Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » wt maja 20, 2014 9:22 pm

Co do The Office to nie mogłam przebrnąć przez pierwszy odcinek, a Scrubsy to widziałam trochę - nie były złe, ale bez fajerwerków.

Quithe pisze:Ktoś coś ma do polecenia? (z komediowych HBO widziałem chyba wszystko)
Silicon Valley też?

Polecam Brooklyn Nine-Nine, świeżynka z tego sezonu. Lubię też Mindy Project, ale to bardziej dla kobiecej widowni ;)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt maja 20, 2014 9:30 pm

Ajsza pisze:Co do The Office to nie mogłam przebrnąć przez pierwszy odcinek, a Scrubsy to widziałam trochę - nie były złe, ale bez fajerwerków.
Pierwszy sezon Biura jest trochę zbyt ponury, ale jak się przez to przebrnie, to jest naprawdę świetnie. Zawsze można zacząć od drugiego (chociaż pierwszy ma tylko 6 odcinków :wink: )
Ajsza pisze:Lubię też Mindy Project, ale to bardziej dla kobiecej widowni ;)
O, o, jest też New Girl, w Polsce bodajże "Jess i chłopaki", bardzo pozytywny serial, więc też polecam :) Powinnam mniej oglądać, a więcej czytać.......

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt maja 20, 2014 10:00 pm

Scrubs mnie nie śmieszy jakoś. Office - fakt, wymiękłem w takcie pierwszego sezonu, ale ta forma niezbyt mi pasuje. Poza tym "żarty" szefa są tragiczne...

Ajsza, dobrze, że dopisałem "chyba". Rzeczywiście, o tym jeszcze nie słyszałem, dzięki.
Resztę, rzeczy, które podałyście, też sprawdzę, a nuż, coś. Bo w końcu dwa, trzy sezony Awkward obejrzałem oO

Swoją drogą, polecam Agentów SHIELD. Fajnie nakręcone, nie ma aż tylu głupot co w Arrowie i przede wszystkim bohaterowie są fajni. I nie raz szczerze się uśmiałem :D

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob maja 31, 2014 4:20 pm

Ogląda ktoś na bieżąco 4 sezon Gry o tron. Jeśli tak to jaką macie opinie o nim :wink:

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob maja 31, 2014 4:22 pm

Dobry jak pozostałe.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob maja 31, 2014 4:24 pm

Dobry jak pozostałe.
Pytam z ciekawości, bo jestem po 2 odcinku i zauważyłem iż zaczynają powielać schematy [chyba ,że coś przeoczyłem]

Ps.Wiecie już o tym ,że w 2015 będzie kolejny sezon Gry o Tron :wink:

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob maja 31, 2014 4:36 pm

Nie mam mega hajpa na ten serial, więc nie zwracam większej uwagi na takie rzeczy. Właściwie to oglądam, bo oglądam.
Coś mi się kołacze, że serial jest zaklepany do 7 sezonu włącznie.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » sob maja 31, 2014 4:41 pm

Quithe pisze:Nie mam mega hajpa na ten serial, więc nie zwracam większej uwagi na takie rzeczy. Właściwie to oglądam, bo oglądam.
Coś mi się kołacze, że serial jest zaklepany do 7 sezonu włącznie.
W zasadzie nie ma się co dziwić, inaczej historia byłaby zostawiona urwaną zapewne, bo tomów książki również ma być 7. A że ekranizacja trochę wolniej je urabia (1 sezon serialu = nie zawsze cała książka) to wcale się nie zdziwię, jak tych sezonów koniec końców będzie więcej.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob maja 31, 2014 7:31 pm

Mnie w sumie trochę męczy te całe zabijanie bohaterów.Na początku było fajne.Przez dwa sezony "Gry o tron" świetnie się bawiłam.W III zaczęło mnie męczyć te zabijanie bohaterów.
IV sezon nie jest zły.Można powiedzieć,że ten sam poziomom co pozostałe,tylko z tą różnicą,że widz jest już przyzwyczajony do uśmiercania bohaterów i nie jest to dla niego żadna atrakcja.Są też pewne wątki które mnie interesują.Czyli nie jest źle :wink: .
W wakacje zamierzam zapoznać się z oryginałem możliwe,że wtedy porzucę serial.Zwłaszcza,że podobno dużo w serialu pozmieniali.

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » sob maja 31, 2014 7:33 pm

Ponoć Tyron nie ma nosa na tym etapie :D

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » sob maja 31, 2014 7:43 pm

Ja nie wiem , jak inni ale polubiłem tą od smoków. Jedna z normalnych osób w serialu.
W wakacje zamierzam zapoznać się z oryginałem możliwe,że wtedy porzucę serial.Zwłaszcza,że podobno dużo w serialu pozmieniali.
Mam te same plany co ty, ale na razie muszę nadrobić zaległości z sagą Dom Nocy :)

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » sob maja 31, 2014 9:05 pm

Atobe-san pisze:Mam te same plany co ty, ale na razie muszę nadrobić zaległości z sagą Dom Nocy :)
Jeśli to ta o wampirach, to mam dobrą radę: odpuść sobie, bo jest tylko coraz gorzej, a szkoda. :?

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob maja 31, 2014 9:35 pm

A ja nadal przeżywam zakończenie drugiego sezonu Hannibala, Bryan Fuller pozamiatał i zostawił mnie z małym załamaniem psychicznym. Czekać na trzeci sezon będzie prawdziwą udręką.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob maja 31, 2014 10:24 pm

To drugi sezon hannibala już się skończył? :shock: Jak ja tego dawno nie oglądałam. Warto zaczynać od początku? Bo szczerze, odpadłam po 4 odcinkach. Rozkręca się później jakaś akcja?

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz cze 01, 2014 4:33 pm

Sayuki78 pisze:To drugi sezon hannibala już się skończył? :shock: Jak ja tego dawno nie oglądałam. Warto zaczynać od początku? Bo szczerze, odpadłam po 4 odcinkach. Rozkręca się później jakaś akcja?
Mam takie wrażenie, że z Hannibalem jest pewien problem - albo się człowiek od razu wciągnie, albo nie. Nie wiem, czy jeżeli obejrzałaś 4 odcinki, to potem Ci się bardzie spodoba, bo ten serial cały czas utrzymany jest w jednej konwencji i w jednym tempie. Jednakże, mimo, że często może sprawiać wrażenie statycznego, to w Hannibalu czasami dzieje się aż za dużo. ;) Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam, z bardzo dobra obsadą, twórcami, którzy nie boją się przekraczania granic, piękną estetyką (wnętrza, stroje, gra świateł, muzyka, ujęcia) i świetnymi zwrotami akcji. W pierwszym sezonie mogą czasami razić niepotrzebne odcinki, nie wnoszące zbyt wiele do głównego wątku, w drugim trzeba poczekać kilka odcinków, ale warto, bo druga połowa jest niesamowita, a ostatni odcinek zostawia człowieka oniemiałym. Cieszy taka wizja autorów, która jest pełna, kiedy końcowe elementy łączą się z początkowymi, wyjaśniają i uzupełniają. Tutaj nic nie jest przypadkowe.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » ndz cze 01, 2014 7:40 pm

graczykij,zainteresowałaś mnie tym serialem.Dowiedziałam się,że jest na podstawie książki "Czerwony Smok" i mam pytania.Jak wypada serial w porównaniu z książką?Przeważnie wolę książki od ekranizacji,ale jeśli rzeczywiście jest dobrze zrobiony jak Gra o Tron to może się skuszę na ekranizacje :P .

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » ndz cze 01, 2014 8:25 pm

Ame, klimatycznie serial wgniata w fotel/kanapę/stołek. Zarówno obrazem, jak i dźwiękiem. Książkę czytałem dawno, ale nie pamiętam, żeby miała taki klimat.
Po poście graczykijki o zakończeniu drugiego sezonu zacząłem go oglądać. Z miejsca poszły trzy odcinki :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 9:21 pm

Atobe-san pisze:Jedna z normalnych osób w serialu.
Serio?! Ona była dobra na początku. Teraz jej się w główce poprzestawiało i normalna to ona nie jest. :P
Sezon jako serial w porządku, ale nie podoba mi się to, ile rzeczy zmieniają w stosunku do książki. Lubię pogłębienie relacji niektórych postaci, ale za przyspieszanie akcji czy w ogóle zmienianie scen mam ochotę udusić twórców. Aczkolwiek scena pod koniec, bodajże, 6 lub 7 odcinka zrobiła na mnie mega wrażenie.

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » ndz cze 01, 2014 9:25 pm

Aczkolwiek scena pod koniec, bodajże, 6 lub 7 odcinka zrobiła na mnie mega wrażenie.
Nie doszedłem jeszcze do tego momentu więc się nie wypowiem [chodzi ci pewnie o 4 sezon ^^]
Serio?! Ona była dobra na początku. Teraz jej się w główce poprzestawiało i normalna to ona nie jest.
Zaimponowała mi tym swym zachowaniem w 1 odcinku 4 serii, jak użalała się nad tymi ukrzyżowanymi [że będzie się przy każdym zatrzymywać itp]

Ps czy ten książę biber już umarł, czy dopiero to nastąpi :?. Bo jakbym miał wybierać ludzi do odstrzału to bym jego wraz matką dodą ukatrupił w pierwszej kolejności 8-)

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 01, 2014 10:00 pm

Atobe-san pisze:Zaimponowała mi tym swym zachowaniem w 1 odcinku 4 serii, jak użalała się nad tymi ukrzyżowanymi [że będzie się przy każdym zatrzymywać itp]
Chodzi mi o to, że zajmuje się "królowaniem", zamiast robić to, co na początku zamierzała...
Atobe-san pisze:Ps czy ten książę biber już umarł, czy dopiero to nastąpi .
Tak. :P 2 lub 3 odcinek 4 sezonu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości