cały regał
► Pokaż Spoiler
1.po prawej stronie artbook no game no life , doujin: girls und panzer i strike witcehs; doujin satanii z gabriel dropout
► Pokaż Spoiler
2.
► Pokaż Spoiler
3.
► Pokaż Spoiler
4.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » ndz maja 05, 2019 12:14 pm

ninna, piękności zakupiłaś, zazdroszczę ;) Ta czerwona obwoluta bardzo mi się podoba tutaj.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » ndz maja 05, 2019 4:09 pm

Moje nabytki od początku roku.
► Pokaż Spoiler
oraz... Łupy z wyprawy do USA. Idę sobie spokojnie ulicą i widzę sklep z komiksami. Zajrzę, pomyślałem. A tam... Promocja! SPOKOJNIE! CAŁKOWICIE NAD SOBĄ PANUJĘ! TEN KAFTAN NIE JEST POTRZEBNY! XD
► Pokaż Spoiler
i jeszcze okładki
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » ndz maja 05, 2019 4:26 pm

Ładne zakupy :)
Jednak to co zwróciło moją uwagę to cena Yamady. Strasznie niska :shock:. Chyba musi się ona tragicznie sprzedawać skoro tomiki chodzą po tak niskich cenach, a resztę mangi postanowiono wydać 2w1.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: zandam » ndz maja 05, 2019 7:28 pm

Kwiecień:
► Pokaż Spoiler
Okładki:
► Pokaż Spoiler
Canis pisze:
ndz maja 05, 2019 4:09 pm
oraz... Łupy z wyprawy do USA. Idę sobie spokojnie ulicą i widzę sklep z komiksami. Zajrzę, pomyślałem. A tam... Promocja! SPOKOJNIE! CAŁKOWICIE NAD SOBĄ PANUJĘ! TEN KAFTAN NIE JEST POTRZEBNY! XD
Pozazdrościć tak niskiej ceny. :D Były jeszcze jakieś tytuły z tak dużą promocją?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Canis » ndz maja 05, 2019 8:17 pm

zandam pisze:
ndz maja 05, 2019 7:28 pm
Były jeszcze jakieś tytuły z tak dużą promocją?
Kupowałem w Bookoff, na 45-tej ulicy NY. Większość mang miała rabaty, ale chyba tylko Yamada miał taką przecenę. Klejnociki kupowałem po 8$, resztę po okładkowej cenie.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » pn maja 06, 2019 4:44 pm

Nowości w kolekcji. Niestety z czterech zamówionych komiksów dotarły dwa. Poczta polska znowu do odstrzału :evil:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt maja 07, 2019 3:11 pm

Lou, Mi prenumeratury z Yatty niedoszły. Ani jedna. :x Dzisiaj jest ostatni dzień(7 dzień roboczy), ale wątpię, że je dziś ujrzę. Będę pewnie musiała się jutro przejść na pocztę...

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alzea » wt maja 07, 2019 5:05 pm

Ame pisze:
wt maja 07, 2019 3:11 pm
Lou, Mi prenumeratury z Yatty niedoszły. Ani jedna. :x Dzisiaj jest ostatni dzień(7 dzień roboczy), ale wątpię, że je dziś ujrzę. Będę pewnie musiała się jutro przejść na pocztę...
To faktycznie coś nie tak, ja dostałam Oko, Yonę i Wotakoi w poniedziałek tydzień temu ;/ Teraz czekam na Bakemonogatari tylko. Za to na Marcowego Lwa chyba 2 tygodnie czekałam...

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Agatszpagat » wt maja 07, 2019 5:24 pm

niksz, o ile wybierasz domyślną formę wysyłki prenumeraty to z Yatty idą priorytetem, a z mangastore zwykłym ekonomicznym. Według poczty priorytet idzie 1 dzień roboczy, a ekonomiczny 3 dni robocze (nie wiem skąd się wzięło to 7), ale wiadomo jak to z naszą pocztą. W zeszły tydzień też był specyficzny, więc tym bardziej przesyłki mogą się opóźnić. Ja na twoim miejscu jeszcze bym się nie martwiła, ale dla świętego spokoju możesz zapytać na poczcie.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » wt maja 07, 2019 5:28 pm

niksz, raczej tak. Ja wybrałam opcję gdzie wliczona jest też dostała. I wiem, że gdzieś było napisane, że w takim razie poczta ma czas do 7 dni.
niksz pisze:
wt maja 07, 2019 4:41 pm
natomiast z mangastore (Kotori) nadal nie otrzymałam Ateliera...
Atelier szybko dostałam, ale wybrałam opcję z kurierem. Tak, więc na drugi dzień miałam.
Alzea pisze:
wt maja 07, 2019 5:05 pm
Za to na Marcowego Lwa chyba 2 tygodnie czekałam...
Marcowy lew mnie zaskoczył. Wysłali 25, a na drugi dzień dostałam. :o Z Dango czekam jeszcze na Beztroski Kemping 2. Tutaj już napisałam do wydawnictwa, bo przy Lwie mi pisali, że wysłali. Myślałam, że o mnie całkiem zapomnieli.Jak nie będzie do poniedziałku to mam się do nich zgłosić.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alexandrus888 » wt maja 07, 2019 6:07 pm

Ja czekam jeszcze tylko na grzechy (i opóźnione Bakemonogatari). Inne przesyłki z Yatty się tak ne grzebały. Może to przez większy rozmiar przesyłki, bo jeszcze ten kubek. Większa przesyłka z Mangastore (galareta z plakatem) też szła dłużej i dotarła dopiero dzisiaj. Dam poczcie czas do końca tygodnia, a potem zgłoszę reklamacje.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: mika » wt maja 07, 2019 6:34 pm

Lew i Kemping dawno do mnie doszły, Yona z Yatty też, od Kotori teraz nic nie miałam. Majówka była, w którymś punkcie zabalowali :P

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » wt maja 07, 2019 7:07 pm

Daty doręczenia jakie podaje poczta to można spokojnie olać. To jest tylko mydlenie oczu klientom. Oni totalnie mają gdzieś oferowane przez siebie usługi, bo ludzie i tak będą z nich korzystać. Ważniejsze jest sprzedanie czekolady i gazety w okienku niż doręczenie przesyłki. Jedyną w miarę funkcjonującą opcją jest Pocztex.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » wt maja 07, 2019 7:55 pm

Mi Atelier wysłany najtańszą opcją doszedł dwa dni po wysłaniu, w szoku byłam. Ale grzbiet mi obili, więc cokolwiek. Tego samego dnia doszły do mnie jeszcze: dwie przesyłki wysłane jeden dzień szybciej od Atelier (od Kotori i od Waneko) i manga z BD, która została wysłana w połowie miesiąca i już się o nią martwiłam.
Chyba w sortowni wysyłającej na moją okolicę chcieli wygrzebać się z przesyłek przed majówką.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości