Filmy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Canis » ndz sie 27, 2017 2:31 pm

Jak to mówią, nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Pojawiły się plotki, o rzekomej kontynuacji Death Note'a. źródło

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Kirion » pn sie 28, 2017 5:16 pm

..
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 11:03 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Lou » pt wrz 01, 2017 4:12 pm

Atomic Blonde - kapitalne pulpowe kino szpiegowskie, na pewno jeszcze do niego wrócę. Bardzo dobra rola Theron, przywiązanie do szczegółów (typu pocisk w komorze, w scenach walki kobieta jednak słabsza od facetów, obrażenia, które cudownie nie znikają), wspaniała ścieżka dźwiękowa i nieco podkoloryzowany ale nadal zachowany klimat Berlina. Swoje robiły też niedopowiedzenia i szkoda, że film kończy się łopatologicznym epilogiem (tłumaczę sobie, że to tak specjalnie dla amerykańskich widzów ;) ). Teraz muszę przeczytać komiks dla porównania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » śr wrz 13, 2017 11:27 pm

W American assassin jest scena dziejąca się w Warszawie :D I nawet zatrudnili kogoś, kto faktycznie potrafi mówić po polsku do grania Polaków, no nie wierzę. Plus suchar (to żaden spoiler, ale na wszelki wypadek):
► Pokaż Spoiler
Doceniam.
Film jest dość przeciętny. Fajnie było popatrzeć na Dylana O'Briena. Za to Keaton denerwował, ale to pewnie ta rola.
Obrazek

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Akiho » czw wrz 14, 2017 12:07 am

Dziś byłam na seansie z koleżanką na "To" Nie znoszę ogólnie horrorów, ale jakoś zaintrygowały mnie w większości pozytywne opinie tak jak kiedyś oglądany zwiastun. Zaznaczam, że nigdy nie czytałam książki Kinga. Film był zaskakująco niezły, choć zdarzyło się że dwa razy napędził mi ten film stracha, bo jak to w horrorach bywa nigdy nie wiesz kiedy coś wyskoczy i bierze cię to totalnie z zaskoczenia. Film podzielono na dwie części więc w przyszłości powinna być druga część. Fajną wyczytałam ciekawostkę, że od ostatniego filmu "To" minęło 27 lat czyli tyle co od ostatniej ekranizacji tego tytułu jak i fakt, że klaun pojawiał się w mieście co 27 lat. Aktor który zagrał Penny'ego świetnie się spisał i byłam zaskoczona, że jest dosyć młodym aktorem (27 lat) Oh i mamy kolejne 27... :P
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Filmy

Post autor: ninna » sob wrz 16, 2017 5:38 pm

Ja dziś byłam w kinie na Kedi - Sekretne Życie Kotów. Jestem zachwycona, świetny dokument. Film nie tylko dla kociarzy, relaksujący, wprawiający w dobry nastrój. Bardzo, bardzo polecam :D.

Na To natomiast wybieram się w poniedziałek wieczorem razem z chłopakiem. Ot, takie romantyczne wyjście :P. Lubię starą wersję i bardzo jestem ciekawa tej nowej. Dodam, że książki nie przeczytałam. Wprowadzenie tak mnie wynudziło, że nie dałam rady zmusić się, by czytać dalej.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Maur » sob wrz 16, 2017 5:50 pm

ninna pisze:
sob wrz 16, 2017 5:38 pm
Ja dziś byłam w kinie na Kedi - Sekretne Życie Kotów. Jestem zachwycona, świetny dokument. Film nie tylko dla kociarzy, relaksujący, wprawiający w dobry nastrój. Bardzo, bardzo polecam :D.
Warto dodać ciekawe zdjęcia miasta oraz dobry humor, szczególnie z ... a, lepiej samemu obejrzeć. Dokument rzeczywiście godny polecenia

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Filmy

Post autor: ninna » wt wrz 19, 2017 7:30 pm

To obejrzane. Film mi się podobał, choć jest zupełnie inny niż stara wersja. Skupiono się na dzieciństwie bohaterów i pewnie ich dalsze losy (jako dorosłych) poznamy w kolejnej części. Ogląda się dobrze, choć starszy film był bardziej "przyjazny" dla widza takiego jak ja. Bardziej stawiał na klimat i nie było w nim prawie żadnych okropności. Tutaj mamy sporo straszenia i "dawania po oczach" mało przyjemnymi widokami :wink:. Ale to dobrze, że obie wersje się różnią.

Do tej pory Pennywise to był dla mnie Tim Curry i nikt inny. Tymczasem nowy aktor poradził sobie świetnie. Nie kopiował Tima i wyszedł na tym bardzo dobrze.

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt wrz 19, 2017 11:16 pm

ninna pisze:
wt wrz 19, 2017 7:30 pm
To obejrzane. Film mi się podobał, choć jest zupełnie inny niż stara wersja. Skupiono się na dzieciństwie bohaterów i pewnie ich dalsze losy (jako dorosłych) poznamy w kolejnej części..
Właśnie zaczęłam się zastanawiać jak to nazwą. To 2, To powraca czy jak to rozwiążą? :mysli:
Na pewno jest bardziej obrazowo, ale tak było w oryginale. Zresztą remake też swoje poobcinał.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » pn lis 27, 2017 2:11 pm

Ukazały się już wszystkie tegoroczne filmy superbohaterskie, więc mogę zrobić krótkie podsumowanie:
1. Logan - bezkonkurencyjnie, chociaż drugie miejsce także oceniłam na 10/10
2. Strażnicy Galaktyki 2 - cudo
.
3.Kong - gdyby to był ranking moich ulubionych filmów 2017 ogółem, tak by wyglądał

.
.
I tu zaczynają się problemy. Nie wiem jak te filmy oceniać, bo wszystkie są na podobnym poziomie. Ale:
3. Spider-Man Homecoming - Obejrzałam go chyba w ostatnim tygodniu jego wyświetlania w kinach. Po Amazing Spider-manach nie miałam specjalnej ochoty na ten film, ale okazał się naprawdę fajny.
4. Thor Ragnarok, czyli rozczarowanie roku. Tu wychodzi też moje zmęczenie MCU. Improwizowane żarty jednak mnie tak bardzo nie śmieszą. Żadnej sceny "łał". Dramatyczne momenty nie wzbudzające żadnych uczuć. Mark Ruffalo rewelacyjny, absolutnie najlepsza część tego filmu to wszystkie sceny z nim. Mnóstwo żartów do mnie nie trafiło, a to była w końcu komedia...
5. Wonder Woman - fajna była, także sporo radochy podczas oglądania. Końcówka trochę psuje film. Uwielbiam scenę, w której WW wychodzi z okopu i do niej strzelają (#guiltypleasure).
6. Liga sprawiedliwości - rewelacyjnie bawiłam się na tym filmie :D Kupa radochy. CGI oczywiście było marne, scena rozmowy w wodzie była nie zrozumiała i były głupotki, ale nic to. Chyba mam słabość do potężnych superbohaterów. Takich naprawdę potężnych jak Superman, czy Wonder Woman. Oglądanie ich na ekranie sprawia mi masę frajdy :wink: Mam nadzieję, że będą powstawać kolejne filmy z bohaterami DC. Innymi niż Batman. Niekoniecznie w tym uniwersum.

Batmana lego nie widziałam.

Teaser do Deadpoola 2 pokazał mi jak bardzo czekam na ten film (a to nie tak, że pierwszą częścią byłam zachwycona, czy coś). W dwójce nawet taksówkarz z jedynki będzie! :D Oprócz tego New mutants budzi moje zainteresowanie (najbardziej mutant-wilkołak). A także to, że w Dark Phoenix jakaś ważna postać zginie (Mystique pls).
Na razie nie obudził się mi hajp na Infinity War :/ Może po zwiastunie? Od czasu Doktora Strange'a odczuwam powolne zmęczenie MCU. Czekałam na Czarną Panterę do czasu, aż zobaczyłam zwiastun. Już nie czekam. Ant-Man and the Wasp może być naprawdę fajnym filmem, ale zobaczymy.
Przed Infinity War mam zamiar obejrzeć ponownie wszystkie dotychczasowe filmy MCU.
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2017 10:14 am przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » wt lis 28, 2017 5:11 am

Po poleceniach obejrzałam Coco i jestem rozdarta - z jednej strony naprawdę piękny i mądry film pokazujący kulturę, z drugiej tak zinfantylizowany (haha, to zwierzęta więc robią kupy, haha - serio, czemu każdy film musi mieć ostatnio humor toaletowy?) i tak oczywisty w swoich what-a-twist'ach, że przypomina telenowelę.
Najgorsze, że wpisuje się w najgorszy trend ostatnich filmów (który najlepiej pokazuje Złe Mamuśki 2) czyli patologiczna rodzina, która robi za gag. Bo to takie śmieszne, że stara baba atakuje przypadkowych ludzi przez swoją psychozę i niszczy rodzinę, bo boki zrywać - pierwszy duży 'konflikt' filmu to dzieciak postawiony wobec wyboru 'nigdy nie tykaj gitary albo umieraj. Przynajmniej to jest skrytykowane...
+Alzhhaimer/demencja pokazany jako przeziębienie do wyleczenia piosenką, bo Disney zatrudnia idiotów najwyraźniej.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » pt gru 08, 2017 10:06 pm

Zwiastun amerykańskiej Ality na podstawie mangi https://www.youtube.com/watch?v=CqYfXOYqzy4
Wielkie oczy! :lol:
Nie znam mangi i na razie nie wiem co myśleć o tym filmie.
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2017 11:35 am przez Meliona, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Filmy

Post autor: KubciO » pt gru 08, 2017 10:14 pm

Meliona pisze:
pt gru 08, 2017 10:06 pm
Wielkie oczy!
Jakoś tak mnie te oczy nie przekonały. Mangi nie znam. Poza tymi oczyma zwiastun nawet, nawet.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: miaka88 » pt gru 08, 2017 10:33 pm

Po co dali te wielkie oczy? Przecież Alita nie miała wielkich na tle reszty bohaterów.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: ociesek » pt gru 08, 2017 10:46 pm

A to na pewno jest aktorka? Wygląda raczej jak animacja. Ta twarz jest w sumie dość przerażająca...
Ale mam nadzieję, że film będzie dobry!

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Meliona » sob gru 09, 2017 12:05 am

Chyba jednak jest w CGI. Uff, bo już myślałam, że źle ze mną :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: amsterdream » sob gru 09, 2017 1:07 pm

Meliona pisze:
pt gru 08, 2017 10:06 pm
Zwiastun amerykańskiej Ality na podstawie mangi https://www.youtube.com/watch?v=CqYfXOYqzy4
Wielkie oczy! :lol:
Nie znam mangi i na razie nie wiem co myśleć o tym filmie.
Wygląda lepiej niż GITS, który się okazał typową hollywoodzką papką.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Filmy

Post autor: ninna » sob gru 09, 2017 3:02 pm

Wszystko wygląda fajnie i zachęcająco. Tylko ta "Alita" i jej oczyska taka odklejona od wszystkiego. Reszta bohaterów ma normalne twarze. Fajnie wyszedł ten czarny koleś w okularkach (nie pamiętam jak się nazywał). Bardzo dobrze odwzorowano jego wygląd z mangi. Ido też wiarygodnie wyszedł, podobnie jak Yugo (zdaje się pierwsza miłość Ality) i Jasugun (czy jak tam pisało się jego imię).

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Filmy

Post autor: Pajęcza_Lilia » pn gru 11, 2017 2:03 am

Ja kilka razu widziałam, że Alita 1. miała byś bojowa z zastosowania (więc nie ma po co się kamuflować) + ma być z Marsa (więc nie ma po co wyglądać ludzko). Sam efekt podoba mi się bardziej niż wcale-nie-naga Scarlett w GITS.
Serii nie znam, ale trailer mnie przekonał by się zapoznać i iść do kina, więc o zadanie spełnił.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Madoka » pn gru 11, 2017 4:00 am

Wnioskując po trailerze, będą się skupiać na pierwszych tomach. Musiałabym sobie przypomnieć wszystko.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości