Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lip 07, 2018 4:02 pm

Lou, po co kupiłaś "Eclair" skoro sama pisałaś, że to słabizna?

U mnie przybyło trochę importów:
► Pokaż Spoiler
-"Shibuya Goldfish" na spróbowanie
-"Gate7" i "Captive Hearts Of Oz" skompletowane. Ostatni tom Dorotki ma przepiękną okładkę :)
-"Sakura" dogoniona, teraz zacznie się czekanie na kolejne tomy...

-"Claudine" to niezła broszurka. Manga jest cieniutka ale ładnie wydana. Mamy większy format (jest minimalnie wyższa niż "Róża Wersalu" i "Braciszek" - będzie można postawić wszystkie mangi obok siebie), tytuł wydrukowany srebrną farbą i dwie kolorowe ilustracje w środku (na kredzie). Papier jest biały, lekko przebijający. Sama historia to zdecydowanie najbardziej dramatyczna manga pani Ikedy, którą czytałam do tej pory. Momentami niestety przedramatyzowana i przewidywalna. Niemniej jednak podobała mi się, lubię takie retro klimaty. Na pewno nie raz do niej wrócę.

Kupiłam też artbook Chiho Saito - "Romance Symphony". Jest to artbook stary, bo z 1994 roku. Jest bardzo duży i bardzo cienki (60 stron) ale za to przepełniony grafikami (na końcu jest tylko jakiś wywiad i mini-komiks). Ja nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki ale też trzeba lubić takie klimaty :D. Tytuł artbooka w 100% oddaje jego zawartość. Pani Saito śmiało mogłaby ilustrować harlequiny, ma wyraźną słabość do mundurów, rycerzy, długowłosych młodzieńców i kruchych dziewcząt.
Mam też pytanie do zorientowanych: istnieje jakiś oficjalny artbook z "Uteny"? Jeśli tak to z ilu części się składa. Ja znalazłam tylko jakieś anime-artbooki i fan-booki, a to mnie nie interesuje. Mam zamiar kupić też "Nee La Rose", gdzie jest trochę grafik z "Uteny" ale nie jest to artbook stricto do tej serii.
Trochę zdjęć:
► Pokaż Spoiler
I na koniec małe porównanie. Jak brać przykład to z najlepszych :D:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
kagusia
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 22, 2014 11:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kagusia » ndz lip 08, 2018 2:39 pm

ninna
Ja mam jeden artbook z Uteny z ilustracjami Chiho Saito z 1999 roku. Duży, około 60-cio stronicowy z jednostronicowymi grafikami. Samych ilustracji jest tylko 32, bo po jednej na kartce, więc dużo miejsca się marnuje. Nie wiem, może to miały być takie mini plakaty, które można sobie gdzieś powiesić, bo klej w moim wydaniu jest tak słaby, że kilka kartek wypada :( Poniżej kilka zdjęć:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » ndz lip 08, 2018 2:56 pm

kagusia, Dzięki! To jest to: https://www.ebay.pl/itm/UTENA-Revolutio ... SwEzxYRNqV ? Tak na szybko wpisałam w Ebaya "Utena artbook". To są dwie części? Ma jakiś konkretny tytuł żeby było łatwiej szukać? Bo 600zł za coś tak cienkiego to trochę sporo :lol:.

edit: a nie, sorry, nie zauważyłam, że to po prostu jeden artbook w pudełku...

Awatar użytkownika
kagusia
Posty: 74
Rejestracja: sob lut 22, 2014 11:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: kagusia » ndz lip 08, 2018 3:07 pm

ninna pisze:
ndz lip 08, 2018 2:56 pm
kagusia, Dzięki! To jest to: https://www.ebay.pl/itm/UTENA-Revolutio ... SwEzxYRNqV ? Tak na szybko wpisałam w Ebaya "Utena artbook". To są dwie części? Ma jakiś konkretny tytuł żeby było łatwiej szukać? Bo 600zł za coś tak cienkiego to trochę sporo :lol:.
Tak, to to co znalazłaś na ebayu. Ta okładka z ubraną Uteną i Anthy to taki kartonik do którego wkłada się właściwy artbook (okładka z nagimi dziewczynami). Jeśli chodzi o tytuł to widnieje tam tylko La fillette revolutionnaire utena + krzaki, których nie jestem w stanie rozszyfrować i autorka Chiho Saito & Be-PaPas. Cena oryginalna 2500 jenów, ja kupowałam w bookoffie za nieco wyższą cenę (niestety nie pamiętam ile dałam, ale coś mi świta, że coś koło 100 zł), więc może jest to jakiś biały kruk ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » ndz lip 08, 2018 3:27 pm

ociesek, pod względem warsztatowym jest to bardzo solidne dzieło. Daniel bawi się medium, zmieniając tonacje w zależności od nastroju lub lokacji. Czasem każe nam obracać album do pionu. Kreska jest realistyczna, gęsta. Trzeba zwracać uwagę na strzałki wskazujące kierunek czytania.
Trudno odnieść mi się do tego, na ile scenariusz jest wierny książce, bo jej nie czytałam. Na pewno album nie jest tak przegadany jak Zostawiając powidok. Zarazem widać w nim pewne skróty fabularne, co w paru miejscach daje wrażenie urwanej narracji. Niektóre objaśnienia wydały mi się zbędne. Miejscami miałam duże skojarzenia z Gandaherem.

Meliona, nie wiem czy wiesz o czym to jest? Lesbowa historia miłosna rozpisana na 70 lat. Ogólnie fajnie, że bohaterki są kolorowe i w swojej miłości dożywają starości ( to naprawdę rzadkość). Jednakże upchnięcie całości na około pięćdziesięciu stronach wymusiło szybkie pchanie akcji do przodu. Dialogi bywają infantylne, niektóre sceny zbyt rozszerzone, kosztem skrócenia do dwóch kadrów innych, ważniejszych. Komiks zdecydowanie dla młodszego czytelnika.

ninna, bo kolekcjonuję yuri i kupuję wszystko co wpadnie mi w ręce. Nawet największe crapy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Kilgore Trout » ndz lip 08, 2018 4:57 pm

Ostatnie zdobycze :angel: :
► Pokaż Spoiler
Paczucha z Rightstuf (18+) :twisted: :
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » ndz lip 08, 2018 7:37 pm

Lou pisze:
ndz lip 08, 2018 3:27 pm
Meliona, nie wiem czy wiesz o czym to jest?
Wiem, bo przeczytałam opis :) Dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » ndz lip 15, 2018 1:49 pm

Ostatnie zakupy z BookDepository:

Kontynuuję Platinum End. Nadal świetnie się bawię, pomimo iż główny bohater jest nieco nudny. Koncepcja z aniołami jest świetna i w dużej mierze to właśnie przez Anioły, tak interesująca jest dla mnie ta historia. Bardzo lubię też okładki całej serii. Na zdjęciu nie widać tych błyszczących kryształków, jakby zatopionych w okładce. Ładnie połyskują i cieszy mnie to jak małą dziewczynkę :D Children of the Whales także, ciągle mnie zaskakuje. Piękna opowieść, kreska, postacie i tajemnica. Koncepcja tego świata według mnie jest jedną z bardziej oryginalnych jakie ostatnio spotkałem w fantasy/sf. Golden Kamuy cały czas wymiata. Anime nie daje tego klimatu, który znalazłem w mandze. Gdyby ktoś to u nas wydał, to pewnie i tak bym kupił drugi raz. Mam też wreszcie mojego upragnionego Devilmana. Piękne wydanie, chociaż trzeba uważać na rogi, jak to zwykle w takich" twardzielach" bywa. Poważnie myślę teraz nad Capitanem Harlockiem z serii klasyków od SevenSeas. Na koniec świeżak, czyli nowy shounen, Demon Slayer Kimetsu no Yaiba. Bardzo lubię ten tytuł. Historia mnie wręcz pochłonęła. Mam zamiar dalej kupować.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
tutaj kolorowe arty z Devilmana:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: KubciO » ndz lip 15, 2018 5:52 pm

pittegawll pisze:
ndz lip 15, 2018 1:49 pm
Gdyby ktoś to u nas wydał, to pewnie i tak bym kupił drugi raz.
To dobrze, bo mam nadzieję, że ktoś to - i Children of the Whales - wyda. :D Gdy jednak patrzę na te zdjęcia z Twoimi zakupami, to zaczynam się zastanawiać, czy nie wziąć sobie choćby po pierwszym tomie z obu serii. Zakupy konkretne! :klask:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » ndz lip 15, 2018 8:31 pm

KubciO, Polecam coś zacząć. Obecnie pierwsze tomy są na BD już w stalym rabacie, więc można się skusić i zobaczyć ;)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lip 20, 2018 3:57 pm

Nareszcie mam! Dzięki uprzejmości internetowej koleżanki, która akurat była w Japonii w czasie, gdy ten artbook się ukazał (jeszcze raz dziękuję! :D). Teraz widzę, że wreszcie pojawił się na eBayu ale i tak wychodzi drożej.

Artbook Ayi Kanno chciałam kupić od chwili, gdy dowiedziałam się, że ma być wydany. Ryśka nie zbieram dla siebie ale od początku bardzo podoba mi się kreska w tej mandze.
Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Artbook ma duży format (niemal identyczny jak artbook do "Fushigi Yuugi"), grubą, chropowatą obwolutę i "tęczowo" wydrukowany tytuł i nazwisko autorki. W środku mamy 80 stron wypełnionych w 99% grafikami (sporo ilustracji dwustronicowych). Ponadto na końcu mamy szkice postaci wraz z opisami i chyba wywiad z autorką.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ame » pt lip 20, 2018 4:45 pm

ninna, zazdroszczę zakupu. :o Rysunki są świetne. Tej 3 nie kojarzę, aby była w mandze... Też mi się podoba kreska Ayi Kanno. Nigdy jak dotąd nie wzięła mnie taka chęć zakupu na arbook. :oops: :kawaii:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Ajsza » pt lip 20, 2018 8:43 pm

Rzeczywiście wygląda niesamowicie. Gdyby wyszło jakimś cudem w Polsce, to bym się pewno skusiła :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Mormicc » pt lip 20, 2018 8:56 pm

To ona wypuściła artbooka? :shock:
Musiałem jakoś ominąć tą informacje. Sam artbook jest cudny. Miał on limitowany nakład? Na cdjapan jest "no longer avalible" a na japońskim amazonie tylko używane :? Cóż pozostaje ebay, może kiedyś :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lip 20, 2018 9:47 pm

Mormicc pisze:
pt lip 20, 2018 8:56 pm
To ona wypuściła artbooka? :shock:
Musiałem jakoś ominąć tą informacje. Sam artbook jest cudny. Miał on limitowany nakład?
Ja dowiedziałam się z aska Waneko :wink:. Wspomnieli, że Aya Kanno wypuszcza artbook. Z tego co znalazłam na necie, to ukazał się 15 czerwca 2018. Czy nakład limitowany to nie wiem ale długo nie mogłam znaleźć żadnego sklepu, który by go miał. Dlatego poprosiłam koleżankę. Ale teraz jest już na eBayu: https://www.ebay.pl/itm/Requiem-of-the- ... Sw2sZbNsUY :D. Cena moim zdaniem jeszcze nie taka najgorsza, jakbym nie miała innej opcji to zapłaciłabym tyle (ja za mój razem z wysyłką na terenie Polski dałam ok. 125zł). Artbook jest wart tych pieniędzy.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » wt lip 24, 2018 2:18 pm

Dotarła do mnie Trylogia Grisza z BD. Z racji tego, że polskie wydanie jest brzydkie i słabo dostępne, a cenowo wychodzi podobnie - kupiłam wersję angielską i jestem baaaardzo zadowolona. Wydanie jest według mnie bardzo ładne, zawiera dodatkowe opowiadania i mapę, no i jest po prostu estetyczne, nie to co polskie okładki. :lol:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Lou » czw lip 26, 2018 2:33 pm

Tym razem nie komiksy
► Pokaż Spoiler
Statua jest absolutnie fantastyczna. Szczegółowo pomalowana, dobrze oddany ubiór i twarz. Chyba zostanę fanką kolekcji Moder Icons, zwłaszcza, że kolejne to Female Dragonborn i Nuka Cola Girl :D Jedyny minus, to że trochę trzeba się nakombinować przy zamawianiu do Polski, bo oficjalny sklep PS Gear i Think Geek nakładają ograniczenia na nasz region.
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » czw lip 26, 2018 5:44 pm

engrisz pisze:
wt lip 24, 2018 2:18 pm
polskie okładki
zgadzam się. Polskie wydanie tej trylogii to dramat. Tak oryginalna seria i popularna na zachodzie dostała taką okropną szatę. Ja sięgnąłem po nią dopiero gdy zobaczyłem Szóstkę Wron, która to od razu rzuca się w oczy przepięknym wydaniem. Może kiedyś wznowią i naprawią ten błąd.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: engrisz » czw lip 26, 2018 8:46 pm

pittegawll pisze:
czw lip 26, 2018 5:44 pm
Może kiedyś wznowią i naprawią ten błąd.
Przydałoby się, bo za każdym razem, gdy chciałam ją kupić, to nie wszystkie tomy były dostępne. A gdy zobaczyłam angielskie wydanie to w porównaniu te nasze jakieś ruskie cerkwie na okładce... bleh. :evil:

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Dembol » czw lip 26, 2018 9:05 pm

► Pokaż Spoiler
Trochę nowości. Głównie z przedsprzedaży odebrane z Atom Comics. Teraz tylko muszę znaleźć ze 2 dni wolnego i zasiąść nad całym Dorohedoro :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 27 gości