Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
|||||
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ||||| » pt gru 29, 2017 3:43 pm

SallyCzarownica pisze:
pt gru 29, 2017 1:21 pm
||||| pisze:
pt gru 29, 2017 1:05 am
tłumaczenie powinno Was zadowolić, odpowiadać będzie za nie doświadczony (mający w swoim sivi takie tytuły jak Ao no Exorcist, Silver Spoon i inne) zespół - Aleksandra Kulińska i Jan Świderski
Jonas? Kiedyś wspominał na asku Waneko, że nie znam japońskiego, więc co on będzie tłumaczył? No chyba, że będzie robił redakcję.
Tak, będzie robił redakcję, mogłem to trochę jaśniej napisać.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: vishaad » pt gru 29, 2017 3:57 pm

Okami? A co to za wydawnictwo? Chyba coś przespałem.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: ninna » pt gru 29, 2017 4:20 pm

Wielkie rozczarowanie :(. Zazwyczaj nie nastawiam się na nic przed ogłoszeniami, a tym razem zakodowałam sobie, że to "In This Corner Of The World" i "Parasyte" a tu... lipa. Pierwszego tytułu w ogóle nie kojarzę, nie znam i nie chcę poznać. "Chrono Chrusade" kojarzę tylko z nazwy i nigdy nie ciągnęło mnie do tego tytułu.

Aczkolwiek gratulacje, że udało im się dostać coś znanego. Ja chętnie ich wesprę gdy ogłoszą coś, co mnie zainteresuje.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mormicc » pt gru 29, 2017 4:38 pm

Zawiodłem się na tych zapowiedziach. Zwłaszcza na pierwszym tytule. Po tagu "2wś" liczyłem na... cokolwiek innego niż to co zapowiedziano. :|
Pozytywne opinie o Chrono zachęcają do kupna, więc będę sie musiał nad nim zastanowić.
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Zugai. » pt gru 29, 2017 5:59 pm

Przyłączam się do zawodów, aczkolwiek nie oczekiwałem niczego co mnie zainteresuję :P . Przy drugiej nowości miałem jakiś promyk nadziei na Aoi Hana ( 2w1 liczy się jako ekskluzywne? ), ale startowanie w mangowym rynku z 8 tomowym yuri to chyba strzał w stopę.

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Thoreline » pt gru 29, 2017 6:16 pm

Ten tytuł o wojnie na pewno nie dla mnie, zaś nad Chrono Crusade się zastanowię jak wyjdzie całość.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Reviolli » pt gru 29, 2017 6:52 pm

Pozytyw jest taki że w końcu Okami wyląduje w zakładce z wydawnictwami tam niżej.

A tak po za tym to pierwszą pozycje pewnie wezmę bo zapowiada się coś mega głupiego.
A co do CC... To jest pierwsze anime od którego się odbiłem jak zaczynałem swoją przygodę z mangą i anime, więc raczej nie kupię.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: asuneko » pt gru 29, 2017 7:43 pm

Jestem pozytywnie zaskoczona ^^ chętnie kupię oba tytuły po części przez słabość do wydań 2w1 :D

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Skolopendrokot » pt gru 29, 2017 7:45 pm

Pierwszy tytuł mnie nie interesuje. Czasy drugiej wojny światowej to mój konik, ale opis tej mangi po prostu odstrasza. Również miałam nadzieję na coś historycznego. Zawiodłam się.

Chrono Crusade nigdy nie było w kręgu moich zainteresowań, więc też podziękuję.

Dla mnie od Okami zero. Pozostanę przy Radiancie, o ile pierwszy tom przypadnie mi do gustu.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: KubciO » pt gru 29, 2017 7:53 pm

Pierwszy tytuł nie dla mnie, zdecydowanie. Nad Chrno Crusade się zastanowię - do maja jeszcze trochę czasu.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2684
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Gotenks » pt gru 29, 2017 8:04 pm

Nie moje klimaty niestety, ale życzę powodzenia wydawnictwu i liczę na przyszłość na inne mangi, takie które bardziej trafią w moje gusta :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

szogu3
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: szogu3 » pt gru 29, 2017 9:34 pm

Kompletnie nie kojarzyłem tego wydawnictwa, ale pamiętam, że ich manga "Radiant" kiedyś obiła mi się o uszy. Niestety jednak żaden tytuł nie dla mnie :/ Chociaż może ten drugi...

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Angu » sob gru 30, 2017 12:36 am

Ja bardzo się ciesze z Chrono Crusade ;-; angielskie wydanie ciężko zdobyć, z brakiem polskiego już się pogodziłam.
Anime swego czasu mnie urzekło, więc z chęcią zapoznam się z mangą, nawet jak różnice są duże, to tym bardziej chętnie kupie i jestem ciekawa jak komiks wygląda.
Pierwsza manga brzmi strasznie dziwnie, ale chyba wezmę, skoro 2w1.

Jestem ciekawa czy dobrze oszacowali koszta. ok 400 stron, format A5 i 30zł? Oby na niczym nie przyoszczędzili...
Więc z jednej strony się cieszę, a z drugiej jestem pełna obaw (z wielu powodów, słyszałam różne rzeczy...). Z Okami mam niby te zeszyty z Dragon Age, ale jeszcze nie czytałam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Katori » sob gru 30, 2017 12:58 am

Dla mnie z kolei nic, trochę szkoda, że to nie Kuzu. Dla tego tytuły zrezygnowałbym z innych jakbym musiał. xd

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Łukasz.T » sob gru 30, 2017 2:39 am

Chrono Crusade widziałem tylko anime, ale mangę z chęcią przygarnę :P

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Matii » sob gru 30, 2017 10:52 am

Niestety nic dla mnie. Ale muszę w końcu kupić tego Radianta xD Bo kiedyś chciałem i zapomniałem o nim. Jakoś po nowym roku muszę pamiętać by w koszyku wylądował. Czytając te posty już byłem szczęśliwy że jest promyk nadziei na Pasożyta.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Naama » sob gru 30, 2017 1:28 pm

Chrno Crusade pewnie przygarnę, ale bez pośpiechu, super, że ktoś zainteresował się starszym tytułem :D może będzie szansa na inne perełki <3
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » sob gru 30, 2017 2:58 pm

~Informacyjnie~
Pojawiła się ankieta na Nyuu mandze - "Mangowe, manhwowe, manhuowe i LN-kowe nowości 2017 roku!"
http://nyuu-manga.blogspot.com/2017/12/ ... -i-ln.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ame » ndz gru 31, 2017 8:49 am

Nie wierzę, że Chrno zostanie u nas wydane. :shock: Pierwsze co mi przeszło przez głowę gdy dali podpowiedź 8 tomów to od razu CC przeszło mi na myśl. Nie nastawiałam się na to, bo byłam pewna, że to będzie co innego. :lol:

Night Shojo
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Night Shojo » pn sty 01, 2018 11:19 am

DarkNighty pisze:
pt gru 29, 2017 12:15 pm
usagisensei pisze:
pt gru 29, 2017 12:11 pm
DarkNighty jeśli chcesz kupować mangę Chrono Crusade trzymaj się od anime z daleka. To jedna z najgorszych moim zdaniem animowana wersja mangi jaką dane mi było zobaczyć. Od połowy serii jedna i druga wersja idą w zupełnie inną stronę jeśli idzie o zakończenie i manga w porównaniu ich obu rządzi a anime ssie.
Dzięki za ostrzeżenie :D W takim razie nie sięgam po anime.
Wygrałam pierwszy tomik w rabatem 75%, więc na pewno będę miała okazję, by zapoznać się z mangową wersją. Mam nadzieję, że mi się spodoba i kupię również pozostałe trzy tomy. Dopytałam również Okami i planują wydawać mangi 2w1 w trybie trzymiesięcznym. Czyli tak jak u Waneko. Jak dla mnie to bardzo dobra informacja :D
Wiadomo, że manga lepsza, ale nie powiedziałabym, że anime "ssie", ma swój urok i niektórzy go nawet wysoko oceniają, odsyłam choćby do recenzji na filmwebie. W porównaniu z mangą skrócono wątki i dołożono fillery, ale wciąż to ma swój klimat, a inne zakończenie zostało zrobione w porozumieniu z autorem mangi, gdyż kiedy wyszło anime manga miała dopiero 6 tomów. Ja właśnie pod urokiem anime sięgnęłam po mangę, także po przeczytaniu mangi polecam również anime dla porównania.
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2018 11:42 am przez Night Shojo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość