Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: ociesek » czw sie 20, 2020 12:10 pm

Ame pisze:
czw sie 13, 2020 9:59 pm
Sprawdziłeś wszystkie języki świata?
Zdecydowaną większość.

Skończyłem dwa sezony Doom Patrol dzięki temu forum w zasadzie, bo to tutaj pierwszy raz się z tym zetknąłem. O matko, jakie to było dobre. Naprawdę. Teraz namawiam wszystkich znajomych :P

Awatar użytkownika
Abrakadabra93
Adept
Posty: 121
Rejestracja: sob cze 14, 2014 10:24 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Abrakadabra93 » śr sie 26, 2020 10:15 pm

Mnie już namówiłeś :D Mega. Jane wymiata. A wgl widziałam info w necie, że Jane i Rita pojawiły się w Legends of tomorrow, ale tak bardzo nie chcę tego już męczyć... Ale kusi :I Tylko dla nich.

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Yerdiee » śr wrz 02, 2020 10:11 pm

Właśnie skończyłam drugi sezon The Umbrella Academy i kurde, jakie to było dobre :) Lepsze niż pierwszy sezon, mam nadzieję że niedługo zapowiedzą sezon trzeci, zanim aktor grający Five całkiem wyrośnie :P Swoją drogą dzieciak zagrał genialnie, można uwierzyć że to naprawdę 58-letni morderca w ciele 13-latka. Uwielbiam tego małego gnojka w uroczych skarpetach :D
► Pokaż Spoiler
Generalnie podobał mi się rozwój postaci; o ile pierwszy sezon oglądałam głównie dla Five i Klausa, o tyle w drugim sezonie bardziej polubiłam resztę rodzeństwa (zwłaszcza Diego) :roll:
Ohh, i ścieżka dźwiękowa - uwielbiam :D
Mam wieeeeelką chęć sięgnąć po komiksy, ale z tego co czytałam komentarze powyżej opinie są raczej niezbyt przychylne... :?
Generalnie serial jakieś 9/10, o niebo lepszy niż Stranger Things które ledwo przemęczyłam.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Gotenks » czw wrz 03, 2020 1:01 pm

Też mam nadzieję, że będzie trzeci sezon i nie anulują serii tak jak zrobili z Altered Carbon :roll:
Zgrałem sobie OSTa z drugiego sezonu na spotify i słucham go prawie codziennie, świetnie dobrali nutę :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: aqila » czw wrz 03, 2020 8:54 pm

Miałem oglądać Cobra Kai, ale skoro tak zachwalacie The umbrella Academy to zerkne najpierw na to :D

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » czw wrz 03, 2020 10:24 pm

Cobra Kai też jest świetne. W dwa dni obejrzałam całość. Miłe zaskoczenie, bo nie miałam pojęcia, że taki serial powstał.
Pierwszy sezon bardzo mi się spodobał - naprawdę jakościowe dialogi + udane zderzenie zasad świata Karate Kit i czasów współczesnych. Drugi sezon niestety słabszy - romanse, romanse, romanse... "Och, mój mąż nie interesuje się mną od pięciu minut! FOCH." Dialogi też trochę słabsze - tak samo humor. Co kto lubi. Widziałam, że na filmwebie ludzie oceniają ten sezon wyżej od pierwszego, więc kwestia gustu. Nie mówię, że był on kiepski. Po prostu już bez zachwytu z mojej strony ;)

LaRusso to człowiek sukcesu, radosny, spokojny. ALE NIE KIEDY USŁYSZY O COBRA KAI. Wtedy dostaje wścieklizny :lol: Podoba mi się, jak napisane są tutaj postacie. Wolę oczywiście stronę Cobry Kai, Lawrence'a i jego ucznia. Na szczęście scenarzyści potrafią dać postaciom po tyłku.

Edit: A, bo zapomniałam. Grają tu oryginalni aktorzy z Karate Kida, filmu sprzed ponad 30 lat :shock: Wielki szacun, że udało się nie tylko bardzo udanie odświeżyć markę, co jeszcze przywrócić obsadę. Na pewno pomogło to, że nie zrobili wielkich karier, ale i tak.

Może sobie odświeżę te filmy, bo już parę lat ich nie widziałam xD
Obrazek

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Pajęcza_Lilia » pt wrz 04, 2020 6:41 pm

Yerdiee pisze:
śr wrz 02, 2020 10:11 pm
Mam wieeeeelką chęć sięgnąć po komiksy, ale z tego co czytałam komentarze powyżej opinie są raczej niezbyt przychylne...
Żeby nie urazić fanów komiksu - jest tam sporo fajnych rzeczy. Sam pomysł na fabułę i zwroty są boskie! Kreska też może się podobać (jak ktoś lubi baaardzo zniekształcony styl).
Problem w tym, że postaci są za cienkie by je nazwać choćby papierowymi, a fabułą sprowadza się do 'poszli, rozjebali, mindfuk, rozjebali więcej, krefff i pszemoc, wohoo!'. [Bawi mnie na przykład narzekanie, że 'Netflix zniszczył Hazela i Cha-Chę - musiałby być coś co zepsucia. :lol: ]

Nie jestem pewna do czego porównać komiksy UA - uh, wyobraźcie sobie typowy anime-owy 'w ostatnim odcinku' tylko tak opowiadana jest cała historia? To najlepsze porównanie. Jatka, akcja, dwa zdania jako wymówka dla nowej jatki, nowa akcja, więcej akcji, kolory i mindfuki, koniec. A, no i wszechogarniające wyjebanie na jakikolwiek sens - moce spadają z nieba, a postacie równie dobrze mogą nosić dosłowną 'Zbroję Fabularną' bo tak bardzo cokolwiek im zagraża.
[Już nie wspominając o tym, że traumy tak fajnie rozpracowywane w serialu w komiksie są traktowane jak wymówki dla kolejnej akcji. Zmiana Vayna? 3 strony. Pogo i jego cała historia? Jedna strona. Motyw Alisson używającej mocy na rodzinie? Na Lutherze? No z 10 stron do kupy, a potem daje porady związkowe z perspektywy biednej ofiary złej miłości.]

Komiks jest fajny jeśli ktoś lubi szaloną akcję i stylizowaną grafikę i kompletnie odjechany klimat - coś jak Wanted albo Batman Returns... albo cokolwiek z tych bardziej odjechanych dzieł Millera, jeśli mam być szczera. Ktoś oglądał adaptację Spirit z Jakcsonem i Johanson w mundurach nazistów? Ten klima, przez cały komiks.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Gotenks » śr wrz 23, 2020 8:00 am

Mi też się bardziej podobał pierwszy sezon Cobra Kai i dość szybko zrobiłem sobie przerwę, żeby nadrobić oryginalnego Karate Kida, dzięki czemu byłem później w stanie wyłapać sporo smaczków :)
W drugim sezonie faktycznie za dużo tych romansów i nie do końca podobało mi się w jakim kierunku zmierza fabuła, ale końcówka sprawiła, że aż by się chciało trzeci sezon zobaczyć :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » ndz wrz 27, 2020 8:36 pm

The Boys miało być takie szalone, a okazało się dość zwyczajne :lol: Znaczy - superbohaterowie tutaj to źli pracownicy korpo i bardziej są to supervillaini, ale fabuła jest meh. Po mocnych pierwszych odcinkach, w których zabito supka została trochę pustka i bezsensowne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Myślałam, że będą sobie kreatywnie zabijać supki, ale nope - bilans serialu - tyle samo zabitych superbohaterów, co w Avengers Age of Ultron (jeden). Nowa jakość, psia mać. Chyba brakło pomysłów.
Humor - przekleństwa niczym z gimnazjum (teraz już późnej podstawówki?) - przynajmniej tłumacz na polski wykazał się kreatywnością i nieraz śmiechłam. Plus nieustanne śmianie się z gadania Aquamena z rybkami i płacz, że znowu nie udało się uratować morskiego stworzenia (nie powiem - scena z wielorybem to chyba najlepsza scena całego serialu xD, ale reszta zaczęła szybko nudzić).
Co najgorsze - postacie mają cholerny plot armor. W takim serialu! Przecież tu aż się prosi o tracenie obsady! Napięcie znika, bo wiadomo, że w jakiś durny sposób wszyscy wyjdą cało z opresji - w 90% przypadków będzie to szantaż... W 2 sezonie była scena nagłej śmierci i aż podskoczyłam na siedzeniu xD O takie rzeczy nic nie robiłam. Ale Rzeźnik musi żyć jak najdłużej, bo inaczej straciłoby się jedynego sensownego bohatera.

Ogólnie - polecam, można się trochę pośmiać, a czas leci bardzo szybko. Jeśli lubi się seriale, które prowadzą zupełnie do niczego. Scenarzyści mają do dyspozycji 12 tomów (!!) komiksu, serio nie było z czego wybierać jakiś ciekawych wątków?
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: ociesek » ndz wrz 27, 2020 10:28 pm

Meliona, tak naprawdę to najbardziej podobał mi się Translucent :P Ale masz rację - liczyłem na lepszy story line Quuen Maeve. The Deep to jakaś pomyłka. Nawet w komiksie był trochę zmieniony. Pierwsze sceny z nim i Starlight wyglądały w komiksie inaczej
► Pokaż Spoiler
. Liczyłem też na fajniejsze moce. Lamplightera nie było w ogóle, a Black Noir miał jedną walkę. Mam nadzieję, że w drugim sezonie ujawnią, czemu Lamplighter zniknął i kim jest Black Noir. Komiksy są dużo lepsze. Drugiego sezonu jeszcze nie widziałem, bo Prime wrzuca po odcinku co tydzień, nie jak Netflix cały sezon od razu. Ale dobrze się ten shiet ogląda, bawiłem się nieźle :) Doom Patrol so much better.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » ndz wrz 27, 2020 10:48 pm

Jeżu, dobrze, że to zmienili mimo wszystko. W ogóle to na plus, że ucinają sceny przemocy seksualnej, a nie je pokazują, jako coś ciekawego.
W drugim jest Lamplighter, ale też niezbyt ciekawy :lol: I Black Noira jest więcej - jest nawet zabawny. Lubię go o tyle, że fajnie wygląda, jest tajemniczy, nie mówi i po prostu wykonuje swoją robotę. Nie, nie dowiedzieliśmy się o nim niczego. Jak się dowiemy, to straci wszystko, co w nim fajne, więc niech go zostawią. Nawet mogą go ubić, ale bez ujawniania jak wygląda i kim jest. Pojawia się nowa bohaterka, taka z elektrycznymi mocami. Kojarzy mi się z Togatą z Fire puncha.
Quuen Maeve będzie dużo w 2 sezonie. I A-Traina też (mimo że powinien już dwa razy nie żyć...).
W ogóle za dużo tych supków w tym sezonie, a za mało tytułowych chłopaków.

Doom patrolu jeszcze nie widziałam. Raz, że wszystko mnie od niego odrzuca, a dwa, że nie mam HBO.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: ociesek » pn wrz 28, 2020 7:50 am

Meliona pisze:
ndz wrz 27, 2020 10:48 pm
W drugim jest Lamplighter, ale też niezbyt ciekawy
No właśnie jego storyline jest już niemożliwy do przeprowadzenia wedle komiksu, bo
► Pokaż Spoiler
Meliona pisze:
ndz wrz 27, 2020 10:48 pm
Nawet mogą go ubić, ale bez ujawniania jak wygląda i kim jest.
No właśnie nie mogą, bo wtedy ta postać zupełnie straci sens :D
Meliona pisze:
ndz wrz 27, 2020 10:48 pm
I A-Traina też (mimo że powinien już dwa razy nie żyć...).
A on dla mnie akurat najsłabszy z całej Siódemki.

Spróbuj DP. Jest absurdalny i dziwny, ale spodoba Ci się ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » pn wrz 28, 2020 8:52 am

Mallory (z CIA) wciąż żyje, pomyliłeś chyba z inną blondynką ;) Chyba że pisałeś o komiksie.
ociesek pisze:
pn wrz 28, 2020 7:50 am
zupełnie straci sens
No tak, ale ja jestem spragniona śmierci jakiegoś supka tak bardzo, że dla mnie mogą ubić każdego :lol:

Liczę, że na koniec sezonu Homelander stanie się znienawidzony przez Amerykanów xD (zostały jeszcze 2 odcinki), byłoby ciekawie.
I co mu zrobią? No nic, bo nikt mu nic nie zrobi. Zbyt potężny. Muszą czekać
► Pokaż Spoiler
ociesek pisze:
pn wrz 28, 2020 7:50 am
A on dla mnie akurat najsłabszy z całej Siódemki.
Dla mnie wciąż go trzymają dlatego, że to jedyny czarny po stronie supków... Niech wprowadzą kogoś ciekawszego, a jego wywalą.
(Oprócz Black Noira, który nie utożsamia się z żadnym kolorem skóry - według słów Homelandera xd).

Sprawdzę, jak będę mieć HBO. W tym roku do kina już raczej nie pójdę ani razu (skoro nawet Black widow się wykruszyła...), więc może się wykosztuję :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: ociesek » pn wrz 28, 2020 11:09 am

Meliona pisze:
pn wrz 28, 2020 8:52 am
I co mu zrobią? No nic, bo nikt mu nic nie zrobi. Zbyt potężny. Muszą czekać
► Pokaż Spoiler
Może tak być, ach, te nowe zasady... Ale
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Meliona » pn wrz 28, 2020 11:58 am

ociesek pisze:
pn wrz 28, 2020 11:09 am
No właśnie nie
O, to fajno. Ale wątpię, że się go z serialu pozbędą, bo widać, że celują w robienie tasiemca jak Arrow czy Flash... Amazon Prime ma 0 kontentu, więc się nie dziwię...
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2284
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: ociesek » pn wrz 28, 2020 3:04 pm

Well, ten koleś który go gra jest genialny, ostatnio aż tak creepy był dla mnie Sylar z Herosów :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Kocurzyca » sob paź 24, 2020 8:59 pm

No witam.
Ogólnie rzecz biorąc, to obejrzałam całe The Haunting of the Bly Manor, więc postanowiłam zjawić się w tym oto temacie by móc podzielić się moimi przemyśleniami a także zrobić porównanie do The Haunting of the Hill House, z racji, że to jedna seria od tych samych twórców.

Moje przemyślenia będą zawarte w sekrecie, ze względu na spoilery (DUŻE spoilery, ja nie żartuję. Tekst tylko dla osób, które albo już oglądały serial albo nie zamierzają go oglądać, ale chcą przeczytać moją szczegółową recenzję) co do obu tych serii oraz ewentualną obszerność moich wypocin.
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler

Podziwiam, jeśli znajdzie się jakakolwiek osoba, która przeczyta mój esej kwik XDDD nie posiadam samokontroli.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Gotenks » czw lis 12, 2020 10:58 am

Wykupiłem sobie triala Amazon Prime, żeby zobaczyć drugi sezon "The Boys" (który to serial bardzo polecam i czekam na sezon 3 ) i z ciekawości zacząłem oglądać "Opowieści z pętli" i... jak na razie jestem oczarowany :mrgreen: Tak sobie dawkuję teraz odcinki, żebym za szybko tego nie skończył.
Obejrzałem też pierwszy odcinek "Fleabag" i podejrzewam, że to będzie następny serial za który się wezmę. Podejrzewam też, że konto Amazon Prime zostanie u mnie na dłużej, bo jak na razie nie widzę w serialach wrzucanych na siłę wątków LGBT i multikulti, za to skupiają się na tym na czym powinny, czyli na ciekawej historii :)
Gdyby nie to, że korzysta z niego reszta rodziny, to przestałbym opłacać Netflixa. Chociaż ostatnio dodali świetny serial "Gambit królowej" :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: jtumanowicz » czw lis 12, 2020 1:18 pm

Kurde, szukam od dłuższego czasu tych mitycznych seriali Netflixa z wciśniętymi na siłę wątkami LGBT i nie znajduję. Ktoś coś poleci?

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Sebek » czw lis 12, 2020 1:36 pm

jtumanowicz pisze:
czw lis 12, 2020 1:18 pm
Kurde, szukam od dłuższego czasu tych mitycznych seriali Netflixa z wciśniętymi na siłę wątkami LGBT i nie znajduję. Ktoś coś poleci?
+1
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości