Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Canis » śr lip 08, 2020 8:38 pm

Pajęcza_Lilia, to nie miała być kpina z mojej strony. Powiedziałem tylko że MI się taka sytuacja nie przydarzyła. Nie mówię że ich nie ma, lub że problem nie istnieje.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Grey » czw lip 09, 2020 5:55 am

Pajęcza_Lilia pisze:
śr lip 08, 2020 8:31 pm
Grey pisze:
śr lip 08, 2020 7:30 pm
A teraz wylewajcie na mnie pomyje, już otwieram popcorn.
Na taką prowokację to mia nawet szkoda oczami wywracać. Jak się nudzi i szukasz zaczepki to idź na fejsa albo inny Reddit, nie forum zaśmiecasz. :roll:
Najsmutniejsze w tym jest to, że to nie jest prowokacja. Gdy słyszy się o takich tematach raz, drugi, trzeci, dziesiąty - jasne człowiek reaguje tak jak wspomniałem - szokiem, może wsparciem, pozytywnie dla potencjalnej ofiary.
Ale po setnym razie (z czego lwia część to najzwyklejszy scam) zaczyna podchodzić z rezerwą i znużeniem, wręcz irytacją. Zaczyna działać efekt starej bajki o chłopcu co krzyczał "Wilk! Wilk!" Tak to niestety działa.

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » czw lip 09, 2020 9:02 am

Grey, to chyba nie do końca udane porównanie? W bajce, o której mówisz początkowo nie było żadnego zagrożenia ze strony wilka a chłopiec zwyczajnie kłamał. To tak, jakbyś zarzucał kłamstwo osobom, które wspominały, że były napastowane. Chyba, że to robisz? Nie jestem pewna do czego pijesz, ale chyba trafniej było by powiedzieć, że pod tym względem doznałeś znieczulicy? :P

W każdym razie, na mnie filmik wywarł wrażenie, bo w sumie czytam regulaminy imprez, ale nigdy jakoś nie myślałam o tym problemie. Jeżdżę na maksymalnie dwa konwenty w ciągu roku i nigdy nic złego mi się nie stało, ale zaczęłam się zastanawiać czy sama przypadkiem nie zrobiłam komuś przykrości. Teraz postaram się być czujniejsza, przy zdjęciach z cosplayerami
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Nelinnor » czw lip 09, 2020 11:28 am

Grey, tylko że tutaj nie ma żadnego wyznania po latach, bo tytuł to clickbait, widać że rzeczywiście odpadłeś po kilku sekundach. Też podchodzę do takich rzeczy z rezerwą, bo zbyt łatwo można tak komuś zepsuć życie nawet przed udowodnieniem winy, ale ten film to po prostu dyskusja na temat braku poszanowania przestrzeni osobistej przez niektóre osoby na konwentach. W szczególności w stosunku do cosplayerów, podana na przykładach nadesłanych przez widzów. Od zbytniego spoufalania się, aż po naprzykrzanie, nachalność czy nawet wulgarne komentarze i zachowania będące wręcz atakiem.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kakaladze » czw lip 09, 2020 6:24 pm

Nelinnor, czyli dobrze sądziłem o czym będzie ten film. Dobrze że go odpuściłem bo po kilku minutach uznałem że tytuł to manipulacja i nie ma tam mowy o gwałcie tylko co najwyżej molestowaniu. A nie lubię być traktowany jak debil przez film.


W każdym razie problem istnieje, myślę że sam widziałem na jednym konwent na jakim byłem że ludzie Jak widzą cosplayerow (bez znaczenia czy facet czy kobieta) to zachowują się jakby ze względu na przebranie mogą robić z nimi co tylko chcą, zdjęcia bez pozwolenia, spoufalanie się (choć to z tego co wiem bywa normalne na konwentach i czasem nawet organizatorzy naciskają na tego typu konwencję by każdy traktował się jak kumpel/przyjaciel wobec obcych osób), czy w najgorszym przypadku naruszanie czyjejś przestrzeni osobistej.


Inna sprawa że pewnie nie każdy kto tak robi myśli że robi źle, bo odnoszę też wrażenie że często też ofiary (np przez charakter, strach) boją się powiedzieć że im się to nie podoba, w efekcie osoba która nazbyt się naprzykrza nie czuje że komukolwiek to przeszkadza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Bukafo » pn lip 20, 2020 2:37 pm

https://www.cdaction.pl/news-61380/przy ... ction.html

Jednak to nie koniec CD-action. Prawa do ich marki przejęła agencja gamingowa Fantasyexpo.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kakaladze » śr lip 29, 2020 5:22 pm

Niezbyt bardzo wiem gdzie to umieścić, więc uznałem że ten temat będzie pasował.

Różne źródła donoszą że resort finansów/rząd chce obniżenia podatku vat na książki do poprzedniego poziomu 0%, co samo w sobie jest dobrą wiadomością (ale z entuzjazmem to trzeba poczekać do momentu jak wprowadzą). Podobno ostateczne słowo należy do Komisji Europejskiej w sprawie zgody na taką wielkość podatku.

Źródła: RadioZet, BusinessInsider, Bezprawnik

Ponadto jak dobrze rozumiem podatek na czasopisma był podzielony na 8% i 5%, a teraz został uogólniony do jednej stawki 5%.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Nelinnor » czw lip 30, 2020 8:50 am

Kakaladze, VAT i tak wynosi teraz 5% więc ceny nawet nie drgną, co najwyżej zatrzymało by to trochę podwyżki na jakiś czas.

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » pn sie 03, 2020 3:49 pm

Od września Kickstarter wchodzi do Polski. Platforma będzie otwarta dla polskich użytkowników, nie będzie konieczne realizowanie zbiórek przez zagraniczne podmioty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ajsza » ndz sie 16, 2020 11:28 am

W środę pre-opening Manga Cafe w Warszawie:
Kochani, już w następną środę (19.08) w godzinach 12:00-17:00 zapraszamy na mały pre-open 🖤🙂 Z tej okazji mamy dla Was zniżkę 12 zł/h (zamiast 15 zł/h). W cenie, poza dostępem do czytelni z kilkoma tysiącami mangowych tomów, macie również nomihōdai - czyli pijecie ile chcecie‼️Do wyboru: kawa, soki, napoje gazowane i herbaty ☕️🥤🍵 Zapraszamy na Ordynacką 11! 🎉
https://www.facebook.com/Manga-Caf%C3%A ... 848065177/
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ame » wt sie 18, 2020 3:45 pm

Ajsza pisze:
ndz sie 16, 2020 11:28 am
W środę pre-opening Manga Cafe w Warszawie:
:shock: Nie spodziewałam się, że ktoś u nas taką kawiarenkę otworzy. Szkoda, że w Warszawie tylko będzie. :|

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Bukafo » wt sie 18, 2020 5:55 pm

Ame pisze:
wt sie 18, 2020 3:45 pm
Nie spodziewałam się, że ktoś u nas taką kawiarenkę otworzy. Szkoda, że w Warszawie tylko będzie.
A gdzie byś chciała pierwszą Manga Cafe? W Bieszczadach? :lol: :lol:

Pewnie ceny będą jak z kosmosu, ale może się przejdę do tej kawiarenki w wolnym czasie.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 293
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: k.x. » wt sie 18, 2020 7:52 pm

15/h nie wydaje się być strasznie złą ceną i gdybym mieszkała w Wawie, to bym się przeszła, a tak... cóż może otworzą w Poznaniu jakiś pododdział :P
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5411
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Yuriko » wt sie 18, 2020 7:59 pm

Warszawa to najlepsze miejsce do otwarcia takich kawiarenek. Będzie wiadomo czy to się opłaca. No i jeżeli to wypali, to może ktoś otworzy coś podobnego w innych miastach.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: mika » wt sie 18, 2020 8:44 pm

Bukafo pisze:
wt sie 18, 2020 5:55 pm
A gdzie byś chciała pierwszą Manga Cafe? W Bieszczadach? :lol: :lol:
To by te tłumy nam Połonin nie zadeptywały, tylko w kafejce siedziały i mangi czytały :P Ja bym chciała mieć mangi w księgarni, ale w hurtowniach tylko Hamami i Kotori, a moje klienty w zupełnie innych tytułach gustują :roll:

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Ajsza » wt sie 18, 2020 10:15 pm

Szkoda, że nie jest bliżej dworca, bo czasem mi się zdarza czekać na przesiadkę na centralnym i to by było niezłe zagospodarowanie czasu :D
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » ndz sie 23, 2020 11:59 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1319
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Sebek » pn sie 24, 2020 10:19 am

Meliona pisze:
ndz sie 23, 2020 11:59 pm
Wywiad z Pawłem Dybałą: http://www.leniwapopkultura.pl/pawel-dy ... gi-wywiad/
Bardzo fajny wywiad :D
Obrazek

Archerito
Weteran
Posty: 1045
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 9:41 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Archerito » pn sie 24, 2020 10:22 am

Sebek pisze:
pn sie 24, 2020 10:19 am
Bardzo fajny wywiad
Z Pawłem każdy wywiad czy prelekcja jest bardzo fajna. Naprawdę polecam tego allegrowicza :)

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Bukafo » pn sie 24, 2020 11:45 am

Potwierdzam! Wywiad czytało się z wielką przyjemnością. :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości