Seriale.

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Kocurzyca » czw lis 12, 2020 5:28 pm

Zależy czy pytasz o to, co jest na netflixie czy o seriale, które są wyprodukowane przez netflix? I czy postacie lgbt muszą być głównymi bohaterami/głównym wątkiem czy też po prostu mają być.
Zdecydowałam się na to, co po prostu jest na polskim netflixie i ma wątki lgbt/postacie lgbt.
jtumanowicz pisze:
czw lis 12, 2020 1:18 pm
Kurde, szukam od dłuższego czasu tych mitycznych seriali Netflixa z wciśniętymi na siłę wątkami LGBT i nie znajduję. Ktoś coś poleci?
Oba Nawiedzone Domy (Na Wzgórzu i Dwór w Bly), She-ra (ale to kreskówka), Sposób na Morderstwo, Piraci, Castlevania (też kreskówka ale dla dorosłych), Kipo (też kreskówka), Brooklyn 9-9, Bojack Horseman (też kreskówka dla dorosłych), Sense8, Smoczy Książę (kolejna kreskówka), Orange is the new Black, Ania nie Anna, Glee... eee

To tak z pierwszych rzeczy które przyszły mi do głowy, ale co polecam to jest już zupełnie inna kwestia :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: k.x. » czw lis 12, 2020 6:21 pm

To jak jesteśmy przy polecaniu, poszukuję serialu kryminalnego, którego akcja jest osadzona przed 2000r. i nie jest zbyt mroczny. Czegoś przyjemnego, obyczajowego i z zbrodnią :D
W stylu Poirot, Columbo, Endeavour, Wiedeńska krew - zarówno ja, jak i moja matrona okażemy wdzięczność za wszelkie propozycje
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1317
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Sebek » czw lis 12, 2020 7:43 pm

Kocurzyca pisze:
czw lis 12, 2020 5:28 pm
To tak z pierwszych rzeczy które przyszły mi do głowy, ale co polecam to jest już zupełnie inna kwestia :lol:
Zle odczytalas ;) Przeczytaj jeszcze raz wypowiedz jtumanowicza.
Obrazek

Awatar użytkownika
jtumanowicz
Adept
Posty: 243
Rejestracja: sob lip 18, 2020 8:35 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: jtumanowicz » pt lis 13, 2020 9:04 am

Kocurzyca pisze:
czw lis 12, 2020 5:28 pm
Zależy czy pytasz o to, co jest na netflixie czy o seriale, które są wyprodukowane przez netflix? I czy postacie lgbt muszą być głównymi bohaterami/głównym wątkiem czy też po prostu mają być.
Pytam o te gdzie wątki osób LGBT są, jak to określono, wrzucane na siłę. Mogę się odnieść tylko do kilku które podałaś, bo nie widziałem większości. I tak:

Brooklyn 99 - ważnym wątkiem w budowaniu postaci Kapitana Holta jest to, że zrobił karierę w policji mimo uprzedzeń swojego środowiska. Bycie homoseksualistą było więc ta samo istotną przeszkodą na jego drodze jak bycie czarnym.

Nawiedzony dom na wzgórzu - szczerze mówiąc w pierwszej chwili nie pamiętałem co masz na myśli, ale faktycznie jest tam wątek Theo. Był dla mnie tak naturalny, że o nim zapomniałem. Nie wiem, może po prostu kreacja cynicznej, zadziornej nihilistki naturalnie pasowała mi do tego, że przedstawiono ją jako homo(bi?)seksualną.

Orange is the New Black - akcja ma miejsce w więzieniu dla kobiet. C'mon. Bohaterki są zamknięte w tej estrogenowej zupie 24/7 na całe lata. To chyba jasne, że wrzucą do fabuły jedną czy dwie lesbijki. Albo piętnaście.

Reszty nie znam, ale jeżeli te trzy przypadki ktoś uznaje za wciskanie wątków na siłę to ma naprawdę jakieś głęboko zakorzenione problemy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Kocurzyca » pt lis 13, 2020 10:49 pm

Stricte na siłę to i ja nie kojarzę. Nie wiem co się rozumie przez określenie "na siłę" i kiedy wątek jest na siłę a kiedy nie. Poza tym czytając twoją wiadomość przyjęłam to trochę jako ironię, więc może źle podeszłam do tematu.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: aqila » pt paź 06, 2023 8:10 pm

Czesc, możecie mi polecić jakieś fajne seriale ? Najlepiej Fantazy, ale nie koniecznie. I super by bylo jakby byly na Netflixie :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1171
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Kuroneko » pt paź 06, 2023 8:21 pm

aqila pisze:
pt paź 06, 2023 8:10 pm
Czesc, możecie mi polecić jakieś fajne seriale ? Najlepiej Fantazy, ale nie koniecznie. I super by bylo jakby byly na Netflixie :D
Wiedźmin, Shadow & Bone, Shadowhunters, Sandman, Warrior Nun, The Magicians, The Originals.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: aqila » pt paź 06, 2023 8:39 pm

Kuroneko pisze:
pt paź 06, 2023 8:21 pm
aqila pisze:
pt paź 06, 2023 8:10 pm
Czesc, możecie mi polecić jakieś fajne seriale ? Najlepiej Fantazy, ale nie koniecznie. I super by bylo jakby byly na Netflixie :D
Wiedźmin, Shadow & Bone, Shadowhunters, Sandman, Warrior Nun, The Magicians, The Originals.
O dzieki, z tych ogladalem tylko Wieska i Nun :)
Edit: A nun cos mi sie pomieszalo, tez chyba nieogladalem :)

Awatar użytkownika
Just
Adept
Posty: 158
Rejestracja: pt mar 12, 2021 12:54 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Just » ndz paź 08, 2023 12:46 am

Kuroneko pisze:
pt paź 06, 2023 8:21 pm
Wiedźmin

Oczywiście ten z 2002, bo mimo że zdecydowanie nie jest to najlepszy serial to nadal 100 razy lepszy od shitflixowego ścierwa

aqila
Adept
Posty: 168
Rejestracja: czw sie 13, 2015 9:34 pm
Status: Offline

Seriale.

Post autor: aqila » ndz paź 08, 2023 1:08 am

Just pisze:
ndz paź 08, 2023 12:46 am
Kuroneko pisze:
pt paź 06, 2023 8:21 pm
Wiedźmin

Oczywiście ten z 2002, bo mimo że zdecydowanie nie jest to najlepszy serial to nadal 100 razy lepszy od shitflixowego ścierwa
Kiedys ludzie narzekali...a teraz proszę xD Chwal Pana swojego, bo możesz mieć gorszego xD

[Edit] Wziołem się za Cień i Kość
[Edit2] Szybko pójdzie xD, to nie Walking Dead - 11 sezonów, po 16 odcinków, który imo też przerobiłem :D

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Seriale.

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 1:38 pm

Just pisze:
ndz paź 08, 2023 12:46 am
Oczywiście ten z 2002, bo mimo że zdecydowanie nie jest to najlepszy serial to nadal 100 razy lepszy od shitflixowego ścierwa
Zgadzam się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości