Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » śr mar 06, 2024 11:23 pm

Dzięki tym kilku nowym tomom dziś mam w kolekcji równiutko 1000 tomów!!! :D
► Pokaż Spoiler
Zbieram komiksy od ponad 20 lat i łudziłam się, że nigdy nie przekroczę tej magicznej liczby. Jak dla mnie to strasznie dużo...

Zachęcona "Lasem", zakupiłam kolejny komiks Thomasa Otta. Tak po prawdzie to tylko on był dostępny na Gildii. Patrzyłam na allegro na pozostałe wydane u nas tytuły i chodzą za niemal 200zł za sztukę :(. Nie są to jakieś grube tomiska więc cena tym bardziej boli. Szkoda, że odkryłam tego autora tak późno. Może powolutku będę sobie zbierać, na jakiś prezent poproszę... :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz mar 17, 2024 2:10 pm

Nowe importy:
► Pokaż Spoiler
Sporo BL :wink:. Zdążyłam przeczytać "My love will last until the end of time". Podobało mi się, to przyjemny tytuł. Lubię obecny tu motyw poprzedniego życia, reinkarnacji i ponownego odnajdywania ukochanego. Jest to typowe romansidło, są tu patetyczne momenty, a zakończenie łatwo można przewidzieć ale nie odebrało mi to przyjemności z lektury. Fajnie się czyta. Jedyny minus to dla mnie kreska, jest kanciasta i "typowo jaojowa".
Na podobnym motywie opiera się "Red Thread" (jeszcze nie przeczytałam drugiego tomu), jednak tam bohaterowie nie pamiętają swoich poprzednich wcieleń/żyć. Mają sny i przebłyski, wiedzą że "kogoś szukają" ale jest to ukazane zupełnie inaczej niż w "My love...". Tutaj też szybko rozwija się uczucie, jednak manga jest dłuższa (póki co 2 tomy i nadal powstaje) więc historia siłą rzeczy jest bardziej rozbudowana.

Dokupiłam też dwa tomy "Dead company" i w ten sposób mam całą serię. Po pierwszym tomie nie byłam przekonana, ukazana sytuacja była aż nazbyt absurdalna ale manga jest krótka więc wzięłam resztę. W sumie jestem ciekawa, jak autor to zakończy.

Awatar użytkownika
Koichi
Weteran
Posty: 1378
Rejestracja: pt mar 08, 2019 3:11 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Koichi » pn mar 18, 2024 10:40 pm

Znam z tego tylko tą mangę od Emu Soutome - bardzo fajna, podobała mi się :)
Ta autorka w ogóle fajne BL-ki tworzy. Poleciłbym tytuły "Black Eagle in the Sahara", " One-Eyed Wolf in the Sahara", " Priceless is You in Tears", " I will Never Fall in Love with an Egoist".
Dwie pierwsze mangi są w klimatach fantasy, czyli to co lubię :wink: Jednak najbardziej podobała mi się jednotomówka "Priceless is You in Tears" - taka trochę smutna, tajemnicza fabuła, ale chwyta za serducho :)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » pn kwie 01, 2024 5:35 pm

Paczuszka z gildii.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2701
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Angu » pn kwie 01, 2024 10:51 pm

Sebek pisze:
pn kwie 01, 2024 5:35 pm
Paczuszka z gildii.
Napisz proszę jak oceniasz grzbiet w kwiatach zła. Od jego jakości zależy czy będę zbierać te mangę ;) boje się, bo przy higurashi grzbiet był mocno problematyczny i często się łamał, nie wiem czego spodziewać się tu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » wt kwie 02, 2024 7:56 am

Angu pisze:
pn kwie 01, 2024 10:51 pm
Sebek pisze:
pn kwie 01, 2024 5:35 pm
Paczuszka z gildii.
Napisz proszę jak oceniasz grzbiet w kwiatach zła. Od jego jakości zależy czy będę zbierać te mangę ;) boje się, bo przy higurashi grzbiet był mocno problematyczny i często się łamał, nie wiem czego spodziewać się tu.
Dam znac po przeczytaniu. Co do "Cykad..." to powiem Ci, ze w zadnym tomie grzbiet sie nie zlamal. W jednym tomie od nowosci grzbiet byl juz zlamany, no ale trudno. Na pewno tak szybko nie porwe sie na ponowne czytanie.
Obrazek

Gina89
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt paź 27, 2023 4:31 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Gina89 » wt kwie 02, 2024 10:36 am

Sebek pisze:
pn kwie 01, 2024 5:35 pm
Paczuszka z gildii.
Piękna paczka, zazdroszczę czasu poświęconego na czytanie teraz tego wszystkiego. Kwiaty zła to za ciężka tematyka dla mnie ale ten kolos robi wrażenie

Awatar użytkownika
IssSt
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 05, 2022 12:43 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: IssSt » śr kwie 03, 2024 8:16 pm

Marzec:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Katori » śr kwie 03, 2024 8:27 pm

Sebek podesłałbyś zdjęcia Anothera w środku?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Sebek » śr kwie 03, 2024 9:54 pm

@Katori

Jesli chcesz wiecej zdjec musisz konkretniej napisac jakiego typu zdjecia chcesz.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości