Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn sty 27, 2014 12:15 pm

Przed egzaminem zaczęłam oglądać "The Originals", czyli tego spin-offa "Pamiętników Wampirów", o którym wspominała maurycy. W sumie, był to wybór przypadkowy, dzięki czemu w ogóle go uwzględniłam w planie (Pamiętniki rzuciłam po 2. odcinkach, bo nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia), ale - dzięki przewijaniu nudnych fragmentów - okazał się dosyć przyjemny. Historia ma w sobie pewien potencjał... Chociaż już kilka razy chciałam dać sobie z nim spokój, bo bohaterowie są bardzo sztuczni, a bohaterki działają mi na nerwach, ale pewnie z ciekawości (głównie wynikającej z zainteresowania losem wiedźm) dokończę oglądanie tego sezonu.

Teraz najbardziej czekam za serialem "Outlander", który jest ekranizacją jednej z moich ulubionych książek. Ale zaczną go emitować dopiero latem, więc jeszcze trochę będę musiała pocierpieć w niepewności nad efektem tej ekranizacji. :cry:

Veeke~
Status: Offline

Post autor: Veeke~ » pn sty 27, 2014 4:46 pm

Jeżeli a Boże Narodzenia to Wowowowo :D
Według mnie (co do Sherlocka-3 serii) to tak
1 odcinek był taki mniej kryminalny
2 odcinek miał pokazać 'ludzkiego' SHerlocka i troche niby serial na tym zyskał ale i troche stracił:/ (aczkolwiek niektóre sceny były naprawde zabawne- to mi sie podobało)
3 odcinek był najbardziej podobny (jeżeli chodzi o to jak sie akcja toczy i te wszystkie zaskoczenia itp.) do poprzednich dwóch serii- najbardziej mis ie podobał

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr lut 19, 2014 4:03 pm

Oglądał ktoś American Horror Story?

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 4:14 pm

Jestem aktualnie na 3 sezonie :D W sumie nie powala, jestem w połowie i średnio mi się podoba, daleko mu do genialnego Asylum.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr lut 19, 2014 4:57 pm

Jestem na 2 odc 2 sezonu właśnie, pierwszy był świetny tylko zakończenie było słabe. A co ciekawe, szpital z asylum kiedys istaniał na prawdę.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 6:02 pm

Pierwszy sezon był niezły, ale nie sięga nawet do pięt drugiemu. Z tym serialem jest taki problem, że balansuje na granicy kiczu, łączy ze sobą dużo elementów typowych dla horrorów, ogranych i wyeksploatowanych już całkowicie, jednak wychodzi z tego coś nowego, innego. Przez to jednak do wielu osób serial nie trafia, a szkoda.
W pierwszym sezonie zawodzi zakończenie, za to w Asylum ostatnie odcinki są najmocniejsze, zwłaszcza możliwość interpretacji ostatniej sceny :D

A największą zaletą tego serialu jest obsada. Nie ma w niej żadnego słabego aktora, jest parę przeciętnych, ale znaczna większość się wybija powyżej średniej. Jessica Lange, Lily Rabe (świetna w roli Mary Eunice), Frances Conroy czy Zachary Quinto. Dodać do tego Kathy Bates w 3 sezonie i mamy combo :lol:

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr lut 19, 2014 6:16 pm

W 1 sezonie to mnie zaskakiwało po prostu wszystko. Obada jest niezła no i fajnie zrobili, ze graja (w wiekszosci) ci sami aktorzy i nie mają nic wspólnego z wczesniejszymi postaciami z 1 sezonu. Coś wiadomo na temat 4? Chyba circus ma sie nazywac. Tak słyszałem, a czy to prawda.
Ekhm, co do czwartego sezonu, to znalazłam dziś takie cośko :lol:
http://hugahag.tumblr.com/image/77173331259
może być ciekawie.
Ostatnio zmieniony śr lut 19, 2014 7:07 pm przez Psychonauts, łącznie zmieniany 1 raz.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr lut 19, 2014 6:31 pm

Ekhm, co do czwartego sezonu, to znalazłam dziś takie cośko :lol:
http://hugahag.tumblr.com/image/77173331259

Oglądam sobie pierwszy sezon, ale mam już tak długą przerwę, że nie jestem pewna na jakim odcinku skończyłam. Plus, muszę zawsze czekać aż mój chłopak ma czas, bo sama boję sie to oglądać. :oops:

Czy ktoś ogląda The Following? Poleciła mi to jedna koleżanka - akurat mówiliśmy o Allanie Edgarze Poe i okazało się, że istnieje serial oparty na jego opowiadaniach. Serial o morderczym wykładowcy literatury. :twisted:
Obejrzałam na razie dwa odcinki i są... ok. Jakby czegoś mi brakuje, ale nadal jest wystarczająco dobry, by oglądać dalej.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 9:42 pm

Psychonauts pisze:Coś wiadomo na temat 4? Chyba circus ma sie nazywac. Tak słyszałem, a czy to prawda.
Nazwa Circus jest niepotwierdzona, na razie wiadomo, że akcja będzie w okolicach lat 50, a Jessica Lange już się uczy niemieckiego akcentu :D
Ekhm, co do czwartego sezonu, to znalazłam dziś takie cośko :lol:
http://hugahag.tumblr.com/image/77173331259
Ciekawostka, w jednej scenie pierwszego sezonu główna bohaterka (ta młoda, zapomniałem imienia) czyta Nanę :lol:

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » śr lut 19, 2014 9:51 pm

Haha, też zauważyłem nane.

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » śr lut 19, 2014 10:37 pm

The Following - ja obejrzałam cały pierwszy sezon, czekam na następny. Ogólnie spodziewałam się czegoś trochę lepszego. Czytałam gdzieś, że ten serial miał się zakończyć na jednym sezonie, ale postanowili robić go dalej. Według mnie praktycznie wyczerpali już temat w ciągu pierwszego sezonu, więc drugi może być dość naciągany, ale poczekamy, zobaczymy. Tak w ogóle to jak najbardziej polecam, jeśli komuś spodobało się kilka pierwszych odcników. Fabuła ciekawa, dziwiłam się jak bardzo ludziom można poprzestawiać w głowach. Akcja, z tego co pamiętam, nie dłuży się. Oczywiście były sytuacje absurdalne, ale coż, to tylko rozrywka ;)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr lut 19, 2014 11:20 pm

Psychonauts pisze:Haha, też zauważyłem nane.
Zdjęcie :D
Kiedy mignęła mi ta scena to sobie zastopowałem i cofnąłem, bo co jak co, ale tę okładkę znam aż za dobrze.

Psychonauts
Status: Offline

Post autor: Psychonauts » czw lut 20, 2014 12:13 am

Czujne oko otaku nigdy nie spi. :D

Jaskol
Status: Offline

Post autor: Jaskol » czw lut 20, 2014 6:34 am

Czujnego oka otaku ciąg dalszy:
http://www.youtube.com/watch?v=OG4qs0hl0j4

Atobe-san
Status: Offline

Post autor: Atobe-san » czw lut 20, 2014 10:09 am

Oglądał ktoś z was brytyjską wersję Sherlocka. Bo moim znajomi jarają tym i nie wiem czy warto oglądać :P

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw lut 20, 2014 11:48 am

WARTO *_*

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » czw lut 20, 2014 12:37 pm

Zdecydowanie warto! Stronę wcześniej jest o nim dyskusja. ;)

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » ndz mar 09, 2014 8:37 am

Wzięło mnie w tym tygodniu na przypomnienie sobie serialu sci-fi LEXX. Już pamiętam czemu przerwałam oglądanie po zakończeniu 2 sezonu. Nadal uważam, iż pierwszy był najlepszy. Kolejne niestety to jazda po równi pochyłej. A szkoda bo potencjał miało toto ogromny. Choć 4 sezonów dobił. :P
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » wt maja 20, 2014 8:51 pm

Odświeżę trochę temat i pochwalę się przy okazji, że na odreagowanie stresu maturalnego zaczęłam oglądać dwa komediowe seriale, których wcześniej nie potrafiłam znieść - The Office (ale wersję amerykańską) i Scrubsów - i po prostu się zakochałam. Dwa cudeńka, które polecam całym sercem :)

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » wt maja 20, 2014 9:16 pm

Obu tych seriali tak bardzo nie trawię...
A przydałoby się coś fajnego, komediowego. Zdenniała Matka już się skończyła, Sezon Big Banga się kończy, podobnie Modern Family. Ktoś coś ma do polecenia? (z komediowych HBO widziałem chyba wszystko)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości