Filmy

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Filmy

Post autor: Carnivall » ndz lis 17, 2013 7:11 pm

Są już tematy dla tylu różnych rzeczy, a nie ma dla (tudududum)... Filmów! Czas pochwalić się, co ostatnio obejrzeliście i jakie są Wasze wrażenia :D
Sama ostatnio nieźle się uśmiałam przy Millerach - podoba mi się to poczucie humoru, a razem z nami ubaw miały wszystkie starsze panie w kinie.
Wczoraj zaś widziałam Naznaczonego i powiem, że nawet mnie zainteresował - chociaż byłam zawiedziona niektórymi zwrotami akcji. Nie mogę powiedzieć, żebym się przy tym filmie bała, ale ma u mnie duży plus za - w końcu - naturalnie zachowujących się bohaterów, co wcale nie jest tak częste w horrorach. Jestem ciekawa drugiej części - widział ktoś, warto się za nią zabierać?

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » ndz lis 17, 2013 7:25 pm

Hmm... Zaraz będę oglądać Eagle Eye :p z tego co pamiętam, kiedyś mi się podobał xD
Ostatnio oglądałam Książe Persji, długo sie do niego zabierałam, ale całkiem niezły;) Nie jakiś wybitny, ale do obejrzenia:)
Spodobała mi się aktorka Gemma Arterton, która wcieliła się w postać księżniczki Taminy (w Starciu Tytanów zagrała Io i była niezwykle piękna, taka bladolica :P).
W każdym bądź razie nie oglądałam ostatnio nic, co mogłabym polecić całym sercem :p
Ale jako, że wieczory co raz dłuższe, na pewno nadrobię filmowe zaległości;)

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » ndz lis 17, 2013 7:28 pm

Ostatnio z filmów to tylko Serenity i był raczej słaby, ale w kategoriach flimu sci-fi na wieczór da się zjeść.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz lis 17, 2013 7:28 pm

mid29 pisze: Ostatnio oglądałam Książe Persji, długo sie do niego zabierałam, ale całkiem niezły;) Nie jakiś wybitny, ale do obejrzenia:)
Muszę ogarnąć, jestem ciekawa, jak tam wyglądają te perskie klimaty :D

Flota
Status: Offline

Post autor: Flota » ndz lis 17, 2013 7:31 pm

Zaczęłam oglądanie Jak upolować faceta z nadzieją, że będzie tak fajnie, jak w książkowym odpowiedniku. Przerwałam po 10 minutach. To ma być Babcia Mazur? Gha.
Byłam na maratonie Thora. Thor 1 to zawsze nowa przygoda, bo mimo tego, iż oglądałam trzeci raz, to tumblr mi tyle smaczków pomiędzy seansami wynajduje, że prawie jak nowy film :-) To samo Avengers.
Thor 2 był bardzo zabawny. Gdzieś od połowy, czyli od sceny z trailera, zainwestowano w humor. I tak do końca. I to jest główny plus. No i Loki <3 minus za Darcy i jej 'podopiecznego'. Oby pozbyła się go jak najszybciej. Grr.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Nanaly » ndz lis 17, 2013 7:57 pm

Jakiś czas temu obejrzałam Bling Ring, chciałam zobaczyć Emmę w nowej odsłonie. Filmu nie polecam. Nudny i słaby.
Nie wiem czy się tutaj kwalifikuje, ale polecam Zaplątani Disneya. Naszła mnie chęć, żeby obejrzeć tą bajkę. Była zabawna.
Lolita - trudno powiedzieć czy polecam. Tematyka kontrowersyjna. Planuję przeczytać książkę, bo zapewne lepsza.
Ogólnie polecam Zieloną milę. Genialny.
Gladiator również świetny. Starożytne klimaty.

Innych grzechów (ostatnich) nie pamiętam ;) Powinnam zacząć robić listę.

Planuję obejrzeć Piękny umysł

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz lis 17, 2013 7:59 pm

Zaplątanych, Zieloną milę i Gladiatora także gorąco polecam :D

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » ndz lis 17, 2013 7:59 pm

Nanaly pisze: Nie wiem czy się tutaj kwalifikuje, ale polecam Zaplątani Disneya. Naszła mnie chęć, żeby obejrzeć tą bajkę. Była zabawna.
Ogólnie polecam Zieloną milę. Genialny.
Gladiator również świetny. Starożytne klimaty.
Podpisuję się pod tym :p
Skazani na Shawshank <3 i z mniej znanych Gattaca nawet nawet;)
I Shutter Island <3 i Podziemny Krąg xD

Aratar
Status: Offline

Post autor: Aratar » ndz lis 17, 2013 8:19 pm

W końcu po tylu latach dorwałem się do Władcy Pierścieni BD w wersji reżyserskiej. Moim skromnym zdaniem sądzę, że nie dałoby się lepiej wyreżyserować trylogii tolkienowskiej.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz lis 17, 2013 8:25 pm

Ogółem oglądam raczej dużo filmów, mogę wymienić najwyżej obejrzane tegoroczne produkcje. Głównie bajki oglądam :} dla mnie są one lepsze od anime japońskich :D
Zdecydowanie polecam film "Agenci" z tego roku, znakomity jest. Po prostu trzeba go obejrzeć. Jest wciągający, nie przynudzający, zabawny i w żadnym wypadku nie odrażający (no wiecie, nie ma czegoś w stylu: "ręka noga, mózg na ścianie..." jak to bywa w sporej części filmów tego typu). W moje gusta idealnie trafił :D
2. część Percy'ego Jacksona oglądałam, lepszy był od jedynki, całkiem ciekawy, nie zasypiałam przynajmniej. Trzeba wyłączyć przy nim wiedzę o mitologii :)
Polecam także pierwsze 20. minut "Człowieka ze stali" - historia Kryptonu z bardzo dobrymi efektami specjalnymi, cała reszta filmu jest dość nudna.
Kick-ass 2 zdecydowanie słabszy od jedynki, ale da się jakoś obejrzeć. Nie polecam.
Wolverine - tylko dla ludzi lubiących Wolverine'a lub Huge Jackmana, film nie jest zły, ma kilka ciekawych i interesujących momentów, ale... Średniak i tyle. Aha, w tej części jest Japonia, może chociaż kogoś ona zainteresuje.
R.I.P.D. Agenci z zaświatów - bardzo mi się ten film spodobał :D Jego humor do mnie trafił :D
Krudowie - taka tam zwykła, schematyczna bajeczka, nic specjalnego, da się obejrzeć.
"Smerfy 2" - nudy, już lepiej jedne z pierwszy odcinków serialu obejrzeć, nie podobają mi się te filmy.
Kac Vegas 3 - Moim zdaniem najlepszy z całej trójki, ładne zakończenie tych filmów.
Iron Man 3 - Słaby. Zresztą tak samo, jak wszystkie pozostałe Iron Many. Nadaje się do obejrzenie najwyżej na jeden raz. Najlepiej w kinie, w domu niekoniecznie.


Nietegoroczne, ale dobre filmy:
Niezły, interesujący film - wcale nie taki normalny horror i nie nastawiajcie się na taki - "Dom w głębi lasu" Czarna komedia, mi się podobała, chociaż na pewno nie do każdego to trafi. :}
Atlas Chmur -Brak mi słów by opisać ten film. Świetny, można napisać piękny. Niektórym może wydawać się nudny.
Les Miserables Nędznicy- Jednym słowem "wow". Wszyscy tam śpiewają :mrgreen: i może to spowodowało, że mi się tak spodobał i nim się zorientowałam był już koniec. Tutaj znowu nie jest to film dla wszystkich.
Avengers - Dla mnie świetny. Może się spodobać chyba wszystkim ludziom lubiących filmy Marvela. Oglądałam go już ładne kilka razy.
Hotel Transylwania - Chyba najlepsza bajka ostatnich 2-3 lat.
Roman Barbarzyńca - Dobra bajka, ale dzieciom bym jej nie poleciła :D

To tak mniej-więcej tyle, na dosyć nowe filmy.
Zastanawia mnie jedno. Czemu zawsze jak chodzę do kina, to trafiam na przecięte lub jeszcze gorsze filmy, a na te najlepsze nie trafiam? Albo je przegapiam. Ile oni mają te filmy w kinach? Ostatnio nawet miesiąc nie minął, a już filmu na którym mi zależało nie było :C. Przynajmniej płyty kupuję tych najlepszych, ale wielkim ekranem bym nie pogardziła.

Aratar pisze:Moim skromnym zdaniem sądzę, że nie dałoby się lepiej wyreżyserować trylogii tolkienowskiej.
Jestem tego samego zdania :D Podziwiam te filmy jak dzieła sztuki :D

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz lis 17, 2013 8:35 pm

Ostatnim filmem, który widziałam w kinie, była Carrie. Jako film - okej. Ale jako ekranizacja już trochę słabiej; książkowy pierwowzór czytałam bardzo dawno temu, więc mogę się mylić, ale czy przypadkiem zakończenie nie zostało zmienione (a mówiąc zakończenie, mam na myśli śmierć Carrie)? No i samego &#8220;uwspółcześnienia&#8220; wydarzeń też nie przyjęłam zbyt ciepło. Szkoda też, że zabrakło sceny, na którą najbardziej czekałam.

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » ndz lis 17, 2013 9:27 pm

Meliona pisze:
Aratar pisze:Moim skromnym zdaniem sądzę, że nie dałoby się lepiej wyreżyserować trylogii tolkienowskiej.
Jestem tego samego zdania :D Podziwiam te filmy jak dzieła sztuki :D
A ja dokładnie przeciwnie. Każdy z tych filmów mnie zawiódł i to solidnie. Zamiast genialnego klimatu Tolkiena dostałem przepakowanie świecidełkami nazywanymi efektami specjalnymi, które zasadniczo w filmach nie robią na mnie wrażenia. Jasne, wiadomo że Władcę trzeba zrobić epickiego, szczególnie trzecią część i to wyszło Jacksonowi jak ulał. No ale już to co pomiędzy tą epickością było przepakowane dla mnie brakiem klimatu i tandetą.
Ogólnie dałbym Władcę jakiemuś Brytyjczykowi do kręcenia.

Ale wiecie, może ja po prostu jestem stary.

Ostatnio nieiluzjonowo byłem w kinie chyba jeszcze na Frances Ha. Jeśli ktoś lubi Manhattan Allena to polecam. Sympatyczny, nieco liryczny, niegłupi i świetna rola główna.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz lis 17, 2013 9:28 pm

Meliona pisze:Roman Barbarzyńca - Dobra bajka, ale dzieciom bym jej nie poleciła :D
Moja 12. letnia siostra twierdzi, że jej się podobała... :? chociaż sama wyłączyłam ją już po kilku minutach... takiej ilości podtekstów dawno nie widziałam. :P

Ostatnio oglądałam dużo kiepskich i średnich tytułów, lecz od czasu do czasu trafiałam na coś lepszego/ wyjatkowego, więc polecam:
Matka i Dziecko - Bardzo wzruszający film o losach trzech kobiet, które są ze sobą połączone życiem jednego dziecka.

Śmierć superbohatera - Film opowiadający o strachu przed śmiercią i próbie przezwyciężenia go.

Paweł i Gaweł (1938) - Bardzo zabawna, polska komedia opowiadająca o losach powszechnie znanych sąsiadów. :D Jak oglądam takie filmy, to smutno mi się robi, że kiedyś potrafiliśmy tworzyć takie ujmujące komedie, a teraz powstają tylko żenujące kopie amerykańskich tworów w jeszcze gorszej wersji. :evil:

Chłopiec z czerwonym wózkiem - Historia amerykańskiego chłopca, który postanowił pomóc bezdomnym. Ciekawy film oparty na faktach.

Półtora gliniarza - Zabawna komedia o chłopcu, który zawsze marzył o tym, żeby zostać policjantem i przez przypadek został naocznym świadkiem morderstwa.

Lęk pierwotny - Cudowny film, który zaskakiwał mnie nawet wtedy, kiedy byłam już pewna, że wiem, co się dzieje. Świetnie pokazuje mechanizmy ludzkiego zachowania i podatności ludzkiej psychiki na próby manipulacji. Dołącza do grona moich ulubionych produkcji. :D

Koneser - Wyjątkowy film o wyjątkowym człowieku, którego spotkała wyjątko przykra sytuacja. Doskonali aktorzy, ciekawa fabuła i piękna muzyka. Według mnie to najlepszy film, który pojawił się w tym roku.

Stażyści - Zabawna komedia o dwóch mężczyznacz w średnim wieku, którzy chcą zdobyć pracę w Googlu, mimo tego, że nie znają się na komputerach ( :roll:) . Efekt jest lepszy, niż wskazywałby na to opis. :)

Kobieta w Czerni (1989) - Kiedyś myślałam, że nowa część jest bardzo dobrym filmem, ale dopiero po zobaczeniu tego filmu przekonałam się, jak kiepska była ta najnowsza ekranizacja...

Polowanie na Czerwony Październik - Uwielbiam głównego aktora, muzykę, która stanowi podkład do tego filmu oraz sam film, jako całość, więc jeśli ktoś jeszcze go nie widział, to gorąco polecam. :)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz lis 17, 2013 9:44 pm

zandam pisze:
Meliona pisze:Roman Barbarzyńca - Dobra bajka, ale dzieciom bym jej nie poleciła :D
Moja 12. letnia siostra twierdzi, że jej się podobała... :? chociaż sama wyłączyłam ją już po kilku minutach... takiej ilości podtekstów dawno nie widziałam. :P
Ja go akurat z mamą oglądałam ( co raczej rzadko mi się zdarza, a szkoda) i nam obydwóm bardzo się podobał :mrgreen:
zandam pisze:Stażyści - Zabawna komedia o dwóch mężczyznacz w średnim wieku, którzy chcą zdobyć pracę w Googlu, mimo tego, że nie znają się na komputerach ( :roll:) . Efekt jest lepszy, niż wskazywałby na to opis. :)
Czyli to da się oglądać? Już od dawna mam ten film na liście do obejrzenia, ale bardzo odstrasza mnie Owen Wilson. Jedyny film w którym go znoszę to "Noc w muzeum" :? .
Nic to, obejrzę to w końcu (jak już sobie przypomniałam o tym filmie)

Co do Władcy Pierścieni - ja nie czytałam książki. Uwielbiam dobrze zrobione efekty specjalne, taki ze mnie typ. Tak szczerze pisząc, to nie skupiam się na fabule Władcy, tylko właśnie na choreografii i efektach... dopiero za którymś tam obejrzeniem zapamiętam cokolwiek z fabuły. Muszę się zabrać w końcu za przeczytanie tej powieści.
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2014 9:08 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 4 razy.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lis 17, 2013 10:00 pm

Ja pewnie niektórych nie zaskoczę, ale ostatnio byłam na Thorze 2 i dwójka zdecydowanie bardziej podobał mi się niż część pierwsza, miałam wrażenie, że dzieje się tam o wiele więcej, świetne efekty no i Loki...

Co prawda nie oglądałam, ale czekam niecierpliwie na Tylko kochankowie przeżyją. Zapowiada się naprawdę ciekawie, bardzo intrygująca propozycja dla fanów wampirów, którzy mają dosyć filmów o miłości krwiopijca - napalona nastolatka.

Dobra, rozgryźliście mnie, Tom tam gra (i Tilda!), muszę obejrzeć.
Polecam zwiastun http://www.video.banzaj.pl/film/16384/t ... wampirach/

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn lis 18, 2013 1:47 pm

Z kinowych nowości Thor 2 i Wyścig. Obydwa bardzo mi się podobały (w obydwu gra Chris Hemsworth, wiec jak mogły mi się nie podobać :mrgreen: ). Dwójeczka Thora zdecydowania lepsza od jedynki. Bardzo efekciarska, ale takie filmy lubię najbardziej. No i duet Thor/Loki :D

Wyścig polecam, nawet jeśli ktoś nie zna się na Formule 1. Bardzo fajnie poprowadzona historia i dobra gra aktorska. Coś czuję, że otrzyma nominacje do oskara.

Teraz czekam na drugą część Igrzysk Śmierci i Hobbita oraz Złodziekę Książek.

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn lis 18, 2013 1:52 pm

Wiecie że gdyby Thor nie pochodził z Asgardu tylko z Galii to by był Thorgalem?

Obrazek

mid29
Status: Offline

Post autor: mid29 » pn lis 18, 2013 2:20 pm

Chrnuś xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » pn lis 18, 2013 2:35 pm

Nanaly pisze:Lolita - trudno powiedzieć czy polecam. Tematyka kontrowersyjna. Planuję przeczytać książkę, bo zapewne lepsza.
Która wersja? W reżyserii Stanleya Kubricka czy późniejsza z Jeremym Ironsem i Dominique Swain?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » pn lis 18, 2013 2:39 pm

zandam pisze:Koneser - Wyjątkowy film o wyjątkowym człowieku, którego spotkała wyjątko przykra sytuacja. Doskonali aktorzy, ciekawa fabuła i piękna muzyka. Według mnie to najlepszy film, który pojawił się w tym roku.
W pełni się zgadzam.

Niestety ostatnio w kinie prawie samą kaszanę puszczają i dawno mnie tam nie było ;( Jedyne, na czym zawiesiłam oko, to Grawitacja, ale nie wiem, czy ostatecznie się zdecyduję.

Wcześniej był Wielki Gatsby - fantastyczne wykonanie, wzruszająca i nieoczywista historia, super rola DiCaprio (a nie przepadam za tym aktorem). Polecam.
A jeszcze wcześniej Niepamięć - całkiem sympatyczne s-f, choć trochę nierówne. Interesująca fabuła, jednak z nieco rozczarowującym zakończeniem.

Polecam także: Szpieg, Samotny Mężczyzna, Życie za Życie, American Beauty.
Nanaly pisze:Gladiator również świetny. Starożytne klimaty.
Z podobnych filmów podobały mi się: 300 i Agora - zupełnie różne od siebie, ale antyk :D
Nanaly pisze:Planuję obejrzeć Piękny umysł
Był w porządku ;) Warto go obejrzeć.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości