Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 816
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » czw sty 19, 2017 8:57 pm

Mi "Przeklęte dziecko" bardzo się podobało :D, nawet bardziej niż poprzednie części.
Może mnie tak zachwyciło dlatego iż moją ulubioną pistacją zawsze był Draco - zaś syn Harrego i syna Draco też mi się spodobali.
Jest to książka napisana na podstawie scenariusza sztuki teatralnej więc dlatego ma inny styl niż poprzednie części.

Szkoda tylko że niespecjalnie postarali się z okładką.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt sty 20, 2017 1:30 pm

Harry Potter i przeklęte dziecko- Byłam fanką HP aż do 5 tomu. 1-5 tomów najlepiej mi się czytało i miałam fazę na ten tytuł.
Postanowiłam trochę zaryzykować i wrócić do świata magii.
Nie mam nic do dramatów, ale ciężko się czytało. Było takie bez polotu. Fabuła także się nie wybijała. Deja vu poczułam, gdy czytałam, że Harry nie potrafi dogadać się z Albusem. Normalnie jak Naruto z Boruto...
Autorka też poszła na łatwiznę używając zmieniacza czasu. Dość sporo scen, które już były. Najbardziej nie mogłam z tą Delphi i kim jest jej ojciec(ci co czytali wiedzą o co mi chodzi) totalny absurd!
Jedyne co mi się podobało to jak Draco powiedział, że Granger ustawia jego po kątach i jemu się to podoba. Rozbawiło mnie to. XD No i byłam nawet za Draco&Hermiona byleby nie Ron...
Polecam jedynie fanom, którzy łykną wszystko z HP i tak będą zadowoleni. Jak nie jesteś jakiś wielkim fanem to możesz sobie odpuścić. Żadnych rewelacji nie ma.
Moja opinia z lubimyczytac

To tyle co myślę o 8 części. :D

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob mar 11, 2017 6:20 pm

Zapytam tutaj: Znacie jakieś książki z relacjami jak w Kuzu no Honkai? Nie licząc "Miłości bez końca" Scotta Spencera.

A żeby nie było off-topu, to ostatnio przeczytałem "November 9" Colleen Hoover. I nie wiem, czy nie był to najgorszy/najgłupszy romans, jaki czytałem. Początek był dobry, ale im dalej, tym coraz bardziej się psuło, a po plot twiście zeszło na dno. Sam Ben to okropna postać, a zakończenie mi się strasznie nie podobało.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt mar 24, 2017 6:58 pm

Ostatnio przeczytałam "Raport pelikana", bo wbiłam sobie do głowy, że John Graham pisze świetne thrillery (to zasługa filmu pt. "Czas zabijania") i... gorzko tego pożałowałam. Ta książka jest tak bezsensowna i mało realistyczna, że ledwo dobrnęłam do końca, a główna bohaterka i jej relacje z innymi są tak absurdalne i idiotyczne, że przy okazji zwątpiłam w logikę autora. Na (nie)szczęście mam jeszcze "Klienta" i "Więziennego prawnika", oby okazały się lepsze...

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob mar 25, 2017 10:15 am

"Nienasycony" Łukasza Radeckiego, wydany przez nowo powstałe wydawnictwo Phantom Books, nawiązujące genezą do kultowego w Polsce wydawcy horrorów z lat 90 - Phantom Press. Jako że byłem fanbojem Guya N. Smitha, H.A. Knighta i reszty, to postanowiłem dać szansę, aby zobaczyć, czy potrafię dać się ponieść nostalgii, zwłaszcza, że powieść ta poza byciem horrorem sięga też do tematyki historycznej, co sobie bardzo cenię. Szerzej rozpisałem się o tej książce tutaj.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt mar 28, 2017 1:32 pm

Kim Harrison - Rachel Morgan #4 - Za garść amuletów.

"Złe nocne stwory grasujące po Cincinnati gardzą czarownicą i łowczynią nagród Rachel Moran. Jej nowa reputacja w dziedzinie czarnej magii sprawia, że ludzie i nieumarli pragną ją opętać, zaciągnąć do łóżka i zabić – niekoniecznie w takiej kolejności. Wrócił nękany tajemną przeszłością śmiertelny ..."

Po pół roku przesuwania premiery, a ogólnie to po 6-8 latach od ukazania się tomu 3 pani Morgan powraca. Szczerze jest to najsłabszy tom jak do tej pory, ale czytało się przyjemnie. Byłoby dużo gorzej gdyby nie Jinx, który był gwiazdą tego tomu. Co raduje mnie wielce bo to moja ulubiona postać. Rachel powoli zaczyna zdawać sobie sprawę jak bardzo popaprana jest, to tyle o fabule.


Aleksandra Ruda - Sztylet Rodowy.
"Co zrobić jeśli wraz z końcem wojny skończyły się też marzenia o wspaniałej karierze i chwale, twoje cokolwiek ograniczone zdolności magiczne nie są nikomu potrzebne, a w kieszeniach świecą pustki? Oczywiście zostać królewskim posłańcem, do obowiązków którego należy odwiedzenie regionów kraju i sprawdzanie dokumentów podatkowych. To nic, że do towarzystwa dostaniesz zakochanego trolla, tchórzliwego krasnoluda, bezczelną wojowniczkę i elfa, który utracił wiarę w piękno. I jeszcze kapitan królewskiej armii patrzy z góry i nie daje chwili wytchnienia! Pracuj, Milo, chwilowo jesteś tu uziemiona. Czeka cię wiele nauki, by pokonać trudności czyhające na każdym kroku, bo zwykłe zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż wydawało się na pierwszy rzut oka..."

W skrócie taka Konosuba. A dłużej jest to komedia parodia gdzie w ograniczonej przestrzeni zamknięta jest grupa dziwaków. Matko co ten elf odstawiał... dawno nie miałem tak żeby elf pobił tak łatwo moje serce.
Pierwszy tom wypadł bardzo dobrze i z nadzieją czekam na następne dwa.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt mar 28, 2017 4:45 pm

Reviolli pisze:W skrócie taka Konosuba. A dłużej jest to komedia parodia gdzie w ograniczonej przestrzeni zamknięta jest grupa dziwaków. Matko co ten elf odstawiał... dawno nie miałem tak żeby elf pobił tak łatwo moje serce.

Pierwszy tom wypadł bardzo dobrze i z nadzieją czekam na następne dwa.
Elf to mój ulubieniec, trol też niezgorszy, ale moją prywatną nagrodę największego rozweselacza wygrała scena z kalesonami. :wink:

A na kolejne tomy może nam przyjść długo czekać... Papierowy Księżyc ma duuuże problemy z terminowością. :(

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt kwie 07, 2017 1:34 pm

Moja to scena z brzozą (drzewem). No cóż ja Rachel Morgan w liceum zacząłem zbierać więc już ładnych parę lat zleciało :)

Ale tak na poważnie to coś jest nie tak ostatnio z tymi naszymi wydawnictwami. No i szkoda że raczej mogę się pożgać z 3 i 4 tomem przygód Oliwierdy bo były wydawane w fabryce słów.

[ Dodano: Pią 07 Kwi, 2017 ]
A wracając do tego Sztyletu rodowego to tak się zastanawiam czy
[spoiler]Mila nie jest czasem szlachcianką? I pod oparzeniami ukrywa, tatuaż rodowy?[/spoiler]
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pt kwie 07, 2017 8:20 pm

:lol: Rzeczywiście, jak mogłam zapomnieć o brzozie? :lol:
Generalnie dawno się tak nie uśmiałam przy żadnej książce, więc z niecierpliwością czekam na kolejne tomy (oby zainwestowali w korektę). :)
Reviolli pisze:A wracając do tego Sztyletu rodowego to tak się zastanawiam czy
Tak, jest i cała ta sytuacja przedstawia się tak, jak ją opisujesz. :)

Spytałam się PK, kiedy można się spodziewać drugiego tomu i odparli, że w czerwcu. Oby...

Ostatnio przeczytałam "Klienta" Grishama, lepsze od Raportu, momentami wciągające, ale i tak infantylne.
Co więcej, przeczytałam też "Baśnie barda Beedle'a", ale zakup tej książki, to marna inwestycja - 5. naprawdę krótkich bajek, drugie tyle nudnych komentarzy i ładne ryciny na poprawę złego wrażenia. :P

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt kwie 14, 2017 8:39 am

Eleonora Ratkiewicz - Paradoksy Młodszego Patriarchy

Jeśli nie potrafisz wykorzystać swego dowolnego stanu dla swojej korzyści - nie jesteś wojownikiem.

wielki mistrz Dajr Toari

Tak mawiał doświadczony wojownik i sławny żołnierz. Ale to właśnie wielki mistrz Dajr Toari doprowadził swoją szkołę walki na krawędź zagłady.

W dniu kiedy stałem się mistrzem swojego mistrza, bezpowrotnie zniszczyłem cały swój świat, a w zamian stworzyłem... Co stworzyłem? Kim jestem?

Młodszym Patriarchą Szenno Dajr Kintar. Nauczycielem swojego nauczyciela, przyjacielem swojego wroga, wasalem własnego wasala...

Nasze rzemiosło nazywają "sztuką pustej ręki". A przecież w tej ręce trzymamy też miecz, czy kastet. Lecz jeśli przyjdzie się obejść bez broni, nie ma niczego straszniejszego od pustej ręki...
Książka kupiona przez brata leżała w jego biblioteczce ze 2 lata (jak nie więcej) nie czytana. Ostatnio się zmotywował i ją przeczytał, a później zaczął męczyć mnie że dobra i też powinienem to przeczytać.
O dziwo bardzo fajna książka, nie licząc ostatniej części bardzo dobrze się przy niej bawiłem.
Nauczyciel swojego nauczyciela, przyjaciel swojego wroga, wasal własnego wasala, uczeń swojego ucznia
To są mniej więcej tytuły części na które podzielona jest ta książka.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw kwie 27, 2017 6:40 pm

Nie pamiętam już gdzie na tym forum ludzie piszą o takich rzeczach, ale pojawi się kolekcja książek Kinga. Wygląda na nieopłacalną, bo na szybko naliczyłam 16 książek podzielonych na dwa tomy, ale może ktoś się zainteresuje. http://niestatystyczny.pl/2017/04/26/ko ... QIdbojyjIV
Ja może kupię pierwszy tom, bo chyba nic od tego autora jeszcze nie czytałam. (od Pratchetta też niby nic nie czytałam, a okazało się, że znam połowę Świata Dysku :lol: )
Obrazek

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » czw kwie 27, 2017 8:58 pm

Pierwsze tomy na pewno kupię. Potem zobaczę.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pt kwie 28, 2017 12:06 pm

Nienawidzę tego dzielenia tomów na dwa. No po prostu nie znoszę.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » pt kwie 28, 2017 4:09 pm

Elizabeth Moon - Cykl Esmay Suiza #1 - Być bohaterem
Esmay Suiza nie była członkiem wielkiej rodziny Floty tak jak Serrano. Musiała samodzielnie torować sobie drogę, co znaczyło, że raczej nie będzie miała szansy zostania admirałem i podniesienia własnego sztandaru. Cóż, jej to odpowiadało; wszystko, czego pragnęła Esmay, to znaleźć spokojny kąt, w którym mogłaby czuć się częścią czegoś większego i żyć w spokoju.

Jednak to, czego chcemy od życia, i to, co od niego dostajemy, rzadko jest tym samym... i dlatego któregoś dnia Esmay trafiła w sam środek kosmicznej bitwy jako najstarszy oficer, który przeżył bunt przeciwko kapitanowi-zdrajcy. Nie miała wyboru: musiała przejąć dowodzenie i zwyciężyć, tym samym stając się najmłodszym i równocześnie najniższym stopniem oficerem Floty, który wygrał wielką bitwę.

I choć Esmay wcale nie chce być bohaterem, wygląda na to, że nic na to nie poradzi, bo kto raz został bohaterem...
Tomik ten (i 3 następne) kupiłem dawno temu, w taniej książce. A że nie lubię SF to leżał sobie spokojnie na półce przez 3 lata. Aż w końcu zdecydowałem się go przeczytać.

Historia bardzo mi się spodobała, bo pokazywała co się dzieje z szarakiem który zrobił coś wielkiego? niespodziewanego. A później coś z taką osobą trzeba zrobić. Nie licząc końcówki [spoiler](gdzie zbyt łatwo została jednym z dowódców)[/spoiler], to było naprawdę zabawne.

Chodzi o to że ta książka zaczyna się w momencie gdzie większość historii się kończy, a my jako czytelnik lub widz widzimy napis THE END. A tu mamy sytuacje "ale co było dalej".
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Reviolli » wt sie 01, 2017 8:14 am

Wojciech Drewniak
Historia bez cenzury. Historia bez cenzury 2: Polskie koksy.

Być może przeglądając internet natrafiliście tak jak ja na kanał youtube Historia bez cenzury. Gdzie mówione jest o ważnych wydarzeniach i postaciach z historii polski. Formułą bardzo przyjemna, bo nastawiona na ciekawostki i śmieszne wstawki dla rozluźnienia napięcia i krótkie bo zazwyczaj kilkunastu minutowe.

A jak się prezentuje w wersji książkowej?
Więcej informacji i ciekawostek, ale już nie jest tak śmiesznie. Co nie zmienia faktu że lektura bardzo przyjemna i oba tomy pochłonąłem bardzo szybko.

Tak tylko zaznaczę że najlepiej później każdą informacje sprawdzić osobiście.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: asuneko » śr sie 09, 2017 9:37 pm

Ostatnio przeczytałam ,,Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona i bardzo mi się podobało ^^ polubiłam głównego bohatera i jego podejście do książek. Nie wiem co więcej napisać ale bardzo polecam ten tytuł.
A do kogoś kto zna tego pisarza to co jest jeszcze godne polecenia? Bo chętnie bym coś jeszcze przeczytała :angel:

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Carnivall » śr sie 09, 2017 10:02 pm

asuneko pisze:
śr sie 09, 2017 9:37 pm
Ostatnio przeczytałam ,,Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona i bardzo mi się podobało ^^ polubiłam głównego bohatera i jego podejście do książek. Nie wiem co więcej napisać ale bardzo polecam ten tytuł.
A do kogoś kto zna tego pisarza to co jest jeszcze godne polecenia? Bo chętnie bym coś jeszcze przeczytała :angel:
Mogę polecić pozostałe książki z cycklu Cmentarz Zapomnianych Książek. Ostatniego jeszcze nie przeczytałam (Labirynt Duchów) - jest nowy i nie wpadł mi jeszcze w ręce - ale spodziewam się, że będzie tak dobry, jak pozostałe. Inne książki Zafona już mnie tak nie wciągały, były dużo prostsze, przez co mniej ciekawe, bardziej przewidywalne. Odniosłam wrażenie, że Cmentarz Zapomnianych Książek jest skierowany do zupełnie innej grupy odbiorców niż jego pozostałe powieści.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Meliona » czw sie 10, 2017 11:42 am

Także polecam pozostałe części. To ostatni tom cyklu już wyszedł? Dobrze wiedzieć. Czytałam też Księcia Mgły, Pałac Północy i Światła września - wszystkie trzy to całkiem niezłe młodzieżówki, które szybko się czyta.
Obrazek

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: asuneko » czw sie 10, 2017 6:57 pm

Dziękuję za wasze opinie :mrgreen: Spróbuję z innymi książkami z tego cyklu

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: miaka88 » pt sie 11, 2017 12:08 am

Nie wiedziałam, że już niedługo doczekamy się nowego Zafona. Już nie mogę się doczekać. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości