Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Alextasha » pn sie 14, 2017 8:11 pm

Taki mały screen z najnowszego odcinka GoT :D
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony pn sie 14, 2017 9:59 pm przez Alextasha, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Dembol » pn sie 14, 2017 8:54 pm

Oglądamy. Piąty odcinek to chwila oddechu. Przestawianie klocków przed kolejnymi ekscytującymi scenami. W każdej narracji seryjnej musi być jakieś spowolnienie bo nie można w nieskończoność podbijać ekscytacji widza. Nareszcie powróciliśmy do sytuacji z początku serii gdy większość postaci jest w kupie i dzięki temu fabuła przyspieszyła. Dlatego jak dotąd sezon mi bardzo przypasował i chyba po raz pierwszy od końca trzeciego sezonu wyczekuję kolejnych odcinków.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » wt sie 15, 2017 12:05 am

► Pokaż Spoiler
A wiesz, że jest to nawiązanie do sceny Neda z Robertem? :wink:
► Pokaż Spoiler
Davos nawet zażartował z tego wiosłowania. :haha:
► Pokaż Spoiler
zandam pisze:
pn sie 14, 2017 8:01 pm
Widziałam też trailer następnego odcinka, ale nie wywołał we mnie takich emocji jak ten do tego obecnego...
Słaby. U mnie żadnych nie wywołał emocji.
Dembol pisze:
pn sie 14, 2017 8:54 pm
Z utęsknieniem czekam na moment w którym Khaleesi się dostanie za jej pychę.
Ja też. W tym sezonie przez to strasznie mnie męczy.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: zandam » wt sie 15, 2017 1:39 am

Ame pisze:
wt sie 15, 2017 12:05 am
A wiesz, że jest to nawiązanie do sceny Neda z Robertem?
Właśnie dlatego jest taka zabawna, z tą różnicą, że zamienili się miejscami. Nawet miny robili podobne. :D
► Pokaż Spoiler
Ame pisze:
wt sie 15, 2017 12:05 am
Ja też. W tym sezonie przez to strasznie mnie męczy.
Mnie też, chociaż muszę przyznać, że i tak nigdy wcześniej za nią nie przepadałam, więc nie przywiązuję do tego zbyt dużej wagi. :P

Byłbym zapomniała. Drużyna Pierścienia mnie rozbawiła. :D

I tak sobie ostatnio dumam nad tym, czy czegoś nie przeoczyłam. Ile wilkorów obecnie żyje?
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Dembol » wt sie 15, 2017 10:57 am

Gra o Tron.
► Pokaż Spoiler
Mam plan odświeżyć sobie książki w audiobookach, bo nie czytałem jeszcze Tańca ze Smokami, ale przez nadmiar pracy nie mam czasu na bieganie (wtedy najlepiej się słucha). Może do premiery kolejnego tomu (już nawet nie sprawdzam bloga Martina i nie wiem na kiedy wstępnie zapowiedział koniec prac) się uda.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » wt sie 15, 2017 12:45 pm

► Pokaż Spoiler
zandam pisze:
wt sie 15, 2017 1:39 am
Co by nie było, była moją ulubioną postacią w książce, więc gorzej znoszę takie idiotyzmy. :wink:
Fajnie masz. Ja pomimo takiego wyboru nie polubiłam żadnej postaci. :| Nie mam komu kibicować. No może najwyżej Davos jest dla mnie spoko.
zandam pisze:
wt sie 15, 2017 1:39 am
Mnie też, chociaż muszę przyznać, że i tak nigdy wcześniej za nią nie przepadałam, więc nie przywiązuję do tego zbyt dużej wagi. :P
U mnie to samo, ale większość postaci co tam jest to mam tak samo.

Awatar użytkownika
Nitka
Adept
Posty: 184
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 5:24 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Nitka » wt sie 15, 2017 3:56 pm

Też jestem na bieżąco z GoT, jednak ostatni odcinek oglądałam na raty...
► Pokaż Spoiler
Czekam na kolejny odcinek ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » wt sie 15, 2017 6:08 pm

zandam pisze:
wt sie 15, 2017 1:39 am
Freyów
Przeczytałam "Frajerów" i w sumie to słowo nawet do nich pasuje.

Dla mnie to był najlepszy odcinek tego sezonu. W końcu się nie nudziłam i nie myślałam co chwila "boże, ale to głupie". I tak czekam na koniec tego serialu, bo powoli zaczynam oglądać go z obowiązku, a nie przyjemności. Tak zepsuć dobrą rzecz, ech.
Kibicuję Danucie odkąd ma smoki i jak widzę jakie durnoty obecnie robi, to się denerwuję. Nie wierzę, że ona słucha się durnego Tyriona, który chce chronić swój ród, chociaż może robi to bezmyślnie. Jon tak mnie zawsze śmieszy :D Z tą swoją miną smutnego psa. I widzę, że smoczuś wyczuł targaryeńską krew.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » wt sie 15, 2017 8:37 pm

► Pokaż Spoiler
Meliona pisze:
wt sie 15, 2017 6:08 pm
Przeczytałam "Frajerów" i w sumie to słowo nawet do nich pasuje.
:haha:
Meliona pisze:
wt sie 15, 2017 6:08 pm
Nie wierzę, że ona słucha się durnego Tyriona, który chce chronić swój ród, chociaż może robi to bezmyślnie.
Myślę, że chętnie zobaczyłby jak siostra płonie, ale nie brata. Ta ich rozmowa jest strasznie kieska znów się żalił jak to źle być karłem i gadał o ojcu. :?
Meliona pisze:
wt sie 15, 2017 6:08 pm
W końcu się nie nudziłam i nie myślałam co chwila "boże, ale to głupie".
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » wt sie 15, 2017 8:44 pm

► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Dembol » wt sie 15, 2017 10:48 pm

Meliona pisze:
wt sie 15, 2017 6:08 pm
Kibicuję Danucie odkąd ma smoki i jak widzę jakie durnoty obecnie robi, to się denerwuję. Nie wierzę, że ona słucha się durnego Tyriona, który chce chronić swój ród, chociaż może robi to bezmyślnie.
► Pokaż Spoiler
Ogólnie to jest fajne w całej serii, że nie ma jednoznacznych postaci (może poza Jonem). Każdy przechodzi jakąś przemianę albo ma jakieś cechy, które sprawiają, że jest ambiwalentny/-a. Nawet szaleństwo Cersei jest w jakimś stopniu do zrozumienia.
Ame pisze:
wt sie 15, 2017 8:37 pm
Chcą złapać trupa dla Cersei
To tylko przykrywka. Tak naprawdę złapanie zombiego pomoże im udowodnić, że to realne zagrożenie. Namacalny dowód, że zombie wyszły z lodówki i idą w cieplejsze rejony. Pomoże przekonać Daenerys, Cytadelę i zmobilizować wszystkich innych, którzy wątpią w ich istnienie.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » wt sie 15, 2017 11:11 pm

► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » śr sie 16, 2017 11:55 am

► Pokaż Spoiler
Z tym wcześniejszym to się zgadzam. Cała strategia Tyriona jest bezsensu...

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » śr sie 16, 2017 1:56 pm

Wyciekł 6 odcinek. Najgorszy ze wszystkich 1/10 :lol:
► Pokaż Spoiler
Edit: Oglądałam też niedawno Amerykańskich bogów. Ten serial jest tak świetnie, przynajmniej moim zdaniem, zrobiony, że aż wystawiłam mu 10/10 na filmwebie ;) Klimat był niesamowity, dużo tu robiła muzyka. Rozmowy między bohaterami strasznie mi się podobały. Nawet głupi monolog o zabijaniu bydła słuchało się z nutą fascynacji. Jestem absolutnie zachwycona, więc boję się drugiego sezonu ;)

Obejrzałam Into the badlands - może nie aż tak jak Bogami, ale też zachwycałam się tym serialem. Do czasu ostatniego odcinka drugiego sezonu, który zepsuł wszystko. Teraz nawet nie wiem, czy będę oglądać 3 sezon (jak już wyjdzie), odechciało mi się. Jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziona i trochę zszokowana, że dało się to tak spieprzyć. Walki w tym serialu są przerysowane, ale dobrze zrobione i dostarczały rozrywkę. Z tego, co czytałam, mieli też osobnych reżyserów do scen walk i trenowali do nich aktorów. To widać, wykonali kawał dobrej roboty (do czasu ostatniego odcinka). Bohaterów da się lubić, szczególnie Sunny'ego, fabuła jest ciekawa, jest humor i ładne stroje. Mogłabym ten serial polecić, z zastrzeżeniem, by tego ostatniego odcinka nie oglądać i zostać z dobrymi wspomnieniami.

Edit2: A, widziałam jeszcze Jonathana Strange'a & Mr Norrella. Zapomniałam już o nim, może niech to starczy za podsumowanie :lol:
Ogólnie to niezły serial, tylko trochę przynudza, bardzo dużo gadają, a głównych postaci nie polubiłam. Mam wrażenie, że lepiej przeczytać książkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Alextasha » śr sie 16, 2017 4:30 pm

Ja skończyłam The Killing. Z każdym kolejnym odcinkiem miałam "czemu ja to oglądam" i tak doszłam do ostatniego odcinka...

Teraz zaczęłam Salem (wiem, że jest anulowane).

Jakoś ostatnio nie mogę sobie fajnego, klimatycznego serialu znaleźć. Żeby był zakończony.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Kilgore Trout » czw sie 17, 2017 6:00 am

Alextasha, polecam sprawdzić "Fargo", przy czym zacząć należy od filmu braci Coen z 1996r., z tym że jeśli nie spodobają Ci się specyficzny humor, sposób prowadzenia dialogów i małe dawki dosadnej przemocy... no to w serii telewizyjnej jest podobnie. :)
Każdy sezon to osobna historia z niewielkimi powiązaniami z pozostałymi. Jakoś sporo osób ten serial pomija, ale jak poleciłem ostatnio znajomym, to chwyciło. :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » śr sie 23, 2017 12:09 am

► Pokaż Spoiler
Oj. Dopisze może jutro coś więcej na temat tego 6 odc. GoT, ale chyba już mnie na spanie bierze. :oops:

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Alextasha » ndz sie 27, 2017 8:14 pm

Przebrnęłam przez 1 sezon Salem, ale było ciężko (może przez to, że za bardzo musiałam się skupiać na napisach, bo były stylizowany na staro-mowę a jednocześnie słuchałam nieskomplikowanego ang...). Tak czy siak, serial mnie nie porywa... jakoś przemęczę te 2 sezony, co mi zostały.

Ale za to polecam Atypical. Serial Netflixa (8 odcinków po 30-35 min). Tu krótki trailer https://www.youtube.com/watch?v=ieHh4U-QYwU

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: vishaad » pn sie 28, 2017 12:29 pm

Gra o Tron, sezon 7
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » wt sie 29, 2017 12:22 am

Obejrzałam ostatni odcinek GoTa w kinie i muszę przyznać, że było warto stać ponad godzinę w kolejce, by zdobyć bilety ^^ Co prawda poprzedni odcinek miał więcej efektownych scen, ale był za to znacznie głupszy.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości