Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alqua » czw paź 05, 2023 8:31 am

Osttanio sięgnąłem po "Go" od wydawnictwa Kirin.
Przede wszytskim powieśc czytało mi się dobrze. Książkę skończyłem dosc syzbko i chętnie po nią sięgałem każdego wieczoru (no dobra bodajze w trzy wieczory). Książka nie jest długa. Co do treści to myslałem, że dowiem się trochę wiecej o dyskryminacji Zainichi. Autor przedstawia to ejdnak dośc ogólnie i wychodze z poczuciem "sa dyskryminownai, naprawdę jest ciężko". Za to dowiedziaem się trochę o mniejszosci koreańskiej - pewnie dla osoby znającej temat nie będzie tam żadnych "nowości", ale jako, ze sam nigdy nic o tym nie czytałem to zyskałem sporo informacji.
Fabuła nie jest przesadnie skomplikowana, ale wystarczajaco ciekawa i poruszajaca by chcieć czytać. Po skończonej lekturze miałem ochotę na wiecej i czekam teraz jaką kolejną pozycję w serii zaserwuje nam Kirin.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ame » ndz gru 03, 2023 1:36 pm

movieflix, zły temat wybrałeś. Ten jest o książkach. Opinie o ekranizacjach masz w tym temacie.

Ariadone
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 17, 2024 1:33 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ariadone » pt lut 23, 2024 12:48 pm

Magia, nietypowe podejście do niej, rozbudowana fabuła, świetnie rozpisane postacie, wciągająca historia.
Klasyk ,czyli Czarna Kompania , oraz Imperium Grozy Glena Cooka.
Smoków brak, Pani i Konował i tak je przebijają ..

A jeśli szukalibyście dobrych promek, polecam zajrzeć sobie na pewno do Matfel: https://matfel.pl/ Księgarnia daje wiele zniżek, równiez na nowości :)
Ostatnio zmieniony czw lut 29, 2024 10:05 am przez Ariadone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alqua
Adept
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 28, 2022 2:21 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Alqua » wt lut 27, 2024 8:54 am

To ja polecę "Kameliowy sklep papierniczy" Ito Ogawy.
Bardzo piekna, spokojna opowieśc o listach. O ich pisnaiu, dobieraniu, miejscu w zyciu człowieka. Końcówkę bym może zmienił, ale ksiazka mnie absolutnie zachwyciła.

Awatar użytkownika
rurka_rozpórka
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 21, 2024 8:52 am
Lokalizacja: Bochnia
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: rurka_rozpórka » czw mar 21, 2024 9:23 am

Ja po wielu latach wracam aktualnie do Wiedźmina :)
To ja tylko. Sprawdź ofertę ofertę kartonów i opakowań do paczkomatów

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: kera » czw mar 28, 2024 2:13 pm

"Smok i Jerzy" Gordona R. Dicksona często wracam do tej serii :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zaimon
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 13, 2024 8:34 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Zaimon » pn kwie 08, 2024 5:29 pm

Niedawno skończyłem dwie serie.

14-sai/Chicken George: Bardzo dziwne, miejscami absolutnie odrażające, ale gratuluję autorowi wyobraźni.
Alice in Murderland: Trochę przypomniało mi Murder Princess, więc bardzo dobrze. Ostatni tom ewidentnie był bardzo "przyśpieszony" (matko, co te japońskie wydawnictwa mają z ponaglaniem autorów zaraz pod koniec!? Robot Detective miało ten sam problem, a to manga sprzed ~4 dekad...nic dziwnego, że Comic Master J z tego tak drwiło!), ale i tak całkiem przyjemnie się to czytało nawet dla samej Miser i jej chłopaka, bo każda scena z nimi była fajna.

Ponadto udało mi się też zdobyć prawdziwy rarytas - Comic Ryu New Year Special (White Group). Taka mała 70-stronicowa promocyjna jednotomówka z krótkimi mangami Warainaku, Rakuraku i Kei Murayamy promująca ich (wtedy nowe) serie. Segment z Keymana był prześmieszny (zdecydowanie sprośniejszy, niż się spodziewałem, ach ten Warainaku). Podoba mi się też wywiad z całą trójką na końcu - bazgroły całej trójki robione w trakcie są urocze.

Teraz biorę się za Monstaboo - scenarzysta napisał dwie z moich ulubionych serii tokusatsu, więc ciekaw jestem, czy będzie lepsze, czy gorsze od nich. Na razie uwielbiam Zukky'ego.

Awatar użytkownika
lexis
Adept
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 02, 2019 11:04 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: lexis » pn kwie 08, 2024 7:04 pm

Zaimon pisze:
pn kwie 08, 2024 5:29 pm
(matko, co te japońskie wydawnictwa mają z ponaglaniem autorów zaraz pod koniec!? Robot Detective miało ten sam problem, a to manga sprzed ~4 dekad...nic dziwnego, że Comic Master J z tego tak drwiło!)
Seria się nie sprzedaje, więc autor słyszy, ze ma skończyć całość w X rozdziałów i nie ma, że zaplanowanego materiału jest na kilka kolejnych tomów :-P Albo akurat kończy się wersja TV, a według planu miały lecieć równolegle. Albo magazyn zamykają. Albo coś innego, ale na ogół jednak chodzi o sprzedaż...
Ale co do Robota, to chyba akurat możliwe, że sam autor chciał go szybciej skończyć >_> Tzn nie znam samej serii,ale Ishinomori chyba robił podobnie jak Tezuka i czasem po prostu szybciej kończył serie, bo sam się nimi znudził albo zmęczył, zwłaszcza, ze projektów robił po kilka naraz.

Awatar użytkownika
Zaimon
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 13, 2024 8:34 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Zaimon » pn kwie 08, 2024 8:00 pm

lexis pisze:
pn kwie 08, 2024 7:04 pm
Zaimon pisze:
pn kwie 08, 2024 5:29 pm
(matko, co te japońskie wydawnictwa mają z ponaglaniem autorów zaraz pod koniec!? Robot Detective miało ten sam problem, a to manga sprzed ~4 dekad...nic dziwnego, że Comic Master J z tego tak drwiło!)
Seria się nie sprzedaje, więc autor słyszy, ze ma skończyć całość w X rozdziałów i nie ma, że zaplanowanego materiału jest na kilka kolejnych tomów :-P Albo akurat kończy się wersja TV, a według planu miały lecieć równolegle. Albo magazyn zamykają. Albo coś innego, ale na ogół jednak chodzi o sprzedaż...
Ale co do Robota, to chyba akurat możliwe, że sam autor chciał go szybciej skończyć >_> Tzn nie znam samej serii,ale Ishinomori chyba robił podobnie jak Tezuka i czasem po prostu szybciej kończył serie, bo sam się nimi znudził albo zmęczył, zwłaszcza, ze projektów robił po kilka naraz.
No właśnie. Zawsze z takimi seriami niefortunnie sie składa, a to to, a to tamto...
Z Ishinomorim przy Robocie to chyba wgl był cały cyrk, bo z tego co kojarzę, to ta manga ukazywała się równolegle z adaptacją tokusatsu, więc pewnie chcieli, żeby oba skończyły się w tym samym czasie. Dziwi mnie, że nawet w japońskojęzycznym internecie trochę trudno mi znaleźć konkrety na ten temat.

Ariadone
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 17, 2024 1:33 pm
Status: Offline

Co ostatnio przeczytaliście? Podziel się opinią!

Post autor: Ariadone » pt kwie 19, 2024 9:42 am

Mistrz i Małgorzata-zaciekawiło mnie w niej podejście do tematu zła,ciemnej strony uosobionej jako Woland/Szatan oraz do wydarzeń przedstawionych w Biblii. Ten tytuł jakoś wyjątkowo wpłynął na sposób,w jaki postrzegam świat. I ten kot! Co za klasa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości