Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 20, 2019 12:52 pm

Czytał ktoś trylogię Grisza? Zastanawiam się nad nią. Miałam brać nowe wydanie, ale tyle się nasłuchałam o zrąbanym tłumaczeniu, że już go nie chcę. Myślę nad starym. Warto?
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: engrisz » czw mar 21, 2019 2:56 pm

SallyCzarownica pisze:
śr mar 20, 2019 12:52 pm
Czytał ktoś trylogię Grisza? Zastanawiam się nad nią. Miałam brać nowe wydanie, ale tyle się nasłuchałam o zrąbanym tłumaczeniu, że już go nie chcę. Myślę nad starym. Warto?
Czytałam po polsku bardzo dawno temu, ale przebrnęłam mega szybko, więc chyba nie było tak źle. Przeczytałam też Szóstkę wron i według mnie jest dobrze, tylko ten Zmrocz dla mnie dziwacznie brzmi. :lol:
Ja bym brała teraz nowe wydanie po polsku, żeby pasowało do Szóstki, plus to stare jest paskudne. Jak coś to polecam wersję angielską, język i dialogi tak proste, że aż samo się czyta. :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 21, 2019 3:09 pm

Ok, dzięki. Dziś zdecydowałam, że jednak poczekam na Maga. A jak mi się odwidzi, to nie kupię i tyle. ^^'
Obrazek

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: engrisz » czw mar 21, 2019 3:36 pm

Już bliżej niż dalej. :D Ja czekam na King of scars. :/

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: SallyCzarownica » czw mar 21, 2019 4:40 pm

Najbardziej czekam na ostatni tom moich Lisów. <3 Grisz to tak przy okazji. :P
Obrazek

dumle44
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: dumle44 » pt maja 10, 2019 6:29 am

Ostatnio wróciłam do Dengeki Daisy i w sumie zastanawiam się nad przeczytaniem TG lub Kuroshitsuji 8-)

Awatar użytkownika
kesah
Adept
Posty: 447
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 6:57 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: kesah » sob cze 08, 2019 6:55 pm

Jak by ktoś był zainteresowany. To w sumie postanowiłem sobie popisać w pracy na Wattpad. Taki Fan Fic nawiązujący do Kuroko no Basket (nie pytajcie dlaczego akurat Kuroko, moja przyjaciółka ma fioła na punkcie tej serii i mnie namówiła).

https://www.wattpad.com/story/189960327 ... me-revenge

Rozdziały będę pisał w pracy (akurat mam taką pracę, że mam sporo czasu na takie rzeczy) więc myślę, że 1-2 rozdziały w tygodniu powinny się pojawiać :) Też jak coś proszę o wyrozumiałość, bo pierwszy raz biorę się za pisanie tego typu historii. Uwagi jednak mile widziane w komentarzach :)
Lista życzeń : Kengan Ashura/Omega, Gantz, Claymore, Slam Dunk, Ashita no Joe, Holyland, Yu Yu Hakusho, Sun-Ken Rock, Im a Hero

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: KubciO » pt sie 23, 2019 1:09 pm

mika pisze:
czw gru 06, 2018 7:27 am
Gdyby ktoś czekał na czwarty tom HP w wersji ilustrowanej, to ma się on ukazać dopiero jesienią przyszłego roku.
09.10.2019 premiera wersji anglojęzycznej.
miaka88 pisze:
czw gru 06, 2018 10:04 am
Akurat to dobrze świadczy bo książki będą teraz znacznie grubsze więc ilustracji potrzeba więcej.
464 strony. Bydle będzie z tego tomiszcza. :)
Przykładowe ilustracje:
► Pokaż Spoiler
:twisted:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: miaka88 » pt sie 23, 2019 10:02 pm

Mam nadzieje, że przed świętami wyjdzie u nas. Idealna na prezent :D .
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Meliona » pt sie 23, 2019 11:21 pm

W Polsce wyjdzie 08.10.2019r. Już od jakiegoś czasu można zamawiać tom w empiku. Cena okładkowa wzrosła do 79 złotych, co mnie nie dziwi.
https://www.empik.com/harry-potter-i-cz ... ,ksiazka-p
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ame » pn wrz 09, 2019 1:35 pm

"Bazar złych snów" Kinga. Ta książka to najsłabszy zbiór opowiadań jaki czytałam z jego twórczości. Jedynie 2 opowiadania są warte uwagi.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Sebek » śr wrz 11, 2019 6:00 am

Ame pisze:
pn wrz 09, 2019 1:35 pm
"Bazar złych snów" Kinga. Ta książka to najsłabszy zbiór opowiadań jaki czytałam z jego twórczości. Jedynie 2 opowiadania są warte uwagi.
Mnie tez nieco zawiodla ta ksiazka. "Przebudzenie" fajnie sie zaczynalo, a potem historia poszla nie tymi torami, ktorymi bym chcial, ale skonczylem te powiesc. Ciekawe, jak "Spiace krolewny"... ale sprawdze je nieco pozniej. Ja osobiscie polecilbym Ci dwoch pisarzy, ktorzy pisza cos w ten desen. "Upiorna opowiesc" Strauba i praktycznie kazda powiesc Dana Simmonsa powinny Ci sie spodobac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ame » śr wrz 11, 2019 10:52 am

Sebek, a dzięki za propozycje. Kiedyś się zastanawiam nad 'Upiorna Opowieścią".Przypomniałeś mi o "Śpiących królewny". Na razie będę czytać Kinga aż nie będę mieć dość. Kuzynka sporo nakupiła tytułów i sobie pożyczam. Wzięłam teraz "Marzenia i Koszmary" i chyba dzisiaj skończę pierwsze opowiadanie "Cadillac Dolana". Takie sobie, ale się zastanawiam nad końcówką.
Zapomniałam napisać o "Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści" Kinga. Przeczytałam to po Bazarze. Tutaj większość mi się podobała. Sebek, jak nie czytałaś to polecam ten zbiór. Najbardziej mi się podoba 1 opowiadanie. Nie spodziewałam się, że
► Pokaż Spoiler
Sprawdzałam tego Dan Simmonsa i mam nawet jego książkę w planach. Zainteresowało mnie jego "Hyperion

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Sebek » śr wrz 11, 2019 12:16 pm

Ame pisze:
śr wrz 11, 2019 10:52 am
Zapomniałam napisać o "Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści" Kinga. Przeczytałam to po Bazarze. Tutaj większość mi się podobała. Sebek, jak nie czytałaś to polecam ten zbiór. Najbardziej mi się podoba 1 opowiadanie. Nie spodziewałam się, że
► Pokaż Spoiler
Czytalem, jeden z jednych lepszych Kingowych zbiorow opowiadan :)
Ame pisze:
śr wrz 11, 2019 10:52 am
Sprawdzałam tego Dan Simmonsa i mam nawet jego książkę w planach. Zainteresowało mnie jego "Hyperion
"Hyperion" jest znakomity! Polecam. Warto zwrocic uwage na "Letnia noc", bo to bardzo w Kingowym stylu, no i do tego, jak sie uwielbia "Stranger Things", to mus. "Terror" jest przeswietny, w sam raz na zime ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: pittegawll » czw paź 17, 2019 12:04 am

Sebek pisze:
śr wrz 11, 2019 12:16 pm
Warto zwrocic uwage na "Letnia noc", bo to bardzo w Kingowym stylu, no i do tego, jak sie uwielbia "Stranger Things", to mus. "Terror" jest przeswietny, w sam raz na zime
Potwierdzam. Zacząłem od "Letniej nocy", potem genialny "Terror" i teraz kupiłem "Zimowe nawiedzenie", ale jeszcze nie czytałem. Czekam aż śnieg spadnie :D

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Sebek » czw paź 17, 2019 8:46 am

pittegawll pisze:
czw paź 17, 2019 12:04 am
Sebek pisze:
śr wrz 11, 2019 12:16 pm
Warto zwrocic uwage na "Letnia noc", bo to bardzo w Kingowym stylu, no i do tego, jak sie uwielbia "Stranger Things", to mus. "Terror" jest przeswietny, w sam raz na zime
Potwierdzam. Zacząłem od "Letniej nocy", potem genialny "Terror" i teraz kupiłem "Zimowe nawiedzenie", ale jeszcze nie czytałem. Czekam aż śnieg spadnie :D
:D W 2020 Vesper wyda "The Abominable". Tez zimowe klimaty ;) Jesli juz Simmonsa znasz, polecam Ci zapoznac sie z Robertem McCammonem. "Magiczne lata" sa kapitalne, ale jest wolisz klimaty postapo "Łabedzi spiew" to fajna lektura. No i znowu Vesper kupil prawa do kolejnej ksiazki McCammona!
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: pittegawll » czw paź 17, 2019 11:45 am

Sebek, Vesper to jedno z moich ulubionych wydawnictw. Nie dość że tyle klasyków wydają to jeszcze ich wydania są przepiękne. Także czekam z niecierpliwością na każdą nowość od nich ;)

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Sebek » czw paź 17, 2019 12:14 pm

pittegawll pisze:
czw paź 17, 2019 11:45 am
Sebek, Vesper to jedno z moich ulubionych wydawnictw. Nie dość że tyle klasyków wydają to jeszcze ich wydania są przepiękne. Także czekam z niecierpliwością na każdą nowość od nich ;)
Zatem w przyszlym roku bedziesz zadowolony z Vespera, bo przyszly rok bedzie rownie obfity jak obecny i poprzedni, a i powoli nabywaja licencje na kolejny! Moze MAG wreszcie wyda "Ksiegi krwi" Barkera w przyszlym roku... Juz tyle osob na to czeka...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Kuroneko » śr lis 13, 2019 5:02 pm

Ostatnio wreszcie miałam czas i zabrałam się za Szklany Tron. Na razie podoba mi się bardziej niż Dwór cierni i róż. Książki od razu mnie wciągnęły i aktualnie jestem już przy szóstym tomie. Jestem zadowolona, że zmieniło się miejsce akcji. Muszę przyznać, że najbardziej podobały mi się początkowe tomy, gdzie nie było tyle magii i wolałam bohaterkę w roli Celaeny niż jako Aelin. Przez magie, właściwie umiejętności zabójczyni stały się zbędne. Chociaż fragmenty, gdzie uczyła się kontrolować swoją magię, lubiłam. Ten cały wątek z siłami ciemności, które zagrażają światu jakoś mnie nie przekonał. Wolałabym, żeby król po prostu był okrutny, a nie żeby wszystko przypisać demonom, które opanowują ludzi. Maeve z charakteru od razu przypomniała mi królową z Dworu Cierni i Róż.

Jak zaczęłam czytać pierwszy tom to miałam wrażenie, że zaczynam gdzieś od środka opowieści, bo co chwilę odnoszono się do przeszłych wydarzeń. Na szczęście okazało się, że istnieją opowiadania, których akcja rozgrywa się przed pierwszym tomem. Mogłyby spokojnie stanowić oficjalny pierwszy tom. Czytając je, już wiedziałam, jak się zakończą, lecz mimo wszystko były ciekawe. W sumie za nowelki zabrałam się po czwartym tomie. Sceny, w których występuje Arobynn tak mi się spodobały, że chciałam przeczytać o nim więcej. W sumie jest on jedną z ciekawszych postaci tej serii, jeśli nie najciekawszą. Jest fascynujący, manipuluje, snuje intrygi, ale nie jest jednowymiarową postacią. Można zrozumieć jego motywacje, potrafi być szarmancki i momentami też okazuje uczucia, choć zawsze dąży wszelkimi metodami do swoich celów. Możecie polecić książki, w których występują podobni bohaterowie?

Wątki romantyczne były w porządku, choć nie wszystkie trafiły mój gust. Jakoś nie polubiłam Rowana, Sama ani Chaola. Nie wyróżniali się zbytnio na tle bohaterów innych książek. Jedynie Doriana polubiłam, więc ucieszyłam się, że występuje też w kolejnych częściach. Wątek jego i Manon był dla mnie ciekawy. Podobało mi się jak rozwinęła się Manon odkąd ją poznaliśmy. Jej odmiana nie była jakoś naciągana, w stylu że na raz ze złej staje się dobra. Lysandra natomiast jak dla mnie za szybko się zmieniła w uczuciową, troskliwą i wierną królowej. Elide polubiłam za zniezłomność i duch walki. Jej słowne potyczki z Lorcanem od razu mi się spodobały i jego przemiana była wiarygodna.

Właśnie widziałam, że książki zostaną wydane w twardej oprawie, ale mi podobają się bardziej okładki wersji w miękkiej oprawie.

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alzea » czw lis 14, 2019 11:08 am

Ja za serie dopiero się zabieram, ale już mnie wciągnęło, bardzo przypomina mi klimatem Trylogię Czarnych Kamieni od Anne Bishop, którą całym sercem polecam. Jakiś czas temu wyczytałam, że Sarah J. Maas jest fanką i inspirowała się twórczością Bishop, więc tym bardziej polecam jeżeli jeszcze nie czytałaś. Zarówno główna trylogia jak i historie poboczne są świetne a bohaterowie robią tutaj całą robotę, świat w sumie tez jest bardzo ciekawy, matriarchat, kasty i sposób działania magii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości