Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob mar 04, 2017 3:20 pm

0/39
Dobijające.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » sob mar 04, 2017 5:51 pm

10/39 + parę serii których zbieranie rozważam w przyszłości :D . Całkiem dużo, do tego połowa od waneko. Parzyste miesiące są mniej obfite, kwiecień też nie będzie wyjątkiem bo pyrkonowe nowości niezbyt do mnie trafiają.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn mar 06, 2017 9:26 am

Gdyby zachować obecne tempo wzrostu - to za dwa-trzy lata będziemy mieli jeden tomik mangi dziennie przez cały rok.
I gdzie te piękne czasy, kiedy niektórzy chwalili się, że kupują każdą mangę wydawaną w Polsce...

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw mar 23, 2017 1:56 am

Nie wiedziałem gdzie załączyć więc piszę tutaj, strony skalnacyjne takie jak CM padły, zostało też wydane oświadczenie na tej stronie:

http://skanlacje.moe/

Jakby ktoś nie chciał wchodzić w link:
Strona została zamknięta do odwołania.

Ze względu na działania podjęte przez dostawcę usługi.
Co się stało? Gdzie jest [tu wstaw nazwę jednej z usług Centrum Skanlacji] ?

Wczoraj w godzinach nocnych usługodawca wyłączył serwer odpowiedzialny za obsługę CM/CY/CH
Dostęp do serwera został mi odebrany a konto tymczasowo zawieszone
Ze względu na 'legal issues' zgłoszone przez jedną z większych korporacji odpowiedzialnych za dystrybucję webtoonów online*, dyski zostały zarekwirowane i przekazane do analizy
* Specjalnie nie podaje publicznie nazwy strony roszczeniowej.

Co dalej?

Nie wiem. Od wczoraj support przekierowuje mnie na emailowy prawnika strony roszczeniowej.

Postaram się rozwiązać sprawę jak najszybciej, jednak nie wiem kiedy i jak się ona zakończy.

W najgorszym wypadku dyski nie zostaną mi oddane a CS zostanie zamknięte, w najlepszym będę musiał usunąć tytuły zgłoszone przez stronę roszczoniową.

EDIT 22.03.2017 22:00

Analiza dysków pojawi się nie wcześniej niż za 2 miesiące. Szansa na odzyskanie danych jest prawie żadna.

Wszelkie aktualizacje, będę zamieszczał na tej stronie.


Pozdrawiam, Kamo

To niezłe rzeczy się dzieją, czyżby powoli koniec epoki skalnacji? A może po prostu, po upadku tychże stron, powstaną kolejne? :D
Obrazek

Dainty^^
Status: Offline

Post autor: Dainty^^ » czw mar 23, 2017 2:21 am

Nie czytam polskich skanlacji, więc zapytam. To duża strona, czy tylko jakaś płotka?

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw mar 23, 2017 7:38 am

Największa i najpopularniejsza polska strona ze skanlacjami. Druga największa ma się jeszcze dobrze.
Jakoś mnie to rozbawiło :lol: Nie, to nie koniec epoki skanlacji, bo co bardziej "ogarnięte" strony z nimi mają serwery w takich miejscach, że nikt się do nich raczej nie dobierze. Przejrzałam na szybko też kilka pomniejszych polskich stron z manhwami i jeszcze żadnej nie zamknięto. To jest ciekawe, że zadziałała akurat firma udostępniająca, możliwe, że za darmo, webtoony online.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » czw mar 23, 2017 7:40 am

Kakaladze pisze:To niezłe rzeczy się dzieją, czyżby powoli koniec epoki skalnacji? A może po prostu, po upadku tychże stron, powstaną kolejne? :D
Natura nie znosi próżni. Mnie bardziej intryguje
dystrybucję webtoonów

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw mar 23, 2017 10:27 am

Tak się zastanawiam, czy tegoroczny Pyrkon nie zapowiada się jakoś tak sobie?
Chodzi o to że raczej nie będzie dużo nowości ?
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

kolora
Status: Offline

Post autor: kolora » czw mar 23, 2017 10:44 am

Reviolli pisze:Tak się zastanawiam, czy tegoroczny Pyrkon nie zapowiada się jakoś tak sobie?
Chodzi o to że raczej nie będzie dużo nowości ?
Ja czekam na panel tłumaczy.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw mar 23, 2017 12:36 pm

Jest nikła szansa, że pojawi się tam jakaś "dobra duszyczka" i nagra panel dla osób które nie mogą się pojawić na konwencie [np. dla mnie]?

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw mar 23, 2017 3:29 pm

Czyzby Lezhin zaszalalo?

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw mar 23, 2017 10:25 pm

Meliona pisze:To jest ciekawe, że zadziałała akurat firma udostępniająca, możliwe, że za darmo, webtoony online.
Nie, strona, która ma reklamy i dogadała się z twórcami webtoonów, płacąc im za udostępnianie tegoż u siebie. No jakoś tak. W tym siedzi większa drama - CM "podkablowała" jedna z grupek skanlacyjnych, które się pokłóciły z adminem. Serwis OVH umywa ręce, tłumacząc, że żandarmi weszli, skonfiskowali dyski... :shock:

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » wt kwie 11, 2017 11:31 am

Gdzie można sprawdzić do którego dnia kończy sie promocja na dany tom mangi w sklepie Gildia?

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt kwie 11, 2017 5:52 pm

Cavaliere, nie można bezpośrednio tego sprawdzić. Przed zmianami na Gildii obowiązywało 30 dni od premiery tytułu (i dalej tak jest, więc możesz wejść na stronę produktu i sobie dodać 30 dni), a potem to już różnie. Chyba, że ogłoszą jakąś promocję to tam powinna być data zakończenia. Zauważyłem, że ostatnio choć żadnej okresowej promocji nie ma to niektóre tytuły i starsze tomy wielu serii też mają bardzo często (stałe?) -30% czy -15%. :p

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob kwie 22, 2017 2:39 pm

Typ od "Dobrej mangi", tego projektu z polakpotrafi, który nie wypalił, założył sobie teraz bloga-magazyn :D
http://nowastronapopkultury.blogspot.com/
Trochę mnie to śmieszy.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 22, 2017 2:51 pm

Dlaczego Cię to śmieszy? Chce pisać, więc niech pisze. Z czasopismem nie wypaliło, więc założył sobie bloga. Nie widzę w tym nic zasługującego na pogardę.

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » sob kwie 22, 2017 3:00 pm

Moim zdaniem to nawet lepiej dla niego -łatwiejszy dostęp, większy krąg odbiorców. No tylko zysk zerowy. Ale skoro lubi i chce się tym zajmować, to raczej dobrze że dalej próbuje na różnych platformach.
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 22, 2017 3:03 pm

Zanim zacząłby zarabiać na czasopiśmie, też minęłoby zapewne sporo czasu. Na blogu przynajmniej będzie miał nad wszystkim kontrolę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob kwie 22, 2017 3:03 pm

Oczywiście, że nie ma. Śmieszy mnie sama idea zrobienia magazynu na blogspocie, ale kto wie, może mu to wypali :D Chociaż zraża mnie do siebie tym, że nie chce używać słowa "manga".
Obrazek

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob kwie 22, 2017 3:16 pm

Ludzie na blogspocie prowadzą sprzedaż, więc czemu on nie miałby sobie prowadzić magazynu? Skoro ma taką wizję, to niech to robi. Chociaż sądzę, że powinien zacząć od większej ilości redaktorów, którzy mogliby mu płodzić kilkanaście newsów dziennie.

To, że nie chce używać słowa "manga", to też jego prywatna sprawa i osobista decyzja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości