Ogólnie o polskim rynku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Ogólnie o polskim rynku

Post autor: Daminox » czw paź 31, 2013 9:42 pm

Nie znalazłem takiego tematu,a żaden mi nie pasował, więc zakładam.

Sklep Gildii opublikował zastawienie najlepiej się sprzedających mang w październiku.

Klik.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw paź 31, 2013 10:05 pm

Najs (choć obecnośc Battle Royale pokazuje, że zestawienia Gildii są... specyficzne, to i tak zawsze fajnie jest zająć całe pudło a z 10 pozycji - 6)
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw paź 31, 2013 10:06 pm

Nom, są w holerę specyficzne. Ale całe top trzy jest wasze, Waneko. Gratuluję =D>
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw paź 31, 2013 10:14 pm

Ja także gratuluję. Cieszy pierwsze miejsce NHK!
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw paź 31, 2013 10:22 pm

Dobry pomysł na osobny temat. Generalnie jak macie z jakiegokolwiek miejsca takie zestawienia to dobrze było by je to wrzucać. Zawsze jakieś źródło informacji ;)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » czw paź 31, 2013 11:22 pm

Oooo widzę, że WttNHK na szczycie i bardzo mnie to cieszy, świetna manga i bardzo żałuję, że to był już ostatni tom :(

Awatar użytkownika
Shiki
Weteran
Posty: 1391
Rejestracja: czw sty 03, 2013 6:40 pm
Status: Offline

Post autor: Shiki » pt lis 01, 2013 11:48 am

Też mnie cieszy pierwsze miejce NHK :D przydaloby się wiecej takich dobrych i w miarę krótkich serii na rynku ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lis 21, 2013 2:24 am

http://www.manga.gildia.pl/news/2013/11 ... lka-waneko

Wywiad, w którym co bardziej obeznani uznają większość informacji za oczywistości jednak pada kilka konkretnych odpowiedzi, w tym jakie tytuły np. odpuszczają więc polecam się zapoznać ;)

Ps. Tylko mnie fragment :
Na ile na wasze decyzje wydawnicze wpływają wyniki ankiet i głosy z forum, a na ile jest to podyktowane gustem waszego szefa i redakcji Waneko?

W: Staramy się by prawie nigdy nasze gusta nie wchodziły w grę, natomiast czasami pozwalamy sobie wydać mangę, którą lubi cała redakcja. Tak było z „Welcome to the NHK” i tak jest z „Silver Spoon”. To są dwie rzeczy, które my wszyscy kochamy i chcieliśmy je wydać dla własnej przyjemności. Natomiast wydawanie dla własnej przyjemności mija się z celem. Powinniśmy wydawać dla ludzi i staramy się by we wszystkich innych przypadkach nasze wewnętrzne upodobania nie grały roli.
wydaje się...lekko mówiąc...dziwny ?
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » czw lis 21, 2013 8:48 am

Mephisto pisze:Tylko mnie fragment :
Na ile na wasze decyzje wydawnicze wpływają wyniki ankiet i głosy z forum, a na ile jest to podyktowane gustem waszego szefa i redakcji Waneko?

W: Staramy się by prawie nigdy nasze gusta nie wchodziły w grę, natomiast czasami pozwalamy sobie wydać mangę, którą lubi cała redakcja. Tak było z „Welcome to the NHK” i tak jest z „Silver Spoon”. To są dwie rzeczy, które my wszyscy kochamy i chcieliśmy je wydać dla własnej przyjemności. Natomiast wydawanie dla własnej przyjemności mija się z celem. Powinniśmy wydawać dla ludzi i staramy się by we wszystkich innych przypadkach nasze wewnętrzne upodobania nie grały roli.
wydaje się...lekko mówiąc...dziwny ?
Podejrzewam, że chodzi o to, że wybieranie tytułów wg gustów pracowników wydawnictwa, jest dla niego zgubne. Mogą być to jakieś tytuły niszowe, które słabo się sprzedadzą. A jak wiemy, nie jest to organizacja charytatywna i musi na siebie zarobić ;) Chyba w każdym biznesie nie należy sugerować się głosem serca, tylko rozumem.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw lis 21, 2013 11:29 am

Czy to prawda, że koszt licencji na "Pietę" jest dwukrotnie wyższy od standardowej?

W ogóle licencje są bardzo drogie. Nasz szef uważa, że zdecydowanie za drogie. A gdy jeszcze te koszta są podwójne plus wszelkie dodatkowe opłaty, to nie ma sensu starać się o taki tytuł.
Chlip... No to mnie zdołowali. Ja się tego chyba nigdy nie doczekam w zrozumiałym języku :cry:.

Shakkaho
Status: Offline

Post autor: Shakkaho » czw lis 21, 2013 1:21 pm

ninna, JPF w rozważaniach na temat serii josei/seinen planuje min. Pietę. To lepsze niż nic. :wink:

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw lis 21, 2013 1:39 pm

Shakkaho, wiem, ale wolę sobie nie robić nadziei. "Rozważania" nic nie znaczą.

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lis 21, 2013 2:26 pm

dejikos pisze:
Mephisto pisze:Tylko mnie fragment :
Na ile na wasze decyzje wydawnicze wpływają wyniki ankiet i głosy z forum, a na ile jest to podyktowane gustem waszego szefa i redakcji Waneko?

W: Staramy się by prawie nigdy nasze gusta nie wchodziły w grę, natomiast czasami pozwalamy sobie wydać mangę, którą lubi cała redakcja. Tak było z „Welcome to the NHK” i tak jest z „Silver Spoon”. To są dwie rzeczy, które my wszyscy kochamy i chcieliśmy je wydać dla własnej przyjemności. Natomiast wydawanie dla własnej przyjemności mija się z celem. Powinniśmy wydawać dla ludzi i staramy się by we wszystkich innych przypadkach nasze wewnętrzne upodobania nie grały roli.
wydaje się...lekko mówiąc...dziwny ?
Podejrzewam, że chodzi o to, że wybieranie tytułów wg gustów pracowników wydawnictwa, jest dla niego zgubne. Mogą być to jakieś tytuły niszowe, które słabo się sprzedadzą. A jak wiemy, nie jest to organizacja charytatywna i musi na siebie zarobić ;) Chyba w każdym biznesie nie należy sugerować się głosem serca, tylko rozumem.
Z tym, że to oczywiste :D Chodziło mi po prostu o to, że to brzmi składniowo jakoś kiepsko (w całości odpowiedzi)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » czw lis 21, 2013 3:11 pm

Zasmucił mnie kawałek o Piecie, bo akurat nią jestem bardzo zainteresowany. Zastanawia mnie tylko z czego wynika tak duża cena licencji. Wiem, że autorzy i wydawnictwa japońskie mają czasami wymagania z kosmosu, ale raczej przy tytułach popularniejszych (jak np. Clamp), a tutaj?

Pablo_Querte
Status: Offline

Post autor: Pablo_Querte » czw lis 21, 2013 3:21 pm

Ale ta przyjemność w postaci Welcome to the NHK chyba wyszła im na dobre? Jeśli mnie pamięć nie myli to sprzedawało się nieźle.

Awatar użytkownika
wataken
nołlife
Posty: 2518
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 4:12 am
Lokalizacja: Waneko
Status: Offline

Post autor: wataken » czw lis 21, 2013 3:26 pm

Fakt, z NHK nam się udało, mamy nadzieję, że tak samo (a nawet lepiej) będzie z Silver Spoonem, który jest mixem chłodnej kalkulacji i miłości od drugiego wejrzenia.
Oficjalny (ale nie jedyny, drugi to kuras) przedstawiciel wydawnictwa Waneko. Jeżeli masz jakiś problem z forum - wyślij mi wiadomość.

http://www.glosywmojejglowie.pl/comics/ ... kt-wow.jpg

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lis 21, 2013 3:29 pm

NHK sprzedaje się lepiej niż sądziliśmy, ale nie ma szału.

Niezbadane są warunki Japonii...

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » czw lis 21, 2013 3:37 pm

@Kuras
Dla Ciebie szał to chyba tylko kurosz ma :P

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw lis 21, 2013 3:40 pm

Są tytuły bardzo dobre, dobre, przeciętne, złe i bardzo złe :P Ocena ich zależy od wcześniejszych założeń i oczekiwań :)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » czw lis 21, 2013 4:04 pm

W sumie i tak najlepsze było pytanie o serie dla dorosłych- i odpowiedź Waneko, że przecież BR i NHK.

Tyle tylko, że jedno zakończone już jakiś czas temu, a BR wychodzi co 3 miesiące.

Swoją drogą skoro NHK sprzedał się nieźle to chyba pokazuje, że serie +18 mają rację bytu jeśli odpowiednio sie je dobierze ( BR owszem zawiódł, ale skoro NHK nie- to może jednak spróbować dalej ?)
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości