Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pt lut 07, 2020 10:00 pm

Dla mnie bardzo dobrze się zapowiada. Podobnie/lepiej niż w zeszłym roku.
Manga Tezuki, wyczekiwana przeze mnie Ballad x Opera i detektywistyczny reklamujący Islandię seinen od JG xD.
No i miesiąc wcześniej wyjdzie jedna z najlepszych mang na świecie, czyli Spy Family.
Dla mnie to aż nadto.
Obrazek

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: miaka88 » pt lut 07, 2020 10:33 pm

Prawie wszystko od JPF biorę od razu lub potem. U waneko MW, Kotori raczej nic na teraz, SJG te dwa exclusive oraz Nozoki ana. Tym razem JPF pozamiatało.
Obrazek

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Nelinnor » pt lut 07, 2020 11:59 pm

Canis pisze:
pt lut 07, 2020 9:52 pm
Może Was to zdziwi, ale to nie jest złe określenie. Okonomijaki składają się z kapusty, makaronu, słodkiego sosu sojowego, bekonu, kilku innych dodatków, są przygotowywane na gorącej blasze i ogólnie nie mają nic wspólnego z pizzą.
Ale to JEST japońska pizza. Naprawdę. To określenie nie jest błędne.
Jak podają źródła to jest określenie używane w stanach, ktoś kiedyś zobaczył coś okrągłego w Japonii, przypominało mu pizzę i tak zostało, jakie to typowe dla nich. To że coś jest powszechne, nie znaczy że prawidłowe, na analizator widma w sprzęcie audio też wszyscy błędnie wołają equalizer. Okonomiyaki to jest po prostu placek, zagranicą mówią na to pancake i do takiej kategorii się zalicza, składniki są miksowane w cieście i następnie smażone. Pizza to jest przecież pieczywo wypiekane w piecu z dodatkami, zupełnie inna gałąź kulinarna, kompletnie inna technika i produkt. Drażni mnie powielanie takich błędnych określeń w mediach i książkach, bo skoro okonomiyaki można nazwać pizzą tylko dlatego że jest okrągła, to równie dobrze psa można nazwać kotem bo też ma cztery łapy.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » sob lut 08, 2020 12:16 am

Angu pisze:
pt lut 07, 2020 7:02 pm
No to do dyskusji najpierw podsumuję :)
Dzięki ci za to, bo już mi z głowy powylatywały te tytuły :lol:

Waneko po raz pierwszy przyłączyło się do wyścigu i podeszło doń bardzo zachowawczo. Prawie same dodatki. Ale jest wisienka na tym torcie - MW!
JPF jak dla mnie pozamiatał wszystkich! Last Order wiadomo było, że wyjdzie, a i tak cieszy. NOiSE to strzał w dziesiątkę. I jeszcze to dopasowanie do Blame :rock: GitSa przygarnę z mniejszym entuzjazmem, ale z ogromną radością (oryginał już całe lata kurzy się na półce, coś nie mogę się za niego zabrać - stąd mniejszy entuzjazm na zapowiedź). Jojo rozwala system na wszystkie możliwe sposoby. Pozostałe 2 tytuły to już gorsza liga, nie mniej wciąż w obrębie moich zainteresowań.
JG/8M: tu dla mnie hitem jest Nozoki Ana - bardzo serię polubiłem i czekam na nią z wypiekami na twarzy. Grand blue już mnie tak nie porywa - nie jestem typem imprezowicza więc to nie bardzo moje klimaty. Oba exlusivy biorę w prenumeracie, choć nie są to jakieś "must have", nie są to nawet wyczekiwane przeze mnie tytuły. Ot trafiły się, zainteresowały mnie, to i trafiły do koszyka. Z dzisiejszych zapowiedzi biorę tylko detektywa, a i to pewnie dopiero jak się zakończy.
Hanami jak zwykle idzie własnym rytmem i dobrze to robi, ale w swojej lidze. Nie ma co go porównywać do mainstreamowych wydawnictw. Choć Poranek z chęcią przygarnę.
Kotori to jedna wielka porażka. Bardzo na nich liczyłem i bardzo się zawiodłem :\ Zastanowiam się tylko nad komiksem kucharskim.

Podsumowując:
Waneko 1/4 - 25%
JPF 6/6 - 100%
Studio 3,5/7 - 50%
Kotori 0,5/6 - 8%

W tamtym roku było o wiele bardziej bogato. JG trafiało do mnie raz za razem i z tego co pamiętam inne wydawnictwa też trafiały. Teraz gdyby nie JPF byłoby poniżej oczekiwań, choć wciąż nie mogę powiedzieć, że źle. W końcu coś biorę i nawet z tego się cieszę.
Trochę dziwi mnie, że Wanekowe SxF nie trafiło na Pyrkon - ładnie by rozkręciło imprezę i dało jakiś punkt kontaktowy z JPFem.

Czy czegoś mi brakuje? Beastars...

Nelinnor, gdzie jest spis treści tego kucharsko-komiksowego dzieła?

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Nelinnor » sob lut 08, 2020 1:41 am

Alexandrus888, wpisując nazwę w wyszukiwarkę pojawia się między innymi Amazon, a w nim podgląd kilku pierwszych stron, w tym spis treści będący jednocześnie takim indeksem przepisów.

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: pittegawll » sob lut 08, 2020 10:41 am

Porównując tylko pyrkonowe zapowiedzi do zeszłego roku, również uważam że jest nieco słabiej. Dzisiaj obudziłem się z myślą, że Kotori naprawdę wypada tu blado i nie chciałbym żeby cały ten rok już tak u nich wyglądał. Będę wyczekiwał drugiej połowy roku. Myślę, że jak dogonią wtedy kilka tytułów, to pojawią się jakieś nowości. Będzie szansa się zrekompensować. Z drugiej strony obecne zapowiedzi to może być świadoma strategia wydawnictwa po kilku ostatnich wtopach. Zapewne tańsze licencje, krótkie młodzieżowe tytuły i sprawdzone BLki znanej już autorki. Tak może na przeczekanie. A może faktycznie jakiś podrzut od Japonii. Nie chcę tu tworzyć teorii i uchodzić za eksperta od dziedziny o której nie mam pojęcia, więc nie dyskutuję na ten temat.Trzeba pamiętać, że Kotori wydaje 4-6 tytułów miesięcznie, a nie jak Studio, czy Waneko po kilkanaście. Łatwo można wtopić jeśli coś się nie przyjmie. Wiadomo jednak, że to zawsze loteria i nigdy nie przewidzi się rynku. Pewnym zabezpieczeniem są BLki i ich spore grono czytelników. Liczę, że te trochę "bezbarwne" dla mnie zapowiedzi są jedynie czymś chwilowym i ten rok także u Kotori będę mógł zaliczyć do udanych. Zdaję sobie sprawę, że są osoby którym ta oferta w jakiś sposób przypadnie do gustu. Niestety nie jestem odbiorcą BL, a chociaż czytuję sporo shoujo i shounenów, to żaden z tych dwóch zaprezentowanych tytułów mnie nie interesuje. Nie wyróżniają się niczym ciekawym i chociaż krótkie, to nie będę próbował.
W przypadku JPFu biorę Jojo, który ciągle jest u mnie największym szokiem od kiedy zapowiedzieli Berserka. Oprócz tego oba tytuły Pani Chiho Saito i Ghost in the Shell Comic Tribute i pewnie kiedyś Noise. Analizując to co zapowiedzieli i ich obecną ofertę, chyba odpowiada mi ta strategia jaka się nakreśla. Topowe shouneny + klasyka + dojrzały czytelnik. Chciałbym aby poszli jednak szerzej w horror inny niż Ito. Po cichu liczę, że to się za jakiś czas wydarzy.
Waneko na Pyrkon nie zapowiedziało nic ciekawego dla mnie, ale to nie ma żadnego znaczenia ponieważ regularne zapowiedzi rekompensują mi to z nadwyżką. Biorę Mistrza romansu, Kimetsu no Yaiba, Spy x Family.
Od Studia kupię Grand Blue, Tenju no kuni i TOSHOKAN NO DAIMAJUTSUSHI. Skoro nadal mają jakąś licencję w oczekiwaniu, to może jeszcze będzie się z czego ucieszyć. Obecnie i tak jestem zadowolony. Podsumowując, była jedna bomba w postaci Jojo, ale bardzo zdziwiło mnie Kotori i ich mizerna oferta na tegoroczny Pyrkon. Jak już wcześniej powiedziałem, rok jeszcze młody i wiele się może zdarzyć. I tak mam sporo tytułów do czytania. Obecnie zbieram około 30 serii z różną częstotliwością i naprawdę nie mam powodu do dużego narzekania na nasz rynek. A już na pewno nie na wydawców, którzy zapewne robią co mogą aby się utrzymać i coś zarobić w tych internetowych i drogich czasach.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Sebek » sob lut 08, 2020 12:45 pm

Waneko:

MW: Wydanie zbiorcze

JPF:

Studio JG/8 macek:

Hanami:

Poranek ściętych głów ? To idzie na pyrkon?

Kotori:


Wielka Wojna Zodiaku LN
Wielka Wojna Zodiaku MANGA

Tak przedstawiaja sie moje zakupy Pyrkonowe. Jedynie Hanami spelnilo moje marzenie, ktore wyladowalo na liscie rankingowej. Obstawialem, ze ktos zapowie "Dorohedoro", "Koi wa Ameagari no You ni" czy nieslusznie pominiety przez wydawcow "Inuyashiki", ze o "Kiseijuu" nie wspomne. Byc moze ktorys z tych tytulow ktores wydawnictwo zapowie w drugiej polowie roku, bo w tym procz "Jojo", ktory lezy poza moim zainteresowaniem, owszem, byly jeszcze zapowiedzi Spy x family, ktore prawdopodobnie sprawdze, no i "Kimetsu no yaiba", ktory rowniez mnie nie zainteresowal. W pelni mnie usatysfakcjonowalo Hanami, ktory wyda tytul, na ktory bardzo czekalem i ucieszyla mnie wiadomosc, kiedy na swoim profilu na facebooku zapowiedzieli, ze w tym roku chca zwiekszyc tempo wydawania swoich tytulow. To daje mi nadzieje, ze po skonczeniu jakiegos swojego tytulu oglosza kolejny, ktory prawdopodobnie trafi w moje gusta.
Nie pozostaje mi nic innego, jak podgonic serie, ktore zaczalem zbierac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alexandrus888 » sob lut 08, 2020 3:47 pm

Sebek pisze:
sob lut 08, 2020 12:45 pm
Obstawialem, ze ktos zapowie "Dorohedoro"
Trochę za wcześnie - niech się anime dobrze przyjmie. Pasożyt to fajny pomysł, ale chyba tylko JPF jest w stanie pójść w tego klasyka, a na razie skupia się na cyberpunku i chwała im za to.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Bukafo » sob lut 08, 2020 7:33 pm

Naprawdę szkoda, że nikt jeszcze nie zapowiedział Beastars, ale no, rok jeszcze młody. Może po drugim sezonie anime... W przypadku Dorehodoro, szansa na tą mangę w Polsce jest teraz większa, niż kilka lat temu, więc myślę, że to tylko kwestia czasu. :wink:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

purple-demon3
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 15, 2019 2:48 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: purple-demon3 » sob lut 08, 2020 8:19 pm

Ja jestem dość zadowolona z zapowiedzi. Od Waneko biorę wszystko oprócz novelki z Tokyo Ghoul, od JG Grand Blue, jednotomówkę BL i Tenju no Kuni (do tego myślę nad tym seinenem, ale nie jest zakończony, dlatego raczej spasuję).
Od Kotori Ballad x Opera, oba BL i myślę nad książką kucharską (chociaż tu raczej zerknę najpierw na recenzje i jeśli nie zapomnę to kupię po Pyrkonie).
Z kolei JPF kompletnie nie trafił w moje gusta. Od nich zastanawiam się tylko nad Miejscem dla kochanków. Jojo nie leży w obszarze moich zainteresowań, a cyberpunk to moja bajka :P

Czy jestem zawiedziona? Nie. Czy zeszłoroczne zapowiedzi były, MOIM ZDANIEM, lepsze? Też nie. Wtedy wzięłam tylko łącznie siedem nowości. Teraz biorę dziewięć (w tym dwa wydania ekskluzywne, których jeszcze w kolekcji nie mam) i myślę nad jeszcze trzema. Dla mnie niczego więcej do szczęścia nie trzeba (no może Beastars i Kaguya-sama).

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Sebek » sob lut 08, 2020 10:41 pm

Alexandrus888 pisze:
sob lut 08, 2020 3:47 pm
Trochę za wcześnie - niech się anime dobrze przyjmie. Pasożyt to fajny pomysł, ale chyba tylko JPF jest w stanie pójść w tego klasyka, a na razie skupia się na cyberpunku i chwała im za to.
No zobaczymy. Co do "Pasozyta" to JPF albo Hanami, bo oni tez celuja w doroslego odbiorce. Mam nadzieje, ze ktos to lada chwila wezmie. Obstawiam, ze druga polowa roku bedzie lepsza w zapowiedzi, przynajmniej dla mnie, bo chyba gorzej niz teraz byc nie moglo xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » ndz lut 09, 2020 12:04 am

Alexandrus888, Sebek, JPF i Hanami co roku celują z mocnymi zapowiedziami na MFKiG więc może się doczekacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1166
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Kuroneko » ndz lut 09, 2020 4:11 pm

U mnie wygląda to następująco:

Waneko
MW: Wydanie zbiorcze

JPF
(Wicehrabia Valmont - Niebezpieczne związki)
Miejsce dla kochanków

Studio JG/8 macek
HOKUHOKUSEI NI KUMO TO IKE
(TASOGARE OUTFOCUS)
Tenju no kuni
TOSHOKAN NO DAIMAJUTSUSHI

Hanami

Kotori
(Z tobą pod parasolem)
(Twoja nuta)

Najwięcej będę zbierała od Studia JG, ucieszyłam się najbardziej z tytułów exclusive. Mam nadzieję, że spodoba mi się też kryminał. Nad BL się zastanowię. Zapowiedzi Kotori mnie rozczarowały, najwyżej spróbuję któryś tytuł Junko. Najlepszą zapowiedzią było MW od Waneko. Cieszę się też z klasyki shojo od JPF. Mam nadzieję, że w przyszłych zapowiedziach będzie więceh różnorodności, bo cyberpunk to nie moje klimaty, a nad Jojo też muszę się zastanowić.
Ostatnio zmieniony pn lut 10, 2020 1:36 pm przez Kuroneko, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1221
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Mr.Chiquita » ndz lut 09, 2020 10:16 pm

Nie uważam, że tegoroczny Pyrkon wypada gorzej od poprzedniego. Po prostu inaczej rozłożyły się akcenty. Niby rozczarowało Kotori, ale jednocześnie JPF spisał się dużo lepiej.

Wcale mnie nie dziwi ostrożniejsze podejście dwóch wydawców, w porównaniu do ubiegłego roku. Studio JG od początku mówiło, że zapowiedzi będą skromniejsze. Co zostało ładnie wytłumaczone przetasowaniami w załodze. Ale dzięki temu, wreszcie mieli czas dla imprintu. Którego ogłoszenia, jak na razie, wydają się najciekawsze w ujęciu całego roku (nie tylko w kontekście imprezy). Studio powinno skupić się nie na kolejnych nowościach typu "Yona", ale bardziej na uporządkowaniu wszystkiego co mają (dużo rzeczy oczekuje na wydanie poza przyjętym terminarzem, np. OPM, Dziewczynka). Natomiast w krytyce Kotori należy pamiętać, że przejechali się na sprzedaży dwóch zeszłorocznych seinenów (Ateliera i Teorii miłości). Więc pójście bardziej w młodzieżówki nie powinno tak bardzo dziwić (podejrzewam, że coś lepszego szykują dopiero na Łódź). Książka kucharska to eksperyment, podobnie jak wcześniej artbook SAO. Przesyt rynku powoduje, że z większa ochotą sięga się po krótsze tytuły. I widać, że obaj wydawcy głównie na tym się opierali.

JPF - Można nie lubić cyberpunku, ale trzeba pochwalić za lepsze wydania w twardej i skierowanie oferty bardziej pod starszego czytelnika. JoJo może okazać się kulą u nogi na dłuższą metę. Ale każdy przyzna, że to kolejne przełamanie bariery na polskim rynku. W sumie brakuje mi tylko tego, żeby mocniej przycisnęli reedycję Sailor Moon.

Waneko - Co prawda, tym razem zaprezentowali głównie drobnicę + standardowo short Tezuki. Ale należy pamiętać, że na chwilę wcześniej szykują gorącą i rewelacyjną nowość Spy x Family. I generalnie dobrze zaczęli ten rok. Jeśli tylko w dalszej jego części nie skupią się znowu na średnich bitewnych shounenach, to w ogólnych rozrachunku może być lepiej niż w roku jubileuszowym.

Dango choć nic nie zaprezentowało, to przynajmniej przyspieszyło premierę ostatniego tomu jednej z ubiegłorocznych nowości. Całkowicie rozumiem takie podejście. Nie chcą skończyć jak niedawno Okami i Yumegari. Twardo trzymają się swojego terminarza i nie zwiększają na siłę premier w miesiącu. W ich przypadku sukcesem jest wydzielenie BL'ek do osobnego imprintu.

Hanami z kolei wciąż nie określiło premiery "Poranka ściętych głów". Być może będzie to Pyrkon. Ale generalnie uważam, że w tym roku nie powinni zapowiadać żadnych serii, poza one-shotami. Niech się skupią na Sadze i Chłopakach. Kolejny tytuł raczej negatywnie wpłynie na ich regularność. Na ostatnie tomy będziemy czekali wieki.

Podsumowując, do mnie najlepiej trafił JPF. Biorę 4 z ogłoszonych pozycji Pyrkonowych. 2 tytuły od SJG, 1 od Waneko, 1 od Hanami. Reszty nie jestem jeszcze pewien, ani nie wliczam tego, co ukaże się wcześniej (np. Nozoki Any).

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Lou » pn lut 10, 2020 9:58 am

Mr.Chiquita pisze:
ndz lut 09, 2020 10:16 pm
Hanami z kolei wciąż nie określiło premiery "Poranka ściętych głów". Być może będzie to Pyrkon.
A może KFK, PFSK albo MFK. Hanami to wydawnictwo stawiające przede wszystkim na komiksowe imprezy i często na nich bywające. Spodziewam się dwóch zapowiedzi Hanami w tym roku, w tym z jedną serią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1308
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Sebek » pn lut 10, 2020 10:20 am

Lou pisze:
pn lut 10, 2020 9:58 am
A może KFK, PFSK albo MFK. Hanami to wydawnictwo stawiające przede wszystkim na komiksowe imprezy i często na nich bywające. Spodziewam się dwóch zapowiedzi Hanami w tym roku, w tym z jedną serią.
Hanami czeka teraz tylko na akcept wyslanych materialow i obstawiam, ze ten tomik wyjdzie na przelomie lutego/marca. Mam nadzieje, ze bedzie tak jak mowi Lou, ze jeszcze cos zapowiedza w tym roku, moze "Dorohedoro" albo "Parasyte", bo jakos tych tytulow nie widac u innych wydawcow, a czytelnicy prosza o nie juz kilka lat. Poza tym to zupelnie inne pozycje, ktore obecnie serwuje Hanami, wiec nie beda sie "gryzly" ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Meliona » pn lut 10, 2020 10:41 am

Wątpię, że zapowiedzą kolejną serię. Hanami to małe, kilkuosobowe wydawnictwo, które raczej nie chce powiększać składu, więc jak by to miało wyglądać? Zostało im 8 tomów Chłopaków, 8 tomów Poranka i 6 tomów Vinland Sagi do dogonienia Japonii.
Pewnie zapowiedzą Taniguchiego (na to liczę xD).
Obrazek

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Alzea » pn lut 10, 2020 10:55 am

Meliona pisze:
pn lut 10, 2020 10:41 am
Pewnie zapowiedzą Taniguchiego (na to liczę xD).
Cały czas wyczekuję Inu o kau ;')

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 619
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Tomek » pn lut 10, 2020 5:40 pm

Zbankrutuje :)
https://pl-pl.facebook.com/J.P.Fantasti ... 0850135903
⭐Mamy prośbę do czytelników⭐

Nadarzyła się okazja na powrót dzieł Rumiko Takahashi, którą możecie znać z tytułów takich jak "Ranma 1/2", czy "Inuyasha".

Mamy szansę na wydanie jej najlepszych dzieł, ale są pewne warunki, które musielibyśmy spełnić.

⭕️Mamy więc do Was prośbę, czy moglibyście napisać w komentarzu na ile jesteście zainteresowani jej twórczością?
Czy kupilibyście jej tytuły priorytetowo? Co chcielibyście przeczytać od pani Rumiko? Za co ją lubicie itp.
Każda uwaga będzie wielce pomocna.⭕️

Naszym planem byłoby wydanie nowych tytułów oraz wznowienia od początku "Ranmy 1/2", czy "Inuyashy".
Zakładając, że doszłoby do wydania, byłyby to tomy po około 400 stron w formacie A5 (jak wydajemy np. kolekcję Junjiego Ito), cena wahałaby się między 45-50 zł za tom.

Dziękujemy za wszelkie uwagi

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5368
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Online

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Yuriko » pn lut 10, 2020 5:41 pm

Tomek, masz tutaj dyskusję o tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości