Filmy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » śr mar 22, 2017 5:27 pm

Teaser Death Note Netflixa: https://www.youtube.com/watch?v=zS9UW2xjdqE

Anime nie oglądałem, mangi nie czytałem, dla mnie wygląda w porządku.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 22, 2017 5:57 pm

Light blondynem, ucieka po zaułkach przed policją, zawalający się diabelski młyn... To raczej będzie luźna ekranizacja, a te niezbyt amerykanom wychodzą :\

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr mar 22, 2017 6:19 pm

To w ogóle nie przypomina mangi :lol: Amerykanie po prostu podchwycili pomysł, i dorobili własną historie. Raczej bym tego nie oglądał.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr mar 22, 2017 6:21 pm

Ej, ale fajnie to wygląda, serio :D

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr mar 22, 2017 6:52 pm

Katori pisze:Teaser Death Note Netflixa: https://www.youtube.com/watch?v=zS9UW2xjdqE

Anime nie oglądałem, mangi nie czytałem, dla mnie wygląda w porządku.
Dalej nie mogę przeboleć czarnego eLa.... :<
Ale chociaż głos Ryoku będzie boski. I tylko tyle :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr mar 22, 2017 7:08 pm

Za wiele nie da się z tego powiedzieć :D Notes wygląda jak śmieć i nie pokazali shinigami. Ludzie w komentarzach przewidują kolejnego Dragonballa Evolution. Pewnie obejrzę dla Dafoe.
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr mar 22, 2017 7:15 pm

Jeśli będzie to luźna adaptacja i cała historia zostanie opowiedziana w inny sposób, to jestem na tak. Inaczej czeka nas powtórka z rozrywki i narzekania, bo przecież fani nie przeboleją, że "w mandze to było lepiej/inaczej/czarno-biało".
A co do L'a, to dla mnie może być i niebieski, byle przekonał mnie swoją grą. Biadolenia o to, że jest czarny, nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw mar 23, 2017 7:15 pm

Obrazek
Może nie będzie źle z L. Zachowali jego sposób siedzenia, to już coś.
Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » śr mar 29, 2017 9:57 pm

Co do Death Note, to o dziwo może się udać. Wolę nie skreślać.

Bardziej obawiam się nowego Spider-Mana. Nie wiem czemu, ale trailer nie jest w stylu pająka, a raczej w stylu MCU...

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr mar 29, 2017 10:18 pm

Wracam z przedpremierowego pokazu Ghost in the Shell. Podobało mi się, acz nie znam oryginału (manga leży na półce już prawie rok a ja się zbieram by ją otworzyć - może teraz się uda). Dawno temu oglądałem tylko wersję animowaną. Na tej bazie mogę stwierdzić, że film próbuje być czymś w rodzaju prequela, choć jednocześnie wykorzystuje na potęgę wątki i sceny z podstawki.
Zobaczę jak ocenię film przy powtórnym obejrzeniu już po zapoznaniu się z mangą, na ile moje podejście się zmieni (może mi się uda, że jeszcze będzie grany w kinie? Fajnie by było jeszcze raz zobaczyć go na dużym ekranie). Na razie z czystym sumieniem dałbym 7-8/10

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr mar 29, 2017 10:33 pm

Mam bardzo podobne odczucia. Oryginalny film widziałem bardzo dawno temu i całość pamiętam bardzo szczątkowo, jednak amerykańska adaptacja jest całkiem całkiem. Nie jest to nic głębokiego i ambitnego, przekaz został dostosowany do szerszej widowni, jednak ja bawiłem się świetnie. Opinie są bardzo różne, ja podchodziłem do tego praktycznie bez żadnych oczekiwań (czekałem na ten film tak długo, że było mi już wszystko jedno jaki on tam będzie, byle by już był) i takie podejście się sprawdziło. Porządne kino rozrywkowe, świetne efekty (słyszałem, że warto iść do IMAXu) i dobre aktorstwo (zwłaszcza Juliette Binoche, która wyraźnie odstawała od reszty). Ba, nawet Scarlett za którą nie przepadam wypadła bardzo dobrze. Ogólnie dałbym mocną 7, a nawet 7.5, ale za pozytywne zaskoczenie zaokrąglam w górę.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » czw mar 30, 2017 1:37 pm

Też wczoraj oglądałem, mangi ani anime nie znam więc moja opinia może być przez to zachwiana, ale... Meh. Strasznie to płytkie było, z komentarzy rzucanych pod nosem przez osoby obok mnie (znających oryginał, z tego co wyczytałem) nie byłem odosobniony w swoim przekonaniu. Sceny akcji spoko, aktorstwo te daje radę, wizualnie świat (miasto) naprawdę dobrze wyglądał, ale ciągle miałem nieodparte wrażenie, że oglądam taką przyciętą do absolutnego minimum podróbkę, nieznanego mi jak już wspominałem, oryginału. Jak dla mnie takie 6/10. Przynajmniej tyle dobrego, że nie zauważyłem jakiś walących po oczach dziur w fabule, nie to co w, dajmy na to + za przeproszeniem, Suicide Squad. :/

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt mar 31, 2017 9:04 pm

Ja niestety będę miała okazję obejrzeć najwcześniej za tydzień, ale widzę, że wypad do kina na GITSa to istne igranie z ogniem.
http://aszdziennik.pl/119737,ewakuacja- ... ge-z-anime

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pt mar 31, 2017 11:39 pm

Anime jeszcze nie oglądałem, ale film bardzo mi się podobał. Wartka akcja, niesamowita oprawa audiowizualna, dla której głównie się to ogląda. Bo, jak wszyscy wiemy, fabuła filmu jest dość prosta i niczym nie zaskakuje, ale jest przedstawiona w bardzo przystępny sposób. Scarlett dobra, ale jeszcze bardziej podobał mi się Asb&#230;k jako Batou. Warto iść do IMAXu.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » sob kwie 01, 2017 8:01 pm

Kto idzie ze mną na nowy film Pixara, Coco. Wygląda pięknie.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob kwie 01, 2017 8:12 pm

MrocznyCzajnik pisze:Kto idzie ze mną na nowy film Pixara, Coco. Wygląda pięknie.
Ja jeśli kolejne zwiastuny udowodnią, że to faktycznie więcej niż kopia Księgi Życia.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » sob kwie 01, 2017 8:21 pm

Likorys pisze:
MrocznyCzajnik pisze:Kto idzie ze mną na nowy film Pixara, Coco. Wygląda pięknie.
Ja jeśli kolejne zwiastuny udowodnią, że to faktycznie więcej niż kopia Księgi Życia.
Trudno to kolejnym trailerem nazwać, ale... Dante's Lunch
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » sob kwie 01, 2017 9:52 pm

MrocznyCzajnik pisze:
Likorys pisze:
MrocznyCzajnik pisze:Kto idzie ze mną na nowy film Pixara, Coco. Wygląda pięknie.
Ja jeśli kolejne zwiastuny udowodnią, że to faktycznie więcej niż kopia Księgi Życia.
Trudno to kolejnym trailerem nazwać, ale... Dante's Lunch

Dzięki, tylko teraz tym bardziej się waham, bo z jednej strony zapowiada to dość różnic by przestało śmierdzieć inspiracją jak przy Królu Lwie, ale z drugiej zapowiada się film dla malutkich dzieci... więc tylko bardziej nie mam pojęcia czy iść.

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » ndz kwie 02, 2017 12:02 pm

Byłem wczoraj na filmowym Gits i muszę przyznać, że mnie pozytywnie zaskoczył. Byłem dość sceptycznie do tej adaptacji nastawiony, więc na start miałem niskie oczekiwania. No i początek był dość słaby ale tak od momentu spotkania Major z Kuze zrobiło się znacznie lepiej i do końca już trzymał poziom. Ogólnie film był pełen nawiązań czy to do filmu anime czy też do Stand Alone Complex, co mi się bardzo podobało, do tego filmowy Aramak wyszedł świetniei. Plus za użycie utworu rozpoczynającego film anime do napisów końcowych adaptacji.

Ogólnie film dobry i jako fan animowanego uniwersum jestem zadowolony z seansu.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pn kwie 03, 2017 3:32 pm

Obejrzałem GitS. Ładny film. Przyjemnie się oglądało.

Z drugiej strony dziwne pomieszanie z poplątaniem nowych rzeczy z kawałkami wzorowanymi na filmach animowanych.

Tzn przyjemnie by się oglądało gdyby nie typowe dla multikin zbydlęcenie. Oglądałem w Galerii Katowickiej. Było za głośno, musiałem mieć słuchawki w uszach by to jakoś wytrzymać. Przede mną jakiś typ chrupał jakieś trójkątne rzeczy do chrupania. Przed filmem było 22 minuty reklam i trailerów O_o . No bez jaj.


Wczoraj już w komforcie swojego pokoju obejrzałem Avalon w reżyserii Mamoru Oshii. Bardzo fajny film.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości