Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: asuneko » pn lut 05, 2018 12:26 am

Atom pisze:
ndz sty 28, 2018 2:58 pm
Nie wiem, czy ktoś wcześniej już tego nie wrzucał, ale dzisiaj na zakupach trafiłem na coś takiego: https://fabrykaslow.com.pl/mistrzowie-p ... fantastyki
Kupiłem sobie 2 pierwsze tomy i faktycznie prezentują się całkiem ładnie, a cena jest bardzo korzystna.
Też kupuje książki w tym wydaniu <3 narazie planuje zebrać tylko Pana Lodowego Ogrodu(nie stać mnie na wszystko *chlip*). Zaczęłam czytać pierwszy tom i mocno się wciągnęłam :D

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » ndz lut 18, 2018 2:18 pm

Ostatnio czytałam Mroczne intrygi. Pani noc od Cassandry Clare. Jestem zachwycona :) Dawno nie zdarzyło mi się tak polubić bohaterów jak w książkach o Nocnych Łowcach. W powieściach młodzieżowych fantasy zawsze wątki romantyczne mnie drażniły. Tutaj po raz pierwszy przeżywałam wszystko razem z bohaterami. Podobało mi się też, że dużą rolę odgrywała rodzina Juliana. Każda z postaci była na swój sposób intrygująca. Każdy skrywa jakiś sekret (jestem ciekawa, gdzie ciągle się podziewa Diana).

Akcja jest naprawdę dynamiczna. W żadnym miejscu książki mi się nie nudziło. Czy sceny były z życia rodzinnego czy z wątków romantycznych czy walką, zawsze czytałam z napięciem. Wątek ze znalezieniem mordercy był naprawdę w udany sposób prowadzony. Dostawało się coraz to nowe fragmenty układanki. Takie rozwiązywanie zagadek jest dla mnie zawsze najciekawczym wątkiem w książce. Dodatkowo do serii morderstw w LA dochodzi sprawa morderstwa rodziców Emmy.

Klimat książki jest miejscami dość ponury nie tylko za sprawą morderstw. Skutki Zimnego Pokoju są wyraźnie odczuwalne. Przyznaję, że najbardziej z wszystkich istot nadprzyrodzonych zaintrygowały mnie właśnie faerie. Cieszę się, że tutaj więcej się o nich dowiadujemy. Są tejemniczy, nie mogą kłamać, ale też potrafią oszukać, zarazem też przeżywają emocje. Jestem ciekawa, co będzie ze związkiem Marka i Kierana.
► Pokaż Spoiler
Teraz czytam tom drugi i jestem ciekawa jak potoczą się sprawy na dworze faerie. Ponadto jestem bardzo ciekawa, co skrywa Diego, były chłopak Christiny. Dlaczego jest teraz z tą niesympatyczną dziewczyną z tych centurionów.

Oczywiście już też czytałam Dary Anioła i Diabelskie Maszyny. Ucieszyło mnie ponowne spotkanie z Jace, Clary i Magnusem. Też uwielbiam te serie. Jedyna książka, którą od tej autorki nie polubiałam to Magisterium.

Może mi ktoś polecić jakieś podobne książki? Coś z gatunku fantasy w połączeniu z rozwiązywaniu jakiś zagadek i z akcją. Fajnie, gdyby byli też jacyś sympatyczni bohaterowie, z których każdy miałby jakieś swoje motywy i sekrety. Jeśli chodzi i wątki romantyczny to jakaś zakazana miłość, ale proszę z przebojową bohaterką, nie jakąś zakompleksioną, niezdarną, nieśmiałą dziewczyną. W książkach Cassandry Clare lubię prawie wszystkie pary (Emma-Julian, Clary-Jace, Will-Tessa, Jem-Tessa, Mark-Kieran(?), Alec-Magnus) (jakiś związek męsko-męski w tle też byłby super jako taki mały fanservice dla fanki yaoi). Jako istoty nadprzyrodzone najbardziej lubię magów i elfy, za to za wilkołakami i wampirami z reguły nie przepadam (wyjątki: Dom Nocy, Akademia wampirów, Wilczyca). Poza tym lubię jeszcze książki, w których są intrygi, wojna, walki ze strategią.

Moje ulubione książki z ostatniego roku to przy okazji :D :
Szóstka wron - mroczne, dużo akcji, świetny czarny humor
Silver od Kerstin Gier - dużo humoru, ciekawy antagonista, do końca nie było wiadomo kto za wszystkim stoi, podobało mi się, że nie ma dużej organizacji w tle, bardzo ciekawe moce kierowania swoich snów i kierowanie innych za pomocą snów
Droga cienia - lubię książki o skrytobójców, a tu mnóstwo ciekawych postaci (tylko świętoszkowata Elene mnie wkurzała)
Dwór cierni i róż - jestem jeszcze w trakcie czytania, ale początek mi się podoba

Pozostałe ulubione książki: Eragon, Harry Potter, Trylogia Czarnego Maga

Inne opinie o moich ostatnich lekturach:
Joyland - jedna z gorszych powieści Staphena Kinga, za dużo opisu pracy w lunaparku, brak dreszczyka
Szeptucha - na plus, że wplecione zostały postacie z polskiej mitologii, główna bohaterka trochę zbytnio panikuje (hipochondryczka też nie powinna chceć zostać lekarzem), ale z tego bierze się większość humorystycznych scen
Świat dysku - dużo humoru, świetna parodia, wciągająca lektura
Rozjemca - trochę za mało użycia magii i walk, ale poza tym dość ciekawe
Dziecko Odyna - przedstawiony świat całkiem w porządku, ale główni bohaterowie trochę nudni (Hirka za bardzo się przejmuje bycia inną, a Rimme zamiast od razu zasiąść w radzie i zmienić system od wewnątrz wolał najpierw zostać wojownikiem rady)
Zaginione wrota - pomysł ciekawy, ale moc teleportowania się staje się z czasem trochę monotonna, ponadto główny bohater ma być zabawny, a jak dla mnie to jest tylko dziecinny i niewychowany
Gwiezdny pył - całkiem przyjemna przygodówka, ale nic poza tym
Ogień przebedzenia - średnio mi się podoba, nikogo nie polubiłam, styl pisania nie wciąga
Ostatnio zmieniony sob mar 17, 2018 1:22 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: kera » sob mar 10, 2018 1:28 pm

Całą trylogię przygód Jakuba Wędrowycza Andrzeja Pilipiuka polecam bardzo czyta się szybko i humoru mnóstwo a że czarny to co to komu szkodzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: engrisz » sob mar 10, 2018 1:55 pm

Kuroneko, Władca cieni jest na podobnym poziomie według mnie, a z zapowiedzi trzeciego tomu wynika, że akcja to będzie mega kosmos. Nie mogę się doczekać.
Co do polecenia książek, może Szklany tron? Zwłaszcza, że czytasz już Dwory to i po następną pozycję autorki sięgniesz na pewno. :D

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: zandam » sob mar 10, 2018 3:17 pm

Kuroneko pisze:
ndz lut 18, 2018 2:18 pm
Droga cienia - lubię książki o skrytobójców, a tu mnóstwo ciekawych postaci (tylko świętoszkowata Elene mnie wkurzała)
Czułam to samo. Widzę, że generalnie mamy podobny gust i opinie, z pewnymi wyjątkami w postaci np. Cassandry i Świata dysku, więc spróbuj przeczytać "Nibynoc", bohaterka jest świetna, historia wciąga i już nie mogę się doczekać następnej części, choć początek jest ciężki do przetrawienia.

Awatar użytkownika
eNeS
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 31, 2018 10:21 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: eNeS » sob mar 10, 2018 4:00 pm

Ostatnio przeczytałem świetne 1984 i Nowy Wspaniały Świat, w związku z tym szukam czegoś podobnego. Jakieś antyutopie, czy też nawet też coś zahaczającego o cyberpunk jak Ergo Proxy, gdzie był podobny podział świata. Książki dopiero zacząłem nadrabiać, więc pomocne będą nawet jakieś oczywiste oczywistości jak dwie powyższe, gdyż zapewne i tak nie będę ich znał :P

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Agatszpagat » sob mar 10, 2018 4:35 pm

Z oczywistych oczywistości polecam Zajdla, zwłaszcza "Limes inferior", "Paradyzja", "Cała prawda o planecie Ksi". Z polskich jeszcze trylogia Apostezjon Wnuka-Lipińskiego, a z nowszych rzeczy "Różaniec" Rafała Kosika. "Zaproszenie na egzekucję" Nabokova to taka trochę inna antyutopia, ale moim zdaniem zdecydowanie watra polecenia. A jak już zacząłeś Orwella, to musisz koniecznie przeczytać Folwark. To tak po szybkim przeglądzie pólek, może później jeszcze mi się coś przypomni :).

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Mephisto » ndz mar 11, 2018 1:32 am

eNeS pisze:
sob mar 10, 2018 4:00 pm
Ostatnio przeczytałem świetne 1984 i Nowy Wspaniały Świat, w związku z tym szukam czegoś podobnego.
Do kwadratu antyutopii, oprócz wymienionych przez Ciebie dwóch powyższych, zalicza się jeszcze Mechaniczną pomarańczę oraz pierwowzór dla Orwella i Huxleya - My, pióra Zamiatina.

Pomarańczy nie polecam, ciekawa ze względów stylistyczno-językowych, ale fabularnie mierna.
My warto znać.

Jest jeszcze Władca much noblisty Goldinga, która otoczona jest kultem, a w moim odczuciu tylko niezła.
I w perspektywie mam nieprzeczytaną jeszcze - a wychodząca w nowym wydaniu 18 kwietnia - 451 stopni Fahrenheita.

Mhm, tak z cienia przekrojowo pisząc.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: usagisensei » ndz mar 11, 2018 6:15 pm

kera pisze:
sob mar 10, 2018 1:28 pm
Całą trylogię przygód Jakuba Wędrowycza Andrzeja Pilipiuka polecam bardzo czyta się szybko i humoru mnóstwo a że czarny to co to komu szkodzi :mrgreen:
Widzę, że trzeba kogoś uświadomić: Seria o Wędrowyczu to w chwili obecnej 8 książek:
Kroniki Jakuba Wędrowycza
Weźmiesz czarno kure...
Czarownik Iwanow
Zagadka Kuby Rozpruwacza
Homo bimbrownikus
Trucizna
Konan Destylator

Wszystkie pięknie stoją na mojej półeczce Pilipiukowej obok innych jego książek także no... Wędrowycz ma powyżej trylogii od 2011. Wszystkie gorąco polecam. :)
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

kera
Adept
Posty: 426
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: kera » ndz mar 11, 2018 6:51 pm

No i fajnie :mrgreen: Pisałam z telefonu więc nie dało się mocniej rozpisać :oops:

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: ociesek » ndz mar 11, 2018 8:15 pm

Nawet telefon odróżnia trylogię od 8 tomów :D

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Reviolli » ndz mar 11, 2018 11:54 pm

Dla mnie z Wędrowyczem jest tylko jeden problem. Kroniki są najlepsze. Albo inaczej, to właśnie w tym tomie jest najlepsze opowiadanie z przygodami Jakuba czyli "Hotel pod łupieżcą".

Ja powoli przebijam się przez swoją półkę wstydu. Dodałem stronę wydawnictwa papierowy księżyc do zakładek.

- Ciężko być najmłodszym - Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa.
Jest to parodia przygód bohatera. Który ucieka z domu Adamsów w towarzystwie drużyny bohaterów. Problem jest tylko jeden, z jakiś dziwnych powodów są strasznie niekompetentni. Występuje tu dużo postaci a lista moich ulubionych to: książka, wierzchowiec bojowy (głównego bohatera), głos...
Ten tytuł bardzo mi się spodobał, ale nie wiem czy będę zbierał dalsze (jest to trylogia), bo wydaje mi się że większość orginalnych pomysłów została zużyta w tomie pierwszym.

- Spalić wiedźmę - Magdalena Kubasiewicz
- Wiedźma Jego Królewskiej Mości - Magdalena Kubasiewicz
Wizja alternatywnej historii świata gdzie magia istnieje, i Smok naprawdę mieszka pod Wawelem.
Głowna bohaterka należy do tych gniewnie wrednych. Jest z tych silnych. Ale że walczy ze złem, to często musi robić paskudne rzeczy (zło zwalczaj złem).
Lekturę psuło trochę braki w prowadzonej fabule i czasem całkowicie nielogiczne zachowanie bohaterów.
Poczytać można ale szału nie ma.

- Przeczucie - Tetsuya Honda
Czyli przygody lekko walniętej pani komisarz (dowódca drużyny dochodzeniowej) z wydziału zabójstw. Gdzie oprócz przestępców na drodze stanie formalna struktura instytucji i niekompetentni przełożeni. Samowola podwładnych.
Z postaci polubiłem główną bohaterkę i Kozła (czyli komisarza innej ekipy).
Czytało mi się bardzo dobrze i czekam na następny tom.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » sob mar 17, 2018 1:19 pm

engrisz pisze:
sob mar 10, 2018 1:55 pm
Kuroneko, Władca cieni jest na podobnym poziomie według mnie, a z zapowiedzi trzeciego tomu wynika, że akcja to będzie mega kosmos. Nie mogę się doczekać.
Co do polecenia książek, może Szklany tron? Zwłaszcza, że czytasz już Dwory to i po następną pozycję autorki sięgniesz na pewno. :D
Zaczęłam Władcę cieni i też uważam, że jest świetny. Mam zamiar przeczytać Szklany Tron, jak skończę Dwory.
zandam pisze:
sob mar 10, 2018 3:17 pm
Kuroneko pisze:
ndz lut 18, 2018 2:18 pm
Droga cienia - lubię książki o skrytobójców, a tu mnóstwo ciekawych postaci (tylko świętoszkowata Elene mnie wkurzała)
Czułam to samo. Widzę, że generalnie mamy podobny gust i opinie, z pewnymi wyjątkami w postaci np. Cassandry i Świata dysku, więc spróbuj przeczytać "Nibynoc", bohaterka jest świetna, historia wciąga i już nie mogę się doczekać następnej części, choć początek jest ciężki do przetrawienia.
Właśnie zaczęłam i zaczyna mi się podobać, zwłaszcza gdy bohaterka już dotarła na miejsce. Natknęłam się gdzieś na podobny opis książki pt. Czerwona siostra. Czytał ktoś? Jaka jest w porównaniu do "Nibynoc"?

Jeszcze mam kilka tytułów, które mnie z opisu zaciakawiły: Skrytobójca od Robin Hobb, i Malowany człowiek oder Peter V. Brett oraz Archiwum burzowego światła od Brandona Sandersona. Z czym powinnam zacząć? Czy te lektury wciągają? Od Sandersona już dużo czytałam (Z mgły zrodzony, Rozjemca, Legion, Elantris) i jak na razie wszystko mi się podobało. Czy nowy cykl jest dobry?
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Reviolli » sob mar 17, 2018 3:52 pm

Ja ostatnio też czytałem Czerwoną siostrę.
Mi się to kojarzyło z twórczością Licia Troisi.
Co do samej książki to nawet mi się podobało. Głównie bohaterki, ale kończenie skreśliło mi ten tytuł.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: zandam » sob mar 17, 2018 5:40 pm

Kuroneko pisze:
sob mar 17, 2018 1:19 pm
Właśnie zaczęłam i zaczyna mi się podobać, zwłaszcza gdy bohaterka już dotarła na miejsce. Natknęłam się gdzieś na podobny opis książki pt. Czerwona siostra. Czytał ktoś? Jaka jest w porównaniu do "Nibynoc"?
Mi też zaczęło się podobać w tym samym miejscu, potem jest tylko lepiej.
"Czerwona siostra" jest trochę gorsza od "Nibynocy", mniej wciągająca, ale czytało mi się ją przyjemnie. Początek jest lepszy, końcówka wciągająca (za wyjątkiem ostatniego rozdziału), więc istnieje szansa, że kolejne tomy będą jeszcze lepsze. :)
Kuroneko pisze:
sob mar 17, 2018 1:19 pm
Skrytobójca od Robin Hobb
Uwielbiam Robin Hobb i całą serię jej książek z tego uniwersum, więc polecam. Niektóre elementy są irytujące, np. wątek romantyczny, ale wszystkie pozostałe uwielbiam, bo wciągnęły mnie na wiele godzin. Pod tym względem przewyższyła u mnie "Nibynoc". :-)

almette5
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: almette5 » wt kwie 10, 2018 11:50 am

Może już trochę po czasie ale zapoznałem się z The Disaster Artist i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemna lektura która daje dużo lepszy wgląd w życie Tommyego W. niż filmowa adaptacja ( chociaż ta też wypadła całkiem nieźle )



_____________________
https://e-hurtownia-opakowan.pl/

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » ndz kwie 22, 2018 12:50 pm

Kilka moich ostatnich lektur:
Diabeł na wieży oraz Zabawki diabła - jestem zachwycona! Bardzo polubiłam głównego bohatera za poczucie humoru i zdecydowanie. Są to zbiory opowiadań, które zajmują się różnymi tajemniczymi morderstwami. Połączenie fantasy i rozwiązywania zagadek jest bardzo udane. Nawet sama mogłam wykombinować niektóre rzeczy.
Czarownica - najnowszy kryminał Camilli Lackberg, jak dla mnie trochę słabsza od poprzednich, mniej humoru, wątek z uchodźcami nie był szczególnie kreatywny, a rozwiązanie można było się domyśleć od połowy książki.
Serce Suriela - nudny wątek romantyczny, elementy fantasy były trochę na siłę wciśnięte (przewrót w mieście byłby ciekawszy jako opowieść historyczna, anioły jakoś mi tu nie pasowały), bohaterowie trochę jednowymiarowi. Najlepiej się czytało, gdy bohaterów rozłączono. Czytało się w miarę dobrze, ale nic specjalnego.
Czerwoną siostrę, Skrytobójcę i Archiwum burzowego światła dopiero pozaczynałam, jak na razie mi się podobają.

Może mi ktoś polecić książki podobne do Diabeł na wieży? Kryminały wolę w formie krótszych opowiadań i zamiast policji wolę detektywa lub inną osobę, która poprzez logiczne rozumowanie dochodzi do rozwiązania. Czytałam już też powieści o Sherlocku Holmesie i Agathy Christie. Wątek fantasy może, ale nie musi być zawarty.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Bajnor » pn kwie 23, 2018 11:40 am

Kuroneko pisze:
sob mar 17, 2018 1:19 pm
Czy te lektury wciągają? Od Sandersona już dużo czytałam (Z mgły zrodzony, Rozjemca, Legion, Elantris) i jak na razie wszystko mi się podobało. Czy nowy cykl jest dobry?
Dobry. Wszystko od Sandersona jest dobre :P.

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » pn maja 07, 2018 4:44 pm

Ostatnio czytałam:
Mechaniczna ćma - jestem gdzieś w połowie i akcja strasznie się ciągnie. To miała być obyczajówka z elementami fantasy, ale jak dla mnie jest ich o wiele za mało. I brakuje jakiegoś wątku, wszystko toczy się za powoli, jak na mój gust.
Necrosis - nie miałam wysokich oczekiwań i jestem pozytywnie zaskoczona. To zbiór krótkich opowiadań, których akcja rozgrywa się w tym samym świecie. Klimat czasami trochę jak z horroru, do tego zakończenia niektórych opowiadań potrafiły mnie nawet zaskoczyć.
Druga szansa - nieprzyjemna atmosfera z tym szpitalem psychiatrycznym. Bohaterowie nie dają się lubić, w dodatku zakończenie dosyć przewidywalne.
► Pokaż Spoiler
Drogę królów, Malowanego człowieka i Czerwoną siostrę dopiero zaczęlam, ale wszystkie książki zapowiadają się być ciekawe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Hairen
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Hairen » pn maja 07, 2018 5:48 pm

Bajnor pisze:
pn kwie 23, 2018 11:40 am
Wszystko od Sandersona jest dobre .
Czytałem jedną książkę ("czytałem" to może złe określenie, bo nie dobrnąłem do końca), "Z mgły zrodzony", po której nie tknę już nic od tego pisarza. Fabuła przewidywalna i do bólu schematyczna, wpadająca w najgorsze klisze, pełna niedopracowań i absurdów
► Pokaż Spoiler
. Dla mnie Sanderson to maszyna tworząca fantasy dla mas, mocno ugrzecznione, proste i typowe. Bo fakt, to wszystko wciąga, bohaterowie dają się polubić, ale te powieści są tak boleśnie mainstreamowe, że mimo usilnych prób nie dałem rady dojść do finału. Zamiast tego zaopatrzyłem się w ciekawszy, acz nadal daleki od ideału Problem Trzech Ciał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości