Prywatna biblioteczka

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Skolopendrokot » sob lut 17, 2018 1:40 pm

Ponieważ miałam na dniach urodziny, dorzucam swoje "zdobycze", nie tylko mangowe.

1. Dwie prace wykonane przez znajomą
2. Zdjęcie od Alasio Hylian Cosplay z autografem i dedykacją
3. Książki: Oczami Jezusa (Carver Alan Ames), Sezon Burz (Andrzej Sapkowski), American Gods (Neil Gaimain)
4. Mangi: Sen o Japonii, Saga Winlandzka (II tom)
5. Oficjalny przewodnik do gry Metal Gear Rising.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Jestem też przeszczęśliwa, bo sama zrobiłam sobie prezent i zamówiłam wczoraj swoją pierwszą lalkę BJD.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn lut 19, 2018 5:05 pm

A ja sobie taki prezencik zrobiłam :D. To wydanie chodziło za mną od dłuższego czasu, polskie miało swoje lata i oddałam je do biblioteki.
Z omnibusów jestem bardzo zadowolona (z małym wyjątkiem ale o tym później). Mamy duży format (tomy są odrobinę wyższe od naszej "Panny Młodej"), złocone litery, dużo czytania na raz oraz kolorowe strony na końcu każdego tomu (niestety nie na kredzie ale też prezentują się bardzo ładnie). Są też wszystkie notki odautorskie, które były też w polskim wydaniu (z tego co pamiętam - mamy taką notkę co rozdział).
Jeśli chodzi o tłumaczenie, to mamy więcej nazw chińskich, niż było np. w anime (np. rodzeństwo Tamahome ma chińskie imiona, shinzaho to w wydaniu Viz shentso-pao itd.). Wszystko wyjaśnione jest w mini-słowniczku nazw na końcu każdego tomu.
Onomatopeje niestety nieczęsto są tłumaczone. Mamy ich listę z tłumaczeniem na końcu poszczególnych tomów. Ja osobiście z niej nie korzystałam. Można się połapać bez skakania co chwilę na koniec tomu.

Grzbiet nie pęka. Poważną wadą jest natomiast to, że ma on tendencję do odklejania się od kartek (przy czym same kartki trzymają się razem). Myślę, że to wada tego konkretnego wydania, jako że spotkało to chyba 3 z 6 tomów :?. Nie będę zatem tego reklamować i spróbuję naprawić tę wadę za pomocą kropelki (wikol niestety nie zdał egzaminu).

Trochę zdjęć:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Wadliwy grzbiet:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2283
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ociesek » pn lut 19, 2018 5:25 pm

Haha, też miałem to sobie kupić po tym, jak zobaczyłem całość w sklepie, ale na razie odlożyłem na później :)
eBay, czy nowe? :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn lut 19, 2018 6:09 pm

ociesek, nowiutkie :mrgreen:.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pn lut 19, 2018 8:40 pm

Piękne. *_*
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Alextasha » pn lut 19, 2018 8:49 pm

SallyCzarownica pisze:
pn lut 19, 2018 8:40 pm
Piękne. *_*
ale ten oderwany grzbiet boli ;_;

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pn lut 19, 2018 9:02 pm

Alextasha, sklei się :wink:.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 23, 2018 5:37 pm

Trochę dobroci. :)
► Pokaż Spoiler
Planowałam na razie kupić tylko Annę McPartlin, ale urodzinowa promocja w Bonito zrobiła swoje.
► Pokaż Spoiler
A to moje perełki:
Pierwszy tom Hadakeru Kaibutsu z bookletem Azami.
► Pokaż Spoiler
Oraz czwarty tom Given z prezentem - dużym segregatorem! Kompletnie się tego nie spodziewałam. Myślałam, że dodatkiem będzie jakaś pocztówka czy coś, a tu taka niespodzianka. Segregator jest piękny, ale jakiś niewymiarowy. :( Koszulki w środku są podzielone i nie mam pojęcia, co w nich można trzymać. Na pocztówki czy zdjęcia się nie nadają, bo są za wąskie i za długie. :( Nie mam pomysłu, co tam włożyć. :(
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » pt lut 23, 2018 5:48 pm

SallyCzarownica, może zakładki do książek tam trzymaj :D. Np. te z Waneko.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 23, 2018 5:49 pm

Próbowałam, ale są za małe. Stanowczo za małe. :( Jak nic nie wymyślę, to będzie stał i robił za ozdobę. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Skolopendrokot » pt lut 23, 2018 10:24 pm

Cudny jest ten segregator. Mogliby u nas dodawać podobne w gratisie do mang. :mrgreen:

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » pt lut 23, 2018 10:42 pm

Dokładnie tak. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2962
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: ninna » sob lut 24, 2018 3:00 pm

Moje nowości od stycznia:
► Pokaż Spoiler
Na "fazie" na "Fushigi Yuugi" kupiłam sobie też artbook :P. Znalazłam na eBayu za 70 parę zł to grzechem było nie brać. Format jest wielki, ale sam artbook cieniutki. Ilustracji nie jest dużo ale znalazło się parę takich, których wcześniej nie znałam. Mamy sporo małych grafik, niektóre z nich np. w omnibusach Viza były wydrukowane w większym formacie :x. Trochę szkoda, bo są wśród nich naprawdę fajne rysunki. Mamy za to aż 3 rozkładówki. Jest też mini komiks (kolorowy), opowiadający o tym, jak autorka trafia do Królestwa Czterech Bóstw (nawet pomimo braku zrozumienia tekstu można się połapać, o co chodzi), sporo szkiców postaci (wraz z informacjami - chyba), przedstawienie świata, jakiś tekst o konstelacjach i wywiad z autorką.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: SallyCzarownica » sob lut 24, 2018 3:13 pm

Też mam ten artbook, ładniutki jest. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob lut 24, 2018 4:56 pm

Luty
► Pokaż Spoiler
Komiks z Doctor Aphrą okazał się pozytywnym zaskoczeniem. Jest lekki i zabawny, a bohaterów da się lubić. Myślałam, że mordercze wersje C-3PO i, eee, tego drugiego, niskiego, będą bardzo na siłę, ale jednak nie. Można było się uśmiechnąć przy ich tekstach i zachowaniach. Na pewno będę kupować kolejne tomy przygód tej bohaterki (szczególnie, że to tanie wydanie).
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: pittegawll » sob lut 24, 2018 5:15 pm

Meliona, z tym rozklejeniem faktycznie słabo. To chyba nawet gorsze niż wgnieciony róg. Mnie się to jeszcze nie zdarzyło, odpukać. Wymień to, bo może się bardziej rozejdzie.

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: eNeS » sob lut 24, 2018 5:22 pm

Meliona pisze:
sob lut 24, 2018 4:56 pm
Komiks z Doctor Aphrą okazał się pozytywnym zaskoczeniem. Jest lekki i zabawny, a bohaterów da się lubić. Myślałam, że mordercze wersje C-3PO i, eee, tego drugiego, niskiego, będą bardzo na siłę, ale jednak nie. Można było się uśmiechnąć przy ich tekstach i zachowaniach. Na pewno będę kupować kolejne tomy przygód tej bohaterki (szczególnie, że to tanie wydanie).
Zastanawiałem się nad zakupem tego, można to czytać bez znajomości Vadera Gillena z którego ta postać pochodzi (chyba...?)?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Meliona » sob lut 24, 2018 6:52 pm

Ja też nie czytałam Vadera. Na razie nie czułam, że koniecznie trzeba go znać, by w pełni cieszyć się lekturą tego komiksu. Było tylko raz wspomniane "Współpracowałaś z Vaderem?!". Ale jak patrzałam na opisy kolejnych zeszytów, to później będzie numer, w którym Aphra spotka Vadera i do niego znajomość tego komiksu by się już przydała. Jednak myślę, że nie będzie tak źle i będzie dało się złapać, o co chodzi. Wydaje mi się, że autor stara się, by czytelnik wszystko zrozumiał, nawet jeśli nie czytał Vadera.
Zaczęłam się zastanawiać nad kupnem tego komiksu o Vaderze. Tylko obecnie ta seria jest niedostępna poza chyba dwoma tomami z pięciu, więc zastanawiać się mogę, a i tak nic z tego nie wyniknie.

pittegawll, Nie pomyślałam nad reklamacją, teraz to już chyba za późno. Obłożę czymś ten tomik, by na półce nie ocierał się o inne tomiki, to może nie będzie źle. Jakiś dobry klej by się przydał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Fani » sob lut 24, 2018 7:51 pm

Mam jeden podobny przypadek z odchodzącą folią na krańcach okładki w którymś z tomów Drrr. A jeśli dobrze pamiętam to był on zafoliowany, więc nie nabył do wady "po drodze do mnie". Na razie z tego co widzę to mu się nie pogorszyło, więc nie jest źle.

Awatar użytkownika
Desti
Posty: 22
Rejestracja: pt gru 09, 2016 7:57 pm
Gender:
Status: Offline

Prywatna biblioteczka

Post autor: Desti » wt lut 27, 2018 11:16 am

No to robimy podsumowanie lutego

W sumie praktycznie wszystkie zakupy są z zeszłego tygodnia gdy byłem na chorobowym w pracy i miałem w końcu czas przejrzeć olx, efekty widać poniżej ;]

Paczucha nr 1
Natknąłem się na ogłoszenie z anglojęzycznymi mangami i novelkami, tyle udało mi się zakupić, miałem jeszcze na oku Toaru Kagaku no Railgun 10 tomów oraz 1 tom novelki Accel World ale mnie ktoś ubiegł, więc ostatecznie zakupiłem "tylko" to:
► Pokaż Spoiler
Paczucha nr 2
Tutaj natknąłem się na inne ogłoszenie, tym razem z Oh! My Goddess!, po przejrzeniu reszty ogłoszeń tego użytkownika zakupiłem też przy okazji Death Note, kiedyś i tak bym kupił więc czemu nie przy okazji ;)
Zdjęcia robione w różnych porach dnia więc z oświetleniem i jakością może być różnie ;)
► Pokaż Spoiler
Paczucha nr 3
Tu już było lekkie kombinowanie bo sprzedający nie chciał wysyłki, tylko odbiór osobisty. Na szczęście było to w mieście gdzie mieszka znajomy więc chwila rozmowy i udało się wszystko pogodzić i załatwić i wtedy on do mnie wysłał paczuchę ;) Tu nie tylko mangi ale też małe dodatki w postaci podkładki pod kubek i poduchy
► Pokaż Spoiler
No i całość z zamówień wygląda tak:
► Pokaż Spoiler
Nie miałem żadnych metalowych podpórek ani nic, przy drzwiach to jedyne miejsce gdzie jakoś sensownie mogę zrobić takie zdjęcie, więc musiałem sobie radzić baniakiem wina i butelką wody zapierając ją vitą i psp, też się sprawdza ^^

Przyszło jeszcze co prawda kilka przedpłat ale tego już mi się nie chciało robić zdjęć... szczególnie, że nawet nie pamiętam co przyszło w sumie ;D
A i jeszcze dotarły do mnie 3 i 4 tom z prenumeraty Mistrzowie Polskiej Fantastyki, tom 1 i 2 jeszcze nie dotarły, chyba te dodruki im się opóźniły trochę mocniej ;]

Także luty mogę też zaliczyć do udanych miesięcy, powoli zbliżam się do uzbierania wszystkich serii, które mnie interesują a później zostaną te nadal wydawane. Jak tak z grubsza policzyłem na szybko to jeszcze z 200 tomów do uzbierania mi zostało z serii, które chcę mieć ;)

A, no i... przed zakupem o tym nie myślałem ale... nie mam miejsca na regałach!!! Muszę kiedyś przejechać się do Ikei i kupić regał, najlepiej dwa, żeby był na zapas. A wysyłka jest tam za droga niestety, jeden regał chyba 130zł kosztował a za wysyłkę chcą trochę ponad 100 ;(


Edit:
No i zapomniałem o jednym... na początku lutego znalazłem Chobits z artbookiem, a że Chobits już mam, chciałem sam artbook a sprzedawana była całość to paczka poszła do znajomego, on zostawił sobie mangi a mi odesłał artbook ;)
Stan idealny nie jest ale z uwagi na to, że długo tego szukałem i swoje lata w sumie też ma, to nie tak źle, jeszcze się go jakoś podreperuję ;)
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości